Sala Sądu [Archiwum]

Temat edytowany przez Hookey - 20 lutego 2019, 06:06

Avatar Omeg12
To tutaj umarli są sądzeni i przydzielani do odpowiednich sfer. Sądu dokonuje Suweren - najwyższa istota w boskiej hierarchii zaraz po Stwórcy. Jeśli wyrok jest niejednoznaczny, sądzonego poddaje się próbom. Mogą one przybrać dowolną formę w zależności od cnoty, którą należy ustalić.

Avatar
Konto usunięte
Dziewczyna nie miała pojęcia co się dzieje. Rozglądała się dookola, pragnąc by wreszcie coś się pojawiło w zasięgu wzroku.

Avatar Omeg12
Hazel wylądowała na... czymś. W pobliżu nie było nic widać z powodu dziwnej, białej mgły spowijającej otoczenie.

Avatar
Konto usunięte
Wstała.
-Halo?

Avatar Omeg12
- Witaj, istoto z Ziemi - rozległ się głos, znacznie donośniejszy od spokojnego głosu Decima.

Avatar
Konto usunięte
Rozejrzała się dookoła.Zacisnęła usta, starając się całkowicie nie spanikować. Poprzednie miejsce mi sie bardziej podobalo.

Avatar Omeg12
Dookoła wciąż nic nie było widać.
- Umarłaś młodo. Niewiele można powiedzieć o twojej duszy na podstawie doczesnych czynów. Powiedz mi; jaki cel ci przyświeca?

Avatar Omeg12
Angel

Niespodziewanie Vincent znalazł się w kompletnej ciemności. Posadzka była chłodna i tak samo czarna, jak wszystko dookoła.

Avatar Angel_Kubixarius
- hmmm..... przyjemnie tu.
Usiadł na posadzce.

Avatar Omeg12
- Okazujesz wielką pogardę strachu, pyle - rozległ się doniosły głos.

Avatar Angel_Kubixarius
- Strach to największy wróg ludzki, kto mu ulegnie... straci coś więcej niż życie... tak w ogóle witaj Suwerenie

Avatar Omeg12
- Witaj. Zgaduję, iż wiesz, czemu tu jesteś

Avatar Angel_Kubixarius
- Po to co sam wybrałem przy Decimie, czyli po osąd i przekierowanie do jednej z dziewięciu sfer duchowych. Tak czy inaczej, najpierw spytam, czy jeśli bym chciał na przykład przejść z jednej sfery do innej, to czy takie możliwoßci są ? Chciałbym obadać wszystkie dziewięć... jestem człowiekiem nauki.... łaknàcym wiedzy i poznania tego wymiaru.

Avatar Omeg12
- Owszem, jest taka możliwość. Jednak musiałbyś albo umrzeć ponownie i zasłużyć na inny los, albo złamać prawa wszechświata i być strąconym do Pustki - wydawało się, że w głosie zabrzmiała nutka humoru.

Avatar Angel_Kubixarius
- Widzę pewne podobieństwo humoru do Decimowego.... szkoda. Planowałem podróż badawczą wgłąb wszystkich sfer.... w takim wypadku niestety będę zmuszony utraciç tą cenną szansę na naukę... trudno. Zaczynamy Suwerenie ?

Avatar Omeg12
- Jak najbardziej, człowieku, który nie zna swojego miejsca
Vincent usłyszał jakiś hałas dobiegający zza jego pleców.

Avatar Angel_Kubixarius
- Pogubiłem się w tej sytuacji.... po prostu kontynuujmy jakby nigdy nic.

Avatar Omeg12
Odpowiedzi nie było. Za to dało się słyszeć pospieszne kroki za plecami.

Avatar Angel_Kubixarius
Próbował zrobić unik w bok.

Avatar Omeg12
Udało mu się. Atakującym okazał się być człowiek w czarnym płaszczu uzbrojony w nóż. Odskoczył i przygotował się do kolejnego ataku.

Avatar Angel_Kubixarius
Wstał, wyją szablę i przygotowal się do zblokowania ataku oponenta
- Serio ? Znowu walka ? Nawet tu ?

Avatar Omeg12
Przeciwnik nie odpowiedział. Zaszarżował z wyciągniętym do przodu nożem.

Avatar Angel_Kubixarius
Przestàpnął na prawą nogę, lewą odsunął na linię równoległà do kierunku ataku tak by wyminąć nóż.

Avatar Omeg12
Udało mu się uniknąć ataku i znaleźć się w dogodnej pozycji do wymierzenia ciosu szablą.

Avatar Angel_Kubixarius
Wymierzył cios bokiem szabli by nie ranić oponenta, ale przywrócić mu przynajmniej trzeźwe myślenie, po czym przygotował szablę do blokowania ewentualnych dalszych ciosów.

Avatar Omeg12
Uderzony przeciwnik niewytłumaczalnie rozpłynął się w powietrzu
- Ciekawe. Miałem nadzieję, ze chociaż zranisz przeciwnika

Avatar Angel_Kubixarius
- Odwaga nie ma zagłuszyć honoru, ni rozumu. Nie miałem powodu go ciàć, tylko mnie zaatakował... a nóż był manipulowany lub coś. Nie zamierzam ranić niewinnych. To właśnie to odróżnia rycerza od byle barbarzyńcy.

Avatar
Konto usunięte
Dziewczę wyruszyło ramionami.
-Sama nie wiem.- Powiedziała cicho.- Zawsze chciałam coś tworzyć. Nowe światy. Choćby na płótnie lub w wyobraźni.- Nie miała pojęcia czy o to mu chodziło, jednak tak było. Marzenie jej życia. Stworzyć coś nowego, nieznanego przez nikogo wcześniej.

Avatar Omeg12
Angel

- Ciekawe. Gdybyś zrobił więcej dobrego za życia, mógłbyś dostać się do Wysp Błogosławionych. Ale teraz... powiedz mi, jak wyglądałby według ciebie idealny świat?


Vapen

- A co z resztą świata? Ile jest warte twoje marzenie w przeliczeniu na szkodę innych? - zapytał się głos tajemniczo.

Avatar Angel_Kubixarius
- Byłby to świat bez zła, gdzie górowały by wsze cnoty takie jak honor, sprawiedliwość, mądrośç itd. Nie było by wojny ni bólu, nistrachu, ni cierpienia, każdy miałby prawo do wolności i pogłębiania cnót, zło po prostu byłoby niejako wykasowane z praw rządzących światem. Wtedy tacy jak ja, czy dowolny inny człowiek umarłby ze starości i pełen màdrości i wiary, a nie jak każdy w aktualnym świecie, niczym kwiat zerwany przedwcześnie tóż przed dniem rozkwitu. Każdy miałby tyle czasu ile sami mu dacie, a nie tyle ile da mu bliźni. Świat, gdzie to * wskazuje szable* i to * wskazuje pistolety* w ogóle by nie powstało, bo nikt by tego nie używał.

Avatar Omeg12
- A jeśli to byłoby niemożliwe? Załóżmy, że wszechświat pogrążyłby się w cierpieniu i nie byłoby żadnej nadziei na poprawę. Gdybyś mógł wszystko zniszczyć, skracając ludziom męki, zrobiłbyś to?

Avatar Angel_Kubixarius
- zależy jak by to wyglądało. Gdyby mieli cierpieç jeszcze wiècej zanim by to się stało... za żadne skarby, zaś gdybym miał jednà wielkà dźwignię, po której pociągnięciu wszyscy w tym samym momencie zasneliby wiecznym snem i stanèli tu, przed tobą Suwerenie, wtedy bym to zrobił, ale tylko wtedy, gdyby nawet nie poczuli męki podczas śmierci i umarliby wszyscy na raz by jedni nie cierpieli przez śmierć drugich. Nie wywoływałbym apokalipsy, kaźni i cierpienia, lecz w tamtym wypadku tylko niejako masowe przejßcie przez bramy świata dusz. Tu jest lepiej niż tam. Tu nikt nie ginie na zawsze bez własnej woli tego.

Avatar Omeg12
- A gdyby... nie było żadnych zaświatów? Gdyby wszystko się naprawdę skończyło? - mogło to być błędne wrażenie, ale Vincent usłyszał w tonie głosu istoty coś na kształt strachu.

Avatar Angel_Kubixarius
- Wtedy nie byłoby też mocy do destrukcji świata oraz apokalipsy z nikąd na świecie. Wszyscy wiemy, że to pochodzi z tego świata. Chociaź.... powiedzmy, że zastanawiałbym się.... najbardziej jednak na wynik wpłynęłoby cierpienie zadane użyciem mocy oraz cierpienie będàce aktualnie. Podzielić wartoßç cierpienia doczesnego przez cierpienie zadane użyciem i wychodzi liczba oddająca wysokośç szansy użycia przeze mnie mocy.... proste, logiczne i hmm... ciekawe.

Avatar Omeg12
- To niebezpieczny tok myślenia. Ale dobrze, że liczysz się z cierpieniem innych. Są istoty, dla których nie ma ono najmniejszego znaczenia. Mam dla ciebie ofertę. Ofertę, której nie otrzymał nikt od setek lat

Avatar Angel_Kubixarius
- hmmm ?
Zamruczał pytająco Vincent.
// lepiej dobrze się namyßl omeg jeżeli nie chcesz rozpętać czegoś na kształt mirai nikki //

Avatar Omeg12
//Nie oglądałem. O co chodzi?//

- Udasz się do Limbo. Podążysz za skupiskami mocy i wybadasz cokolwiek znajdziesz. Przy odrobinie szczęścia zachowasz umysł i wrócisz zdać raport

Avatar Angel_Kubixarius
// Jest sobie bożek pełniàcy kadencjè boga przez cykl jednego świata i po tym aby świat przetrwał wybiera się następnego z pośród ludzi wybranych ( w liczbie 12 graczy) do igrzysk ßmierci. Powiem krótko, wynikłby z tego rozp....ol //
- Brzmi to jak podstèp.... z resztà jaki cel miałbym mieć w tym ja ? No i jakà gwarancjè powrotu bez pomocy Decima, czy kogokolwiek innego ? Suwerenie, czemu mnie tam wysyłasz ? Bez tych informacji nie podejmè siè nawet próby podjęcia wyboru. Mamy w końcu na decyzję całą wieczność.....

Avatar Omeg12
- Nie, nie mamy - głos stracił swój donośny ton - Parę chwil temu, lub parę wieków w zależności od perspektywy, coś się wydarzyło. Jakaś... istota przemówiła do dusz we wszystkich sferach jednocześnie. Nie znamy jej tożsamości, jednak wszystko wskazuje na... Azraela.

Avatar Angel_Kubixarius
- Ten od śmierci ? No i co z tego ? No i jak to nie mamy wieczności ? Tyle pytań.... Suwerenie jak chcesz szybkiego działania szybko wszystko wytłumacz.

Avatar Omeg12
- Jak śmiesz narzucać tempo... - w tym momencie Suweren przypomniał sobie swoją uwagę o braku czasu - "Ten od śmierci" jest starożytną istotą, o potędze przewyższającą wszystko w znanym wszechświecie. jest poniekąd przeciwieństwem Stwórcy, gdyż jest w stanie zniszczyć niemalże wszystko i ma taką chęć. Jeśli znalazł wyjście z Pustki, to nasza przyszłość maluje się w ciemnych barwach.

Avatar Angel_Kubixarius
- Czyli.... ma moc opisanà w pytaniu numer 2, no dobra. Po za tym, czemu ja i czemu to robić, jak sam nie mam do końca zbytnio dużo przeciw temu ?

Avatar Omeg12
- Bogowie są przywiązani do swoich sfer. Poza nimi nie zdziałamy nic bez pomocy dusz. Wybranie umarłego z jednej ze sfer byłoby problematyczne. Większość nieprzydzielonych nie ma zielonego pojęcia o magii ani nawet panujących tu praw logiki. Ty natomiast... jesteś odpowiedni, nawet, jeśli nie idealny.

Avatar Angel_Kubixarius
- Doszlifuj mą magię abym był gotów i możemy omawiać cel i nagrodę

Avatar Omeg12
- W Limbo to ci wiele nie pomoże. Magia czerpię moc od bogów, których władza nie sięga tak daleko. Będziesz musiał polegać na własnych możliwościach kształtowania rzeczywistości - odrzekł Suweren niejasno

Avatar
Konto usunięte
Dziewczyna wzruszyła ramionami.
-Dlaczego miałoby to komuś szkodzić? Zresztą... Trzeba się postarać żeby komuś zaimponować.- Kolejne niejasne pytanie. To nieco wprawiało ją w zakłopotanie, jednak starała się zachować spokój.

Avatar Omeg12
- Rozumiem. Jeszcze jedno pytanie: Czy jest coś, czego się boisz?

Avatar
Konto usunięte
Pokręciła głową.
-Każdy się czegoś boi.- Uśmiechnęła się lekko.- Wydaje mi się, że zawsze ludzie nieco mnie przerażali, lecz robiłam wszystko by się nie skompromitować w ich oczach.-

Avatar Omeg12
- Chcesz coś jeszcze powiedzieć, zanim zapadnie wyrok?

Avatar
Konto usunięte
Pokręciła głową.

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku