Zamek szlachecki rodu Vau

Temat edytowany przez Kuba1001 - 25 grudnia 2016, 13:47

Avatar Bilolus1
Właściciel
Gdy stanąłeś tuż przed nim..otoczył was kamienny mur a mężczyzna wbił swój miecz w ziemię - i jak na rozkaz towarzyszący mu niedźwiedź przysiadł na tylnych łapach. Po owym geście nie odezwał się, zapewne czekał na ciebie.

Avatar Kuba1001
Moderator
- Jestem Książę Walon Vau. - powiedział pewnie. - Przybywam w pokoju.

Avatar Bilolus1
Właściciel
Usłyszałeś prychnięcie, a niedźwiedź zareagował na nie podnosząc się - jednak ręka właściciela położona delikatnie na karku zaraz ponownie go posadziła.

- Na imię mi Natura, chociaż miejscowi wolą "Gajowy"- stwierdził, jego głos był nieco zachrypły i brzmiał nieco dziwnie..jakby zdrewniale..?-. Wielu mówiło mi że przybywa w pokoju jednak niosło stal i ogień..ty należysz z tego co widzę obnosisz się podobnie -.

Avatar Kuba1001
Moderator
- A po czym to sądzisz? Broń i pancerz nosi wielu, a armia jest mi potrzebna w razie napadu Hekojovii. Jednak nie miałem i nie mam zamiaru wykorzystać jej w celach ofensywnych. Przemoc stosuję jedynie w obronie.

Avatar Bilolus1
Właściciel
- W takim razie czemuż ową armię prowadzisz przeciw owej Hekojovi ? A nie pozostajesz w swym miejscu aby się bronić ?

Avatar Kuba1001
Moderator
- Nie prowadzę armii przeciw Hekojovii. Nie idę na wojnę. Uważam po prostu, że mieszkańcom okolicy będzie lepiej pod moim zwierzchnictwem.

Avatar Bilolus1
Właściciel
- A więc moje ziemie znajdą się pod twoim zwierzchnictwem nie Czarnych Płaszczy ?- stwierdził głaszcząc niedźwiedzia -.

Avatar Kuba1001
Moderator
- Czarne Płaszcze?

Avatar Bilolus1
Właściciel
- Wcześniej wymieniłeś ich imię prawda ? Hekojovia jeśli się nie mylę.

Avatar Kuba1001
Moderator
- Spytałem, gdyż nie słyszałem nigdy takiego określenia. Ale wracając do pytania, to nie, Twe ziemie nie będą pod mym zwierzchnictwem. To Ty będziesz na nich panem, pod warunkiem, że ja i moi ludzie będziemy mogli przez nie przechodzić. I nic więcej. Otrzymasz spokój i ochronę, choć nie jestem do końca pewien, czy ta druga jest Ci aby na pewno potrzebna.

Avatar Bilolus1
Właściciel
Zaśmiał się gromko a mur wokół was ponownie zapadł się pod ziemię

- Nie wiem czy słyszałeś legendy o "Jeźdźcach Apokalipsy", powszechnie mówi się że było ich czterech. Zaraza, Wojna, Śmierć oraz Zwycięzca.. było nas jednak jeszcze dwóch - Bogactwo oraz Natura. Niezbyt chcieli mnie w swej drużynie bo chociaż z Zarazą i Śmiercią współpracowałem dobrze..niszczyłem największe plany Wojny.- stwierdził, uniósł rękę a strumyk obok jego chatki przestał płynąć -. Możecie ruszać..

Avatar Kuba1001
Moderator
Miał wiele pytań, ale to wyznanie sprawiło, że jednak sobie odpuścił i udał się do swojej armii, a następnie polecił prowadzić Prześnogórce do kolejnej wsi.

Avatar Bilolus1
Właściciel
Wszyscy nagle jakby wzdechnęli że udało się obejść ową sytuację bez walki.. Przenosigórka szybko poprowadził was dalej..jednak nie ku wsi..bowiem na waszej liście zostało już tylko małe miasto - zwane Żelazy..


//Zmiana tematu kontynuujesz w "Żelazy" kiedy zrobię temat

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku