Opisz swoje poglądy

Avatar pan_hejter
Wiec ostatnio mamy sporą eskalacje wrecz przemów określających poglądy danego użytkownika. Głównie przez pewną osobe, ale nie będziemy nikogo obwiniać. Więc może niech chętni użytkownicy w tym właśnie temacie poddadzą swoje poglądy albo ich najważniejsze filary.

Avatar pan_hejter
Fajnie jakby mijak przypiął, żeby każdy mógł zobaczyć z kim rozmawia.

Avatar Mijak
Właściciel
Dobra inicjatywa

EDIT
Każdy ma prawo napisać tutaj jeden post, w którym przedstawi swoje poglądy.
Jeśli się zmienią, posta proszę edytować.
Wszelkie komentarze do cudzych poglądów proszę pisać w innych tematach.
Takie nadliczbowe posty stąd będą usuwane na początku każdego tygodnia.

Avatar Andrzej_Duda
No cóż, na początku przedstawię swoje wykresy z dwóch najbardziej znanych testów internetowych:
Zdjęcie użytkownika Andrzej_Duda w temacie Opisz swoje poglądy
Zdjęcie użytkownika Andrzej_Duda w temacie Opisz swoje poglądy
Mimo wszystko, nie sugerowałbym się nimi, ponieważ w jednym jestem lekkim socjalistą, a w drugim przeważa kapitalizm. Nie chcę się rozpisywać, bo jestem leniem patentowanym. W skrócie napiszę, że podoba mi się obecna forma ustroju polski, ale sam rząd to... KAŻDY WIE CO ROBI NASZ RZĄD. Gdybym mógł, to wprowadził bym kontrole mające na celu sprawdzenie, czy rodziny, które otrzymują 500+ zapewniają swoim dzieciom dobrobyt jaki miał zapewnić ten dodatek socjalny. Jeśli pierwsza kontrola nie wykazuje poprawy sytuacji, to zostaje to wpisane do akt. Jeśli druga, to też zostaje to wpisane. Za 3 razem przy braku uzasadnienia czemu nie ma chociaż minimalnej poprawy odbiera się 500+, ponieważ w moim kraju nie ma miejsca na pasożyty żerujące na publicznym groszu ludu Rzeczpospolitej Polskiej. Później jeszcze może coś dopiszę.

Avatar
Konto usunięte
Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Opisz swoje poglądy
Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Opisz swoje poglądy
Jakie te wyniki piękne.
Ale socjalistą nie jestem. Tylko socjalliberałem co, jak się okazało, nie jest socjalizmem.
Osi esencjalizm-konstruktywizm nie rozumiem, więc nie wiem czy jest dobrze.
No i ze sprawiedliwością mam taki dylemat. Bo z jednej strony uznaję rehabilitacyjną za lepszą, ale czułbym wyrzuty sumienia mając za nią głosować.

Reszta w sumie mnie dość dobrze opisuje. Internacjonalizm, wolność, rewolucjonizm.
Z innych poglądów to transhumanista, ateista, antyteista. Dobro definiuję jako szczęście, przyjemność lub brak cierpienia (i wszystko co do nich prowadzi), a zło jako zaprzeczenie dobra. Przy czym dobro uzyskane przez zło jest nadal złe (chyba, że stosunkowo mało zła czynimy dla stosunkowo dużego dobra).

Avatar Burger2004_09
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Opisz swoje poglądy

Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Opisz swoje poglądy
8values jest chyba jeszcze z tamtego roku. Jutro zrobię od nowa i zobaczymy jak się zmieniło

Myślę, że wygląda to nawet spoko. Ani za dużo we mnie prawicowca, ani lewicowca. Nawet spoko

Avatar Richyard
Nie posiadam żadnych poglądów, jestem tym, kim opłaca mi się być. Zrobiłem ten 8values i wyszło, że niby jestem patriotą, ale tak naprawdę to gdyby ktoś zaoferował mi kilka tysięcy w zamian za zniszczenie Polski to wziąłbym te pieniądze bez wahania.


Zdjęcie użytkownika Richyard w temacie Opisz swoje poglądy

Avatar um_ok
Zdjęcie użytkownika um_ok w temacie Opisz swoje poglądy
Tyle, że z osią dyplomatyczną jest problem. Ja po prostu nie lubię Polski, a z samych granic się cieszę.

Avatar ZnawcaLiteraturyPolskiej
Ten dziwny moment kiedy jesteś tylko za państwową edukacją i służbą zdrowia i nagle jakimś cudem jesteś bliżej socjalizmu niż kapitalizmu. No, ale reszta się w miarę zgadza

Zdjęcie użytkownika ZnawcaLiteraturyPolskiej w temacie Opisz swoje poglądy

Avatar
Konto usunięte
jakby to kogoś obchodziło. ;-;
Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Opisz swoje poglądy

Avatar Zohan666
Zdjęcie użytkownika Zohan666 w temacie Opisz swoje poglądy

Dużo się zgadza z moimi rzeczywistymi poglądami.

Avatar opliko95
To chyba w zasadzie dość dobrze oddaje moje poglądy
Zdjęcie użytkownika opliko95 w temacie Opisz swoje poglądy
Ale może bardziej szczegółowo (tj. wykraczając poza kilka mimo wszystko niedokładnych statystyk) opiszę je kiedyś :V

Avatar
epicworms
mateox pisze:
jakby to kogoś obchodziło. ;-;
Zdjęcie użytkownika epicworms w temacie Opisz swoje poglądy


Kim Ty jesteś? XD

Avatar
epicworms
Potrafię zrozumieć kogoś, kto jest wstanie zabić człowieka tylko dla satysfakcji. Właściwie ludzie zabijają się już od wieków tylko dla satysfakcji bezpośrednio lub pośrednio. Może zrobił to dla pieniędzy, ale pieniądze służą do wydawania, a wydawanie to już satysfakcja. Jeśli tak na to popatrzeć to każdy mógł być tym człowiekiem i tylko przypadek postanowił że jesteś po tej części przepaści. I gdyby społeczeństwo nie traciłoby na takim akcie, to podejrzewam że byłby całkiem legalny. Co do sprzedania polski to, o dziwo, zgadzam sie (po części) z Richyardem. Po części dlatego, że nie jestem fanem patriotyzmu ale panowie 3k to za mało. Mogę to podsumować słowami: Nie oddałbym życia za pierwsze państwo, ale zrobiłbym to za to ostatnie.

Avatar
Konto usunięte
Kolejny nikogo nie interesujący wykres...
heh
Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Opisz swoje poglądy

Avatar
Konto usunięte
epicworms pisze:
Kim Ty jesteś? XD

Rynkowcem, który dąży do zjednoczenia świata, rozwoju gospodarczego, a tym samym poprawieniem jakości życia ludzkości, zachowując przy tym wolność jednostek.
A co?

Avatar
Konto usunięte
Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Opisz swoje poglądy
Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Opisz swoje poglądy
Jestem kosmopolitą, ale jednocześnie nie chciałbym aby cały świat to było jedno państwo - w dzisiejszym świecie gdy coś stanie się w jakimś państwie (np. bardzo nieudolna władza) to zawsze można wyemigrować. W takim czymś nie byłoby na to możliwości. Jednakże nie widzę zupełnie sensu na rozdzielanie państw takich Czechy Polska Słowacja i Węgry. Albo Niemcy i Austria. Ale to tak już bardziej w sferze marzeń - to co mogłoby się spełnić i moim zdaniem zdecydowanie każdy powinien podzielać moje zdanie to nie uczenie w szkole patriotyzmu, nie wmawianie jakie to super (oczywiście też nie wmawianie kosmopolityzmu, szkoła powinna być neutralna) oraz nie zakłamywanie faktów historycznych na naszą stronę. Bo wtedy patriotyzm byłoby na tyle ile na prawdę w nas go siedzi, (moim zdaniem w każdym siedzi tego choć odrobina) a nie byłby sztucznym tworem.

Jetem też libertarianinem. Właściwie to jedyna oś w której jestem bardzo skrajny (ten test który tutaj podesłałem był robiony parę miesięcy temu i jest nieaktualny, być może wstawię później nowy - jakby co w starym wartość to było 87.5%). Kieruje się zasadą ,,Rób co chcesz dopóki nie krzywdzisz tym innych". I to w jednym z najskrajniejszych wydań. Zoofilia? Jasne, o ile zwierze nie cierpi. Nekrofilia? Jasne, o ile osoba przed śmiercią wyraziła zgodę. Oczywiście nie mówię że każdy ma mój pogląd podzielać i szanować takie osoby ale powinni je przynajmniej tolerować. Nie mówiąc już o prawie które powinno być bezstronne i tolerancyjne. Czyli powinno na coś takiego pozwalać. Ogólnie to prawo jest dla ludzi, a nie samego siebie czy poczucia moralności

Jestem też postępowy? Znaczy owszem jestem, ale o postępie mam ciekawe mniemanie. Otóż zauważyłem że ludzie tak na prawdę zawsze są podobnie szczęśliwi - czy to w dwudziestoleciu międzywojennym, PRL, czy dzisiaj - mimo że teoretycznie dzisiaj jest widocznie lepiej, to ludzie się do tego przyzwyczaili i nie czują się lepiej. Dlatego uważam że po za elementarnymi zmianami jak szczepionki to postęp jest bezcelowy. Ale czy na pewno? Bo nauka sama w sobie, próba tworzenia nowej rzeczy, patrzenie na to, próba rozumienia tego - to wszystko sprawia że postęp nie przynosi korzyści, ale sam w sobie jest jak najbardziej przydatny jako ciekawe zajęcie.
Tak moja opinia o postępie praktycznym, takim którego efekty widać.
A co z postępem społecznym? Cóż, jeśli jest to rzeczywiście postęp, a nie degeneracja to jak najbardziej to szanuje. Dodatkowo ten pierwszy może wpływać na ten drugi i wtedy ten pierwszy ma faktyczne realne korzyści

Po za tym to zawsze szkalowałem osoby mówiące że centryści to osoby bez opinii. Oni zazwyczaj mają opinie - która mówi o tym że prawda leży po środku. No ale jednak jeśli chodzi o oś ekonomiczną to jestem centrystą bo nie mam zdania...
Obecnie jestem bliżej kapitalizmu ale nie czuje aby to był pogląd za którym stoję murem i za którego niepodważalność mam dowody. No bo aby sobie odpowiedzieć na pytanie czy lepszy jest kapitalizm czy coś innego trzeba sobie zadać inne pytanie - co chcemy promować i jakim ludziom dawać większą kasę. Bo obecni kapitalizm promuje ludzi sprytnych i inteligentnych. W końcu aby prowadzić firmę trzeba mieć te cechy. Ale czy to dobre? Czy bardziej nie rozwinęlibyśmy się gdybyśmy promowali pracowitość? W końcu dzięki temu kasa by leciała do ludzi pracowitych a dzięki temu takich byłoby więcej i można by więcej zbudować, więcej zrobić itp
Ale też namnożyłoby się pracoholików.
Dlatego póki co ten dylemat w mojej głowi pozostaje nie rozstrzygnięty i zgodnie z ideą że prawda leży po środku póki co staram się utrzymywać pośrodku.

Avatar Tacyt1025
Jestem za zieloną polityką i popieram loty w kosmos i jestem panteistą. Takie moje poglądy

Avatar pan_hejter
xD Jak nie jesteś członkiem to i tak możesz edytować własne wiadomości.

J...ć Mijaka i Naczelnego elo.

A MIjak starą k*rwą jest

Avatar psmit16
Zdjęcie użytkownika psmit16 w temacie Opisz swoje poglądy
narodowy socjalizm jedna droga dla krajuuu

Avatar chupacabra001
"Cóż, widać po tym co na głowie mam,
Iż jestem kuc, nie żaden cham..."

Zdjęcie użytkownika chupacabra001 w temacie Opisz swoje poglądy

Zdjęcie użytkownika chupacabra001 w temacie Opisz swoje poglądy

Zdjęcie użytkownika chupacabra001 w temacie Opisz swoje poglądy

To chyba nie wymaga komentarza, Korwin mocno.

Avatar
Konto usunięte
Korwin jest bardziej wolnościowy

Avatar CzarnyGoniec
To_masz___Problem pisze:
Korwin jest bardziej wolnościowy
Homofobia i szowinizm nie jest wolnościowy

Avatar chupacabra001
CzarnyGoniec pisze:
Homofobia i szowinizm nie jest wolnościowy


Jeśli jestem człowiekiem wolnym to mogę mieć takie fobie jakie tylko mi się podobają :) Zresztą ze mnie szowinista jak z koziej rzyci klarnet, prędzej bym się określił mianem nacjonalisty.

Problem - widzisz, ta konkretna oś w tym teście jest taka hm... No kiepska. Bo fakt iż jestem zwolennikiem autorytarnego modelu państwa wcale nie przeczy wolności. Stąd zamieszanie.

Tak w ogóle to ten temat chyba nie służy do dyskutowania, ale może ja coś przeoczyłem :P

Avatar Mijak
Właściciel
Dyskutujcie sobie, po prostu w poniedziałek te dyskusje usunę :f

Avatar CzarnyGoniec
Mijak pisze:
Dyskutujcie sobie, po prostu w poniedziałek te dyskusje usunę :f
Zdjęcie użytkownika CzarnyGoniec w temacie Opisz swoje poglądy

Avatar Mijak
Właściciel
No ej, macie kilka dni na skopiowanie swoich wypowiedzi, żeby umieścić je w innym wątku.
To, że nikomu nie chce się z tej możliwości korzystać, to już nie moja wina.

Avatar Kapeka
Socjal-demokracja to jedyny ustrój który działa

Avatar Timix
Jest wiele ustrojów które działają w zależności od warunków.

Avatar Tacyt1025
Narodowoanarchistyczna społeczność plemienna żyjąca w świecie po upadku cywilizacji

Avatar
Konto usunięte
Każdy ustrój działa o ile ludzie w nim żyjący się zgadzają z jego doktryną

Avatar Mijak
Właściciel
To_masz___Problem pisze:
Każdy ustrój działa o ile ludzie w nim żyjący się zgadzają z jego doktryną

Oj, nie każdy.

Avatar Mijak
Właściciel
A konkretnie chodzi o doktryny, które nie zapewniają wystarczającego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi.

Avatar
Konto usunięte
np

Avatar Tacyt1025
Machnowszczyzna (albo podobnie się pisze) na Ukrainie

Avatar
Konto usunięte
A jak to działa (czy raczej nie działa)

Avatar chupacabra001
pl.wikipedia.org/wiki/Wolne_Terytorium

3 sekundy googlowania...

Ogólnie to nie działa każda komuna. Prędzej czy później to je**ie. No i każda anarchia.
Aha - socjaldemokracja właśnie za cholerę nie działa :P

Avatar
Konto usunięte
W przypadku w którym każdy obywatel popiera komunizm to komunizm działa i można wręcz powiedzieć że jest najlepszym systemem

Avatar
Konto usunięte
Tak? Przecież jedynyną wadą kommunizmu jest to że kiedy byby taki prawdziwy to ktoś by przestał pracować w ogóle, ktoś by pracował dużo i by twierdził że to źle że nie dostaje wystarczającej ilości kasy, a w moim przypadku który jest zupełnie niemożliwy i całkowicie teoretyczny każdy w kraju pracuje po tyle samo i dostaje tyle samo bo nie robi tego dla siebie tylko dla dobra kraju

Avatar Tacyt1025
PROPAGANDA ANTYLUDZKA AMERYKAŃSKICH IMPERIALISTÓW IZRAELITÓW

Avatar pan_hejter
W skrócie gdy panuje kapitalizm rynek jest w stanie przystosować się do zapotrzebowania.

Gdy panuje socjalizm i odgórne sterowanie rynek nie ma żadnego sposobu na spełnienie i przewidzenie zapotrzebowania dlatego jednych rzeczy jest za dużo gdy innych brakuje.

Socjalizm ssie na poziomie ekonomicznym

Avatar Tacyt1025
Zarówno kapitalizm i socjalizm są trochę złe w czystej formie

Kapitalizm- dobra konkurencja, złe eksploatowanie pracowników

Socjalizm- dobre posiadanie przez pracowników środków produkcji, złe odgórne sterowanie

Więc wedłuh mnie najlepszy system to wtedy, gdy wszystkie firmy (albo większość) należą do pracowników a adspekt konkurencji nie został zlikidowany

Avatar
Legutko
Jestem Kapitalistą i Wolnościowcem

Avatar
Konto usunięte
Ktoś wyjaśni na czym polega pierwsza oś?

Avatar um_ok
cale szczęście jestem normalna :) Zdjęcie użytkownika um_ok w temacie Opisz swoje poglądy

Avatar
Konto usunięte
To_masz___Problem pisze:
Ktoś wyjaśni na czym polega pierwsza oś?

pl.wikipedia.org/wiki/Konstruktywizm_(filozofia)
pl.wikipedia.org/wiki/Esencjalizm
Chyba

Avatar kulujulu
pan_hejter pisze:
W skrócie gdy panuje kapitalizm rynek jest w stanie przystosować się do zapotrzebowania.

Gdy panuje socjalizm i odgórne sterowanie rynek nie ma żadnego sposobu na spełnienie i przewidzenie zapotrzebowania dlatego jednych rzeczy jest za dużo gdy innych brakuje.

Socjalizm ssie na poziomie ekonomicznym
socjalizm nie musi zakładać gospodarki centralnie planowanej pozdrawiam

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Mijak
Właściciel: Mijak
Grupa posiada 51421 postów, 1174 tematów i 308 członków

Opcje grupy Wielki Zderz...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Wielki Zderzacz Poglądów