[C]ZAT

Temat edytowany przez Kadzio - 29 czerwca 2018, 17:54

Avatar Kadzio
Właściciel
Dlaczego tacy jesteście?

Avatar MrCC4
Mam w cholerę innych spraw, jeszcze mi to spada na głowę, jak nie będę miał co robić to dopiero coś tutaj ruszę

Avatar Kadzio
Właściciel
no, skoro już zakończyliście rok szkolny to możemy się zabierać za pbfka =)

Avatar MrCC4
Jeszcze do 22 czerwca =)

Avatar Kadzio
Właściciel
Skarbce są już w połowie gotowe

Avatar MrCC4
Cieszę się
Takie pytanko, to ja mam w końcu Taktyronię Niepodległościową czy nie?

Avatar Kadzio
Właściciel
mozesz mieć

Avatar Kadzio
Właściciel
Skarbiec skończony, pozostaje Opcja 1.
Można już oficjalnie podawać poniżej swoje państwa, którymi chcecie grać

Avatar Kuba1001
Jak ma się sprawa prowadzenia wojen i tym podobnych działań?

Avatar Kadzio
Właściciel
Oczywiście istnieje taka możliwość, możliwości w tym PBF są nieograniczone. Możesz sobie wypowiadać wojny innym krajom, gdy w twoim kraju szerzy się anarchia a władze nie radzą sobie. Wtedy możesz liczyć na lincz mieszkańców w swoim apartamencie. Jeśli jednak sytuacja w państwie będzie na tyle stabilna, że będzie zahaczała o granice normalności, to jak najbardziej możesz werbować wojsko i atakować mniejsze, słabsze okoliczne państwa bądź też wyprawić się na daleką podróż na biegun, by zdobyć sobie trochę terenu na próby ciekawych projektów. Zaczynacie bez wojska. Całość jednostek tworzycie sami na podstawie swojej wyobraźni czy realnie istniejących projektów z naszego świata. Swoimi odkryciami możecie handlować. Ceny danego projektu będą zależały od stopnia zaawansowania projektu, stopnia rozwinięcia państwa oraz od masowości projektu. Wiadomo, rozłożone z innymi państwami koszty zmniejszają ceny jakie ponosiłbyś sam jako jedyne państwo realizujące projekt. Jeśli będzie dochodzić do finalnych starć, czynniki losowe będą ograniczone do minimum, a liczyć się będzie spryt, taktyka i wyszkolenie, oraz oczywiście sprzęt.

Avatar Kuba1001
A na jakim poziomie technologicznym obecnie stoimy? Pytam, bo wolę wiedzieć, czy robić zakutych w płytę rycerzy czy może bojówki z kałachami.

Avatar Kadzio
Właściciel
Stoimy na poziomie - 2030 rok. Trochę do przodu. Oczywiście nie wszystkie państwa są na tym poziomie. ;)

Avatar Kuba1001
Wiadomo, a jak z moim? Zapóźnione czy jak? No i czy te dwanaście lat to już pancerze wspomagane, mechy, broń plazmowa i tym podobne cuda czy po prostu ździebko lepsze pukawki?

Avatar Kadzio
Właściciel
W naszym świecie to nieco usprawnione, wydajniejsze, szybsze i wytrzymalsze. Mechów, robotów, egzoszkieletów brak. W niektórych państwach prace nad tego typu sprzętem trwają.
Wouldebougn jest taką dzisiejszą Polską. Nie posiada specjalnie rozwiniętej technologii, ma za to potencjał ludnościowy i terytorialny.

Avatar maxmaxi123
A te Ildi coś tam?

Avatar MrCC4
A Taktyronia Socja... Niepodległościowa?

Avatar wiewiur500kuba
A Ilicośtam Południowe?

Avatar Kadzio
Właściciel
Ildachan południowy po rozpadzie związku Ildachanu Południowego i Północnego poszły w dwóch zupełnie różnych kierunkach. Północny Ildachan po szeregu ciężkich i wstrząsowych reform doprowadził państwo do czołówki państw o największej swobodzie osobistej i gospodarczej. Dlatego też kraj cieszy się znacznie wyższymi wskaźnikami ekonomicznymi niż jego południowy sąsiad. Sprzyja to migracji, gdzie mieszkańcy południowego Ildachanu wędrują na północ, gdzie znajdują lepsze warunki do życia, a sprzyja temu podobny język i kultura. Nie zmienia to jednak faktu, że Południowy Ildachan również szczyci się wysoką populacją, na co wpłynęła kultura i wierzenia.
Koniec końców Północny Ildachan nie jest szczególnie top of the top pod względem zaawansowania technicznego, na co wpływa ogromna liczba ludności, która wymaga racjonalnego i solidarnościowego myślenia, które wymusza na przywódcach trzeźwe myślenie. W kraju obowiązują specjalne strefy ekonomiczne, które napędzają rozwój. Kraj od lat męczy jeden z najwyższych wskaźników przestępczości na świecie, a same jednostki bezpieczeństwa zmagają się z brakiem funduszy.
Gorzej prezentuje się sytuacja na południu, które boryka się z wieloma problemami, od wysokiego wskaźnika śmiertelności aż po korupcję. Na południu panują rządy dyktatorskie, które rządziły państwem hardą ręka w czasie konfliktu z północą. Po konflikcie władze miał objąć parlament, jednak tak się nie stało, a przy władzy utrzymał się dyktator. Niewiele zapowiada zmianę zaistniałej sytuacji, a należy wspomnieć, że Północy sprzyja taki stan rzeczy, gdyż oznacza on dalszy napływ taniej siły roboczej z południa.

Avatar Kadzio
Właściciel
MrCC4 pisze:
A Taktyronia Socja... Niepodległościowa?

Tartykonia Niepodległościowa to prężnie rozwijający się pod względem populacji kraj o sporym potencjale surowcowym. Kraj przez długie lata blokowała unia z Jolevellem i Stanami Zjednoczonymi Ulrychii, jednak teraz, po jej rozpadzie, stosunki między państwami dawnego Trójkąta Ulrychskiego uległy znacznemu pogorszeniu, w szczególności oddzielając się na dwa obozy: Tartykonia po jednej stronie oraz Jolevell ze Stanami po drugiej. Te dwa drugie zawiązały nową Unię Islamską, która samozwańczo uznaje się za stolicę Islamu, co spotyka się z ogromną goryczą w Tartykonii, która również w większości populacji ma rozprzestrzenione 91% wyznawców Islamu. Na granicy z Unią Islamską często dochodzi do wielu ataków i starć pomiędzy wyznawcami różnych odmian Islamu. Żadne z krajów oficjalnie nie ogłasza mów nienawiści czy otwarcie potępia drugą stronę. Zawiązane i zobowiązujące są stosunki dyplomatyczne, a same głowy państw prezentują serdeczne i neutralne względy wobec tych państw. Technologicznie państwa przypominają te z dzisiejszego świata: Pakistan czy Iran.

Avatar wiewiur500kuba
A Lyondyjec?(czy jak temu państwu na południu wyspy z Ildachanami)

Avatar Kuba1001
Jak będziesz mieć chwilę czasu (nie mówię, że teraz, możesz później, bo i sam PBF jeszcze nie wystartował) to opisz mi też tak sąsiadów.

Avatar MrCC4
Kadzio pisze:
która również w większości polulacji ma rozprzestrzenione 91% wyznawców Islamu. Technologicznie państwa przypominają te z dzisiejszego świata: Pakistan czy Iran.

POPEŁNIŁEM BŁĘDY. BŁĘDY NA WYSOKIM POZIOMIE
DEUS VULT KU*WA MAĆ

Avatar Kadzio
Właściciel
Lyondyjec to od zarania dziejów państwo o neutralnym podejściu do świata, zawsze dążące do spokoju na terytorium swojego kraju. Nie uczestniczył w wojnie tremońskiej, 4. światowej, a wojnę domową w Ildachanie zupełnie zignorował, wychodząc na tym tak, jakby jej nie było. Można powiedzieć, że Lyondyjczycy wybrali sobie dosyć nudne miejsce do życia, oprócz względnego zagrożenia od strony dużo większego sąsiada, nie dzieje się tu absolutnie nic. Dla Lyondyjca to idealne warunki dla dosyć izolacyjnej polityki, która doprowadziła do niezahamowanego rozwoju tego państwa od ponad 10 lat. Często nazywany jest jako ostatnia ostoja spokoju na wschodzie. Państwo to nie ma specjalnie rozwiniętych stosunków dyplomatycznych. Zawarło je zaledwie z kilkoma najbardziej wpływowymi państwami na świecie, jednak z ani jednym na własnym kontynencie. Często pod adresem tego państwa kierowane są oskarżenia o sprzedajność i uniżność względem silniejszych potęg. To w większości prawda. Tak było między innymi przy podpisywaniu niezwykle niekorzystnych dla przemysłu lyondyjskiego traktatów o ochronie środowiska. Mocarstwa wymusiły, niezbyt się nawet przy tym starając, podpisanie traktatu. Doprowadziło to do upadku świetności państwa w tej dziedzinie gospodarki, a tysiące ludzi zostały wyrzucone na bruk. W zamian, stolica w Kasawierze dostała niewielkie lobby w senacie jednego z państw, które wymusiło podpisanie traktatu. Wielu jednak zdaje sobie sprawę, że polityka uległości i białej flagi doprowadziły państwo do czasów swojej świetności, a państwa takie jak Ildachan Południowy nie wydają się być specjalnym zagrożeniem, zważywszy na to, że często stolica w Kasawierze spogląda na północ wzrokiem zażenowania, pogardy i wyższości. Lyondyjec przyjmuje taką postawę do całkiem sporej ilości państw.

Avatar opliko95
Mogę zapytać się o Zax Partifel?

Avatar Kadzio
Właściciel
Możesz. Chcesz go?

Avatar opliko95
Chcę się czegoś o nim dowiedzieć, bo jeśli chodzi o umiejscowienie to mi chyba najbardziej pasuje (więc inaczej: chyba chcę)

Avatar Kadzio
Właściciel
Teszlak to stosunkowo niewielka republika socjalistyczna o zwiększonym rygorze i ograniczonej wolności słowa. Obowiązują w nim restrykcyjne przepisy i prawo legoslacyjne w dosłownie każdej dziedzinie życia. Teszlak nie boryka się z wieloma problemami natury kapitalistycznej, mają natomiast swoje, dosyć spore problemy. Jednym z nich jest bezrobocie, które powstało na skutek rozwiezłych ulg i danin socjalnych, które ponadto przyczyniły się do sporego zadłużenia kraju, co finalnie w pewnym momencie zostało konstytucyjnje zabronione. Od tego momentu zadłużenie kraju nie wzrosło. W dalszym ciągu jednak ludzie są dosyć szczęśliwi i solidarni, polityka hermetyczna tamtejszego rządu doprowadziła do odizolowania społeczeństwa od wolnorynku, przez co ludzie nie protestują w obliczu wysokich podatków i akcyz. Dochód w kraju jest rozłożony niezwykle równomiernie, co spotyka się z ogromnym aplauzem niższych warstw społecznych, które występują. Najwyżej w piramidzie feudalnej widnieje władza państwowa, dokładniej rząd, urzędnicy oraz właściciele i zarządcy firm państwowych. Tuż pod nimi znajdują się żołnierze oraz pracownicy firm państwowych. Na samym dole pozostają niewiele znaczący mieszkańcy Teszlaku, pracownicy rolni, firm prywatnych etc. Wyznawanie religii w kraju jest nielegalne, jakiekolwiek przejawy nieposłuszeństwa są pokryjomu egzekwowane na mocy prawa do pozbywania się członków opozycji czy duchownych. Ekonomicznie kraj nie reprezentuje wyżyn gospodarczych, ale nie jest też najbiedniejszym krajem na ziemi. Odkąd zadłużenie zostało zdelegalizowane sporym cięciom musiały ulec zasiłki socjalne. Terapia wstrząsowa jaką przyjął rząd została jednak wprowadzona dosyć dawno, więc można powiedzieć, że najgorsze jest już za nami. Ostatnio jednak coraz częściej mówi się o usunięciu z konstytucji tego zakazu.

Avatar Radiotelegrafista
Czyli muszę dać im nieco więcej wolności, przy zachowaniu socjalizmu, ale przynajmniej z czystym sumieniem mogę kraść radziecki sprzęt.

Avatar Kadzio
Właściciel
Zax Partifel to kraj wyspiarski. Kiedyś wcale tak nie było. Osadzony niegdyś na wschodzie Nowelii kraj słynął ze swych licznych wypraw w bardziej korzystnych do życia kierunkach. Zawędrował między innymi do Arenzydy czy Nimuny aż w końcu dotarł do wybrzeży Nowej Midy, która stanowi teraz jeden z siedmiu kontynentów. Stało się to tak z tego powodu, iż po paru latach badań geologowie doszli do wniosku, że wyspa Nowa Mida (kontynent), należący do Zax Partifel nie stanowi nieintegralnej części Nowelii, a zamiast tego jesy nowym kontynentem. W ten sposób Zax Partifel jako jedyne państwo jest położone na dwóch kontynetach. Gdyby sprawy potoczyły się inaczej, Zax mógłby leżeć na 4 kontynetach, przy czym doliczając do tego Nowelię kontynentalną. Nie udało się jednak ochronić terenów przed atakami z zachodu Nowelii, aż krok po kroku armia zakspartifelska została wyparta z Nowelii kontynentalnej. Wtedy jako główny ośrodek państwa i teren pierwotny zaczęto traktować wyspiarską część Nowelii oraz Nową Midę. Nadal pozostawały jednak tereny lenne na Nimunie, która przejawiała te same problemy, co kontynentalny Zax Partifel. Również i nimuńska część Zaxu uległa sile pochodzącej z głębi lądu i pod naciskiem, wycofała się na wyspy, pozostawiając tereny Eltzedonii. Część Zaxu Partifel leżąca na Arenzydzie uzyskała niepodległość niedługo po tych wydarzeniach. Sam Zax Partifel nie jest starym państwem, a cała jego bogata historia kształtuje się dopiero od około 300 lat. W tym czasie zdołano rozbudować tereny, nie tylko te które teraz wyznaczają granice Zaxu, lecz także te które były pod jego panowaniem. Sama część wyspiarska jest obiektem skupienia uwagi władz od około 100 lat, przez co Zax nie należy do czołówki gospodarczej państw, lecz rozwija się zdecydowanie szybciej od innych państw rozwijających się i rozwiniętych. Sprzyjają temu niskie podatki, wysoka liczba ludności oraz sprzyjające położenie geopolityczne. Zax Partifel w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony globalnego ocieplenia zdaje się być szczególnie zagrożony od strony otaczającego go oceanu, w szczególności jego zachodnie wyspy, które są położone znacznie niżej względem górzysto-wyżynnych wysp wschodnich. Sytuacja podtopień i utraty znacznej części terenów w zasadzie wydaje się być nieunikniona, jednak w tym świecie wszystko jest możliwe.

Avatar konrafal12
A możesz opisać Barmineje?

Avatar fffff2
Kadzio, to akceptujesz ten Pawn czy nie?

Avatar Kadzio
Właściciel
fffff2 pisze:
Kadzio, to akceptujesz ten Pawn czy nie?

Akceptuję

Avatar maxmaxi123
Tę monarchię Wolskich opisz. Z czego jakbym się zdecydował, ja chcę nazwać władcę.

Avatar Kuba1001
O moich sąsiadach też nie zapomnij.

Avatar wiewiur500kuba
Kadziu, może zrobisz temat gdzie opiszesz wszystkie państwa?

Avatar Kadzio
Właściciel
Mogę. W sumie dobry pomysł.

Avatar Kadzio
Właściciel
Monarchia Wolskich to własnoreligijna, własnopapieska, własnopolityczna monarchia o niespotykanym nigdzie indziej systemie rządów, który zakłada istnienie państwa jako jednej wielkiej rodziny. Każdy w państwie z wyjątkiem monarchy najwyższego na nazwisko posiada Wolski, ale tutaj, jak nigdzie indziej każdy posiada dwa nazwiska, jednak wykło się nie używać tego drugiego, a w celach prostej identyfikacji używa się dwóch imion, w tym jedno rodzinne obowiązujące dla każdego członka jednego drzewa genealogicznego, oraz drugiego bardzo osobistego. Przykład: Parrie Günter Von Habs Wolski - Imię bardzo osobiste, imię genealogiczne, nazwisko genealogiczne oraz Wolski. Proste. Sama monarchia Wolskich ceni sobie własną tradycję, wartość rodziny, ale też niezwykle zaciekle broni swojej gospodarki i kultury przed wpływami z zagranicy. Prowadzi silną politykę protekcjonizmu, której nikt nie stara się już nawet złamać. Monarchia posiada kilka potężnych międzynarodowych megakorporacji, które na swoje usługi nierzadko posiadają monopol. Monarchia spotyka się z nielada szacunkiem przywódców, ale nie tylko, ponieważ ludność innych krajów za sprawą krążących, nieprawdziwych teorii spiskowych uważa monarchię za swoistego szatana na ziemi i iluminatów którzy w garści mają cały świat. Stać się obywatelem wolskim jest niezwykle ciężko i praktycznie nikomu się to nie udaje (są to praktycznie tylko osoby o pochodzeniu wolskim, które zmuszone były wyemigrować, tudzież repatrianci). Monarcha niezwykle ceni sobie czystość krwi swojego rodowego państwa i nigdy nie zezwala na zawiązywanie związków z obywatelami innych krajów. Monarcha zdecydowanie prowadzi politykę konserwatywną, oprócz wszystkiego powyżej ważne wartości to religia i bogactwo. Religia zakłada dążenie do bogactwa, a bogactwo spełnia założenia religii. Wspaniały przepis na jedno z najbogatszych społeczeństw na świecie.

Avatar Kadzio
Właściciel
Pawn to niewielkie autonomiczne państwo, dawniej istniejące jako wschodnia satelita Republiki Jolevellskiej. Państwo w obliczu miażdżącej przewagi sił przeciwnika zdecydowała się przyjąć obcą religię, co było wówczas jedyną słuszną opcją, aby w końcu doczekać odpowiedniego momentu i w dobrym momencie wyzwolić się z rąk obcego mocarstwa. Pawn oficjalnie na kontynencie operuje jako jedna z paru republik, które otwarcie są chrześcijańskie. Potencjał ludnościowy wskazuje jednak na znaczną dominację Islamistów nad Chrześcijanami. Nie przeszkodziło to jednak władzom kościoła chrześcijańskiego na umieszczenie właśnie na tym kontynencie stolicy apostolskiej. Nie znajduje się jednak ona w Pawnie. W przeszłości dochodziło tu do wielu konfliktów na tle religijnym, do wielu wypraw krzyżowych oraz prób podbicia terenów państw islamskich i poszerzenia w ten sposób zasięgu państw chrześcijan. Pawn w obliczu stałego zagrożenia ze strony sąsiadów musiał zacząć silnie inwestować w armię. Ze względu na niewielką powierzchnię i liczbę ludności państwo musiało wyrzec się wielu aspektów w wojsku. Nie przeszkodziło to jednak w opracowaniu wydajnego aparatu ochrony państwa i w szczególności granic. Kiedy nastąpił rozpad Republiki Jollevelskiej, Pawn ogłosił powrót do poprzednich wierzeń i nieoficjalnie wszedł w konflikt z południowymi państwami islamskimi. Warto napomnieć, że islamscy wyznawcy nie mają wstępu na teren państwa, które słynie z rygorystycznej polityki migracyjnej. Kraj od paru lat zmaga się ze stagnacją gospodarczą, gdzie gospodarka nie jest w stanie wypracowywać innowacji, które są jej tak niebywale potrzebne. Gospodarka sklasyfikowana do gospodarek wysokorozwiniętych o niewielkim dalszym potencjale, zmiana w wypadku zwiększenia innowacyjności gospodarki. Eksperci zgodnie wypowiadają się o konieczności zreformowania systemu edukacji i podatkowego.

Avatar Kadzio
Właściciel
Barmineja to ogromna republika socjalistyczna. Mieszkańcy tego zróżnicowanego i kolorowego państwa są przeróżni etnicznie, rasowo i religijni. W tak przeróżnym kraju, możnaby się domyślać, często dochodzi do starć na wielu tłach. Barminei udało się jednak rozwinąć kraj, w którym tolerancja i aspekt życia i natury są najważniejsze. Barminejczyków nazwano najbardziej tolerancyjnymi i miłymi mieszkańcami na ziemi. Od małego dzieci w kraju wychowuje się w miłości do bliźniego i natury oraz do tego, co nam dała. Ogromne obszary państwa zajmują rozległe łąki i pastwistka, na których pasą się hektary bydła i na których uprawia się multum roślin uprawnych. To efekt polityki dzielenia się, która zakłada gospodarowanie przestrzeni do wytwarzania jedzenia, które w pierwszej kolejności zaspokoi potrzeby Barminejczyków, a następnie mieszkańców innych państw. Barmineja jest jednym z największych producentów produktów żywnościowych i co roku umacnia swoją wysoką pozycję za sprawą ogromnych połaci jeszcze nie zagospodarowanych pól. Niestety, jak można się domyślić gospodarka w głównej mierze opiera się na niskomarżowej produkcji i eksporcie jedzenia, które jest bardzo podatne na zawirowania pogodowe, gdzie tydzień większych mrozów na południu kraju może doprowadzić do strat liczonych w miliardach dolarów. Ponadto, w kraju zabronione jest nadmierne stosowanie nawozów sztucznych i genetycznie modyfikowanych składników do pasz czy hodowli zwierząt. Mieszkańcy nie są specjalnie bogaci, zarabiają około 25% średniej ogólnoświatowej lecz jak już wielokrotnie historia wykazała, są niezwykle zaradni i kreatywni, nie będąc narażonym na konsumpcjonizm krajów wysokorozwiniętych.

Avatar maxmaxi123
Jakieś kraje typowo pod wojaczkę się znajdą?

Avatar Kadzio
Właściciel
takie co są "nastawione na eksport wpie**olu" czy jak?

Avatar wiewiur500kuba
Kadzio pisze:
takie co są "nastawione na eksport wpie**olu" czy jak?

O, też bym czegoś takiego szukał :v

Avatar Kadzio
Właściciel
jak będziecie kierować swoimi państwami, to róbcie sobie co chcecie. Najbardziej imperialistycznymi państwami będą państwa boty.

Avatar Kadzio
Właściciel
Zresztą, maxi raz już zmieniłeś państwo 💋

Avatar maxmaxi123
Max*
Tia, ale sądziłem że kraje są bezpłciowe, a nie że mają swoją historię i to, na co są nastawione, a to ma dla mnie znaczenie, bo chciałbym tu iść głównie w podboje... znajdzie się coś takiego co nie będzie botem?

Avatar Kadzio
Właściciel
W dalszym ciągu możesz iść w podboje. Nie rób problemu tam gdzie go nie ma, bo otoczka historyczna to jedno, moje, a prawdziwe dążenia na teraz do drugie, wasze.
Ponadto, jak już wspomniałem początkowo nie macie armii. Tworzycie ją od zera wraz z dodawaniem nowych jednostek.

Avatar MrCC4
Czy mogę proszę zmienić państwo na państwo chrześcijańskie? Mam jednostki typowo religijne, ale dla chrześcijan

Avatar Kadzio
Właściciel
Może spróbujesz zmienić religie grając? :v

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Kadzio
Właściciel: Kadzio
Grupa posiada 780 postów, 18 tematów i 14 członków

Opcje grupy [Najlepszy P...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie [Najlepszy PBF] Countryland ― Apocalypse