Ruchy światowych przywódców

Avatar korobov
Właściciel
Każde państwo będzie potrzebowało postanowień swoich przywódców. Bardzo bym prosił, by Handel, werbunek, wystawienie badań, pakty zagranicze, podsumowanie wydatków i (ewentualnie) organizacja wojska były umieszczone w tej koljności. Temat nie będzie Zamykany, co da czas spóźnialskim.

Avatar korobov
Właściciel
I 1949
Zdjęcie użytkownika korobov w temacie Ruchy światowych przywódców

Argentyna: Witam prezydencie Peron. Argentyna od czasu Drugiej Wojny Światowej rozwija się znakomicie, handlując zarówno z państwami Zachodnimi jak i wschodnimi. Jednak populacja jest niewyedukowana, tylko 40% potrafi czytać oraz pisać, nie wspominając o rosnących w siłę Związkach zawodowych, które mogą przyczyni się do puczu, a przez to możemy utracić władzę. A, i przyjechali jacyś ludzie z Niemiec. Trudno się z nimi dogadać, ale mówią coś o Odessie… Ale to w ZSRR, racja?

Australia: Panie premierze, wszystko wydaje iść w dobrym kierunku. Wykrwawienie się Monarchii brytyjskiej podczas wojny, zarówno ludzkie jak i materiałowe, spowodowało poluźnienie więzów, którymi nas ściskali. Nie wspominając o nowoodkrytych złożach ropy naftowej oraz uranu, co pozwoli namna pełną niezależność od dostaw zewnętrznych. Ludzie mają w pamięci okrucieństwa Japończyków z ostatniej wojny, a prze to wolą nie angażować się w politykę zagraniczną. Dla nas to dobrze, bo nie musimy obawiać się ewentualnego konfliktu na osi ZSRR-USA. Trzeba też pamiętać o jeszcze jednej rzeczy… Emu czekają gdzieś tam, na pustkowiach czekając, by zaatakować. Musimy się uzbroić. A także musimy pamiętać, że jesteśmy słabo-zaludnionym państwem, a wystawienie licznej armii w krótkim czasie może zaowocować krachem gospodarczym.

Chiny Komunistyczne: Niech żyje nasz przywódca, chwalebny i jaśniejący nad wszelkie gwiazdy Mao-Tse-Tung! Od czasu zakończenia wojny z Japonią wsparcie dla naszej sprawy wśród Chińczyków zdążyło urosnąć, zwłaszcza na północy kraju! Zdobyliśmy Mandżurię, kolebkę dynastii Qing! Jesteśmy niczym jednocząca fala całe ziemie dawnego Imperium! Walczymy i wygrywamy! Gdy rozprawimy się z woskami nędznego Chang-Kaj-Szeka, ruszymy dalej! Mongolia, Tybet!!! Nasi ludzie zmobilizowani naprawiają przemysł jak tylko się zepsuje. Zajęliśmy Pekin, a teraz Idziemy na Nankin! Zepchniemy ich do morza!

Francja: Bonjour, monsieur President Charles de Gaulle! Nasze wspaniałe zwycięstwo podczas ostatniej Wielkiej Wojny sprawiło powrót naszego wspaniałego ducha Narodowego, który wielokrotnie zdobył serca i umysły ludzi zarówno naszych, jak i przeciwników. Nie możemy jednak spocząć na laurach. Gdy był wróg w postaci Hitlera, spowodowało to wielką mobilizację każdego naszego obywatela, zarówno w Ile da France, jak w i najbardziej zapyziałych prowincjach afrykańskich. Teraz, gdy nie ma zewnętrznego zagrożenia, nasi czarni poddani próbują wyswobodzić się spod naszego wspaniałego rządzenia! Nie możemy zapominać też o stratach gospodarczych, których doświadczyliśmy w wyniku okupacji niemieckiej oraz przejścia frontu! Wiele kopalń zamknięto, a liczne domostwa zostały zniszczone. Nie wspominając o Żydach, którzy zostali albo wymordowani, albo zaczęli emigrację do Palestyny. Mon Dieu… Przynajmniej mamy Saaraland.

Grecja: Witaj Pawle I, królu Grecji. Chwała Aleksandra na twoje skronie… Nasz kraj wielce ucierpiał w wyniku Drugiej Wojny Światowej. Liczne wywózki, cierpienia naszych rodaków w obozach koncentracyjnych i jenieckich… A dodatkowo jeszcze ta Komunistyczna partyzantka, która wyrosła, gdy Związek Radziecki wyzwalał inne państwa… Jest źle i to bardzo. Na szczęście udało nam się wynegocjować chwilowy rozejm z nimi i, kto wie, może uda nam się ich odepchnąć. Musimy też uważać na Turcję, która łakomie spogląda na swoje dawne tereny, zwłaszcza greckie. Hagio Sofio, chroń nas!

Indie: Niech Rawa ma Cię w swojej opiece, o przywódco. Zaledwie kilka lat temu udało nam się uzyskać niepodległość od Brytyjczyków, jednak ciągle musimy walczyć z wieloma przeciwieństwami. Zacznijmy od tego, że 80% naszej populacji jest analfabeta, nie potrafiącymi czytać ani pisać. Nie wspominając już o załatwianiu się na środkach ulicy i przemyśle w głownej mierze włókienniczym. Nasze zasoby są imponujące, jednak brak potencjału. Nie wspominając o muzułmańskim Pakistanie, który rości sobie prawa do naszej ziemi, a zwłaszcza do Kaszmiru. Wojna może wybychnąć Lata dzień. Nie możemy też zapominać o wojnie domowej w Chinach, gdzie niezależnie do wyniku, możemy dostać mocnego przeciwnika, a jesteśmy niegotowi by walczyć z takim przeciwnikiem.

Izrael: Dzień Dobry, panie Prezydencie, jest to śliczny dzień… Niedawno udało nam się utworzyć państwo Izraelkie, po raz pierwszy od ponad 2000 lat na ziemi Kannaan, ziemi obiecanej dla Abrahama i jego synów, Mojżesza i innych, na której narodzić ma się zbawiciel… Jesteśmy małolicznym narodem, zwłaszcza po Shoa… Walczyliśmy z muzułmanami o ten kawałek ziemi zawzięcie… Jesdnak kraje arabskie niechętnie patrzą na nasz kraj. Wojna z Libanem, Jornanią, Egiptem i Syrią jest to tylko kwestia czasu. Amerykanie wysłali nam swój sprzęt. Mimo przestarzałości takich Shermanów, coągle są siłą liczącą się na polu bitwy. Niech żyje Ojciec naszych Ojców! A, byłbym zapomniał. Zgłosiło się do nas 5000 weteranów z Drugiego Korpusu. Byli na tej Ziemi kilka lat temu, Mówią, że chcą tu pozostać. A teraz idę spać. Jest szabas.

Japonia: Witaj cesarzu, słoneczne bóstwo, synu samego Boga, rządzący krajem Wschodzącego Słońca, oko opatrzności, prawie i sprawiedliwości, rządzący nami od wielu lat, a niech piekło pochłonie skazanych, winnych bestialstw, niech ich imię zostanie splugawione na wiek-wieków. Zniszczenia wojenne spowodowane bombami zapalającymi oraz bombami atomowymi sprawiają, że naszel udnośc jest zmęczona, a i tak wiele zabudowy miejskiej jest w opłakanym stanie. Na naszej ziemi stacjonuje amerykańska Armia pod dowództwem generała Douglasa MacArthura, a przez to, a także w wyniku podpisanego rozejmu, nie możemy posiadać armii. To dla nas zły czas… Wielu naszych żołnierzy pozostało na stanowiskach i dalej walczy, mimo rozkazu cesarskiej mości… Surwce musimy sprowadzać. Generał poszedł jednak po rozum i wysłał telegram do Waszyngtonu. Zgodził się, że jeśli Japonia będzie garnizonowała jednostki amerykańskie do końca tego roku, można pozwolić na lekkie myśliwce, lekkie czołgi oraz niszczyciele i transportowce. Potem można zwiększyć stawkę.

Jugosławia: Niech żyje Tito, a teraz zsprawy niecierpiące wagi. Nasze narody niespecjalnie ucierpiały podczas wojny, podobnie jak nasz przemysł. Nasza partyzantka zdołała samodzielnie utrzymać wielki połacie terenu w dawnym królestwie… Jednak teraz zastał nieco mniej chwalebny okres. Zniszczenia wojenne nie ominęły i nas, a Ustasze dalej kręcą się na terenach Chorwacji. Nie zapominajmy też o mniejszościach narodowych. Pragnących wyzwolić się i utworzyć własne państwa. Nie jest to szczęśliwy moment. ZSRR też pragnie zająć nas do swojej strefy wpływów. Czeka nas ciężka przeprawa

Kanada: Witam, panie premierze. Wykrwawienie się WB podczas konfliktu spowodowało poluźnienie więzów. Możemy teraz praktycznie działać bez przeszkód. Jesteśmy dużym państwem pod względem powierzchni, mamy sporo surowców, jednak nie posiadamy ludzi, by ich wydobywać. Klimat sprawia, że ludzie mieszkają tylko na wybrzeżach i przy granicy z USA, czyli utrata tych regionów może zakończyć się niemożnością wystawiania żadnym jednostek. Musimy mieć to na uwadze.

Korea Północna: Witaj Słońce Narodu, Kim-Ir-Senie! Koreański naród jest wspaniały i wielki! Od czasu gdy Japończycy wycofali się, otrzymaliśmy całkiem sporo ich wyposażenia, a także otrzymaliśmy sprzęt od Sowietów. Północna część naszego kraju jest bardzo zasobna w surowce takie jak żelazo, węgiel, a nawet szczątkowe ilości uranu! To jest nasza szansa. Pozostaje kwestia Amerykanów. Jeśli zechcemy zaatakować południową Koreę, możemy z nimi walczyć. Wszystko zależy od ciebie wodzu!

Nowa Zelandia: Witam panie prezydencie, oto wiadomości… No… Jesteśmy małym krajem gdzieś na drugim końcu świata, najbliżej mamy do Australii, a tam też nic się nie dzieje… Flaki z olejem, 9 mln ludności, dosyć duże złoża surowcowe… można żyć… Ale i tak trochę kuso… Ze wszystkim.

NRD: Witaj, przewodniczący… Co tu dużo mówić… Mamy Armię radziecką na terenie, surowców mało, kraj jest spustoszony… To nie wygląda dobrze… Nie wspominając o weteranach wojennych, którzy krzyczą o odszkodowania. Walczyliści dla Hitlera szubrawcy!

Włochy: Buongiorno, panie premierze. Mam dla pana dobre wiadomości… I nieco mniej dobre wiadomości. Zacznijmy od tego, że przemysł powoli się odbudowuje po wojnie, stawiają budynki, a zastrzyk amerykańskich pieniędzy też nam dopomógł. Nasze fabryki powoli dostosowują się do produkcji amerykańskiego sprzętu, a stocznie są gotowe, by wysłać kolejne krążowniki. A teraz te nieco mniej lepsze wieści. Nie udało nam się do końca zdławić ruchu komunistycznego, przez co istnieje szansa na powtórny Marsz na Rzym. Nie możemy zapominać też o dawnych weteranach Włoskiej Republiki Socjalistycznej oraz Czarnych Koszul, których wielu członków uciekło od sprawiedliwości. Dane zdobyte w Mediolanie też nie pomagają za bardzo. Triest najprawdopodobniej zostanie wścielony do Jugosławii…

Avatar Aronimus
Republica de Italia

Werbunek:
+3 Kompleks przemysłowy (1 darmowy, 2 za -400.000$)
+3 Koszary (1 darmowy, 2 za -400.000$)
+2 Baza Lotnicza (1 darmowy, 1 za -200.000$)
+2 Port wojenny (2 za -400.000$)

+400 Stali za -392 żelaza i -8 węgla
+200 Benzyny za -200 Ropy i 6.000$

+84.000 Piechota Regularna za -1.260.000$ i -84 Stali
+3000 Zwiadowcy za -120.000$ i -6 stali
+3000 Wojska Inżynieryjne za -150.000$ i -30 stali
+600 Fiat 666 za -135.000$, -45 stali i -150 benzyny
+1800 M2 Browning za -360.000$ i -90 stali
+1800 Mortaio da 81/14 M35 za -540.000$ i -135 stali

Organizacja wojska:
1 Divisione fanteria
1 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
2 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
3 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
4 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
5 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

2 Divisione fanteria
6 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
7 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
8 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
9 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
10 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

3 Divisione fanteria
11 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
12 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
13 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
14 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
15 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

4 Divisione fanteria
16 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
17 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
18 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
19 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
20 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

5 Divisione fanteria
21 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
22 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
23 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
24 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
25 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

6 Divisione fanteria
26 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
27 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
28 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
29 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
30 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

Ruchy Wojsk:
Wysyłam dywizje do następujących rejonów:
1 fanteria do Sassari
2 fanteria do Palermo
3 fanteria do Turynu
4 fanteria do Gorizia
5 fanteria do Portogruaro
6 fanteria do Spilimbergo

Handel:
brak

wystawienie badań:
- 250.000$ na projekt "VTT"

pakty zagraniczne:
brak

podsumowanie wydatków:
-4.215.600$
+50 Benzyny
+10 Stali
-392 Żelaza
-8 Węgla
-200 Ropy

Avatar Mati129
Quatrième République française

//Zignoruję te mówienie o prezydencie de Gaullu, bo wtedy jeszcze nie był on prezydentem

Werbunek/Budowa
2 Koszary za darmo
3 Kompleksy przemysłowe za 400000 pieniędzy (1 za darmo)
2 Porty Wojenne za 400000 pieniędzy
2 Bazy Lotnicze za 400000 pieniędzy

500 stali za 490 żelaza i 10 węgla

10000 Żandarmerii za 50000 pieniędzy i 5 stali
100000 Piechoty za 1750000 pieniędzy i 250 stali
10000 Wojska Kolonialnego za 125000 pieniędzy i 25 stali

Handel
-

Badania
500000 pieniędzy na projekt A
300000 pieniędzy na projekt B
200000 pieniędzy na projekt C

Inne wydatki
ItS eLeCtIoN tImE
100000 pieniędzy na zorganizowanie przyspieszonych wyborów ze względu na niestabilność samego rządu

Ruchy wojsk
Piechota ma bronić granic metropolitarnej Francji, 2000 Piechoty ma pójść do Indochin, tak samo jak całość Wojska Kolonialnego i ma patrolować czy przypadkiem Wietnamczycy się nie buntują.

Dyplomacja
-

Podsumowanie
- 4125000 pieniędzy
- 490 żelaza
- 10 węgla
+ 220 stali

Avatar
Konto usunięte
Βασίλειον τῆς Ἑλλάδος
Werbunek/budowa

3 fabryki za 600 tysięcy $
1 baza lotnicza
1 port morski
1 koszary
100 stali za 98 żelaza i 2 węgla
64 benzyny za tyleż ropy i 1920 $
35300 ewzonów za 706 000 $
85000 piechoty za 1,275 mln $
60 Spitfire-ów mk III za 24 stali, 4000 $ i 53 benzyny
1000 Browningów za 200000 $, 50 stali
Organizacja Wojsk
8 dywizji wojsk lądowych każda z nich:
100 Browningów, 10000 piechoty, 4000 ewzonów
1 Samodzielna Brygada Piechoty 5000 piechoty 3200 ewzonów
1 Samodzielna Kompania Strzelców Górskich 100 ewzonów
1 dywizjon lotnictwa 5 eskadr po 10 samolotów każda
Ruchy wojsk
1 dywizja na Peloponez
2 do Tracji zachodniej
3, 2, 4, 5 1 sm. br. Piechoty i samodzielna kompania piech. gór. do Macedonii Egejskiej, Magnezji i Lokrydy
6 na Wyspy Egejskie
7 do Eurytanii
8 na Kretę
9 i 10 do Beocji
Lotnictwo ma zrzucić obwieszczenie o wyborach, zgodzie na reformy socjalne i zaprzestanie walk na tereny opanowane przez buntowników. Również ma być tam wezwanie do stawiania oporu bandom partyzanckim
Dyplomacja
Po raz kolejny wzywamy DSE do przeprowadzenia wspólnie wyborów i zaprzestania walk
Sprawy wewnętrzne
Autonomia dla Tracji Zachodniej i Macedonii Egejskiej! Bułgarscy, macedońsko-słowiańscy i jugosłowiańscy działacze mają prawo wziąć udział w wyborach jeśli nie zechcą oderwania jakichś terenów od Grecji.
Powtórzone zostaną wybory razem z referendum w sprawie monarchii. Ale DSE musi zorganizować je tez na swoich terenach. Miło widziani obserwatorzy zagraniczni
Handel
-
inne wydatki
10000 na pomoc cypryjskiemu kościołowi prawosławnemu w zorganizowaniu plebiscytu o przynależność terytorialną Cypru
[b] podsumowanie [b]
-98 żelaza
-2 węgla
-53 ropy
-2797040$

Avatar korobov
Właściciel
II 1949
Zdjęcie użytkownika korobov w temacie Ruchy światowych przywódców

Francja: Panie Prezydencie, możliwe że nasze oddziały w Indochinach mogą się nie utrzymać, zwłaszcza ze względu na coraz liczniejszą partyzantkę narodowości na terenie Indochin oraz ze względu na tłumy uchodźcó z ogarniętych wojny domową Chin. Bardzo duży werbunek spowodował protesty, zwłaszcza na terenie Normandii, Brytanii oraz Prowansji. Komuniści oskarżają nas o agresywną politykę wobec innych narodów. Wybory nie odniosły skutku, gdzyż ulotki w dużej części zotały zagubiona.
Naukowcy o projekcie A mają jedno zdanie. "To je**ie": 25%.
Naukowcy o projekcie B: "Niestety, nie możemy dalej badać, gdyż nie mamy narzędzi do dokładnego badania organu" 10%
Projekt C: Naukowcy śmią Twierdzić, że najlepiej byłoby wykorzystać niemiecki projekt Arado Ar 234 lub Horten Ho 229. 15%

Grecja: Niesety, ale nasze sztolnie i fabryki nie były w stanie wykonać przetopienia ani wyprodukowania ani jednej rzeczy (nie zrobiłeś fabryki a i ekwiwalent surowcowy spowodowałby jedynie problemy oraz pienieżny). Co więcej, niektóe z naszych prowincji zostały podbite przez Komunistów, a Saloniki zostały podbite po krótkiej walce naszej milicji oraz przeważających sił komunistycznych 14 lutego, w święto Świętego Walentego. Co gorsza, zaobserwowano Shermany, MIGi-i, Ił-y 2, słychać było działą samobieżne typu SU oraz T-34, a co więcej znacząca część górali została zrekrutowana. Siły partyzanckie idą a Ateny!

Włochy: Panie premieze, nasz przemysł tuż po wojnie nie jest aż tak wydajny, a dodatowo konieczność przestawienie swoich linii produkcyjnych na obcą broń może mieć złe skutki. Nie zpominajmy także o badzo szybkim werbunku. Do wojska poszło około 100 000 młodych mężczyzn, co przy poziomie naszych strat oraz ze względu na niedawny front, gdzie w wielu domach nie pzosotał nawet jeden mężczyzna, spowodowało niepokoje społecznie zwłaszcza w północnych rejonach kraju. Istenieje ryzyko, że Venecja oraz Mediolan się odłączą. Doszło tam do protestów dawnych neofaszystów oraz komunistów, którzy oskrażyli nas o ten sam poziom zbrojeń, co Mussolini. Musimy uważać, nie chcemy wojny domowej.
Amerykanie nie mówią nie na temat produkcji, ale co do modyfikacji maja wątpliwości.

Avatar
Konto usunięte
//k***a fabryki

Avatar korobov
Właściciel
//I następnym razem używaj raczej pełnych surowców niż ułamków, bo potem to trudno liczyć.

Avatar
Konto usunięte
//Ale grupa czekających na śmierć partyzantów w górach zajęła główne miasto i pokonała policję? Trochę nieprawdopodobne

Avatar korobov
Właściciel
//Ty wiesz, że oni dostali radzeicki sprzęt i zwerbowali ludzi? Z resztą, graj. Ustaliliśmy coś.

Avatar
Konto usunięte
//Zapewniałeś, że ZSRR będzie grał możliwie tak jak naprawdę, a Stalin nie jest durnie i burzycielem ładu jałtańskiego i nie dąży na razie do III wojny światowej, ale ok, akceptuję

Avatar korobov
Właściciel
//Powiedziałem radziecki. A radziecki sprzęt miały państwa bloku wschodniego.

Avatar Rafael_Rexwent
Japonia

Budowa
• Kompleks przemysłowy - darmowy przydział
• Koszary - darmowy przydział (Gdzieś Hamburgery muszą chyba stacjonować...)
• Port (no kutfa nie napiszę wojenny ale wiadomo o co chodzi) - darmowy przydział

Badania
• 100 000 $ na projekt Ie
Założenie projektu: Stworzenie nowego materiału budowlanego jaki byłby trwały, odporny na ogień oraz wstrząsy, a przy tym jak najbardziej przyjazny środowisku i prosty w produkcji. Najlepiej jakby byłoby to coś na bazie zbrojonego betonu.
• 100 000 $ na projekt Tetsu
Założenie projektu: Stworzenie nowych metod produkcji i obróbki metali aby była ona jak najlepszej jakości oraz by proces jej powstawania był jak najbardziej wydajny.
• 150 000 $ na projekt Composite
Założenie projektu: Rozpoczęcie prac nad tworzeniem materiałów kompozytowych pod kątem ich wszechstronnego użytku.

Polityka Wewnętrzna
• 100 000 $ na rekultywację systemu nauczania ze szczególnym naciskiem na kwestię nauki historii (chodzi o to, że musi zostać pozbawiona nastawienia, że Japonią jest narodem lepszym od innych oraz ma pojawić się krytyczne podejście do zbrodni popełnionych przez żołnierzy japońskich.)


Polityka Zagraniczna
• Wysłać Stanom Zjednoczonym propozycję koncepcji nauki języka angielskiego w japońskich szkołach z możliwością rozszerzenia współpracy o dalsze etapy takie jak wymiany uczniowskie w ramach wzajemnego poznawania kultur itp. Pomysł ten mógłby przynieść sporo pozytywnych skutków (na czele ze współpracą oraz przyjaźnią nowych pokoleń jakie mogą naprawić błędy poprzednich) jednakże wymagałby wsparcia logistycznego oraz dydaktycznego z racji braku odpowiedniej kadry na Wyspach Japońskich.
• Wysłać Stanom Zjednoczonym twardą prośbę o przekazanie na powrót w ręce japońskie naukowców z Jednostki 731 jakim obiecano azyl. Japonia pragnie rozliczyć się z tym problemem i nie ma zamiaru odpuścić tym ludziom niezależnie od tego co było im obiecane przez Amerykanów.
• Wysłać Stanom Zjednoczonym informację jaka wiąże się z poprzednim podpunktem. Cesarz postanowił ostatecznie rozprawić się z największym demonem Japonii i zadecydował o egzekucji wszystkich związanych z Jednostką 731 oraz oddziałami 100, 543, 1644, 1855 i 8604. Owszem, respektowanie praw człowieka jest nadrzędna ale Ci ludzie stracili status istoty człowieczej. Ich zachowanie pokazało, że są tylko zwierzętami i zostaną ukarani z pełną surowością.
• A no i odnośnie aresztowanego obywatela Japonii. Tutaj sytuacja jest dosyć napięta i Cesarz liczy na zrozumienie przedstawicieli amerykańskich - zwyczaje narodu Wschodzącego Słońca przywiązują ogromną wagę do szacunku do domostwa oraz roli społecznej. A amerykańscy żołnierze pogwałcili wszelkie te prawa więc reakcja obywatela narodu japońskiego była ostra jednakże słuszna wedle praw japońskich. Rozwiązanie tej sprawy jest tylko jedno - jeśli już u nas jesteście to przynajmniej zachowujcie do nas i tej części naszych zwyczajów jaka nikomu nie wadzi szacunek.

Podsumowanie
- 450 000 $

Avatar Aronimus
Republica de Italia

Rząd włoski nie miał zamiaru wywołać niepokojów nagłą rekrutacją. Chciał on tylko zapewnić zdolność obronną kraju przed ewentualną agresją, oraz do ochrony własnych obywateli. Nie planujemy prowadzić w najbliższym roku werbunku na podobną skalę, o ile obecna sytuacja polityczna na to pozwoli. Na ten czas musimy skupić się na rozwoju przemysłowym kraju, oraz zaopatrzeniu wojsk w namiastkę nowoczesnego uzbrojenia. Jednak pod taką groźbą skłonimy się do tymczasowego zmniejszenia liczebności czynnej armii.

Werbunek:
+2 Kompleks przemysłowy za -400.000$ (Budowane w Mediolanie i Wenecji)

+200 Stal za -196 żelaza, -4 węgla
+300 benzyny za -300 ropy i -9.000$

+5 Koroweta klasy Gabbiano za -160.000$, -90 stali, -200 benzyny
+50 P-51D Mustang za -75.000$, -40 stali, -80 benzyny

Organizacja wojska:
1 Divisione fanteria
1 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
2 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
3 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
4 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
5 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

2 Divisione fanteria
6 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
7 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
8 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
9 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
10 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

3 Divisione fanteria
11 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
12 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
13 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
14 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
15 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

4 Divisione fanteria
16 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
17 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
18 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
19 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
20 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

5 Divisione fanteria *(demobilizacja i do rezerwy)
21 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
22 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
23 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
24 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
25 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

6 Divisione fanteria *(demobilizacja i do rezerwy)
26 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
27 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
28 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
29 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej)
30 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

1 Gruppo Navale Costiero:
5 Koroweta klasy Gabbiano

1º Stormo
50 P-51D Mustang

Ruchy Wojsk:
Tymczasowo demobilizuje 6 Divisione fanteria i 5 Divisione fanteria - Jednostki zostają przesłane do rezerwy, ludzie mogą wrócić do domu, gdzie czekać będą na znak do mobilizacji. Sprzęt wysyłany ma być do magazynów.

1 Gruppo Navale Costiero ma za zadanie patrolować wody przybrzeżne Italii.

Handel:
Arabia Saudyjska: +500 ropy w zamian za -800 żelaza.

Badania:
- 100.000$ na projekt "VTT"
- 100.000$ na projekt "49"

Pakty zagraniczne:
Bez zmian

Podsumowanie wydatków:
-844.000$
-996 żelaza
-4 węgla
+200 ropy
+20 benzyna
+70 stali

Avatar Radiotelegrafista
Jugosławia

Handel

Werbunek
- 10 Kompleks Przemysłowy za 2 000 000$
- 10 Port Wojenny za 2 000 000$
- 10 Baza Lotnicza za 2 000 000$
- 5 Koszary za 1 000 000$
Wydatki
- 1 000 000$ na "Akcja-Integracja" (PW).
Badania
- Projekt krypt. "Wieloryb Bałkański" 500 000$ (PW)
- Projekt krypt. "R-PV" 500 000$ (PW)
Dyplomacja
(PW)
Podsumowanie
- 9 000 000$

Avatar Mati129
Quatrième République française

Werbunek/Budowa
5 Koszarów za 1000000 pieniędzy
10 Kompleksów przemysłowych za 2000000 pieniędzy
3 Portów Wojennych za 600000 pieniędzy
10 Baz Lotniczych za 2000000 pieniędzy

Handel
-

Badania
800000 pieniędzy na projekt A
750000 pieniędzy na projekt B
400000 pieniędzy na projekt C

Inne wydatki
ItS eLeCtIoN tImE (again)
300000 pieniędzy na ponowne zorganizowanie przyspieszonych wyborów ze względu na niestabilność samego rządu

Ruchy wojsk
Żandarmi mają patrolować tereny, na których wystąpiły protesty.
Liczba zwykłej Piechoty na terenie Indochin ma być zwiększona do 20000 żołnierzy. Liczba Wojsk Kolonialnych ma tam pozostać bez zmian, czyli 10000 żołnierzy
Jednostki na terenach Indochin mają w dalszym momencie zwalczać partyzantkę oraz pilnować porządku w obozach dla uchodźców w okolicach granic z Chinami

Dyplomacja
1000000 pieniędzy na Projekt 68 (PW)

Polityka wewnątrzpaństwowa
Wiadomość do: Parti communiste français (Francuska Partia Komunistyczna)
Pobór który został wprowadzony kilka miesięcy temu został ogłoszony nie dlatego, by napaść sąsiadujące z nami państwa, wręcz przeciwnie, chcemy bronić naszych granic przed ewentualnym atakiem.

Podsumowanie
-9150000 pieniędzy

Avatar
Konto usunięte
Kobza pisze:
Βασίλειον τῆς Ἑλλάδος
Werbunek/budowa

3 fabryki za 600 tysięcy $
1 baza lotnicza
1 port morski
1 koszary
100 stali za 98 żelaza i 2 węgla
64 benzyny za tyleż ropy i 1920 $
35300 ewzonów za 706 000 $
85000 piechoty za 1,275 mln $
60 Spitfire-ów mk III za 24 stali, 4000 $ i 53 benzyny
1000 Browningów za 200000 $, 50 stali
Organizacja Wojsk
8 dywizji wojsk lądowych każda z nich:
100 Browningów, 10000 piechoty, 4000 ewzonów
1 Samodzielna Brygada Piechoty 5000 piechoty 3200 ewzonów
1 Samodzielna Kompania Strzelców Górskich 100 ewzonów
1 dywizjon lotnictwa 5 eskadr po 10 samolotów każda
Ruchy wojsk
1 dywizja na Peloponez
2 do Tracji zachodniej
3, 2, 4, 5 1 sm. br. Piechoty i samodzielna kompania piech. gór. do Macedonii Egejskiej, Magnezji i Lokrydy
6 na Wyspy Egejskie
7 do Eurytanii
8 na Kretę
9 i 10 do Beocji
Lotnictwo ma zrzucić obwieszczenie o wyborach, zgodzie na reformy socjalne i zaprzestanie walk na tereny opanowane przez buntowników. Również ma być tam wezwanie do stawiania oporu bandom partyzanckim
Dyplomacja
Po raz kolejny wzywamy DSE do przeprowadzenia wspólnie wyborów i zaprzestania walk
Sprawy wewnętrzne
Autonomia dla Tracji Zachodniej i Macedonii Egejskiej! Bułgarscy, macedońsko-słowiańscy i jugosłowiańscy działacze mają prawo wziąć udział w wyborach jeśli nie zechcą oderwania jakichś terenów od Grecji.
Powtórzone zostaną wybory razem z referendum w sprawie monarchii. Ale DSE musi zorganizować je tez na swoich terenach. Miło widziani obserwatorzy zagraniczni
Handel
-
inne wydatki
10000 na pomoc cypryjskiemu kościołowi prawosławnemu w zorganizowaniu plebiscytu o przynależność terytorialną Cypru
[b] podsumowanie [b]
-98 żelaza
-2 węgla
-64 ropy
-2797040$

Avatar korobov
Właściciel
III 1949
Zdjęcie użytkownika korobov w temacie Ruchy światowych przywódców

Francja: Miejsca obozów na uchodźców jest dosyć... Ciasno, a przede wszystkim morale są tam niskie. Co więcej, po wysłaniu dodatkowych żołnierzy doszło do napięć coraz silniejszych. Partyzantka jakby się ukryła z działaniai wojskowymi, ale ruszyła kampania medialna i propagandowa. Ludzie są coraz bardziej zdenerwowani. Partia komunistyczna nie jest przekonana i nagłaśnialła do bojkotu wyborów. Frakfencja wyniosła 10%, co powoduje niemożność ich uznania.
Naukowcy o projekcie A mają jedno zdanie. "To je**ie": 45%.
Naukowcy o projekcie B: "Niestety, nie możemy dalej badać, gdyż nie mamy narzędzi do dokładnego badania organu" 10% (delikatna sugestia inaczej)
Projekt C: Naukowcy wykorzystują plany poniemieckich bombowców i twierdzą, że za kilka lat nawet dojdzie do wzniesienia się. 35%
Projekt 68... To się zje**ło koncertowo. Się zje**ło koncertowo. No zajebiście się zje**ło.


Grecja: Dosłownie w ostatniej chwili udało nam się zmobilizować naród do walki o Elladę, a także o Macedonię. Walcząc z oddziałami komunistycznej partyzantki jednakże, okazało się, ze nie wysłano roni dla naszych żołnierzy, którzy musieli walczyć i wzgryzać się w teren bez osprzętu, a także zdobywać go na wrogu, przez co są bardzo poważne straty. Nasze myśliwce zdobyły przewagę w powietrzu, atakując samoloty wroga na ziemi. Niestyety gdy wystartowały, okazały się, że wcale nie są tak dobre. Inaczej mówiąc, udało nam się powstrzymać ofensywę, ale spory kosztem. Musimy być bardziej uważni.

Włochy: Amerykanie wzięli pieniądze i... O nic więcej się nie pytają. W praktyce mówią, że nie ma sprawy. (10%). Akcja infiltracyjna z kolei jak na razie się nie udała, gdyż... Nie znamy nawet miejsc, gdzie teoretycznie moglibby być. Don Corone, ojciec Chrzestny Mediolańskiej Mafii zaproponował, że za drobne przymykanie oczu na jeo wybryki, jest w stanie znaleź odpowiednich ludzi.

Jugosławia: Akcja-Integracja okazała się akcją podjudzającą niesnaski religijne na terenie państwa (przypominam, masz tam protestantów, katolików, grekokatolików, prawosławnych, muzułmanów i wiele innych religii) gdyż, jak powiedział pewien Serb "Ustaszka suka nie bedzie moim bratem". Doszło do zamieszek w Dubrowniku, Mostarze, Zagrzebiu, Lubljanie oraz Belgradzie. Jedna z dziennic Belgradu zostałą niemal spalona do gołej ziemi... Poza ambasadą Polski co ciekawe. Protestujący tylko wyszli z niej dziwnie się zataczając, a sama ambasada na kolejny dzień była nieczynna. Podsłuch pozwolił stwierdzić, że załoga była pijana jak świnia. Poza tym incydentów brak... Poza pewną węgierską załogą, która przepłynęła wpław do Jugosławii, kupiła krowę i wróciła do Węgier tą samą drogą.
"Wieloryb Bałkański": Prace idą pełną parą, a jako silniki wykorzystano silniki z bombowców Ju-87 Stuka, wariant G. (20%)
"R-PV": Tutaj żadnych niespodzianek... Ledwo można tam coś zamontować, tak mało miejsca. Dodtkowo prawie żaden duży samolot nie będzie miał możliwości poderwać się z takim ładunkiem pod spodem, a na górze to wątpliwe, by się nie złamało z pełnym bakiem. Zostały tylko Lancastery, B-29 oraz radzieckie TU-4, ale żaden z tych samolotów nie znajduje się na stanie floty powietrznej Jugosławii. (10%)

Japonia: No, zuchwałe żądania rządu Japońskiego spowodowały lekkie napięcie na linii Hirohito-MacArthur, Negocjacje trwały długo, ale stanęło na tym, że Amerykanie przymkną oko na produkcję Japonskich okrętów do 2000 ton, a także na utworzenie sił samoobrony jeśli Japonia wycofa się ze swoich żądań. Zwolniono za to przetrzymywanego w amerykańskim areszcie więźnia.
Wszystkie projekty idą w miarę dobrym kierunku (po 15%)
Odkryto, że z francuskiej ambasady wysyłano ważne dokumenty pocztą dyplomatyczną do Paryża. Zawierały spis ludności, nastroje, a także produkcję przemysłową, dane techniczne czy nawet dyslokacje niektórych oddziałów. Dyplomata został zaaresztowany przez żandarmerię Wojskową. Amerykanie są wku*wieni.

Avatar Aronimus
Republica de Italia

Werbunek:
+2 Kompleks przemysłowy za -400.000$
+1 Port wojenny za -200.000$
+1 Koszary za -200.000$

600 Fiat 666 za 135.000$, 45 stali i 150 benzyny
50 P-51D Mustang za 75.000$, 40 stali i 80 benzyny
300 M114 155 mm za 180.000$ i 150 stali

200 Benzyny za 200 ropy i 6.000$
200 Stali za 196 żelaza i 4 węgla

Organizacja wojska:
1 Divisione fanteria
1 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
2 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
3 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
4 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
5 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

2 Divisione fanteria
6 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
7 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
8 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
9 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
10 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

3 Divisione fanteria
11 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
12 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
13 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
14 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
15 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

4 Divisione fanteria
16 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
17 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
18 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
19 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
20 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

5 Divisione fanteria *(rezerwy)
21 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
22 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
23 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
24 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
25 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

6 Divisione fanteria *(rezerwy)
26 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
27 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
28 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
29 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
30 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

1 Gruppo Navale Costiero:
5 Koroweta klasy Gabbiano

1º Stormo
50 P-51D Mustang
2º Stormo
50 P-51D Mustang

Ruchy Wojsk:
bez zmian

Handel:
brak

Badania:
- 250.000$ na projekt "VTT"
- 100.000$ na projekt "49"

Pakty zagraniczne:
Bez zmian

Podsumowanie wydatków:
-1.546.000$
-35 Stali
-30 Benzyny
-196 Żelaza
-4 Węgla

Avatar korobov
Właściciel
IV 1949
Zdjęcie użytkownika korobov w temacie Ruchy światowych przywódców

Grecja: Udało nam się zatrzymać pochód nieprzyjaciela, jednak ogromnym kosztem. Za każdego poległego komunistę utraciliśmy 3 żołnierzy, a z kolei za zestrzelenie 7 samolotów straciliśmy 10. Doszło też o zbombardowania jednej z naszych fabryk przez rajd samotnego IŁ-a 2. Jedna rakieta trafiła w skład amunicji, dokonując ogromnych strat.

Włochy: Prace nad nową zabawką armii przynoszą efekty, a im dłużej jest to w użyciu, tym więcej można zrobić. (25 %). Dodatkowo doszło do tego, że najprawdopodobniej organizacje faszystowskie i komunistyczne są rozsiane po całych Włoszech, a centrala ich jest, co ciekawe, w Moskwie. Nie ma jednak twardych dowodów.


Japonia: W związku z napięciami na półwyspie Koreańskim, do Zatoki Tokijskiej oraz kilku przyległych, trafiła Tymczasowa Flota Przeznaczenia Specjalnego, której trzonem został USS "Enterprise". Na flotę składają się 3 lotniskowce, 10 krążowników, 12 niszczycieli oraz transportowce w liczbie 15. Dodatkowo Na Kiusiu zostały rozlokowane dodatkowe 42 tysiące żołnierzy wraz z sprzętem ciężkim (Pershingi, Shermany oraz Centuriony), a także artylerią i lotnictwem. Plotka mówi o posiadaniu Me-262 oraz Tigerów.

Avatar Aronimus
Republica de Italia

Werbunek:
+1 Kompleks przemysłowy za -200.000$

Organizacja wojska:
1 Divisione fanteria
1 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
2 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
3 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
4 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
5 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

2 Divisione fanteria
6 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
7 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
8 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
9 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
10 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

3 Divisione fanteria
11 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
12 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
13 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
14 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
15 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

4 Divisione fanteria
16 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
17 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
18 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
19 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
20 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

5 Divisione fanteria *(rezerwy)
21 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
22 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
23 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
24 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
25 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

6 Divisione fanteria *(rezerwy)
26 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
27 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
28 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
29 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 50 M114 155 mm)
30 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

1 Gruppo Navale Costiero:
5 Koroweta klasy Gabbiano

1º Stormo
50 P-51D Mustang
2º Stormo
50 P-51D Mustang

Ruchy Wojsk:
bez zmian

Handel:
brak

Badania:
- 250.000$ na projekt "VTT"
- 100.000$ na projekt "49"

Pakty zagraniczne:
Bez zmian

Podsumowanie wydatków:
-550.000$

Avatar korobov
Właściciel
I 1950
Zdjęcie użytkownika korobov w temacie Ruchy światowych przywódców

Grecja: Martwy punkt podczas walk, nie udała się ofensywa a i przeciwnicy jakby stracili paliwo i siły. Wydaje się, że walka jest prawie wygrana.

Włochy: Prace nad nową zabawką armii przynoszą efekty w postaci gotowego prototypu. Prawdopodobie testy polowe pozwolą wyeliminować ostatnie błędy. (65 %). Dotarliśmy do jakiegoś starego członka, który chce uciec, jednak chce mieć azyl polityczny na Jamajce. Koszty mogą być duże.


Japonia: Jest coraz więcej poszlak sugerujących, że kolejny konflikt może okazać się śmiertelny w skutkach. Przede wszystkim wielka ilość żołnierzy amrykańskich wydaje się coraz bardziej gotowa do ataku. Sprawy z Amerykanami zdają się normować.

ZPA: Witam pana Premiera. Od czasu Drugiej Wojny światowej nasze więzy z Brytanią uległy osłabieniu, przez co zyskaliśmy stosunkowo dużą swobodę w prowadzeniu operacji wojskowych, jak i politycznych. Wydaje się, że tylko krok dzieli nas od całkowitego zerwania z koroną.

Avatar Deuslovult
Ogłaszam powołanie tych jednostek
1Infantry division
1infantry brigade (4000 piechoty ze stenami 400 CKM 100 armat )

2infantry brigade (4000 piechoty ze stenami 400 CKM 100 armat )
3 infantry brigade (4000 piechoty ze stenami 400 CKM 100 armat )
1 reconessaince brigade (500 zwiadowców 1500 piechoty reguralnej 500 motorów 100 ciężarówek po 10 miejsc każda)
2 reconessaince brigade (500 zwiadowców 1500 piechoty reguralnej 500 motorów 100 ciężarówek po 10 miejsc każda)
3 reconessaince brigade (500 zwiadowców 1500 piechoty reguralnej 500 motorów 100 ciężarówek po 10 miejsc każda)
1 logistic company
120 ciężarówek z jedzeniem i częściami zamiennymi)
Kuchnia polowa
25 kucharzy
120 kierowców
Kompania saperska
120 saperow
2 mostoczołgi
40 moździerzy
Ogłaszam powołanie tych jednostek

2Infantry division
1infantry brigade (4000 piechoty ze stenami 400 CKM 100 armat )

2infantry brigade (4000 piechoty ze stenami 400 CKM 100 armat )
3 infantry brigade (4000 piechoty ze stenami 400 CKM 100 armat )
1 reconessaince brigade (500 zwiadowców 1500 piechoty reguralnej 500 motorów 100 ciężarówek po 10 miejsc każda)
2 reconessaince brigade (500 zwiadowców 1500 piechoty reguralnej 500 motorów 100 ciężarówek po 10 miejsc każda)
3 reconessaince brigade (500 zwiadowców 1500 piechoty reguralnej 500 motorów 100 ciężarówek po 10 miejsc każda)
1 logistic company
120 ciężarówek z jedzeniem i częściami zamiennymi)
Kuchnia polowa
25 kucharzy
120 kierowców
Kompania saperska
120 saperow
2 mostoczołgi
40 moździerzy

Ogłaszam powołanie tych jednostek
3Infantry division
1infantry brigade (4000 piechoty ze stenami 400 CKM 100 armat )

2infantry brigade (4000 piechoty ze stenami 400 CKM 100 armat )
3 infantry brigade (4000 piechoty ze stenami 400 CKM 100 armat )
1 reconessaince brigade (500 zwiadowców 1500 piechoty reguralnej 500 motorów 100 ciężarówek po 10 miejsc każda)
2 reconessaince brigade (500 zwiadowców 1500 piechoty reguralnej 500 motorów 100 ciężarówek po 10 miejsc każda)
3 reconessaince brigade (500 zwiadowców 1500 piechoty reguralnej 500 motorów 100 ciężarówek po 10 miejsc każda)
1 logistic company
120 ciężarówek z jedzeniem i częściami zamiennymi)
Kuchnia polowa
25 kucharzy
120 kierowców
Kompania saperska
120 saperow
2 mostoczołgi
40 moździerzy
1 panzer division
50 centuron
100 comet
50 black prince
1900 czołgistów
Kompania logistyczna
30 ciężarówek z częściami z zamiennymi
15 z jedzeniem
1 mechanized brigade
600 IVT (infantry vevicle transport)
6000 piechurów ze stenami
250 CKM
100 mobilnych wyrzutni rakiet
Kompania saperska
120 saperów
2 mostoczołgi,
12 ciężarowek
40 moździerzy
Kompania kucharska
25 kucharzy i kuchnia polowa

Avatar korobov
Właściciel
//Primo, czekaj na turę rozpoczynającą. Secundo, daj jednostki do eyceny. Tertio, daj liczbę prowincji.

Avatar
Konto usunięte
//Ale on dał prowincje

Avatar korobov
Właściciel
//Daj linkacza.

Avatar korobov
Właściciel
//Policz swoje prowki, czyli fragmenty lądu podzielone czarną linią i będące w twoim kolorxe.

Avatar Deuslovult
Werbujęv
+2 koszary
+3 fabryczki

Avatar korobov
Właściciel
//W jednej turze...

Avatar Aronimus
Republica de Italia

Werbunek:
+600 Fiat 666 za 135.000$, 45 stali i 150 benzyny
+150 M114 155 mm za 90.000$ i 75 stali

100 Benzyny za 100 ropy i 3.000$
100 Stali za 98 żelaza i 2 węgla

Organizacja wojska:
1 Divisione fanteria
1 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35 50 M114 155 mm, 100 Fiat 666)
2 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
3 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
4 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 0 M114 155 mm)
5 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

2 Divisione fanteria
6 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35 50 M114 155 mm, 100 Fiat 666)
7 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
8 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
9 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 0 M114 155 mm)
10 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

3 Divisione fanteria
11 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35 50 M114 155 mm, 100 Fiat 666)
12 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
13 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
14 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 0 M114 155 mm)
15 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

4 Divisione fanteria
16 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35 50 M114 155 mm, 100 Fiat 666)
17 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
18 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
19 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 0 M114 155 mm)
20 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

5 Divisione fanteria *(rezerwy)
21 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35 50 M114 155 mm, 100 Fiat 666)
22 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
23 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
24 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 0 M114 155 mm)
25 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

6 Divisione fanteria *(rezerwy)
26 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35 50 M114 155 mm, 100 Fiat 666)
27 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
28 Brigata fanteria (4000 Piechota Regularna, 100 M2 Browing, 100 Mortaio da 81/14 M35)
29 Brigata Ricognizione (500 Zwiadowców, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666, 0 M114 155 mm)
30 Brigata Logistico (500 Wojsk Inżynieryjnych, 1000 Piechoty Regularnej, 100 Fiat 666)

1 Gruppo Navale Costiero:
5 Koroweta klasy Gabbiano

1º Stormo
50 P-51D Mustang
2º Stormo
50 P-51D Mustang

Ruchy Wojsk:
bez zmian

Handel:
brak

Badania:
- 250.000$ na projekt "VTT"
- 100.000$ na projekt "49"

Pakty zagraniczne:
Bez zmian

Podsumowanie wydatków:
-581.000$
-20 Stali
-50 Paliwo
-90 Żelaza
-100 Ropy
-2 Węgla

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku