Posiedzenie ogólne ONZ

Avatar korobov
Właściciel
Tutaj każde państwo będzie mogło wyrazić chęci sojuszu, wypowiedzenia wojny, paktu o nieagresji i tak dalej. Ten temat będzie zamykany tuż przed końcem tury.

Avatar korobov
Właściciel
I 1949
Harry Truman wygrał w wyborach prezydenckich w USA!

Stalin zdecydowanie twierdzi, że "Komunizm jest jedyną nadzieją Świata na ocalenie od kapitalistycznego Brudu! I tylko na czołgach!"

Wyszło na jaw sfałszowanie wyborów na terenie Rumunii! Kraje Zachodnie są oburzone.

Doszło do napieć na terenie granicy pakistańsko(wschodnie)-indyjsko. Pakistańczycy zabili krowę na oczach Hindusów.

Na terenie Francji znaleziono skład amunicji do działa kolejowego "Gustaw". W wyniku eksplozji zginęło 50 ludzi, a szyby wybito w promieniu 15 kilometrów od miejsca eksplozji.

W Japonii doszło do Skandalu, gdy Amerykanie wszli do domu gejsz w butach wojskowcych. Mąż właścicielki pogonił ich kataną, jednak został aresztowany. I to jest problem...

W Australii kolejna gorączka złota! Masowo przybywaą tam głodni poszukiwacze i poszukiwaczki szybkiej fortuny!

W Polsce odkryto prawdopodobnie nowe złoża Aluminium! Krążą też połoski o testowaniu tam niemieckiej technologii.
Zdjęcie użytkownika korobov w temacie Posiedzenie ogólne ONZ

Avatar Radiotelegrafista
// Złoża aluminium. Okej.

Avatar korobov
Właściciel
//To nie ma tutaj znaczenia. Ot taki fakt.

Avatar
Konto usunięte
Βασίλειον τῆς Ἑλλάδος
Nasz kraj wykrwawia się w wojnie domowej. Proponujemy DSE zakończenie walk i amnestię ich działaczy oraz legalizację Komunistycznej Partii Grecji pod warunkiem poddania się siłom rządowym i oddania wszelkiej broni ciężkiej. Partie współpracujące z DSE mogą dać propozycje reform społecznych pod warunkiem by nie naruszały one monarchistycznego porządku państwa. Zbyt wielu żołnierzy zginęło po obu stronach i wszyscy to nasi rodacy! Zjednoczmy się bracia dla lepszej przyszłości Grecji!
Aby pokazać naszą dobrą wolę wycofujemy wszelkich żołnierzy, którzy dawniej kolaborowali z okupantem i postawimy ich pod sąd za zbrodnie przeciw narodowi greckiemu.Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Posiedzenie ogólne ONZ

Avatar Burger2004_09
Moderator
Indie
Jako kraj, który ucierpiał w wyniku napięć na granicy pakistańsko-indyjskiej, żądamy od rządu w Islamabadzie wyjaśnień, dlaczego ten przyzwala na owe morderstwa zwierząt, nie mówiąc już o tym, że było to zwierzę święte dla wyznawców hinduizmu.

Avatar korobov
Właściciel
Ich odpowiedź byłą bardzo jasna: Król ustępuje, rząd następuje rozwiązaniu, a jedyna droga reform będze przez krew, pot i łzy. A z kolaboratami sami sobie poradzimy.

Avatar
Konto usunięte
Król nie ustąpi bez demokratycznych wyborów. Rząd zostanie rozwiązany po wyborach i ogłoszeniu ich wyników. Wybory nie mogą jednak się odbyć w czasie trwania wojny i kiedy część terytorium znajduje się poza naszą administracją. Jeśli partyzantka zobowiąże się zorganizować na swoich terenach wybory przy uczestnictwie międzynarodowych obserwatorów. Razem z wyborami zostanie zorganizowane referendum ws. monarchii. Ale partyzantka musi zaprzestać walk i zejść na drogę prawa.

Avatar korobov
Właściciel
Indie
Nie możemy odpowiadać za wyznaczniki kilku fanatyków. Fakt podziału Brytyjskiego Raju został uzgodniony jeszcze przez Mahatmę Gandhiego, a grupka ekstremistów i fanatyków nie może wyznaczać kursu całej polityki.
Grecja
Gdy komuniści chcieli przejąć władzę w wyborach, sfałszowano je i teraz nie wycofają się, dopóki nie przejmą całkowitej kontroli nad Grecją. Albo oszczędzicie rozlewu krwii i wycofacie się.

Avatar
Konto usunięte
Wybory w 46 były przeprowadzone w trudnych warunkach wojny. Jeśli w wyborach będą brali udział zarówno obserwatorzy z krajów zachodnich, jak i komunistycznych DSE nie powinno mieć chyba zastrzeżeń

Avatar korobov
Właściciel
Nie wiadomo, czemu u was jeszcze w roku '46 przebywali niemcy i walczyli z jednostkami Alianckimi, ale to chyba dowodzi słabości Grecji.

Avatar
Konto usunięte
Czy greccy komuniści powiedzieli właśnie o słabości swojego narodu? Nie sądzę, żeby po takich słowach nawet najbardziej zagorzali lewicowcy zdecydowali się na was głosować.
I nie, w 46, nie było już Niemców, ale istniały nadal kolaboracyjne Bataliony Bezpieczeństwa, oraz część wojsk lewicowego ruchu oporu nie zaprzestała walk, o czym doskonale wiecie.

Avatar Rafael_Rexwent
Japonia
Do:
Polski
Z racji iż pełen zawiłości przebieg ostatnich lat doprowadził do pewnego niespotykanego wydarzenia chcemy ostatecznie unormować sytuację dyplomatyczną między naszymi narodami. Otóż od momentu wypowiedzenia przez polski rząd emigracyjny wojny Cesarstwu Japonii nie doszło do żadnych innych oficjalnych rozmów na szczeblu państwowym przez co do dzisiaj trwa między naszymi narodami stan wojny chociaż Cesarstwo nie przyjęło wtedy deklaracji Polski. Niemniej chcemy ostatecznie przywrócić pokój między oba narody i nawiązać na nowo zerwane stosunki dyplomatyczne.

Avatar korobov
Właściciel
Z Warszawy do Japonii:
Prezydent Bolesław Bierut jest wielce zaskoczony tym obrotem spraw, głównie dlatego, iż żaden z dowódców wyższego ani niższego szczebla nie miał pojęcia o wojnie między Polską a Japonią, jednak zgadzamy się na podpisanie pak-Tutaj nastąpiło gruchnęcie jakby obuszkiem w głowę- Niestety, nie jesteśmy w stanie. Możemy jednak rozważyć zawieszenie broni.
Z Londynu do Japonii:
Prezydent August Zalecki jest oburzony, że ceaarz nie wysłał prośby pokojowej również do nas, jednak zgadzamy się na podpisanie traktatu pokojowego.

Avatar Burger2004_09
Moderator
Indie
To co powiedział rząd w Islamabadzie jest faktem, ale nie oznacza to, że nie powinniście wziąć odpowiedzialności za błędy swoich rodaków.

Avatar korobov
Właściciel
Nie wydamy naszych rodaków na pastwę Indii, a zwłaszcza na wydanie kobiecie.
//Premierem Indii była wówczas córka Gandhiego.

Avatar Burger2004_09
Moderator
Indie
Nikt nie powiedział, że chcemy wydać wyrok na tych fanatyków religijnych, ale chcemy by w jakikolwiek sposób zostali ukarani przez sądy pakistańskie. Takie wybryki mogą doprowadzić do wojny, a biorąc pod uwagę fakt, że kolejna Wielka Wojna dopiero co się zakończyła, nikt nie chciałby kolejnej.

Avatar korobov
Właściciel
W sądach Pakistańskich nic nie ma o zabijaniu krów ani o profanscji symboli religii innych niż Islam. Nie mamy więc podstaw prawnych.

Avatar Burger2004_09
Moderator
Indie
Niech zatem będzie. Ale nie chcemy słyszeć o niezadowoleniu jeśli kiedyś radykalni Hindusi sprofanują islamski półksiężyc, ani o chęci postawienia ich przed sąd.

Avatar korobov
Właściciel
II 1949
Niepokoje we Włoszech spowodowane gwałtown rekrutacją, do głosu dochodzą ruchy komunistyczne

W terenie Indochin założono wiele obozów dla uchodźców z Terenu Chin.

Walki w Chinach przybrały formę wojny pozycyjnej. Żadna ze stron nie jest w stanie się przebić. Krążą słuchy o wojskach ZSRR i amrykańskim sprzęcie. Obie strony negują te pogłoski.

Rosjanie testują bombę Atomową. Prezydent Truman oficjalnie złożyłzaniepokojenie sytuacją.

Doszło do zamachu w Egipcie. Komunistyczny działach Habil-al-Lexi, obywatel brytysjki turecko-irańskigo pochodzenia wysadził limuzynę należącą do ambasady rządu w Delhi.

W Skandynawii nic się nie dzieje, jak zwykle.

W Argentynie odkryto kilku niemieckich zbrodniarzy wojennych, którzy umknęli z Europy za pomocą projektu "Odessa". Zostali straceni po krótkim procesie za "zbrodnie przciwko ludzkości". Wyrok wykonano przypinając ich do słupa, gdzie następnie zadźgano bagnetami.

Doszło do niewielkich protestó n terenie Rumunii w związku z długotrwałym uwięzieniem oficerów i żołnierzy Rumuńskich w Łagrach Związku Radzieckiego.
Zdjęcie użytkownika korobov w temacie Posiedzenie ogólne ONZ

Avatar korobov
Właściciel
III 1949
Po ludzku. japonii odkryto, że francuski dyplomata wyprowadza tajne ane do Paryża. Amerykanie są wku*wieni i żadają od rządu w Paryżu oficjalnych przeprosin.

Doszło do napięć w Japonii, gdy esarz zażądał wydanie więźniów USA.

Doszło do zamieszek w głównych miasto Jugosławii. Oficjalnie wiadomo tyle, że hasłem przewodnim było "Ustaszka suka nie będzie moim bratem".


Zdjęcie użytkownika korobov w temacie Posiedzenie ogólne ONZ

Avatar korobov
Właściciel
IV 1949
Nastąpiło zawieszenie broni między nacjonalistami a komunistami w Chinach. Prawdopodobnie obie strony szykują się do czegoś wiekiego

W Indochinach Francuskich, podobnie jak w koloniach Afrykańskich, wrze wręcz niemożebnie. Nie jest kwestią czy dojdzie do rewolt, tylko kiedy do nich dojdzie. Partyzantka Wietnamska zajęła Dine Bien Phu, a w odpowiedzi Francuzi wysłali wosjka żandarmerii. Sytuacja jest krucha jak krakers.

Dohodzi do pierwszych napięć na półwyspie Koreańskim. Żołniez Południowokoreański w nocy przypadkowo przekorczył granicę, za co został rozstrzelany z działa czołgowego. Amerykańska Ambasada jest wstrząśnięta.

We Włoszech do głosu doszedł ruch unitarystyczny, dążący do utworzenia z Republiki Włoskiej 49 stanu.

Z wieści pozostałych, istnieje pewne poszlaki sugerujące czarny rynek jako źródło zaopatrzenia dla Komunistów Greckich.

Zdjęcie użytkownika korobov w temacie Posiedzenie ogólne ONZ

Avatar korobov
Właściciel
I 1950

W Indochinach kryzysu ciąg dalszy, zwiastujący nadejście nowej epoki. Podobnie sytacja ma się w Sudanie cz Kairze, a to nie jest zbyt dobre.

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim sięgnęła zenitu. Jeszcze chwila, a może wybuchnąć prawdziwa wojna.

Prawdopodobnie byli członkowie Werwolfu zaopatrują komunistów greckich.

Zdjęcie użytkownika korobov w temacie Posiedzenie ogólne ONZ

Avatar
Konto usunięte
Królestwo Grecji
Do komuniści greccy
Macie umożliwić działalność greckiego czerwonego krzyża na terenach kontrolowanych przez Was, przez czerwony krzyż przesyłamy też żywność dla cywilów

Avatar korobov
Właściciel
Skoro Gracy żądają oficjalnego pozwolenia działania organizacji, która nigdy nie została zakazana, to mają wielkie braki infrmacyjne oraz logistyczne.

Avatar
Konto usunięte
korobov pisze:
Skoro Gracy żądają oficjalnego pozwolenia działania organizacji, która nigdy nie została zakazana, to mają wielkie braki infrmacyjne oraz logistyczne.

Ale uniemożliwiacie jej działania

Avatar korobov
Właściciel
Nie uniemożliwiamy. Ape skoro Grecy żądają, to my żądamy uwolnienia więźniów z partyzantki antyniemieckiej z oddziałów komunistycznych. Zostali uwięzieni tuż po wojnie.

Avatar
Konto usunięte
korobov pisze:
Nie uniemożliwiamy. Ape skoro Grecy żądają, to my żądamy uwolnienia więźniów z partyzantki antyniemieckiej z oddziałów komunistycznych. Zostali uwięzieni tuż po wojnie.

Uniemożliwiacie działanie organizacji humanitarnych! A więźniów uwolnimy, jeśli przysięgną wierność i lojalność Grecji!

Avatar korobov
Właściciel
Nie uniemożliwiamy. Jednak Grecy nie będą rzucali tych oszczerstw bez żadnych konsekwencji.

Avatar
Konto usunięte
korobov pisze:
Nie uniemożliwiamy. Jednak Grecy nie będą rzucali tych oszczerstw bez żadnych konsekwencji.

Wolontariusze mają inne informacje! A co do tego ,,jednak Grecy nie będą rzucali tych oszczerstw bez konsekwencji", to nie jesteście Grekami?

Avatar Deuslovult
Wielka brytania
Możemy być pośrednikiem w rozmowach pokojowych pomiędzy komunistami a monarchistami greckimi

Avatar korobov
Właściciel
//Policz najpierw swoje prowincje i daj jednostki.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku