Jednostki

Avatar Burger2004_09
Moderator
Piechota:(...)
Piechota zmechanizowana:(...)
Pojazdy:(czyli wszystko, co się czołga)
Budynki:(jeśli wasze państwo ma ustrój komunistyczny lub nazistowski, to obozy dozwolone)
Okręty:(wiadomo, takie ZSRR i USA będą miały potężną marynarkę, a Jugosławia i Argentyna słabszą)
Lotnictwo:(zarówno samoloty i rakiety)
Wspomagające:(np. artyleria)

Nie macie ode mnie żadnych jednostek na start. Wszystkie jednostki jakie stworzycie będą tak naprawdę na start. Wyjątek do pierwszego zdania stanowią budynki, których na start macie 3

Koszary
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Jednostki
Koszary to miejsce, gdzie rekrutujemy nowe jednostki. Bez nich ani rusz. Są potrzebne do wyprodukowania każdej jednostki (nie licząc jednostek morskich i powietrznych). Podnoszą też morale cywilów w prowincji, w której je postawicie. Może tam też przebywać armia przed wypadem na wrogą prowincję

Kompleks przemysłowy
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Jednostki
Tak naprawdę najważniejszy budynek w grze. Bez niego też ani rusz. Odpowiada za wytwarzanie każdej jednostki. Wytwarzana jest tam amunicja. Podnosi również morale cywili i przyśpiesza wytwarzanie jednostek

Port wojenny
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Jednostki
Odpowiedzialny za wytwarzanie jednostek morskich. No i to chyba tyle

Baza lotnicza
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Jednostki
Tu są wytwarzane samoloty i rakiety

Polska (korobov)
Żandarmeria Wojskowa:

Oddziały szurmowe:

Rezerwiści:

Inżynierowie/saperzy:

Obsługa CKM-ów:

UB-ecja:

T-34/85:

ISU-122:

IS-2:

IS-3:

"Katiusza":

Ił-2

Jak-7

Pe-2Kanada (Cheekie)
Rezerwiści:

Szeregowi:

Inżynierzy:

Humber AC:

Kangaroo APC:

Ram II:

Sherman Firefly:

Spitfire Mk. III:

Spitfire Mk. V:

Spitfire Mk. IX

De Havilland Vampire:

Gloser Meteor:

CF-100:

Avatar korobov
Właściciel
Żandarmeria Wojskowa
Żołnierze Ci są wyekwipowani w karabiny Mosin-Nagant 1930, a także w karabiny Maszynowe DPD-43. Używani są oni do ochrony ważnych strategicznie elementów przemysłu czy budynków. Bojowi nie są zbyt dobrzy, ale odpowiednio dowodzeni są niebezpieczni.
Oddziały szturmowe
Oddziały szturmowr wyposażone są w PM-y typu PPSH-41/43, a także w karabiny samopowtarxalne STW-40. Jak sama nazwa mówi, są oni stworzeni do ataków, a w obronie nie sprawdzają się zbyt dobrze. Niektórxy posiadają wyrzutnie rakiet p-panc Panzerfaust.
Rezerwiści
Są uzbrojeni w wszelaką broń, jaką uda im się dostać, w tym ponienieckie Kar98, radzieckie Mosiny czy nawet amerykańskie Thompsony, a nawet radzieckie PPSH-e wszelakiej maści. Nie mają wielkiej zdolności bojowej głównie przez eyszkolenie polegające na mówieniu, jak się przeładowuje, gdzie jest wylot lufy i do kogo nie strzelać. Pomagają w transporcie amunicji, transporcie rannych itd. Mogą uzupełniać inne oddziały piechoty.
Inżynierowie/Saperzy
Jednostki te są połączeniem saperów oraz inżynierów, czyli zajmują się naprawą i budową lotnisk, minowaniem, mostami oraz inny tego typu bajzel. Ich ochrona spoczywa na oddziałach innych jednostek, ale sami są wyposażeni w Mosiny-Naganty, DPD-43 i STW-40.
Obsługa CKM-ów
CeKaeMiści są trzonem w walce przeciwko piechocie. Drużyna jest wyposażona w 2 CKM-y, najczęściej Maxima bądź DPD-43, a reszta wyposażona jest w STW-40, w celu obrony przed bytnimi nakrętami. Jednostka idealna do obrony.
UB-ecja
Urząd bezpieczeństwa powstał, aby chronić ludność przed "Bandami" i są w tym skuteczni. Torturowanie, zastraszanie i napi**dalanie do wrógów Partii jest ich chlebem powszednim. Wyposażeni w najlepszy sprzęt, charyzmę i sposoby przymusu siłowego, są największym postrachem nawrt najwierniejszych synów ojczyzny.
T-34-85
Jest to podstawowy czołg wojsk bloku wschodniego. Jego parametry są porównywalne z niemiecką Panterą, jednak jest od niej o wiele lżejszy, gdyż eaży zaledwie 33 tony. Armata kalibru 85 mm unożliwia przebicie przedniego pancerza Tygrysa z 600 metrów, a pokątowany pancerz daje o wiele lepszą ochronę. Wyposażony w 2 KM-y DTM w celu obrony przed piechotą.
Działo typu ISU-122
Aby zwiększyć siłę ognia czołgu IS-2 postanowiono zamontować na jego podwoziu haubicoarmatę kalibru 152mm. Problemy techniczne ominięto rezygnując z obrotowej wieży. W ten sposób powstało działo samobieżne ISU-152. Ponieważ powstawało więcej kadłubów niż dział 152 mm zdecydowano się montować poddane modyfikacji armaty 122 mm wzór 1943/1944. Działa pozbawiano hamulca wylotowego, a ich zamek śrubowy zamykano ręcznie. Nowy typ pojazdu wszedł do produkcji w końcu 1943.
Rok później powstała przeznaczona dla czołgu IS-2 armata D-25T (wz. 1943) kalibru 122 mm. Ponieważ nadal dostarczano zbyt małe ilości dział 152 mm, postanowiono montować nowo powstałe armaty 122 mm oznaczane jako D-25S w kadłubach ISU. Nowe działo z hamulcem wylotowym i półautomatycznym zamkiem klinowym znacznie zwiększyło szybkostrzelność. Zmodyfikowane działa, oznaczane ISU-122S, weszły do produkcji wiosną 1944.
Wszystkie trzy działa (ISU-152, ISU-122 i ISU-122S) miały wspólny kadłub, zawieszenie, silnik, układ transmisji, wyposażenie elektryczne i radiowe z czołgiem IS-2, co znacząco ułatwiało produkcję.
Czołgi Ciężkie typu IS-2
Latem 1943 roku powstał w zakładach w Czelabińsku pierwszy model nowego czołgu ciężkiego. Początkowo nosił on oznaczenie "obiekt 237". Jego głównym konstruktorem był N. F. Szaszmurin. 8 sierpnia 1943, czołg został przyjęty do uzbrojenia Armii Czerwonej. Nowy pojazd otrzymał oznaczenie IS-1 (IS – Iosif Stalin) lub IS-85. Czołg był uzbrojony w armatę D-5T kal. 85 mm. Miał masę ok. 44 t. Wyprodukowano tylko 107 egzemplarzy IS-1. Ponieważ w tym okresie powstał czołg średni T-34-85 uzbrojony w identyczną armatę, zaszła potrzeba wzmocnienia uzbrojenia czołgu ciężkiego. Szybko wdrożono do produkcji czołg uzbrojony w armatę D-25T kalibru 122 mm. Nosił on początkowo oznaczenie "obiekt 240". Po przyjęciu do uzbrojenia zmieniono je na IS-2. W trakcie produkcji czołg ulegał modernizacji. Wprowadzono w jego armacie półautomatyczny zamek klinowy, w celu zwiększenia szybkostrzelności działa. Modernizacji uległ kadłub czołgu, a zwłaszcza kształt jego przednich płyt. Na włazie dowódcy zamontowano podstawę dla wielkokalibrowego karabinu maszynowego DSzK kal. 12,7 mm. Zmodernizowane pojazdy nosiły oznaczenie IS-2M. Do zakończenia wojny ogółem zbudowano ok. 3400 czołgów IS-1 i IS-2.
Na podwoziu czołgu IS-2 powstały działa pancerne ISU-152 i ISU-122.
Czołg ciężki klasy IS-3
Czołg ciężki IS-3 powstał częściowo w oparciu o konstrukcję czołgu IS-2, lecz wprowadzał całkowicie nowy kształt kadłuba i wieży. Czołg miał starannie zaprojektowany pancerz o znacznej odporności na ostrzał dział przeciwpancernych. Charakteryzował się dużym nachyleniem płyt pancernych sprzyjającym rykoszetowaniu pocisków i zwiększającym efektywną grubość pancerza. Kształt płyt przedniej części kadłuba określano jako „nos szczupaka”; czołg ten był także nieoficjalnie nazywany szczuka (szczupak), a na Zachodzie: Stalin. Pierwsze 25 egzemplarzy seryjnych wozów zjechało z linii montażowych w kwietniu 1945 roku. Do końca produkcji, w lipcu 1946 roku, wyprodukowano 2305 pojazdów. Konstrukcja ta wzbudziła duże zainteresowanie wśród aliantów zachodnich, którzy uznali IS-3 za niezwykle groźną broń.
Czołg wyposażony był w armatę D-25T kalibru 122 mm znaną z czołgu IS-2. Zastosowanie tej armaty było jednak pewnym mankamentem tego czołgu, gdyż charakteryzowała się ona niezbyt dużą prędkością początkową pocisku i w rezultacie jej możliwości przebicia pancerza, pomimo dużego kalibru, odpowiadały niemieckiej armacie 75 mm z długą lufą, zastosowanej m.in. w niemieckim czołgu Panther. Ponadto, z powodu dużych i ciężkich nabojów, szybkostrzelność armaty była niska, a zapas przewożonej amunicji – niewielki.
Wyrzutnie rakiet niekierowanych typu "Katiusza"
Katiusze przeszły chrzest bojowy podczas Wielkiej Wojny ojczyźnianej podczas operacji "Barbarossa". Ich koncept jest tak samo gienialny, jak prosty. Na pakę ciężarówki założoni wyrzutnię rakiet niekierowanych. Obecnie używa się na podwoziu Ziłów wyrzutni BM-13 bądź BM-31, o kalibrze rakiet odpowiednio 132 i 300 mm, a także zasięgu 8 i 5 kilometrów. Masowe użycie i koncentracja kluczem do sukcesu.
Ił-2
Iły-2 są samolotami szturmowymi, których używa się w roli takiej samej, jak Stukasy niemieckie. Uzbrojenie składa się na:
2× działko lotnicze SzWAK kal. 20 mm
lub 2× WJa-23 kal. 23 mm
lub 2× NS-37 kal. 37 mm (w krawędziach natarcia skrzydeł)
2× karabin maszynowy SzKAS kal. 7,62 mm (w krawędziach natarcia skrzydeł)
1× ruchomy karabin maszynowy UBT kal. 12,7 mm (w tylnej kabinie)
Uzbrojenie bombowe:
400–600 kg bomb
Pociski rakietowe:
na podwieszeniach zewnętrznych 4–8 pocisków rakietowych RS-82/RS-132
Jak-7
Jaki-7 są to podstawowe myśliwce lotnictwa LWP. Uzbrojone w jedno działko kalibru 37 mm i dwa CKM-y kalibru 0.5 sprawia, że są bardzo groźnymi przeciwnikami. Nie są co prawda szybkie czy zbyt wiepkiego zasięgu, jednak nadrabiają to pułapem dochodzącym do 10 kilometrów, opancerzeniem i zwrotnością.
Pe-2
Pe-2 jest to samolot bombowy używany w większości flot lotniczych bloku wschodniego. Osiągał maksymalny pułap 8,8 kilometra, zasieg maksymalny 1200 kilometrów, a pędkość maksymalną 540 km/h. Uzbrojony w 4 km-y kalibru 7,62 bądź 2 KM-y kalibru 0.5 i 2 km-y kalibru 7,62 mm. Dodatkowo przenosi 600-1000 kilogramów bomb.

Avatar
Konto usunięte
Bundeswehra

Nie znam się na wojsku, nie zamierzam się znać, a moim zdaniem taki opis wystarczy aby opisać do czego co służy.

Piechota
Żołnierzyki wyekwipowani w jakieś post-niemieckie i amerykańskie karabiny i robią piu piu i trututu, generalnie to piechota co mam więcej mówić, no.
Czołgi
Takie duże samochody z gąsienicami na kółkach i one mają takie armaty i strzelają pociskami i w ogóle są groźne, też jakieś wymieszane post niemieckie i tam od amerykanów.
statek
Takie coś co pływa, czasem skręca, generalnie ma za zadanie strzelać do innych statków i blokować handel międzynarodowy oparty na skomplikowanych czynnikach związanych z popytem i podażą, relacjami międzynarodowymi, inflacją, oraz trwającymi wojnami i robi piu piu
u-boot
Łódka podwodna przystosowana do zwalczania stateczków robiących piu piu, obecnie nie stać mnie na napęd atomowy, dlatego płyniemy na wiosłach, ale robi piu piu i zatapia statki, też fajen
samolot myśliwski
wbrew pozorom nie ma to żadnego związku z myślistwem, to takie samoloty co strzelają do bombowców i ogólnie fajen są, jak wszystko co niemieckie.
bombowiec
Takie głośnie, wygląda jak Boeing, zrzuca butelki z nieba, wydaje się fajen, ale generalnie nie jest, znaczy jest, szczególnie jak bombarduje hospicja dla dzieci, ale łatwo to zaszczelić, więc uwaga
pepanc
takie działo co również robi piu piu, ale strzela do czołgów, jego ulubioną potrawą jest przedziurawiony sherman z grilla, pycha

Avatar CheekiBreekiPL
Kanadyjskie Siły Zbrojne


Rezerwiści
... lub jednostki tyłowe, jakkolwiek chcesz to nazywać, są wyposażeni w karabiny Lee Enfield No.3. Podstawowe ich zastosowanie jest niezwykle proste: utrzymać pozycje, przynosić zaopatrzenie oraz pomagać inżynierom w ich robotach.

Szeregowi
Podstawa sił Kanady. Wyekwipowani w Enfieldy No.4 oraz LKM-y Johnson są dość uniwersalną jednostką, przydatną w przeróżnych zadaniach.

Inżynierzy
Wyposażeni w przeróżne utensylia saperskie, STEN-y oraz PIAT-y inżynierowie są kluczem do wygrania wielu bitew. Bez nich nie wykryjesz pól minowych, ni okopów nie zrobisz.

Sekcja KM-u Vickers
Przydatna do przygważdżania piechoty lub do robienia z biednych wojaków wroga seru szwajcarskiego, sekcja CKM-u kalibru 7,7 mm jest adekwatna skutecznością co do jego kosztów, no ale cóż, to nie jest M2 Browning, a więc grubszego pancerza nie przebijesz.

Bren Carrier
Brytyjski gąsienicowy lekki transporter opancerzony z okresu II wojny światowej, produkowany w kilku wersjach, także jako ciągnik artyleryjski i nośnik uzbrojenia. Występuje on w armii kanadyjskiej również jako tankietka zwiadowcza lub platforma dla armaty 2-funtowej.

Humber AC
Samochód opancerzony Humber Mk.IV wyposażony w armatę kalibru 40 mm jest tanim i dość przydatnym w walce z oddziałami piechoty lub przeciwko innym lekkim pojazdom, oraz w KM 15 mm.

Kangaroo APC
Transporter opancerzony konstrukcji kanadyjskiej z okresu II wojny światowej, powstałych w wyniku przebudowy podwozi dział samobieżnych M7 Priest, czołgów Ram i M4 Sherman, a w mniejszych ilościach także Churchill i Centaur. Jest najlepszym transporterem, jakim posiadali alianci w tamtym czasie.

Ram II
Ten kanadyjski czołg bazowany na Shermanie z armatą szybkostrzelną 53 mm jest na pewno o wiele lepszy w walce z czymkolwiek, i to bardziej niż Humber, dodając do tego jego możliwości terenowe. Użyteczny tylko przeciwko piechocie oraz lekkim czołgom (oraz pojazdom kołowym).

Sherman Firefly
Brytyjska modyfikacja amerykańskiego Shermana, wymieniająca liche działo krótkie 75 mm na mocniejsze i znacznie potężniejsze działo ppanc. 76.2 mm, kosztem rzecz jasna jego siły ognia przeciwko piechocie. Dzięki jego armacie, Brytyjczycy mogli odnosić większe sukcesy w niszczeniu Tygrysów. Rzecz jasna 17-funtówka nie jest armatą 90 mm z Pershinga, robiąc z Firefly'a dobry, ale nie najpotężniejszy czołg.

QF 17pdr
Brytyjskie działo przeciwpancerne kalibru 76,2 mm z okresu II wojny światowej. Pociski APDS były w stanie zniszczyć nawet najcięższe niemieckie czołgi, jest to praktyczny odpowiednik słynnej niemieckiej armaty 88 mm.

Bofors 40 mm
Szwedzka armata Bofors należała do najbardziej ikonicznych broni 2 Wojny Światowej. Używana przez wszystkie strony konfliktu, na wszystkich frontach, służąc zarówno na lądzie, jak i w marynarkach wojennych. O ile możliwość do ostrzeliwania celów na wysokości do 4 km wydaje się wystarczająca do realów 2WŚ, nadchodząca era samolotów odrzutowych i bombowców latających na ogromnych wysokościach sprawia, iż wkrótce może być to kolejny relikt starych czasów... Nadal jest jednak zabójczy i efektywny.

Spitfire Mk. III
Jednomiejscowy samolot konstrukcji brytyjskiej używany przez całą Wspólnotę Narodów. Jest skutecznym myśliwcem pamiętającym czasy Bitwy o Anglię, przewyższając niemieckie BF 109-tki. Rzecz jasna, to nie jest Mustang lub CF-100, ale nadal się sprawdza idealnie w roli taniego myśliwca. Jest wyposażony w 8 km-ów 7.69 mm.

Spitfire Mk. V
Wersja Spitfire'a wyekwipowana w dwa działka 20 mm oraz 4 km-y 7.69, robiąc z niego bardziej konkretną maszynę do zwalczania bombowców.

Spiftire Mk. IX
Wersja Spitfire'a wyposażona w .50-tki zamiast .303-ki. Jest to w zasadzie Mk. III na sterydach.

De Havilland Vampire
Brytyjski odrzutowy myśliwiec wprowadzony do służby pod koniec II wojny światowej, opracowany przez przedsiębiorstwo de Havilland. Wyposażony on jest w 4 działka 20 mm oraz 2 bomby po 455 kg.

Gloser Meteor
Brytyjski myśliwiec z napędem odrzutowym z końcowego okresu II wojny światowej i pierwszych lat powojennych. Był to drugi myśliwiec odrzutowy na świecie i pierwszy samolot odrzutowy używany przez aliantów, który wszedł na wyposażenie jednostek bojowych Royal Air Force w sierpniu 1944, tylko kilka tygodni po niemieckim Messerschmitcie Me 262. Wyposażony on jest 4 działka 20 mm oraz kilka rakiet powietrze-powietrze.

CF-100
Kanadyjski myśliwiec dalekiego zasięgu produkowany przez firmę Avro Canada. Samolot używany jest przez Królewski Kanadyjskie Siły Powietrzne. Jest wyposażony w uniwersalne rakiety FFAR, które sprawdzają się przeciwko celom jak i naziemnym (rzecz jasna, gorzej) oraz przeciwko samolotom, ma rzecz jasna w arsenale obowiązkowy karabin maszynowy 15 mm.

Avatar
Sunfire_
PIECHOTA
Żołnierzyki ze Stenami i co tu więcej pisać. A no i jeszcze po Welrodzie, gdyby zabrakło amunicji, albo gdyby stracili broń.
ODDZIAŁY SZTURMOWE (dzięki korobov)
Liczne wojska wyposażone w karabiny automatyczne EM - 2 (Tak btw, ta broń wygląda zaj****cie).
REZERWY (czyt. ostatnia deska ratunku)
Stoją pół życia w barakach, jak jest wojna, to biorą Steny czy Sterlingi, czy cokolwiek i atakują.
INŻYNIEROWIE
Panowie od naprawiania samochodów, czołgów i wszystkiego innego. Żeby nie zginęli w 5 minut daje się im jakieś tanie pistolety.
SANITARIUSZE
Wiadomo, leczą żołnierzy.
M41 WALKER BULLDOG
Tym razem coś od Amerykanów. ,,Lekki" czołg do walki i to wszystko.
M46 PATTON
Ten nie lekki, tylko średni, więc fajniejszy.
MARYNARKA WOJENNA
Nieduża flota, jedna(😩) łódź podwodna, całkiem sporo okrętów patrolowych i mnóstwo okrętów transportowych.
HERCULES
Wiecie, ten duży samolot transportowy.
CHANCE VOUGHT F-8 CRUSADER
Nie rozpiszę się, ponieważ jedyne co o nim wiem, to to że jest amerykański.

Avatar
Sunfire_
Tylko daj edytować.

Avatar korobov
Właściciel
A proszę...

Avatar
Taoweng
Gdzie masz jednostki?

Avatar Mati129
To pewnie część tego haha dowcipasu

Avatar
Konto usunięte
Ciekawe czy zrobil statki

Avatar
Taoweng
Ożeż ty śmieszku.

Avatar CheekiBreekiPL
O kutwa, pękam ze śmiechu.

Avatar
Taoweng
Wielka Brytania

Avatar Aronimus
WŁOCHY

Karabinierzy: Jednostka żandarmerii wojskowej.Do ich głównych zadań należy prowadzenie funkcji policyjnych wśród armii włoskiej. Podczas wojny jednakże ich rola to obrona terytoriów Republiki Włoskiej, z dala od linii frontu. Brak im typowego bojowego doświadczenia regularnych wojsk lądowych, jednak wciąż stanowią groźnego przeciwnika dla znajomego im terenu. Uzbrojeni w pistolety maszynowe M1 Thompson (uproszczona konstrukcja, magazyn pudełkowy 30 nabojów), które to zostały w dużych ilościach po okupacji wojsk aliantów.

Piechota Regularna: Główne siły wojskowe do których zadań należy utrzymywanie linii frontu i walka z przeciwnikiem. Uniwersalna i nadająca się do walki w niemal każdym terenie... jak to na piechotę przystało. Również wyposażeni w pistolety maszynowe M1 Thompson, ale również w granaty zaczepne.

Alpini: Wyspecjalizowane oddziały piechoty armii Włoskiej do prowadzenia działań wojennych w górach. Specjalne szkolenie, ekwipunek oraz niemal selekcja dostępnych ludzi nadaje tej formacji charakter jednostki elitarnej. Przewaga w przeszkoleniu szybko jednak niknie, kiedy jednostki te zmuszane są do walki na innym terenie niż górskim. Wyposażeni w (zaskoczenie) pistolety maszynowe M1 Thompson, granaty zaczepne, oraz specjalistyczny sprzęt do walki górskiej.

Zwiadowcy: Oczy całych brygad. Stanowią szpicę każdej formacji wojskowej, informując o obecności przeciwnika w ich sektorze. Często dla uzyskania mobilności, i możliwości szybkiej zmiany pozycji w przypadku zagrożenia, integruje się do ich oddziałów małe pojazdy terenowe. Wyposażeni w M1 Thompson, granaty zaczepne oraz przyrządy optyczne (czytaj: lornetki).

Wojska Inżynieryjne: Jednostki odpowiadające za sekcję logistyczna oddziału. Zajmują się tworzeniem przepraw mostowych, dróg, lotnisk polowych, oraz rozbrajaniem pól minowych... lub zaminowywaniem terenów. O ile sami bezpośrednio raczej nie walczą, mogą stanowić różnicę pomiędzy wygraną a porażką, zwłaszcza jeśli mowa o działaniach ofensywnych w nieprzyjaznym terenie. Wyposażeni w M1 Thompson, zestawy saperskie a także specjalistyczny sprzęt do tworzenia mostów pontonowych. Czasami też miotacze ognia.

Fiat 666: "Ciężka" 4 kołowa ciężarówka stosowana przez armię włoską przed, podczas, jak i po 2WŚ. Posiadał on możliwość przewozu do 20 pasażerów, lub 6,2 ton ładunku. Stanowił (i zapewne przez jeszcze jakiś czas będzie stanowić) podstawowy środek transportu wojsk włoskich, a także holu artylerii polowej. Napędzany 6 cylindrowym silnikiem diesla, o mocy 110 KM, powinien spełniać swe zadania zarówno na nadmorskich równinach Italii, jak i górskich alpach.

Fiat 665NM protetto: Opancerzona wersja "rozwojowa" Fiata 666, pełniąca rolę APC. 4 kołowiec z 6 cylindrowym silnikiem diesla tracił wiele ze swych osiągów, kosztem zwiększonej przeżywalności i możliwości transportu 20 żołnierzy bezpośrednio na pole bitwy... zakładając że wróg nie posiada broni przeciwpancernej, lub ciężkiej broni maszynowej, lub każdej innej broni mogącej przebić blachę 7,5mm. Cieszył się jednak uznaniem podczas zwalczania wojsk partyzanckich.

M8 Greyhound: 6 kołowy wóz opancerzony produkowany przez Forda. Pancerz grubości od 9 do nawet 25mm zapewniał dostateczną przeżywalność, zaś 37mm działo M6 siłę ognia konieczną do nawiązania walki z faszystowskimi lekkimi czołgami. I o ile wojna dobiegła końca, wiele z tych wozów znalazło się w rękach państw europy zachodniej - w tym i Włoch.

M24 Chaffee: Lekki czołg później 2WŚ. Pancerz 15-38mm, działo 75mm M6, karabiny Browning w wieżyczce i kadłubie pojazdu, oraz silnik o mocy 220KM czynił z niego zacnego adwersarza. I o ile wygląda na to że wraz z nadejściem nowych rodzajów broni p-panc era czołgów lekkich dobiegła końca, Armia włoska potrzebuje lekkiego czołgu zdolnego do przemieszczania się po trudnym górskim terenie swego kraju.

M26 Pershing: Czołg średni lub ciężki (zależy czy pytamy amerykanów, czy resztę świata) armii USA. Pancerz wynoszący do 102mm oraz armata 90mm M3 czynić mogły by z niego godnego przeciwnika, gdyby nie jego ogólna w trudnym terenie. Mimo tego wciąż jest to potężny pojazd mogący zapewniać wsparcie ogniowe piechocie, będąc jednocześnie opancerzonym na tyle wystarczająco, by większość czołgów wroga nie mogła przebić jego pancerza. Armia włoska otrzymała kilka z tych pojazdów, implementując je w swych dywizjach zmechanizowanych.

M2 Browning: Ciężki karabin maszynowy stosowany przez armię USA. Szybkostrzelność wynosząca do 500 pocisków kalibru 12.7 mm. na minutę, cieszył się dość dobrą renomą podczas II WŚ... zdecydowanie lepszą niż włoski odpowiednik Berda 37. Na uzbrojeniu armii włoskiej znalazła się po zakończeniu wojny jako zamiennik dla poprzednich włoskich karabinów.

Mortaio da 81/14 M35: Produkowany we Włoszech moździerz piechoty. Kaliber 81mm, waga całego zestawu wynosząca ok. 60kg oraz zasięg ostrzału do 4km (przy stosowaniu pocisków lekkich o masie 3kg) czyniły z niej broń wyjątkowo udaną, i to nie tylko jak na włoskie standardy.

M7 Priest: Amerykańska gąsienicowa haubica samobieżna w działo M1A2 105mm oraz karabin maszynowy Brwoning. M7 było wytwarzane w ogromnych ilościach i do końca wojny powstało ponad 3500 sztuk, wraz z nowszymi wariantami. Niestety armia włoska otrzymała jedynie starszy, używany sprzęt M7 na podwoziu czołgu M3 Lee z pancerzem dna 13mm i silnikiem Continental o mocy 375KM.

M114 155 mm: Kolejny amerykański sprzęt na liście uzbrojenia Republiki Włoskiej po zakończeniu 2WŚ. M114 jest średnią haubicą o masie 6 ton, mogącą prowadzić ostrzał na odległość około 15 km. W przeciwieństwie do dział samobieżnych nie jest na tyle mobilna i wymaga osobnego wozu holującego.

QF17-pdr: Wyjątkowo jest to brytyjskie, nie amerykańskie działo które znalazło się na uzbrojeniu włoskim również po zakończeniu wojny. QF17 to 76.2mm armata przeciwpancerna produkowana w 1942 roku o efektywnym zasięgu 1.5km. Broń ta powstałą głównie jako kontra przeciw czołgom Tygrys i uznawany został za jedną z najefektywniejszych broni tego okresu, jednak i broń pancerna szybko się zmienia - prymat tego działa dobiegł więc kresu, i może nie podołać w walce z nowoczesnymi czołgami podstawowymi.

Bofors 40 mm: Szwedzka armata Bofors należała do najbardziej ikonicznych broni 2 Wojny Światowej. Używana przez wszystkie strony konfliktu, na wszystkich frontach, służąc zarówno na lądzie, jak i w marynarkach wojennych. O ile możliwość do ostrzeliwania celów na wysokości do 4 km wydaje się wystarczająca do realów 2WŚ, nadchodząca era samolotów odrzutowych i bombowców latających na ogromnych wysokościach sprawia, iż wkrótce może być to kolejny relikt starych czasów... Nadal jest jednak zabójczy i efektywny.

L-5 Sentinel: Samolot zwiadowczy amerykańskiej produkcji napędzany 6 cylindrowym silnikiem o mocy 190KM. Posiadał zasięg 600 km, prędkość maksymalną ok. 300 km/h i dzięki niewielkim rozmiarom świetnie spełniał swą rolę. Część z tych egzemplarzy służy teraz we Włoskich siłach powietrznych i pełni identyczną funkcję. Do oczywistych należy fakt iż samoloty te nie posiadają uzbrojenia.

P-51D Mustang: Jednopłatowy, jednosilnikowy myśliwiec przewagi powietrznej amerykańskiej produkcji. Model 51D wyposażony był w 6 karabinów 12.7mm, oraz węzły uzbrojenia zapewniające możliwość podczepienia 2 bomb 1000lb, albo 10 niekierowanych rakiet lub 6 wyrzutni typu bazooka. Samolot osiągał do 700km/h na wysokości 7.600 metrów, zaś jego maksymalny pułap wynosił 12km.

Caproni Ca.314: Dwusilnikowy bombowiec taktyczny włoskiej produkcji. Źródło napędu zapewniały 2 silniki Isotta-Fraschini Delta zapewniające łącznie 1100KM i pozwalające maszynie na rozpędzenie się do 400 km/h. Caproni posiada zasięg 1700km, maksymalny pułap 6.5km i może przewozić do 500kg bomb lub torpedę. Uzbrojenie pomocnicze stanowiły 2 karabiny 12.7mm i jeden 7.7mm typu BERDA.

Kuter "Torpedowy" CRDA 60: Seria Włoskich kutrów torpedowych produkowanych przez włochy na podstawie zdobytych kutrów Jugosławii... które to z kolei były wzorowane na niemieckich Schnellboote. Były one drewnianej konstrukcji i stalowym szkielecie, wyporności 60 ton, zanurzeniu 1.5 metra i napędzane silnikami Asso 1000 W18 o mocy łącznej 3.500KM, zapewniające maksymalną prędkość 35 węzłów. Uzbrojenie stanowią 4 działka przeciwlotnicze 20mm BERDA. "A co z torpedami" - zapytał by nieco bardziej inteligentny czytelnik, który to nie usnął od czytania opisów tychże jednostek? Otóż Włochom po wojnie zabroniono posiadania kutrów torpedowych z... torpedami, dlatego też okręty te stanowią teraz przybrzeżną jednostkę patrolową.

Koroweta klasy Gabbiano: Klasa nowoczesnych (jak na owe włoskie standardy) korowet budowanych w trakcie 2 wojny światowej. Posiadały wyporność 700 ton, zanurzenie 2.5 metra oraz długość 58 metrów. Napędzane dwoma silnikami diesla o mocy 7.000 KM oraz elektrycznym silniku pomocniczym wykorzystywanym podczas polowania na okręty podwodne. Okręt wyposażono w tym celu w hydrofon oraz sonar. Na jego uzbrojenie składało się 7 20mm działek p-lot Berda model 35, 1 armata 100mm oraz 10 miotaczy bomb głębinowych. Po wojnie, zgodnie z warunkami traktatu, usunięto 2 wyrzutnie torped 450mm, poprawiając w ten sposób stabilność okrętu.

Niszczyciel klasy Soldati: Typ Włoskich niszczycielu budowanych w latach 1936-1942 o wyporności 2500 ton, zanurzeniu 3.5 metra oraz długości 106 metrów. 2 turbiny parowe które czerpały energię z 3 kotłów parowych posiadały moc równą 56.000 KM i pozwalały na osiągnięcie prędkości do 39 węzłów. Do uzbrojenia zaliczało się 4 armaty 120mm, oraz 12 karabinów 13.2mm typu Berda Model 1931, i po usunięciu torped po wojnie - 2 podwójnie sprzężone Berdy da 37mm.

Krążownik klasy Duca degli Abruzzi Condottieri: Seria 2 okrętów budowanych w latach 1933-1937. Wyporność pełna okrętu wynosiła ok.11.500 ton, zanurzenie 6.1 metra i długość równą 188.7 metrom. Mocy do 2 turbin dostarczało 8 kotłów, dając łączną moc 100.000 KM i pozwalał okrętowi rozpędzić się do 34 węzłów. Powojenne uzbrojenie stanowiło 10 dział 152mm L55 o maksymalnym zasięgu 25 km, 10 przeciwlotniczych armat Škoda K10 100 mm L47, 8 dział da. 37mm L54 Berda oraz 12 działek 20mm Breda Model 35.

Avatar
Konto usunięte
Czeba było to kiedyś zacząć

Piechota
Ludzie biegający z karabinami będący mięsem armatnim i innymi badziewami. Poubierani w jakieś śmieszne kamuflaże, myślący, że ich nie widać i że są fajni.

Piechota morska
Ludzie którzy robio desanty i mają wszystko co potrzebne do desantów, ale bez okrętów to już nie takie Kozaki.

Pułki Komandosów
Nie wiem ile jest osób w pułku, ale brzmi fajnie. Zwłaszcza jak to pułk żołnierzy, w których wje**no więcej pieniędzy niż w zwykłą piechotę. Ogólnie to takie ludziki co umią strzelać, ale jak chcą to mogą łamać karki cywilom. Bo to chopy jak byki.

Argentyńskie Ninja
Tacy co na tyłach wroga robią burdel, niszczą sprzęt, wykradają informację i ogólnie wywiad, kontrwywiad i wkurzają przeciwników.

Gwardia Niemiecka
Oddziały stworzone z biednych uciekinierów (SS itp.) z Niemiec, którzy walczą pod groźbią rozstrzelania lub wydania Sowietom. Ogólnie dobre wojsko (niektórzy uciekli z Łuku Kurskiego), ale trochę antysemickie.

I tak kończymy piechotę.

WIP WIP WIP
WSIP
WSIP
WSIP
WYDAWNICTWO SZKOLNE I PEDAGOGICZNE

Avatar
Konto usunięte
Grecka Piechota
Zwyczajna piechota, walczą głównie na tym kawałku ziemi greckiej, który nie jest wysokimi górami, dzielnie biją się za króla i ojczyznę komunistycznymi zdrajcami. W użyciu karabin Mannlincher, choć już głównie w jednostkach tyłowych, teraz standardowo Lee-SpringfieldZdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Jednostki

Avatar
Konto usunięte
Ewzoni
Elitarna jednostka greckiej piechoty górskiej, potrafią przedostać się przez najbardziej niedostępnie tereny bałkańskich gór. Wyposażenie podobne do zwykłego piechocińca lecz często dysponują też bronią maszynowąZdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Jednostki

Avatar korobov
Właściciel
WŁOCHY

Karabinierzy:
2000 za 20000$, 2 stali
Piechota Regularna:
2000 za 30000$, 2 stali
Alpini:
1500 za 50000$, 5 stali
Zwiadowcy:
500 za 20000$, 1 stali
Wojska Inżynieryjne:
500 za 30000$, 5 stali
Fiat 666:
200 za 45000$. 15 stali, 50 benzyny /Pojemność 20 ludzi lub 1 działo/
Fiat 665NM protetto:
100 za 45000$, 20 stali, 60 beznyny /pojemność 20 ludzi lub 1 działo/
M8 Greyhound:
100 za 60000$, 40 stali, 100 benzyny /pojemność 1 działo/
M24 Chaffee:
100 za 80000$, 70 stali, 120 benzyny
M26 Pershing:
100 za 120000$, 100 stali, 150 benzyny
M2 Browning:
200 za 40000$, 10 stali
Mortaio da 81/14 M35:
200 za 60000$, 15 stali
M7 Priest:
50 za 40000$, 50 stali i 50 benzyny
M114 155 mm:
50 za 30000$, 25 stali
QF17-pdr:
100 za 35000$, 50 stali
Bofors 40 mm:
100 za 40000$, 50 stali
L-5 Sentinel:
50 za 25000$, 30 stali, 60 benzyny /W przpadku trafiinia na yśliwce wroa automatycznie giną./
P-51D Mustang:
50 za 75000$, 40 stali, 80 benzyny
Caproni Ca.314:
25 za 80000$, 50 stali, 90 benzyny
Kuter "Torpedowy" CRDA 60:
10 za 100000$, 60 stali, 150 benzyny
Koroweta klasy Gabbiano:
5 za 160000$, 90 stali, 200 benzyny
Niszczyciel klasy Soldati:
5 za 180000$, 120 stali, 220 benzyny
Krążownik klasy Duca degli Abruzzi Condottieri:
2 za 250000$, 150 stali, 250 benzyny

Hellada

Grecka piechota:
2000 za 30000$, 5 stali
Ewzoni:
1500 za 30000$, 5 stali
Spitfire Mk. III
75 za 5000$, 30 sali, 80 benzyny
Spitfire Mk. V
75 za 65000$, 40 stali, 80 benzyny
Spiftire Mk. IX
50 za 75000$, 40 stali, 80 benzyny
Bofors 40 mm
100 za 40000$, 50 stali
M2 Browning
200 za 40000$, 10 stali

Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii

Ikarus S-49
75 za 60000$, 50 stali, 100 paliwa
Ikarus 215
45 za 70000$, 75 stali, 130 paliwa
Teski Tenk Vozilo A
100 za 100000$, 70 stali, 120 paliwa
Żołnierz
2000 za 35000$, 2 stali
Strzelec Wyborowy
500 za 40000$, 2 stali
Ciężki Strzelec
500 za 50000$, 5 stali
Okręt podwodny klasy CB
10 za 70000$, 70 stali i 150 paliwa

Francja

Żandarmeria
2000 za 10000$, 1 stali
Piechota
2000 za 35000$, 5 stali
Wojska Kolonialne
2000 za 25000$, 5 stali
Dassault MD 450 Ouragan
50 za 75000$, 75 stali, 150 paliwa
Lioré et Olivier LeO 45
75 za 45000$, 100 stali, 100 paliwa
Pancernik klasy Richelieu
1 za 1200000$, 200 stali, 450 paliwa

Związek Południowej Afryki

Piechota jego Królewskiej Mośc
2000 za 35000$, 2 stali

Piechota tubylcza
2000 za 20000$, 5 stali

Policja Jego Królewskiej Mości
2000 za 10000$, 1 stali

Saperzy Jego Królewskiej Mości
500 za 30000$, 5 stali

Medycy Jego Królewskiej Mości
800 za 30000$, 5 stali

Komandosi
200 za 30000$, 5 stali

M4 General Sherman
80 za 80000$, 70 stali, 120 benzyny

M4 General Sherman (76)- opis wyżej, do niszczenia czołgów.
80 za 85000$, 75 stali, 120 benzyny

Zwiadowcy
500 za 20000$, 1 stali

Willys MB
200 za 25000$. 15 stali, 50 benzyny /Pojemność 4 ludzi lub 1 działo/

Bofors 40mm
100 za 40000$, 50 stali

Hawker Hurricane
100 za 5000$, 30 sali, 80 benzyny

Spitfire Mk. III
75 za 5000$, 30 sali, 80 benzyny

Boeing B-17 Flying Fortress
25 za 75000$, 50 stali, 100 benzyny

Minowce typu Algerine
10 za 100000$, 50 stali, 120 benzyny

Korwety typu Flower
5 za 120000$, 80 stali, 175 benzyny

Niszczyciele typu W and Z
5 za 160000$, 120 stali, 220 benzyny

Łodzie podwodne typu T- łodzie podwodne wyposażone w kilka torped i działo. Kilkudziesięciu marynarzy
10 za 200000$, 200 stali, 250 benzyny

Transportowce
5 za 140000$, 100 stali, 120 paliwa

Avatar Radiotelegrafista
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii

Ikarus S-49

Zdjęcie użytkownika Radiotelegrafista w temacie Jednostki

Podstawowy myśliwiec RViPVO (Jugosłowiańskich Sił Powietrznych). Został opracowany w wyniku pogorszenia stosunków na linii Tito-Stalin, wobec czego ustały dostawy radzieckich myśliwców. Silnik Hispano-Suzia 12Z-17 rozpędza ten myśliwiec do 628 km/h na poziomie 1,525 metrów n.p.m. Samolot osiąga wysokość maksymalną 10 kilometrów, a jego zasięg to 690 kilometrów. Uzbrojony jest w jedno działo 20 mm MG-151/20 w śmigle, oraz dwa karabiny Browning 0.50 cala w skrzydłach. Może także przenosić dwie bomby 50 kg, bądź 4 rakiety HVAR 127 mm. 5

Ikarus 215

Zdjęcie użytkownika Radiotelegrafista w temacie Jednostki

Szybki bombowiec, i na ten moment jedyny w lotnictwie RViPVO . Opracowany jeszcze przed wojną, operuje w zasięgu 1120 kilometrów, na wysokości do 8250 metrów n.p.m. Osiąga 450 km/h, jego stałe uzbrojenie to dwa działka Oerlikon 20 mm, oraz cztery karabiny maszynowe 7,9 mm. Do luku bombowego może zabrać 1600 kilogramów bomb. Jest to dobra konstrukcja, jednak jej osiągi nie są całkowicie wystarczające wobec trudnego pola walki powojennej Europy.

Teski Tenk Vozilo A

Zdjęcie użytkownika Radiotelegrafista w temacie Jednostki

Czołg stworzony w odpowiedzi na zagrożenie sowiecką inwazją na Jugosławię. Cały pojazd, poza wieżą, to radziecki czołg T-34-85, odtworzony metodą odwrotnej inżynierii. Wieża zaś jest konstrukcją Jugosłowiańską, jednak zawierającą w sobie elementy amerykańskie. Główne uzbrojenie pojazdu to armata M36 kal. 90 mm. Jest to czołg o wadze prawie 30 ton, osiąga 52 km/h. Jego zasięg to 250 kilometrów.

Żołnierz

Podstawowy obrońca ziem Jugosławii. Uzbrojony w karabin Zastava M48, zapas amunicji i żywności, a także dwa granaty przeciwpiechotne.

Strzelec Wyborowy

Żołnierz, uzbrojony w wyborową wersję karabinu Zastava M48, wyposażoną w celownik optyczny, który zwiększa skuteczny zasięg do nawet kilometra. Przydatny do ściągania wroga z dużych odległości, samemu pozostając w ukryciu.

Ciężki Strzelec

Żołnierz uzbrojony w karabin maszynowy Zastava M53, będący kopią karabin maszynowego MG 42. Szybkostrzelna broń czyni go przydatnym w obronie pozycji, a także w wsparciu nacierających wojsk.

Okręt podwodny klasy CB

Zdjęcie użytkownika Radiotelegrafista w temacie Jednostki

Miniaturowy okręt podwodny, przejęty z rąk Marynarki Włoskiej. Waży zaledwie 45 ton, przy długości 15 metrów. Napędzany jest układem dieslowsko-elektrycznym (silnik diesla o mocy 88 km oraz silnik elektryczny o mocy 60 km), wynurzony osiąga 7,5 węzła (13,9 km/h), w zanurzeniu 6 węzłów (11 km/h). Jego zasięg maksymalny to do 2600 kilometrów, a maksymalne zanurzenie wynosi 55 metrów. Uzbrojony jest w dwie torpedy kal. 450 mm.

Avatar Mati129
Francja

Żandarmeria
Jednostki policyjne, uzbrojone w pałki policyjne, gazy łzawiące oraz pistolety, najczęściej Modèle 1935. Ich zadaniem jest pilnowanie porządku w państwie oraz w jednostkach wojskowych.

Piechota
Zwykła piechota, broniąca ziem francuskich. Jej członkowie są zwykle wyposażeni w pistolety maszynowe MAT-49 wraz z zapasem amunicji oraz kilka granatów przeciwpiechotnych

Wojsko Kolonialne
Te oddziały piechoty mają za zadanie opanować ewentualne rozróby w terytoriach zamorskich, oraz powstrzymać je przed dalszą eskalacją przed przybyciem zwykłej piechoty. W teorii są oni wyposażeni w najnowsze karabiny i pistolety maszynowe, jednak w rzeczywistości w niektórych jednostkach żołnierze są rzeczywiście wyposażeni w karabiny MAS-49 bądź też pistolety maszynowe MAT-49, jednakże większość oddziałów jest wyposażona w przedwojenne karabiny MAS-36 bądź też nawet Berthier Modèle 1907, bądź też pistoletów maszynowych MAS-38.

Dassault MD 450 Ouragan
Nowy podstawowy odrzutowy samolot myśliwski z elementami bombowca swojej produkcji. Może działać w zasięgu 965 km, może się rozpędzić do 930 km/h i się wznieść na wysokość 14,9 kilometra n.p.m. Uzbrojony jest w 4 działka HS.404 kaliber 20mm oraz może unieść do 1000 kg uzbrojenia typu bomby (2 bomby 450kg) lub pociski powietrze-ziemia (16 pocisków lub 8 i dodatkowe zbiorniki paliwa).

Lioré et Olivier LeO 45
Podstawowy nieodrzutowy bombowiec, który pochodzi jeszcze z czasów międzywojennych. Może operować na wysokości 9000 m i tam może osiągnąć do 420 km/h (na wysokości 4 km może osiągnąć nawet 495 km/h), a do tego posiada zasięg 2900 km. Jest on uzbrojony w 2 karabiny maszynowe MAC 1934 (1 z przodu kadłuba i 1 w wieżyczce dolnej) oraz w 1 działko HS.404 kaliber 20 mm na górnej, grzbietowej wieżyczce

Pancernik klasy Richelieu
Największe okręty wojenne jakie Francja widziała w swojej flocie. Zostały zaprojektowane jeszcze przed wojną, która też opóźniła budowę pierwszych okrętów. Mają 48900 t wyporności pełnej (oraz 35000 t wyporności standardowej), 9,6 m zanurzenia i 248 m długości. Są zasilane 4 turbinami Parsonsa i 6 kotłami Indret, o łącznej mocy 150000 KM, dzięki czemu mogą osiągnąć maksymalnie 30 węzłów szybkości. Ich maksymalny zasięg wynosi 12840 km. Wyposażone są w 8 dział kaliber 380 mm (cztery na każdą z dwóch głównych wież), 9 dział kaliber 152 mm (trzy na każdą z trzech pomniejszych wież), oraz 56 dział plot Bofors kaliber 40 mm (4 na każdy z 14 stanowisk plot) i 48 pojedynczych działek plot Oerlikon kaliber 20 mm.

Łork in Progres

Avatar
Konto usunięte
Spitfire Mk. III
Jednomiejscowy samolot konstrukcji brytyjskiej używany przez całą Wspólnotę Narodów oraz inne kraje alianckie zachodnie. Jest skutecznym myśliwcem pamiętającym czasy Bitwy o Anglię, używanym tez na naszym teatrze działań, przewyższając niemieckie BF 109-tki. Rzecz jasna, to nie jest Mustang lub CF-100, ale nadal się sprawdza idealnie w roli taniego myśliwca. Jest wyposażony w 8 km-ów 7.69 mm.

Spitfire Mk. V
Wersja Spitfire'a wyekwipowana w dwa działka 20 mm oraz 4 km-y 7.69, robiąc z niego bardziej konkretną maszynę do zwalczania bombowców.

Spiftire Mk. IX
Wersja Spitfire'a wyposażona w .50-tki zamiast .303-ki. Jest to w zasadzie Mk. III na sterydach.

Bofors 40 mm
Szwedzka armata Bofors należała do najbardziej ikonicznych broni 2 Wojny Światowej. Używana przez wszystkie strony konfliktu, na wszystkich frontach, służąc zarówno na lądzie, jak i w marynarkach wojennych. O ile możliwość do ostrzeliwania celów na wysokości do 4 km wydaje się wystarczająca do realów 2WŚ, nadchodząca era samolotów odrzutowych i bombowców latających na ogromnych wysokościach sprawia, iż wkrótce może być to kolejny relikt starych czasów... Nadal jest jednak zabójczy i efektywny.

M2 Browning
Ciężki karabin maszynowy stosowany przez armię USA. Szybkostrzelność wynosząca do 500 pocisków kalibru 12.7 mm. na minutę, cieszył się dość dobrą renomą podczas II WŚ... zdecydowanie lepszą niż francuskie i brytyjskie odpowiedniki. Na uzbrojeniu armii greckiej znalazła się po zakończeniu wojny jako zamiennik dla poprzednich brytyjskich karabinów.

Avatar Blawoj
Związek Południowej Afryki

Piechota jego Królewskiej Mości- Piechota złożona wyłącznie z białych obywateli. Oficerami są głównie obywatele wspólnoty. Natomiast szeregowi to głównie burowie. Wyposażeni w thompsony i karabiny Garand. Zrobią wszytko dla Jego Królewskiej Mości Jerzego VI.

Piechota tubylcza- Piechota złożona w większości z czarnej ludności. Tylko wyżsi oficerowie są biali. Uzbrojenie jest bardzo różnorodne od amerykańskich thompsonów do niemieckich Mauzerów, niektórzy mają nawet łuki i włócznie. Morale i wyszkolenie na niskim poziomie ale mogło być gorzej, przynajmniej się nie buntują.... na razie

Policja Jego Królewskiej Mości - policjanci uzbrojeni w pistolety, niektórzy w karabiny i pistolety maszynowe. Strzegą porządku w państwie. W ostateczności mogą zostać wysłani do walki na front.

Saperzy Jego Królewskiej Mości- Jednostka która ma za zadanie tylko wybudować most....(wspomnienia z Rorke's Drift).... Nie ma co się rozpisywać, uzbrojenie podobne do piechurów Jego Królewskiej Mości

Medycy Jego Królewskiej Mości- Medycy których celem jest uratowanie dzielnych żołdaków Jego Królewskiej Mości. Mają tylko pistolety i rewolwery. Służą na tyłach wojska

Komandosi- Specjalne jednostki. Idealne do walki na pustyni, dżungli. Mogą dokonywać desantów morskich i lotniczych. Wyposażeni w Thompsony, Browningi i inne karabiny/pistolety maszynowe. Wysokie morale i Doskonałe wyszkolenie. Wspominałem, że służą w niej tylko biali?

M4 General Sherman- Ikona czołg, były uzbrojone w krótkolufowe działo M3 75 mm nadające się głównie do niszczenia piechoty oraz lekko i średnio opancerzonych celów. Z powodu wysokich strat w walkach z niemieckimi czołgami typu Panther oraz Tiger, wprowadzono długolufową armatę M1 76mm. Tak uzbrojone Shermany miały w nazwie oznaczenie (76). Do niszczenia piechoty i zulusów. "Posiada" 4 osobową załogę uzbrojoną w pistolety

M4 General Sherman (76)- opis wyżej, do niszczenia czołgów.

Zwiadowcy- Czarni którzy potrafią szybko biegać i się maskować. Oczy i uszy Armii Jego Królewskiej Mości Króla Jerzego. Uzbrojeni w zwykłe lekkie karabiny, czasami snajperskie.

Willys MB- Potocznie znany jako jeep – wojskowy samochód osobowo-terenowy konstrukcji amerykańskiej z okresu II wojny światowej. Jego bliźniaczym wariantem, produkowanym na licencji w zakładach Ford, był Ford GPW. Oba modele były szeroko używane przez wszystkie siły alianckie podczas wojny, a następnie także przez użytkowników cywilnych w wielu krajach. 1 kierowca + 3 żołnierzy których rekrutuje się razem z pojazdem


Bofors 40mm- Armata przeciwlotnicza szwedzkiej firmy Bofors skonstruowana przed rozpoczęciem II wojny światowej, szeroko wykorzystywana przez kraje alianckie na lądzie i na morzu.

Hawker Hurricane- brytyjski samolot myśliwski, jednomiejscowy, jednosilnikowy dolnopłat o konstrukcji metalowej z częściowo płóciennym pokryciem, zaprojektowany i produkowany przez firmę Hawker Aircraft. Używany na wielu frontach II wojny światowej, odegrał znaczącą rolę podczas bitwy o Anglię. Produkowany w wielu wersjach uzbrojenia i z różnymi jednostkami napędowymi. Do zakończenia produkcji w 1944 roku wyprodukowano ponad 14 tysięcy egzemplarzy wszystkich wersji lądowych Hurricane i morskich Sea Hurricane, przystosowanych do działania z pokładów lotniskowców.

Spitfire Mk. III- Jednomiejscowy samolot konstrukcji brytyjskiej używany przez całą Wspólnotę Narodów. Jest skutecznym myśliwcem pamiętającym czasy Bitwy o Anglię, przewyższając niemieckie BF 109-tki. Rzecz jasna, to nie jest Mustang lub CF-100, ale nadal się sprawdza idealnie w roli taniego myśliwca. Jest wyposażony w 8 km-ów 7.69 mm. // Tak, ukradłem opis

Boeing B-17 Flying Fortress- Od 1936 roku, kiedy zaczęto produkcję serii wstępnej YB-17, do roku 1945, kiedy zakończono produkcję wersji B-17G, wyprodukowano blisko 13 000 egzemplarzy B-17 różnych wersji, z czego w działaniach bojowych utracono około 4750. Wykorzystywano je przede wszystkim do nalotów strategicznych podczas drugiej wojny światowej – na cele na terenie III Rzeszy, na terytoriach jej sojuszników oraz na terytoriach przez nią okupowanych – prowadzonych przez siły United States Army Air Forces stacjonujące w Wielkiej Brytanii, w Afryce i we Włoszech. W skład wielu amerykańskich wypraw bombowych wchodziło po kilkaset B-17; maszyny te były najliczniejszymi amerykańskimi samolotami bombowymi podczas wojny w Europie. Łącznie B-17 zrzuciły na cele w Europie ponad 640 tysięcy ton bomb. W latach 1941–1943 Amerykanie w ograniczonym zakresie wykorzystywali B-17 również na Pacyfiku, a pewna liczba bombowców służyła także w brytyjskim RAF-ie i wojskach wspólnoty.

Minowce typu Algerine- typowy trałowiec do stawiania i usuwania min. Załogę stanowi kilkudziesięciu marynarzy. Posiada 2 nieduże działa i działko przeciwlotnicze

Korwety typu Flower- nieduża jednostka wyposażone w 2 duże i 2 małe działa. Posiada również 2 działka przeciwlotnicze. Załogę stanowi niewiele ponad 100 marynarzy.

Niszczyciele typu W and Z- silne okręty mogące zrobić zaziu. Wiele dział i działek. Załoga kilkuset marynarzy. Duma afrykańskich sił morskich.

Łodzie podwodne typu T- łodzie podwodne wyposażone w kilka torped i działo. Kilkudziesięciu marynarzy

Transportowce prawie w ogóle nie uzbrojone okręty mogące pomieścić po 500 żołnierzy lub 100 pojazdów

//Nie bijcie za opis statków ale to totalnie nie mój klimat

Avatar MrCC4
Wielki W.I.P, jednostki pojawią się jak skończę naku*wiać w Twierdzę

Piechota
Piechota zmechanizowana
Pojazdy
Budynki
Okręty
Lotnictwo
Wspomagające

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar korobov
Właściciel: korobov
Grupa posiada 725 postów, 9 tematów i 20 członków

Opcje grupy Cold War [St...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Cold War [Strategic PBF]