"Przeznaczenie"

Avatar CheekiBreekiPL
Właściciel
Jest to swoisty skrypt owego paranormalnego przedstawienia zwanego "Nieskończona Nocą". Są tutaj czasami wpisywanie losy bohaterów, ich śmierci ,itp., lecz jednak jak wiadomo: "kto kontroluje przeszłość, ten włada teraźniejszością", i to odzwierciedla się w tym, że niektóre pergaminy mogą gdzieś zniknąć, zmuszając naszych przybyszy do odwrócenia skutków tego poprzez odszukanie tych stronic i wlepienie ich znowu do tego tajemniczego manuskryptu w odpowiednie miejsce. Jednak to oznacza też, że można ingerować w "Przeznaczenie" w sposób dość... nieoczywisty. Otóż rozchodzi się o to ,że nie każdemu odnalezienie stron będzie na rękę lub mogą dodawać swoje podrobione strony (choć nie można edytować już istniejących stron), które mogą na przykład sprawić, że przybędzie następny "aktor" lub obecny "dubler za którego aktora brak" zginie.

Ta księga jest jedną z kluczowych poszlak do rozwiązania tajemnicy za tą mroczną rezydencją.

Owa tajemnicza księga jest ukryta w bliżej nieokreślonym miejscu.

Avatar CheekiBreekiPL
Właściciel
Strona pierwsza
Prolog

(W tej nocy "inscenizatorzy" nie mogą podnieść ręki na bliźniego swego, co znaczy tyle, że obecnie nikt nie może nikogo zabić lub pociąć w nocy)

Pewnego dnia, do rezydencji alpejskiej przybył tajemniczy gość. Głosy mówią iżeli on z Bukaresztu jest i z innego momentu w czasie.

Kolejnym gościem jest osobnik zwany Claus von Stauffenberg. Zmarł dnia 21 lipca 1944 roku będąc postrzelony przez Niemców zwanych "nazistami". Tymczasem jego dusza została przeniesiona w nowe ciało i umieszczona tutaj.

Następny był Hector, kowboj z Dzikiego Zachodu. Zginął on przez powalenie go łopatą w czasie strzelaniny w jakimś miasteczku. Jego dusza przemieniona w ciało została ,tak samo jak z Stauffenbergiem, przeniesiona do tej posiadłości.

Przy drzwiach wejściowych materializuje się list z informacją od tajemniczego osobnika, prawdopodobnie całego twórcy tego szaleństwa.

Jako gość również przybył Dockson, człek z trylogii "Z Mgły Zrodzony" autorstwa Brandona Sandersona. Pojawił się w sumie nie wiadomo skąd.

Pierwsze ziarno szaleństwa zostało zasadzone.

Kolejnymi przybyszami byli Khadagan, przetrwaniec z alternatywnej wersji II Wojny Światowej oraz tajemniczy jegomość z przyszłości, gdzie technologia była niezwykle rozwinięta.

Do tego jeszcze został przeniesiony brutalny wojownik z dziwnej rzeczywistości wykreowanej przez Michała Gołowskiego.

Pojawia się kolejny list autorstwa nieznanego.

Tym razem kolejny przybysz z fantazji umysłu jakiegoś ambitnego twórcy, a właśnie tym nowym dublerem jest krasnolud zwany Gryl. Przybył on z świata, gdzie humanoidy pokroju elfów i krasnoludów naprawdę istnieją, a magia jest prawdopodobnie na porządku dziennym.

W zaskakująco szybkim tempie zostało odkryte ukryte przejście do biblioteki.

Przybyszem następnym został Tiliusz, człek z czasów Res Publici de Romanum.

Czas powoli zakończyć część pierwszą prologu i przejść do drugiej.

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku