Lewica (Koalicja, 2019)

Avatar Litops
Moderator
By odbudować aktywność na tej grupie, a wręcz dokonać reanimacji, taka miniseria dyskusji o ugrupowaniach politycznych. Zaczyna się zazwyczaj od lewa, więc na pierwszy ogień idzie Lewica.

Co o tym ruchu myślicie?

Dla niewtajemniczonych: Jest to koalicja utworzona w 2019 roku łącząca partie Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Lewica Razem i Polska Partia Socjalistyczna (z czego dwie pierwsze połączyły się tworząc Nową Lewicę). W wyborach prezydenckich wypuścili Roberta Biedronia, który zdobył 2,22% głosów (mniej niż Magdalena Ogórek), zajmując 6. miejsce. Niedawno ich posłanka Hanna Gil-Piątek z niewiadomego powodu przeszła do centroprawicowego ruchu Szymona Hołowni - Polska 2050.

Ogólne poglądy tego ugrupowania to socjalizm/socjaldemokracja (zależnie od partii lub konkretnych polityków), egalitaryzm, sekularyzm, ekologizm, liberalizm.

Avatar Leishh
jestem razemkiem więc swoje razemki popieram, cóż tu więcej dodać
nie podobają mi się niektóre rzeczy które robi sld czy wiosna

Avatar Litops
Moderator
Ja też niedługo dołączę do młodzieżówki, a za pół roku mogę ubiegać się o pełnoprawne członkostwo. Z Razem zgadzam się niemal w 100% pod względem poglądów i działań, czego nie mogę powiedzieć o pozostałych partiach z Lewicy, choć je też lubię. Na kandydata na prezydenta powinni wypuścić Zandberga, a nie Biedronia, który mocno stracił na poparciu i zdobył ostatecznie mniej głosów niż Ogórek xD

Ogólnie podoba mi się ich pronaukowe podejście, skupiają się na realnych, a nie wyimaginowanych czy popularnych problemach i swoje działania opierają o wiedzę naukową. Ich socjaldemokratyczny model gospodarki skutecznie wyrówna nierówności społeczne, nie uderzając tak mocno w gospodarkę jak np. 500+.

Avatar AdrianZandberg
Miło was zagościć w naszych szeregach.

Avatar Litops
Moderator
I dołączanko zakończone

Avatar Kinga_Kenobi
Nie zgadzam się z nimi pod praktycznie każdym względem więc—

Avatar Litops
Moderator
Litops pisze:
I dołączanko zakończone

A przed chwilą pełnoprawnie oficjalnie

Avatar Kobza
Moderator
za mało radykalna, lewica powinna być drapieżna, jak była Samoobrona

Avatar Litops
Moderator
Jeśli ktoś chce radykalności, niech dołączy do np. do młodzieżówki PPS. Razem mi odpowiada swoją racjonalnością, zgodnością z nauką i opanowaniem.

Avatar um_ok
Kinga_Kenobi pisze:
Nie zgadzam się z nimi pod praktycznie każdym względem więc—

cóż nie każdy może mieć ✨gust✨

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku