Znani Nadludzie

Avatar Angel_Kubixarius
Właściciel
Temat do rozpisywania NPC'tów, którzy są dość znani w całym Chicago, jednak nie koniecznie wiadomo jak działają ich moce.
Krótki schemat dla mnie:

Imię:
Nazwisko:
Pseudonim:
Zawód:
Moc:
Historia:
Skąd znany:

Avatar Angel_Kubixarius
Właściciel
Imię: Johannes
Nazwisko: Johnson
Pseudonim: Adwokat zdolny wybronić diabła
Zawód: Adwokat
Moc: 99.5% skuteczności zawodowej,  ¿¿każdy sędzia mu wierzy??
Historia: Pan Johnson urodził się w bogatej warstwie Nowojorskiej palestry, gdzie od młodości był przeznaczony do kontynuowania rodzinnej tradycji adwokackiej. Kiedy jednak poszedł na studia prawnicze wydały mu się nużące i odrzucające te wszystkie paragrafy, kodeksy i ogół prawnego bełkotu. Był rozczarowaniem rodziców i został przez nich wyrzucony z domu wraz z wydziedziczeniem go na rzecz jego młodszego brata Brandona. Johannes musiał zarobić na swoje utrzymanie,a w duchu pragnął odkupić się w oczach rodziny by odzyskać miłość rodziców i przynależność do rodu. Początkowo przyłożył się więc do tego by zakuć najważniejsze rzeczy z kodeksów, które już posiadał jako książki na studia, po czym sprzedał je by kupić szachy. Długo siedział w różnego typu barach i restauracjach zarabiając na swoje utrzymanie z pojedynków szachowych do czasu, aż zarobił na tyle by kupić keyboard. Wtedy to dołączył do jednej z kapel klubowych jako klawisze zespołu i zaczął zarabiać nieco większe sumki. Tymczasem Brandon by szybciej położyć łapy na fortunie rodziców podtruwał ich drobnymi dawkami trutki na szczury dodawanymi do obiadów, a oni nie wiedzieli dlaczego chorują. Brandon zadbał by każdy lekarz wezwany przez nich został 'dofinansowany' tak by nic nie wiedzieć. Kiedy więc Johannes zarobił na studia, tym razem z psychologii jego muzyczny talent zaobserwował jeden z członków gangu dzierżącego klub, w którym często grał. Początkowo proponował młodemu psychologowi dołączenie do gangu, acz gdy dokładniej wybadał przeszłość Johannesa doszedł do wniosku, że chce go jako swojego prawnika i jeśli ten wybroni go przed oskarżeniem w następnej sprawie, ten zadba by Johnson już zawsze wygrywał wszystkie rozprawy sądowe i wrócił do łask. Fakt faktum podstępem i psychologicznymi sztuczkami, ale Johnson wybronił gangstera na rozprawie manipulując sędziego do umorzenia sprawy. Szef gangu zaklaskał po rozprawie tylko kilkukrotnie w dłonie, po czym sięgnął do kieszeni po jakiś przedmiot... kiedy podszedł do Johannesa przebił jego serce jakimś ostrym przyrządem. Johnson myślał, że to już koniec, że umrze, a jedyne pragnienie jakie miał wtedy w swoim sercu, to by mógł żyć i wrócić do łask rodziców jako prawnik nie do zdarcia. Wbrew jednak jego obawom, przeżył... co więcej od tamtej pory wszyscy sędziowie mu wieżą jakich by bzdur na sali rozpraw nie mówił, ba wiele razy świadkowie i przysięgli wnosili skargi na sędziów, że mimo tych bzdur wydawali wyroki zgodne z wolą Johannesa, ale zawsze te skargi były odrzucane.
Kiedy więc Johannes został wezwany przez rodziców do domu by ci mogli go przywrócić do rodziny, on zobaczył ich zły stan, a wypytawszy dokładnie jednego z lekarzy dowiedział się też o całej intrydze Brandona. Tak też wyruszył w południowe rejony Chicago by znaleźć jakiś lewy sklep z truciznami, by z niego zdobyć antidotum na ową trutkę podawaną rodzicom. Po drodze napadły go lokalne dresy osiedlowe z jednym gangusem z gangu tego typa, którego wybronił w sądzie na czele. Ten gangus nazywał się Anthony Quicksilver i postanowił pomóc Johnsonowi z pochwyceniem Brandona i postawieniem przed sądem, w ramach wdzięczności za uratowanie Anthonemu szefa. Tak też uratowali rodziców, pochwycili Brandona, wytoczyli mu proces, wsadzili na dożywocie do paki i tak kończy się historia powrotu Johannesa i tego jak rozpoczęła się jego przyjaźń z Anthony'm Quicksilverem, który dzisiaj jest jednym z czołowych amerykańskich graczy giełdy i właścicielem pewnej prywatnej firmy hospitalizującej. Johannes zaś od tamtej pory ma swoją silną markę jako adwokat, który wybroni każdego, nawet diabła - co umieszcza nawet na swoich bilbordach.
Skąd znany: z bilbordów reklamujących jego działalność ( w Stanach to zgodne z etyką zawodu)

Avatar Angel_Kubixarius
Właściciel
Imię: Jordan
Nazwisko: Johannson
Pseudonim: Ojczulek Jo / papa JoJo
Zawód:  pastor w Roseland
Moc: nawracanie więźniów, leczenie, moce cudotwórcze
Historia: *in progress*
Skąd znany: Miejska legenda Chicago - chodzący święty. Serial na bazie jego sławy 'Skazany na odkupienie'

Avatar Angel_Kubixarius
Właściciel
Imię: Giovanni
Nazwisko: Giorgio
Pseudonim: (???)
Zawód: aktor, hazardzista, członek Mafii Meridione
Moc: charyzmatyczny młody wampir o niezwykłym szczęściu w hazardzie
Historia: Nieślubny syn Brandona Johnsona i pewnej włoskiej wampirzycy Valentiny Rosy De Luci-Giorgio, od młodości wychowywany twardą ręką przez ojczyma Rodrigo Giorgię, w warunkach skrajnej biedy społecznej, było tak aż pewnego dnia idąc miastem Giovanni napotkał pewnego rannego człowieka w garniturze, który prosił go o to by mały nie wydał jego kryjówki. Wtedy też owy dostojny człowiek schował się za jednym z bloków, a Giovanni spytany o to gdzie pobiegł człowiek, wskazał inny kierunek... i właśnie wtedy Giorgio skłamał. Od tamtej pory jednak jego życie zmieniło się o 180* jego ojciec przestał go bić, dzieci, zawsze znajdowały się pieniądze na jego edukacje, dzieci w szkole respektowały go i podziwiały, a niekiedy ów dżentelmen w garniaku zabierał go do cukierni i fundował co tylko Giorgio chciał. Wtedy jeszcze młody wampir nie wiedział, że ten człowiek był członkiem Mafii Meridione. O czym przekonał się dopiero gdy dorósł. Jak się okazało mafia potrzebowała silnych osobowości, na jaką wyrósł młody wampir, lecz była zepsuta od środka - rozprowadzała narkotyki nawet małym dzieciom. Tak też Giorgio postanowił zreformować Mafię Meridione od środka. W trakcie dostał w swoje ręce pewien dziwny przedmiot, który dał mu moc podobną do tej jego wuja, lecz ta konkretna niejako naginała przeznaczenie do woli Giorgio, a nie sprawiała, że wszyscy mu wierzyli. Od tamtej pory zarządził on, że Mafia Meridione zajmie się kasynami, tytoniem i alkoholami, ale nigdy więcej narkotykami. I tak zostało, a Giorgio stał się twarzą Mafii jako ich 'Gangstar'.
Skąd znany: serial ' Livin' as a Gangstar', reklamy banków, ubezpieczeń społecznych, włoskich restauracji i kampanii antynarkotykowej w telewizji.

Avatar Angel_Kubixarius
Właściciel
Imię: Jose Alvaro
Nazwisko: Solerno
Pseudonim: Sony
Zawód: piosenkarz, tancerz, aktor i członek Loco Risa
Moc: jego głos oczarowuje, ale potrafi też zadawać ból, jest też cholernie szybki i precyzyjny, udowodniona echolokacja
Historia: *in progress*
Skąd znany: telewizja; antagonista z 'livin' as a Gangstar', tancerz w 'Dancing with the stars', internet; gwiazda YT z powodu jego piosenek.

Avatar
Chevalier22
Imię: Ryūjiro
Nazwisko: Tetsuda
Pseudonim: Żelazny Smok [Tetsu no Ryū]
Zawód: Dyrektor Generalny Tachibana Corporation, prawa ręka Hachirō Tachibany, członek Syndykatu, Shateigashira Klanu Hayakaze
Moc: <WIP>
Historia: <WIP>
Skąd znany: Dyrektor Generalny światowej spółki często występuje medialnie na konferencjach prasowych, a także aktywnie prowadzi swój profil na popularnym portalu Tweeter, obserwowany przez spore grono młodzieży z całego świata.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku