Powstanie Warszawskie

Avatar
Lutherek
j.w

Avatar
Lutherek
#Symboliczny_Proces_Sądowy_Dowódców_Powstania_Warszawskiego

Avatar
GrandAutismo
Zgadzam się z opinią Władysława Andersa. Przywódców osądzić, zwykłych żołnierzy chwalić za odwagę. Pewnie nazwiecie mnie hipokrytą, ale za pewne zwykły żołnierz mógłby być skazany na śmierć ZA ZDRADĘ OJCZYZNY bo odmówił brania udziału w takim powstaniu. Przywództwo AKa winno się domyślić, że Stalin będzie czekać aż się wymordują razem z Niemiaszkami a Alianci im nie pomogą zbytnio bo tak samo zrobili to we Wrześniu 39 (oczywiście nie zapominajmy o zrzutach pomocy przez Amerykanów oraz ochotników Polskich od Sowietów). Winno się także domyślić, że same odczucia wku*wienia na Niemców nie wystarczą i potrzeba broni dla żołnierzy. Jedyny plus tego powstania to, że ludzie na zachodzie nie wgłębiający się w Historię a słyszący o tym powstaniu zaczynają nas chwalić za odwagę.

Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Powstanie Warszawskie

Avatar Deuslovult
Dowództwo AK powinno zostać ukarane za rozpętanie tej masakry. Jedyny plus tej masakry jest to że stalin na wieść o niej postanowił nie wcielać Polski do ZSRR jak planował.

Avatar
Konto usunięte
Nie wiem po co chwalić żołnierzy. I tak mieli tak okropne warunki że zginięcie było dla nich lepszą opcją. Rozumiem więc że chcieli to zrobić, dlatego można im wybaczyć rozje**nie warszawy, ale chwalić?

Avatar
GrandAutismo
Szczerze mówiąc... To chyba muszę przyznać rację. Trochę się zagolopowałem z tym chwaleniem.

Avatar Kobza
Chodzi o poświęcenie dla ojczyzny

Avatar
Konto usunięte
Z tego co słyszałem to zazwyczaj po prostu chcieli się przeciwstawić niemcom a nie pomóc w budowaniu wielgiej bolzgi

Avatar
GrandAutismo
Czy jedno miasto i 200 tys. ofiar wśród Polaków w tym 33 tys. dzieci wystarczą dla ojczyzny? Ach! Zapomniałem o wielu zabytkach i dziedzictwie kulturowym Polski.

Avatar Kobza
To_masz___Problem pisze:
Z tego co słyszałem to zazwyczaj po prostu chcieli się przeciwstawić niemcom a nie pomóc w budowaniu wielgiej bolzgi

Wielka Polska to był w ogóle pomysł obozu politycznego, który z AK się nie lubił

Avatar
GrandAutismo
No z tym bym dyskutował. Szczególnie, że w AKa nie służył tylko jeden obóz polityczny ba! Do AKa należał przywódca jedynego faszystowskiego i niezależnego od Berlina ugrupowania Polskiego - Bolesław Piasecki.

Avatar Deuslovult
Ekhem AL i NSZ. To też były organizacje partyzanckie. Tylko AL zależna od sowietów. NSZ było organizacją ONR ale NSZ się połączyło w znakomitej części z AK. Ale i tak chwała wszystkim którzy walczyli o wolną Polskę od AK po NSZ. Wiadomo cele polityczne mogły być różne ale jeden cel jakim była polska był niezmienny

Avatar
GrandAutismo
Zależy jaką walkę. Bo inne działania AKa (Nie licząc na przykład zemsty na Ukraincach na Wołyniu) były nawet nieźle rozplanowane. Ale rozjebywanie miasta nie jest zbyt dobrym pomysłem. Bo nawet gdybyśmy wygrali założę się, że Stalin by nas zgniótł.

Avatar Kobza
Możliwe, że wzorowali się na współpracy z Armią Czerwoną przy wyzwalaniu Wilna i Lwowa

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku