Makiaweli

Avatar samex
W swej książce pisał "Ci, którzy wyłącznie dzięki szczęściu zostają z prywatnych ludzi książętami, zostają nimi z małym trudem, lecz z dużym utrzymują się; oni na skrzydłach lecą do celu, więc też w drodze nie napotykają żadnych przeszkód, wszystkie one występują dopiero później, gdy się już usadowili na tronie."
Biorąc pod uwagę że to sprawdza się właśnie na tej grupie chciałbym was zapytać!
Co sądzicie o Machiavellim i jego sławnym "Księciu"? Czy cechy opisane przez Florenckiego Dyplomatę są logiczne i są oparte w fakcie? Zapraszam do dyskusji!

Avatar
niemamnietu
Powiem to tak:

francesinha (tost kiełbasa kotlet boczek parówki jakieś smażone mięso ser tost jajko sadzone - frytki i wszystko ratuje tłusty sos) :) Portugalskie narodowe danie

Avatar samex
Kurde całkiem smacznie brzmi....

Avatar
niemamnietu
Zwłaszcza z tym tłustym sosem. To on wszystko ratuje.

Avatar
Konto usunięte
Makiaweli napisał, że lepiej żeby się ciebie bali niż kochali. Co nie jest prawdą. Osiąganie władzy poprzez pozytywne emocje, takie jak miłość, jest lepsze niż negatywne jak strach i do tego bardziej skuteczniejsze. Jego filozofia próbuje wyciągnąć z człowieka najgorsze cechy i nastawiona jest na utrzymywanie się przy władzy za wszelką cenę.

Avatar Deuslovult
Filozofia machiaveliego mimo że niemoralna jest skuteczna przy utrzymywaniu się przy władzy i ma w sobie sporo prawdy o ludziach

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Koteczek_21
Właściciel: Koteczek_21
Grupa posiada 3153 postów, 78 tematów i 62 członków

Opcje grupy Forum Dyskus...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Forum Dyskusyjne