Leczenie EW

Avatar RudyRydz
Tak. Może kogoś zdziwię, ale dalej praktykowane jest leczenie elektrowstrząsami. Stosuje się je między innymi przy silnej depresji, zwłaszcza, gdy leczenie przeciwdepresantami jest niewskazane, a także u ciężarnych kobiet, które nie mogą przyjmować części leków pszeciwpsychotycznych i przeciwdepresyjnych. Znajduje też zastosowanie w leczeniu choroby dwubiegunowej.

Ogólnie sama praktyka uważana jest za bezpieczną, aczkolwiek mogą występować skutki uboczne, takie jak zaburzenia pamięci, które nie są jednak permanentne, i po pewnym czasie ustępują.

Metodę po raz pierwszy zastosowało 2 włoskich lekarzy: Lucio Biniego i Ugo Cerlettiego, w 1938 roku, i do lat 50' ,czyli do wynalezienia antydepresantów i przeciwpsychotyków, była jednym z bardziej zaawansowanych i skutecznych sposobów leczenia psychiatrycznego.

Praktycznie cały XX wiek to udoskonalanie tej terapii, poprzez eksperymenty z napięciem, natężeniem prądu, przygotowaniami do zabiegu itp.

To tyle, jeżeli chodzi o przepisywanie Wikipedii.

No i standardowo. Opinie, skargi i zażalenia poniżej, mile widziana krytyka "leczenia" tym sposobem homoseksualizmu, oraz merytoryczne wypowiedzi.

Avatar kulujulu
nie wiem czy jakoś dużo osób na tej grupie jest w stanie sformułować sensowną opinię na ten temat przez brak wiedzy

"no generalnie to brzmi niefajnie ale jak działa no to fajnie, no ale nie wiem"

Avatar Lutherek
kulujulu pisze:
nie wiem czy jakoś dużo osób na tej grupie jest w stanie sformułować sensowną opinię na ten temat przez brak wiedzy

Avatar CzarnyGoniec
Właściciel
Leczenie EW depresji jest spoko w ciężkich przypadkach, bo ma lepszą skuteczność od leków.
Ale najlepiej łączyć z lekami, bo leki mają bardziej trwałe działanie.
Depresja wyleczona EW w 60% wraca w przeciągu roku.

Więc nazwałbym to w sumie mniej "leczeniem" a "łagodzeniem stanu do takiego momentu, żeby móc sensownie działać lekami i terapią".

A leczenie elektrowstrząsami homoseksualizmu to jakiś żart, choćby dlatego, że jednym ze skutków ubocznych może być samobójstwo.
#AlanTurning

Avatar kulujulu
odnoszę wrażenie że leczenie homoseksualizmu elektrowstrząsami nie ma na celu wyleczenia z niego człowieka tylko społeczeństwa

Avatar To_masz___Problem
Moderator
CzarnyGoniec pisze:
A leczenie elektrowstrząsami homoseksualizmu to jakiś żart, choćby dlatego, że jednym ze skutków ubocznych może być samobójstwo.
#AlanTurning
Jest ryzyko, jest zabawa

Avatar Marequel
Hmmm ciekawe dlaczego jeszcze stosuje sie elektrowtrząsami? No może ku*wa bo można i to działa? Nie niemożliwe żeby stosowanie wstrząsów elektrycznych na organie który działa głównie na zasadzie wstrząsów elejtrycznych miało sens prawda?

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar CzarnyGoniec
Właściciel: CzarnyGoniec
Grupa posiada 48011 postów, 1089 tematów i 270 członków

Opcje grupy Wielki Zderz...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Wielki Zderzacz Poglądów