Imię: Annie.
Nazwisko: Amalei.
Rasa: Człowiek.
Wiek: 15 wiosen.
Historia:
Dziewczyna z dobrej rodziny. Rodzice zajmują się handlem i biznesem, więc ich dziecku nigdy niczego nie brakowało. Uczyła się dobrze, zawsze była pojętna, ale jeszcze bardziej - była ciekawska. Często wymykała się z domu do lasu. To było niebezpieczne, ale co kogo to? Rodzice zazwyczaj nie wiedzieli. Byli zajęci pracą, myśleli, że jest w pokoju. A ona poznawała w lesie przyjaciół. I nie, bynajmniej nie ludzi - Pokemony. Jako dziecko bogatych ludzi miała nauczanie domowe i była samotna. Nie znała za wielu innych dzieci, a jeśli już - tylko jakieś rozwydrzone bachory z innych dobrych rodzin. A ona pragnęła przygód i wrażeń. Doszło do tego, że z czasem zaczęła się lepiej dogadywać z Pokemonami (nawet tymi nie znającymi ludzkiej mowy) niż z ludźmi. A gdy skończyła 15 lat poprosiła rodziców o zgodę na opuszczenie domu i wyruszenie w podróż z jej nauczycielem w celach edukacyjnych. Nauczyciel był przyjacielem rodziny, więc się zgodzili. Wielkie było zdziwienie mężczyzny, gdy jak tylko opuścili dom za rogiem czekało na nich kilku przyjaciół Annie. Dopiero po pierwszym miesiącu podróży pogodził się z tym, że te dzikie Pokemony podróżują z nimi, nawet jeśli nie złapane przez nikogo.
Wygląd:

Ekwipunek: Podręczna walizka z jej rzeczami, plecak podróżny, rozkładany namiot, zapasy jedzenia i picia, oraz mnóstwo książek do nauki. Nie wszystko oczywiście ona niesie. Przyjaciele pomagają, kilku z nich to silne Pokemony.
Pieniądze: 5 000 €
Aczkolwiek ma je jej nauczyciel.
Dziewczynce nie wolno nimi dysponować.
Drużyna: Podróżuje z nauczycielem i swoimi Pokemonami przyjaciółmi.
• Nauczyciel - Gabriel Monroe.
Pogodny człowiek, pasjonujący się podróżami, pięknem świata i potęgą nauki.
• Ninetales. Samica. Traktuje Annie trochę jak swoje młode. Jest raczej opiekuńcza, ale w razie zagrożenia jej bliskich walczy jak przysłowiowa lwica. Bardzo oddana.
• Sylveon. Samiec. Niezbyt poważny, energiczny Pokemon. Bardzo przywiązany do Annie, zresztą jak wszyscy przyjaciele.
• Riolu. Samiec. Porywczy i nieco agresywny. Chyba tylko Annie i inne Pokemony umieją go uspokoić.
• Eevee. Samiec. Niezwykle przyjacielski, wręcz naiwny. Często wpada w tarapaty.
• Rhyhorn. Samica. Przyjacielska i wrażliwa, łatwo można zranić jej uczucia. Niezwykle oddana Annie.
• Pichu. Samiec. Nieśmiały i nieco płochliwy.
• Aron. Samiec. Porywczy, skory do walki, nawet z większymi od siebie
Charakter: Wesoła, pogodna i nieco narwana. Uwielbia nawiązywać nowe przyjaźnie i przeżywać wiele przygód.
Zalety: Szybka, zwinna i bystra. Nie brakuje jej motywacji i determinacji. Umie też dogadywać się z Pokemonami.
Wady: Nie jest zbyt silna. Bywa naprawdę naiwna i niestety mało zna świata.