Dom Eunice Brincelette

Avatar Historyjka
Mieszka tu "ciocia" Eunice i Diamond.Zdjęcie użytkownika Historyjka w temacie Dom Eunice Brincelette
Diamond leżała na łóżku z otwartymi oczami. Czekała. Za wcześnie, żeby już iść do szkoły, to dopiero czwarta rano. Tak więc czekała. Nie odczuwała raczej znudzenia. Raczej wykorzystywała czas bezruchu na rozmyślanie. Jakie miała w ogóle dzisiaj lekcje? Odrobiła wszystko wczoraj i była już spakowana, ale nie zawadzi przerobić w głowie materiał z ostatnich lekcji jeszcze raz. Miała czas.

Avatar Baturaj
Właściciel
No więc tak... Angielski, interpretacja wybranych wierszy z tamtego tomiku... specjalnie napisała o dwie więcej, niż było trzeba...
Historia? Proszę... Wszystkie daty znała prawie na pamięć.
Rysunek... Nauczycielka powinna polubić jej szkic na formacie A3 z wczorajszego wieczora. Wskazywał na to jej charakter.
Reszta przedmiotów? Matematyka podstawowa, fizyka i tak dalej... były okej. Z pewnością. Przecież nie pomyliłaby się w tak błahej sprawie.

Wszystko wyglądało na uporządkowane.
Miała dzisiaj:

angielski
angielski
matematyka
rysunek
rysunek
DŁUGA PRZERWA OBIADOWA
fizyka
historia
PE (wf)


//nie wiem jak tam z wuefem Twoja postać, ale to Twoja decyzja//

Avatar Historyjka
A więc wygląda na to, że nie ma się czym przejmować. Sięgnęła po telefon sprawdzić godzinę i ewentualne wiadomości.

//Uczęszcza na wuef, ale zbijaka unika jak ognia (z wiadomych przyczyn) za pomocą starej dobrej wymówki "niedyspozycja".

Avatar Baturaj
Właściciel
Godzina 4:12 rano.
Zostało jeszcze nieco czasu...
Wiadomości? Annie wysłała jej o 12:59 AM jakiś śmieszny obrazek. Szczerze, Diamond w ogóle go nie rozumiała. Ale to wcale nie dziwne.

Avatar Historyjka
Nigdy nie rozumiała "zabawnych" rzeczy.
Zresztą, to całkowicie zbędne w życiu.
Na co komu poczucie humoru?
Ważniejszy jest intelekt.

Avatar Baturaj
Właściciel
Leżała więc, aż w końcu o 6:30 zadzwonił budzik w jej telefonie, sygnalizując potrzebę rozpoczęcia kolejnego dnia.

Avatar Historyjka
Podniosła się z łóżka i wyłączyła budzik.

Avatar Baturaj
Właściciel
Spakowała się już wczoraj, więc mogła zająć się czymś innym. Autobus miała o 7:35.

Avatar Historyjka
Wzięła wcześniej już uszykowane ubrania do szkoły, po czym poszła do łazienki. Odświeży się, wysuszy i ubierze w tym czasie. Jeśli coś jeszcze tego czasu potem zostanie, wtedy się zastanowi co dalej.

Avatar Baturaj
Właściciel
Po wykonaniu czynności była godzina 7:04.
Zobaczyła, że w międzyczasie napisała do niej Annie:
"Odrobiłaś angielski?"

Avatar Historyjka
"Ja zawsze odrabiam zadania domowe." Odpisała tylko. To mówiło samo za siebie.

Avatar Baturaj
Właściciel
No cóż, pozostało jej chyba tylko czekać na autobus.
//Proszę, Historyjko, pisz bardziej złożone czynności, nie bój się. W przeciwnym razie gra będzie trwać 10 razy dłużej niż normalnie//

Avatar Historyjka
Schowała telefon do swojej torby szkolnej i z cichym westchnieniem usiadła na brzegu łóżka. Dzień jak codzień, jakże inaczej mogłaby to skomentować. Nic interesującego się nie stało, nie działo się teraz i prawdopodobnie nie wydarzy do końca dnia. Tygodnia. Miesiąca. Z powodu jej niemożliwości do zasmakowania życia, współodczuwania z innymi i czerpania emocji z codziennych zdarzeń, rutyna dnia codziennego przytłaczała ją, a równocześnie nie była na tyle uciążliwa, by cokolwiek w niej zmieniać. Zresztą, to i tak dałoby niewiele - do zmian adaptowała się na tyle szybko, że zmiana jednego czy dwóch drobiazgów nie odmieniłaby kompletnie nic. Może Annie miała rację, że powinna wykorzystywać swoje wrodzone zdolności. Nie bawiły jej jednak te same rzeczy co jej towarzyszki rozmów, więc ich definicje "wykorzystania" wyjątkowości Diamond skrajnie się od siebie różniły. Również w sferze moralnej. Dia nie przejmowała się innymi, gotowa byłaby rozbić wszechogarniającą nudę chociażby kosztem ludzi wokół, zaś Annie była aż zbyt empatyczną, wrażliwą i przede wszystkim moralną osobą na wiele rzeczy. Nie zabiłaby człowieka, by przekonać się czy będzie wówczas w stanie poczuć cokolwiek. A Diamond? Wiele razy wyobrażała sobie czyjąś śmierć, w tym osób jej bliskich i nigdy nie czuła nic w związku z tym. Smutku, rozbawienia, złości - nic! A chciałaby poczuć coś. Niestety - było to niemożliwe i zapewne nawet gdyby zrealizowała wszystkie że swych wizji, nigdy nie uroniłaby nawet łzy. Przytłaczające. Wzięła torbę i opuściła swój pokój, przechodząc do salonu. Zerknęła przy okazji na zegarek. Nie zamyśliła się chyba na zbyt długo, czyż nie?

Avatar Baturaj
Właściciel
Zdążyła na autobus, choć można by chyba powiedzieć, że ledwo, bo podjechał akurat, kiedy dochodziła do przystanku. Znalazła sobie jakieś wolne dwa miejsca z tyłu.
Wiedziała, że Annie wsiada dopiero za dwa przystanki.

Avatar Historyjka
Usiadła na jednym z miejsc i położyła torbę na drugim "rezerwując" je dla Annie. Siedziała spokojnie, wyprostowana patrząc przed siebie i czekała na przystanek, na którym wsiądzie jej towarzyszka rozmów.

Avatar Baturaj
Właściciel
//hop//

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Baturaj
Właściciel: Baturaj
Grupa posiada 1154 postów, 51 tematów i 18 członków

Opcje grupy [PBF] Gotham...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie [PBF] Gotham City