Śmierć

Avatar
Konto usunięte
Jak wygląda proces umierania w Waszych światach? Jak wyglądają pogrzeby? Istnieje coś po śmierci? Jak traktowana jest przez poszczególne rasy?

Zapraszam do dyskusji.

Avatar
Konto usunięte
I to mi się podoba

Avatar Mijak
Właściciel
W Mizorugii uniknięcie śmierci jest znacznie łatwiejsze, niż na Ziemi. Ludzie mają znacznie większy wpływ na funkcjonowanie swojego organizmu. Śmiertelne i nieuleczalne choroby tu praktycznie nie istnieją, a nawet najgroźniejsze trucizny są śmiertelne tylko w ogromnych dawkach – w większości przypadków ich działanie jest tylko tymczasowe.
Największych twardzieli znacznie trudniej jest zabić także w walce – potrafią oni siłą woli powstrzymać krwawienie nawet z poderżniętego gardła, choć nie bez wysiłku.
Ta kontrola nad funkcjonowaniem organizmu działa też jak antykoncepcja. Jeśli kobieta nie chce mieć dziecka, to nie ma szans zajść w ciążę. Jeśli mężczyzna nie chce mieć dziecka, to nie ma szans kobiety zapłodnić. Zarówno śmierć, jak i narodziny są tu więc rzadsze i mniej przypadkowe.

Jak śmierć jest traktowana przez poszczególne rasy? To zależy od mnóstwa czynników, ale jednym z ważniejszych jest długowieczność. Długowieczne istoty z reguły bardziej opłakują zmarłych i potrzebują bardzo silnej motywacji, by ryzykować życiem, bo mają więcej do stracenia.

Jak wyglądają zaświaty?
Nie wiem.
Zdarza się, że zmarły wróci do życia – ale czy to nadal on, czy jakaś inna istota, która przejęła jego wygląd i wspomnienia?
Zdarza się, że będzie miał wspomnienia z zaświatów – ale czy są one prawdziwymi wspomnieniami, czy urojeniami?
To są kwestie, na którą patrząc z zewnątrz nawet sam Stwórca nie może poznać jednoznacznej odpowiedzi. Stworzony przez niego świat będzie trwał tylko przez około dwadzieścia tysięcy lat. Co się stanie z duszami jego mieszkańców później – o tym już nie on decyduje.

Avatar
Konto usunięte
Śmierć całkowita panuje tylko w Uniwersum Alfa a w świecie równoległym stanowi tylko miejsce wyboru o dalszym życiu

Avatar ZnawcaLiteraturyPolskiej
Mega spojler do mojego uniwersum, bo gracz, ani nawet czytelnik nie ma prawa tego wiedzieć, ale

Poszczególny Bóg w zależności od swojej filozofii może, albo zagwarantować swoim wyznawcą życie wieczne, albo zwyczajnie pozwala im odejść. Chociaż niektórzy nawet robią z reinkarnacji coś co na serio istnieje, jednakże to raczej rzadkość i i tak tracisz wspomnienia, więc no.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Mijak
Właściciel: Mijak
Grupa posiada 197 postów, 26 tematów i 30 członków

Opcje grupy Architekci Ś...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Architekci Światów