Fantastyczne materiały

Avatar Mijak
Właściciel
Niezniszczalne metale, magiczne kryształy, czy paliwo do podróży międzygwiezdnych - jakie nieznane na Ziemi materiały występują w waszych światach?
Które z nich są najważniejsze dla ich funkcjonowania, a które najbardziej niezwykłe?

Avatar Qshaha
W moim uniwersum (jeszcze nwm jak się nazywa) najważniejszymi materiałami są kolejno:

- kamienie szlachetne

Są naładowane mocą ,z chwilą narodzenia maga łączą się z nim Kontaktem. Jeżeli mag przejdzie próbę czyli pokona demona lub potężną hybrydę pilnującą Kamienia zwiąże się z Kamieniem na stałe i uzyska znaczny wzrost mocy. Powiązanego Kamienia nie da się zgubić ani ukraść ,po śmierci maga jego moc przechodzi do Kamienia. Kamień z pomocą tej mocy przenosi się do 2 wymiaru (o 3 kręgach kiedy indziej) i tworzy hybrydę.

- Minerały
Działają z grubsza tak jak Kamienie szlachetne jednak z paroma zmianami. Po śmierci maga zamieniają się w demona ,można połączyć się z kilkoma minerałami jednak jest to rzadkie i prawie nie możliwe

- Skały (nie wszystkie rodzaje)
Jak minerały tyle ,że po śmierci maga zamieniają się w którąś z bezrozumnych magicznych istot w Świecie Środka. Bardzo wzmacnia fizyczne cechy.

! Nie wszystkie kamienie szlachetne , minerały i skały są Naładowane !

Avatar Embar
Mnóstwo, z racji że magią da się praktycznie wszystko osiągnąć, ale wymienię kilka ważniejszych materiałów:

- Mazut Energetyczny - wysokoenergetyczna, smolista, czarna substancja, którą niesłychanie trudno podgrzać. Ale odpowiednio podgrzana uwalnia olbrzymie ilości energii rozgrzewając się do gigantycznych temperatur. Stosowana jako paliwo w przemyśle, gdy potrzeba olbrzymiej temperatury lub jako ośrodek reakcji chemicznych. Pierwotnie był uzyskiwany poprzez magiczne przekształcanie mazutu.

- Rozpuszczalnik Uniwersalny - w rzeczywistości coś takiego nie istnieje, ale ta substancja jest do tego bardzo zbliżona. Nie rozpuszcza praktycznie tylko materiałów projektowanych pod to lub materiałów silnie wzmocnionych magicznie. Działa tylko w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza. Wykorzystywany w chemii i przemyśle. Co ciekawe, substancją bazową wymaganą do produkcji jest woda.

- Rozpuszczalnik RA - powstaje na bazie azotu, acetonu i wody. Nie rozpuszcza wszystkiego, ale z jego pomocą łatwo jest magicznie kontrolować reakcję chemiczną. Wykorzystywany w chemii i przemyśle.

- Mieszanina FXB - najbardziej wybuchowa substancja, którą da się kontrolować. Wykorzystywana przez wojsko do produkcji broni masowego rażenia. Skład jest tajny.

- Ironid - dawniej jeden z najtwardszych stopów. Miał kluczowy udział w pewnej ważnej wojnie - wiertła z tego materiału miały maszyny, które przewierciły się przez fortyfikacje wroga.

- Metal Ogniwny - dowolny metal stopiony magicznie ze specjalnymi fragmentami dusz. Bardzo drogi i trudny do uzyskania, gdyż niszczenie dusz jest jedną z najpoważniejszych zbrodni karanych dożywociem i długim więzieniem po śmierci (często także naruszeniem duszy winnego), w dodatku nawet jeśli się przymknie oko na prawo, to szansa na sukces jest niewielka nawet przy doskonałych umiejętnościach. W związku z tym należy bazować na duszach zniszczonych w wyniku wypadków (lub rzadkich przypadków niszczenia dusz przez rządy). Ma niezwykłe magiczne właściwości, jest idealny do skupiania mocy. Na cokolwiek z tego materiału mogą sobie pozwolić tylko takie grube ryby jak Król jednego z dwóch największych imperiów (laska/miecz i pancerz), czy Mag Naczelny (laska). Nieco więcej osób (ale wciąż ekstremalnie mało) ma przedmioty z małymi fragmentami z tego metalu. Tylko rządy sześciu państw mają powyżej 1 jednostki (1 jednostka = 1 dusza) tego metalu, a tylko trzy mają jakkolwiek liczące się ilości.

- Wzmocniony Kryształ Kwarcowy - używany w technice komputerowej kryształ kwarcu przekształcony magicznie. Większość komputerów zawiera jakieś komponenty z tego materiału.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Mijak
Właściciel: Mijak
Grupa posiada 197 postów, 26 tematów i 30 członków

Opcje grupy Architekci Ś...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Architekci Światów