Koncepcja duszy

Avatar Mijak
Właściciel
Którzy z mieszkańców waszych światów mają dusze, którzy ich nie mają, od czego to zależy i co to oznacza w praktyce?

Avatar
Konto usunięte
Na jednej z planet w moim układzie wykorzystałem koncepcję podziału duszy przez Platona, tj. na część rozumną, duchową oraz impulsywną. Pozwoliło mi to na stworzenie kilku rodzajów istot, których różnica polegałaby właśnie na zawartości części dusz. Zbudowałem też system polegający na odbieraniu istotom żywym dusz, ale to straszne sku*wielstwo i można przy tym zatracić własną.

Avatar
Konto usunięte
Po śmierci Dusza ma dwie możliwości:

- wybrać wymiar Felixiosu ( Uniwersum Alfa) . Jest to wszechświat bardziej rzeczywisty, w którym może doznać pełniejszego szczęścia, miłości lub także odrzucenia. Jest to najzwyklejszy wszechświat

- albo tkwić dalej we własnym zależnym świecie.

Avatar Qshaha
Samą dusze w moim świecie mają jedynie ludzie (Sfera). Demony , hybrydy i stwory z Świata Środka(bądź Centrum) po prostu się reinkarnują.
Powyższe "potwory" zamiast Sfery mają moc która pochodzi z Kamieni (więcej w temacie o materiałach) to pozwala magom na Kontakt i Nakaz w stosunku do nich

Avatar Embar
Posiadanie duszy jest cechą każdego człowieka i innych żywych istot (rozumnych i nierozumnych). Dusza jest nieśmiertelnym aspektem każdej istoty. Świadomość jest ściśle związana z duszą. Myśli, "narrator w głowie", wspomnienia, a także generacja Mocy (coś w rodzaju many) - to wszystko zasługa duszy. Ciało jest pojemnikiem na duszę, jego ważnym zadaniem jest "zasilanie duszy". Dusza uwięziona poza ciałem traci zdolność do generacji Mocy, a po jakimś czasie (jak wyczerpią się jej "baterie") cała reszta jej funkcji ulega zawieszeniu. Emocje, uczucia, podświadomość, charakter i instynkty są częściowo cielesne, częściowo duchowe. Ciekawe są przypadki ciała nieodpowiadającego duszy. Dzieje się to najczęściej w wypadku magicznej interwencji (np spowolnienie starzenia ciała, przeniesienie duszy do innnego ciała, dwie dusze w jednym ciele, sztuczne ciało). Po czymś takim pod pewnym wzgledem jest to ta sama osoba, ale jednocześnie różni się od swojego poprzedniego stanu. W wielu państwach nielegalne jest handlowanie duszami, przenoszenie dusz pomiędzy ciałami czy magiczne przekształcanie dusz. Gdy dusza zostaje oddzielona od ciała w inny sposób niż poprzez uszkodzenie ciała, ciało zapada w śpiączkę. Po śmierci dusza porzuca swój pojemnik i przechodzi do nowego, pośmiertnego ciała w innym wymiarze (nieco precyzując, jest to podróż o 1 jednostkę na specjalnej (i rządzącej się nieco innymi prawami niż zwykła oś) osi nieskończonowymiarowego wszechświata). Warto podkreślić, że takie przejście może być utrudnione dla dusz, które były przenoszone pomiędzy ciałami, a śmierć spotkała ich gdy nie byli w swoim domyślnym ciele. Podróż w zaświaty jest także możliwa dla osoby, która żyje, ale wymaga to olbrzymich umiejętności i mocy, jednak zazwyczaj nie ma to sensu, gdyż nie ma czego w krainie zmarłych szukać (najpotężniejsi potrafią nawet przenosić materię między światami). Dużo mniejszych umiejętności wymaga wchodzenie w kontakt z osobami zmarłymi.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku