Magia

Avatar Mijak
Właściciel
Czy w tworzonych przez was światach istnieje coś takiego?
Jeśli tak to czym jest i jakimi prawami się rządzi?

Avatar Deuslovult
Po pożodze jak określono wojnę atomową odkryto nową dziedzinę nauki: magię. niedobitki profesorów często nie uznają jej za naukę bo tylko młodzi mogą ją badać, nią. urodzeni maks. 2 lata przed katastrofą lub bardzo wrażliwi na nią. magia to głównie magia rzeczywistości, czyli moc wpływania na nią poprzez magię oraz wykorzystywania pobliskich surowców do stworzenia nowego i wykorzystywania go w swoim własnym celu, kolejna to magia piekielna potępiona przez chrześcijan i inne kulty monoteistyczne, czyli wykorzystywanie mocy z piekła, dzięki temu można zrobić o wiele więcej w np. Walce ale każde użycie prowadzi że jeden demon wychodzi na Ziemię. Skuteczna ale niezalecana bo odbiera energię życiową szybciej niż normalna magia. Ciągle są badane nowe zaklęcia i nowe rodzaje magii, na czas obecny (2036) jest uznawana za kolejną gałęź nauki nauczaną w wielu uniwersytetach w Polsce i nie tylko. Między innymi w uniwersytecie Praskim jest nauczana dzięki przychylności Króla Czech.
uniwersytet cieszyński
Profesor jan rzepacha

Avatar WladcaAwarow
Czemu nie stosujesz się do interpunkcji?

Avatar ZnawcaLiteraturyPolskiej
Ja najczęściej stosuję okultyzm i "prawdziwą wiarę" w formie takiej, że wszelka magia pochodzi od istot które mają faktyczną moc manipulacji rzeczywistością. Tzn każdy jest tym czym jest czarnoksiężnik w DnD wliczając w to "tych dobrych" którzy zwyczajnie służą innym bóstwom.

Innym typem magii jaki opracowałem, to alchemia na sterydach. Jesteś w stanie rozbijać obiekty na elementarne składniki i nimi manipulować. Przypomina to trochę koncepcje atomów antycznych Greków, gdzie ciepło, czy smak również były "pierwiastkami"

Avatar pan_hejter
Full metal Alchemist?

Chociaż tam operowali na "prawie równej wymiany" Czyli na Prawie zachowania masy. Chociaż dokładniejszym jest, prawo zachowania energi.

Avatar stepson
Z tą równoważną wymianą to było różnie, bo często tworzyli masy skał kompletnie z niczego.

Avatar ZnawcaLiteraturyPolskiej
W FMA byłeś w stanie zrobić wszystko ze wszystkiego, a energia generowała się z dupy. (Mogłeś np ciągle rozbijać parę wodną na wodór, tworząc chemiczne perpetuum mobile)

U mnie pewne substancje, czy nawet zjawiska mają "punkty właściwości" Np przetworzone żelazo miałoby aspekt ognia, ziemi, czy przewodnictwa (plus całą masę innych)

Tzn żeby stworzyć jakaś substancje musisz zebrać wszystkie elementy, które zawiera ta substancja rozbijając inne substancje. Np jesteś w stanie stworzyć złoto z ołowiu, ale nie będzie to proporcja 1:1 i zostanie ci jeszcze masa niepotrzebnych "punktów właściwości" odpowiadających za cechy które ma ołów, ale nie ma złoto (lub te których było zwyczajnie za dużo, przez różnicę proporcji :v)

Cały system jest bardziej oparty na symbolizmie, niż czystej chemii, więc to coś tak fantastycznego, jak "aspekt słońca", czy "aspekt śmierci" Alchemia przy okazji jest najtrudniejszym rodzajem magii, ale nie musisz przynajmniej sprzedawać duszy :v
Jest to też jedyny rodzaj magii stworzony przez człowieka, jednakowoż jest oparty na siłach które stworzyły wszechświat.

Avatar pan_hejter
ZnawcaLiteraturyPolskiej pisze:
W FMA byłeś w stanie zrobić wszystko ze wszystkiego, a energia generowała się z dupy. (Mogłeś np ciągle rozbijać parę wodną na wodór, tworząc chemiczne perpetuum mobile)


No ale rozbijanie wody wymaga energi... Więc.

W chemi jest ogólna zasada że tworzenie wiązań oddaje energie a ich rozbijanie tej energi potrzebuje. Spalenie m^3 wodoru w założeniu wytworzy tyle energi co stworzenie tego m^3 wodoru.(z trochę ponad 800 ml wody) Czyli do rozłożenia 800 ml wody potrzeba energi mocnego pie**olnięcia.

Avatar ZnawcaLiteraturyPolskiej
No, ale alchemia nie zużywała energii. O to mi właśnie chodzi. Jesteś w stanie ciągle spalać wodór, generując bez użycia energii wodór z wody.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Mijak
Właściciel: Mijak
Grupa posiada 152 postów, 24 tematów i 34 członków

Opcje grupy Architekci Ś...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Architekci Światów