Powstanie i natura świata

Avatar Mijak
Właściciel
Jak wyjaśniacie powstanie waszych światów, jaka jest natura tworzącej je materii i podstawowych praw fizyki?
Tworząc staracie się kierować prawami rządzącymi realnym wszechświatem, czy wolicie się od nich wyraźnie odcinać?

Avatar
Konto usunięte
Ch**, i tak tego nikt nie przeczyta, ale macie:


Materiałem, z którego stworzona jest każda istniejąca i nieistniejąca materia to Możliwe Nici, będące elementarnym budulcem składającym wszystkie światy. Jako, iż to na ich cechach i właściwościach oparta będzie cała reszta ścianek, pozwólcie mi przedstawić kilka podstawowych faktów.
1. Możliwe Nici są wszędzie. Dosłownie. Teoretycznie nikt nie wie, jak się ich pozbyć i jaki byłby tego skutek. Istnieją mniejsze lub większe, ale nieodłącznie stanowią część całego istnienia. Nie ma więc kawałka materii, który w pewnej wielkości nie jawiłby się nam jako zbiór Możliwych Nici.
2. Cała Rzeczywistość (i inne Stany Możliwości, o nich kiedy indziej) rozpięta jest na nieskończenie wielkiej planszy. Nie leży w żadnym konkretnym wymiarze, a pojęcia takie jak wysokość, szerokość czy długość jej nie dotyczą. Ludzkie mózgi nie byłby w stanie spojrzeć na taki krajobraz i nie oszaleć.
3. Cała plansza podzielona jest przez większe (większe wizualnie dla ludzi) Możliwe Nici na kwadraty. Są to idealnie równe czworoboki, w których wszystkie kąty wynoszą 90 stopni. To właśnie w nich leżą różne światy, w tym nasz – Ziemia.
4. Liczba kwadratów na planszy, podobnie jak ona, jest nieskończona.
5. Pośrodku każdego kwadratu leży Wymiar Idealny, zwany też Doskonałym. To idealnie prosty i symetryczny świat, w którym wszystko jest uporządkowane i takie, jakie ma być. Nie istnieją tam zakrzywienia, błędy czy wynaturzenia. Takie światy są jednymi z dziwniejszych miejsc Rzeczywistości i człowiek może tylko pomarzyć o pełnym zrozumieniu ich natury.
6. Im dalej od środkowego punktu kwadratu, a im bliżej do boków, tym bardziej zniekształcone są wymiary. Aby to uporządkować, stany wynaturzenia podzieliłem na Kręgi, ale o nich w innym poście. W każdym razie, dla nas, jako dla istot opartych na węglu najbardziej odpowiednim miejscem byłoby gdzieś pośrodku, między Wymiarem Idealnym, a tzw. Wymiarem Pytającym, w którym nic nie jest pewne, a Możliwe Nici „tańczą” w nieprzerwanym pędzie, co rusz kształtując rzeczywistość na nowo.
7. Rogi kwadratów to bardzo ciekawe miejsca. Mianowicie – Możliwe Nici są w nim poukładane zupełnie luźno, są tam elastyczne jak nigdzie indziej. Jeśli więc znajdzie się istota potrafiąca podróżować między wymiarami (a takich trochę jest) to może osiągnąć Punk Rogu i wykreować wymiar podług własnej woli.
8. Wspominałem o luzie w ułożeniu Nici. A no tak. Wymiar Idealny składa się z najbardziej napiętych Nici w kwadracie. Im dalej od niego, tym luźniejsze są Nici. Punkt Rogu rożni się od wymiarów najbardziej oddalonych od Wymiary Idealnego tym, że brakuje w nim energii, swego rodzaju burzy, która targa Nićmi przy bokach. Z tego powodu, póki ktoś ich nie poukłada – znajdują się w stanie totalnego spoczynku.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Mijak
Właściciel: Mijak
Grupa posiada 118 postów, 22 tematów i 31 członków

Opcje grupy Architekci Ś...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Architekci Światów