Kompanie Najemników

Temat edytowany przez gulasz88 - 28 stycznia 2019, 21:04

Avatar gulasz88
Właściciel
W Onaliah roi się od psów wojny, tylko czekających na kolejne zlecenia od możnych chcących się pozbyć jakiś problemów. Cześć z nich uzyskuje reputacje i prestiż lepszy od regularnych armii niektórych państw. Te przedstawione poniżej to właśnie jedne z tych, które wybiły się na szczyt i są zatrudniani przez najpotężniejszych. Oto kilka podstawowych informacji:

Nazwa Każda musi mieć jakąś.
Symbol Coś prostego, ale rozpoznawalnego
Dowódca Dowódca każdej bandy liczy się jako bohater i czasem bywa że faktycznie nim jest
Charakter Klasyczny od Praworządnego Dobrego, do Chaotycznego Złego. Od tego zależą akcje na jakie pozwalają sobie wojownicy.
Reputacja Najważniejsza rzecz dla każdego najemnego zabijaki, oraz jego potencjalnego pracodawcy. Składa się na nią skuteczność oraz wierność kompanii.
Status Komu obecnie służą, lub gdzie przebywają jeśli są wolni.
Stan Ile obecnie jednostek służy pod ich chorągwią/banderą. Liczba często spada podczas działań wojennych i rośnie gdy akurat nic nie robią.
Historia Krótkie CV. Informacje na temat tego jak powstali oraz kilka referencji od zadowolonych klientów.
Cena Zawszę są dwie, jednorazowa za rekrutacje i turowa za utrzymanie. Ta pierwsza zawsze będzie wynosić tyle samo, druga zależy od ilości wojsk jakie obecnie posiadają. Naturalnie można się targować.
Dodatkowe informacje Wszystko co wpływa na warunki podpisania kontraktu

Zasady wynajmu są proste, wystarczy że napiszecie ofertę w handlu. Naturalnie możecie się targować, w końcu są rzeczy cenniejsze od pieniędzy. Czasem przybycie do twojego państwa może trochę zająć, zależnie od państwa w jakim się znajdują w chwili przyjęcia zlecenia oraz czy będą musieli przejść przez teren wroga by się do ciebie dostać, przez co w pierwszej turze mogą być mniej efektywni.
Jeszcze jedna sprawa, choć dość oczywista: Jeśli nie będziesz wypłacalny, nie będą za ciebie walczyć. Zależnie od reputacji mogą nawet przejść nawet na stronę wroga, jeszcze zanim przestaniesz im płacić.

Avatar gulasz88
Właściciel
Nazwa
Wielka Inkwizycja
Symbol
Czarny dekret na niebieskim tle
Dowódca
Inkwizytor Kalestia de Parenaux
Zdjęcie użytkownika gulasz88 w temacie Kompanie Najemników
Charakter
Praworządny Dobry.
Reputacja
Niemal legendarna. Zawsze walczą do samego końca. Pracodawcy, lub jego skarbca.
Status
Obecnie na usługach Greshat
Stan
Okręt flagowy de Parenaux "Ostatni dzień wojny", 30 fregat, 20 galeonów, 20 transportowców, 10 monitorów, 10 kaperów. 6000 Strzelców Inkwizycji, 5000 Szermierzy Inkwizycji
Historia.
Legenda najpotężniejszej bandy najemników w Onaliah sięga już czasów tuż po Boskiej Wojnie. W spustoszonym dziesiątkami bitew świecie szybko znaleźli się tacy, którzy chcieli zarobić na krzywdzie wdów i sierot żołnierzy. Ten trend szczególnie odbił się w regionie Ostrza, które to oberwało najmocniej. Lokalni władcy często nie mieli ludzi zdolnych poradzić sobie z bandytami. Tu pojawił się pewien człowiek znany jako Mortimer Forgau. Były dowódca widząc co się dzieje w jego kraju, zebrał kilkunastu żołnierzy i utworzył coś co można nazwać "wędrownymi stróżami prawa". Za kilka groszy pozbywał się problemu rabusiów na traktach czy obozowisk łotrów. Im dalej w las tym coraz więcej żądnych sprawiedliwości wojaków dołączało do Forgau. Tak właśnie powstała Wielka Inkwizycja. Przez wieki świadczyła usługi najemnicze wszystkim potrzebującym. Oczywiście nie za darmo. Miała ona kilka spadków formy na przestrzeni dziejów, ale obecnie jest ona niezaprzeczalnie najlepszą kompanią na świecie! Sama Inkwizytor de Parenaux słynie ze swojej praworządności, umiejętności i oczywiście piękna. Jest w posiadaniu potężnego artefaktu.- Marteaudora. Dwuręcznego morgensterna siejącego zniszczenie w sercach i kościach wrogów najemniczki.
Cena
12500g + 3000g za turę.
Dodatkowe Informacje
Zwykli dawać 5% zniżki dla państw które bronią się przed silniejszym.

Avatar gulasz88
Właściciel
Nazwa
Kompania Strzelecka Starego Woltemora
Symbol
Dwie skrzyżowane flinty
Dowódca
Woltemor "Stary" Ufengart
Zdjęcie użytkownika gulasz88 w temacie Kompanie Najemników
Charakter
Praworządny neutralny.
Reputacja
Dobra. To solidni żołnierze na których można polegać.
Status
Obecnie na usługach Greshat
Stan
4000 Blodenstarfskich strzelców; 150 lekkich kolubryn.
Historia
Jak większość najemników, Woltemor zaczynał od profesjonalnej służby wojskowej. Był on naturalnie strzelcem wyszkolonym na blodenstarfską modłę. Wszyscy wróżyli mu wielką karierę, może nawet pozycje marszałka. Atoli pewnego dnia odszedł on z armii, tak po prostu. Powiedział że "Nie może więcej służyć swojej ojczyźnie. Nie po tym co zobaczył." Nigdy nie powiedział co to było, jednak od tej pory nigdy nie wrócił do swojego kraju. Zebrał on kilku swoich ludzi i ruszyli w świat, z czasem zdobywając nowe kontakty i powiększając swoją prywatną armię do obecnego stanu.
Cena
6000g + 1200g co turę.
Informacje dodatkowe
Nigdy nie przyjmą zlecenia od Blodenstarf i nie będą walczyć przeciwko niemu.

Avatar gulasz88
Właściciel
Nazwa
Morska Kompania Miamisa
Symbol
Hak skrzyżowany z pistoletem
Dowódca
Rither Miamis
Zdjęcie użytkownika gulasz88 w temacie Kompanie Najemników
Charakter
Neutralny Zły
Reputacja
Od czasu ostatniej wielkiej porażki? Nietęga.
Status
Nie żyje (ciała nie odnaleziono)
Stan
Okręt flagowy Miamisa "Morska Szmata", 200 Walimord, 100 Muszkieterów.
Historia
Historia Rithera to historia pirata jak każda inna. Wychowany przez port szybko odkrył że jego miejsce jest na oceanie. Rok po roku za cenę coraz to kolejnych kończyn zdobywał coraz więcej doświadczenia, aż wspiął się dość wysoko w pirackim półświatku. Udało mu się utworzyć swoją własną flotę i z pospolitego pirata zmienić się w porządnego kapra. Może udałoby mu się utrzymać ten prestiż, a nawet go zwiększyć dzięki gigantycznemu zleceniu od imperatora Hadarotu, gdyby nie jedna mała wpadka z jego strony. Kiedy jego statki były niszczone, a jego ludzie wyżynani przez Wielką Inkwizycje on zabawiał się w portowym burdelu i to z elfem! Taka zmaza na honorze łatwo się nie spierze...
Cena
2000g + 500g co turę
Dodatkowe Informacje
---

Avatar gulasz88
Właściciel
Nazwa
Groteskowy Cyrk von Grimharta
Symbol
Czaszka w czapce błazna
Dowódca
Vivaldi von Grimhart.
Zdjęcie użytkownika gulasz88 w temacie Kompanie Najemników
Charakter
Chaotyczny Zły
Reputacja
Nie można narzekać na ich efektywność, gorzej z moralnością
Status
Wolny, obecnie przebywają w Viservanii
Stan
50 Arlekinów, 150 Treserów, 2500 Dzieci Nocy (Różne rodzaje)
Historia
Cyrk to wspaniałe miejsce. Można pośmiać się z wygłupów klaunów, zachwycić się pokazami akrobatów i siłaczy oraz obejrzeć niesamowite zwierzęta z odległych krain. Taki cel przyświecał młodemu ongiś Vivaldiemu. Chciał podróżować po świecie ze swoją trupą i zabawiać prostaczków. Co poszło nie tak? Podczas jednego z pokazów jedno z Dzieci Nocy z których to wampir słynął uciekło z klatki i wyruszyło na łowy. Tak się akurat złożyło że bestia trafiła na obozowisko zbirów nękających okolice. Gdy wieść gruchnęła zachwycony miejscowy lord zaoferował Grimhartowi wynajęcie jego bestii do kilku spraw wymagających użycia przemocy. Mężczyzna długo się wzbraniał, ale że ostatnio bardzo ciężko było mu wyjść spod kreski, zgodził się. Od tamtego czasu Groteskowy Cyrk częściej rozrywał publikę szponami niż śmiechem aż stał się pełnoprawną bandą najemników.
Cena
5000g + 1000g co turę
Dodatkowe Informacje
Kiedy nie walczą, wciąż spełniają swoją oryginalną rolę cyrku, poprawiając morale żołnierzy z którymi obozują.

Avatar gulasz88
Właściciel
Nazwa
Wesoła Banda Rothga Mordopyska
Symbol
Rogata czaszka przebita młotem i toporem
Dowódca
Rothg Mordopysk
Zdjęcie użytkownika gulasz88 w temacie Kompanie Najemników
Charakter
Chaotyczny Neutralny
Reputacja
Poza tym że Rothg ma w zwyczaju drażnić swoich pracodawców lubieżnymi propozycjami? Całkiem dobra.
Status
Wolny. Obecnie przebywają w Soleth Vonar
Stan
20 Drakkarów, 500 Krótkorogich, 1000 Czempionów
Historia
Jakkolwiek nie można odmówić Kurdulatowi surowego piękna, to monotonia śniegu i kamieni każdemu może się znudzić. Jedną z takich osób był właśnie Rothg. W młodym wieku został wodzem swojego niewielkiego klanu, jednak jego ambicje były o wiele większe niż to. Chciał zostać Wielkim Wodzem zjednoczonych plemion, ale do tego potrzebował środków, a te były na północy. Zebrał więc hordę wiernych sobie wojowników, wpakował ich na drakkary i przepłynął przez Gradowe Morze. Tak wyszło że przybił akurat do Dotenardu, gdzie zobaczył zupełnie inny świat. Nowe kolory których próżno szukać na lodowych pustkowiach, dziwna strawa o niesamowitym smaku i piękne kobiety i to bez futra! Za to zboczenie często był szykanowany przez innych wodzów, ale szybko rozprawiał się ze wszystkimi szydercami. Po jakimś czasie coraz mniej rabował i rzadziej wracał do ojczyzny, aż pewnego dnia zupełnie zrezygnował ze starego życia i obwieścił się "obywatelem świata". Od tamtego czasu pływa wzdłuż wybrzeża kontynentalnej części Onaliah i oferuje usługi swojej skromnej hordy lokalnej władcą w zamian za trochę złota i luksusów do których ostatnio przywykł. .
Cena
2500g + 500g na turę
Dodatkowe Informacje
---

Avatar gulasz88
Właściciel
Nazwa
Inżynierzy Lirika
Symbol
Skaveński trójkąt zrobiony z flint.
Dowódca
Lirik z klanu Hexak
Zdjęcie użytkownika gulasz88 w temacie Kompanie Najemników
Charakter
Chaotyczny neutralny
Reputacja
Pozytywna, choć machiny czasem szkodzą tak wrogowi, jak i sojusznikowi.
Status
Wolny. Obecnie przebywają w Skavilli.
Stan
1500 Skaveńskich niewolników. 1000 skaveńskich strzelców. 350 Inżynierów Bojowych, 50 Skaveńskich dział. 10 „Prototypów”
Historia
Skaveni, przynajmniej ci ze Skavilli, kochają wynalazki. Niezależnie czy mówimy o broni masowego rażenia, czy o prostym udogodnieniu codziennego życia. Są jednak tacy którzy swoje życie poświęcili tym pierwszym projektom. Jednym z nich był właśnie Lirik. Prawdopodobnie przez ciężkie dzieciństwo bardzo chciał tworzyć rzeczy które potrafią niszczyć. No i robił, oraz był w tym bardzo dobry. Dostał się nawet na inżynierię na Uniwersytecie Skavillskim. Byłby bez wątpienia jednym z najlepszych absolwentów w historii, gdyby nie to że jeden z jego wynalazków, halabarda bojowa, przecięła na pół jego profesora. Został on wyrzucony z uczelni. Przez krótki czas był nawet wojsku, ale i stamtąd został usunięty. Ruszył więc w świat razem z grupą podobnych sobie fascynatów i trudnił się różnymi zajęciami. Szybko odkrył, że istnieje duże zapotrzebowanie na najemne wojsko, a szczególnie takie nowoczesne. Koniec końców utworzył swoją własną bandę i przy pomocy dziwnych i groteskowych maszyn walczą na wszystkich frontach świata
Cena
5000g + 1000g co turę.
Dodatkowe Informacje
„Prototypy” są jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz która cię zabije. Różne maszyny różnie sprawdzą się na polu bitwy. Inne dobrze, drugie gorzej.

Avatar gulasz88
Właściciel
Nazwa
Lekko używane machiny Bogdana.
Symbol
Czerwony trebusz na białym tle
Dowódca
Bogdan Przedrzecki
Zdjęcie użytkownika gulasz88 w temacie Kompanie Najemników
Charakter
Praworządny neutralny
Reputacja
Solidna. Jeszcze nikogo nie zawiódł, choć mówi się że część jego katapult była klepana...
Status
Wolny. Obecnie przebywają w Wolani.
Stan
250 inżynierów, 100 skorpionów, 100 katapult, 50 trebuszy, 50 balist, 50 falkonetów, 25 moździeży.
Historia
Nie tak dawno temu Wolanią rządził szalony król Witold III. Jego największą obsesją był Mur, którego nienawidził jak niczego innego na świecie. Często szedł pod niego i kilofem tłukł w pradawne obwarowania, ku rozbawieniu zakonników. Pewnego dnia zlecił młodemu wtedy inżynierowi, Bogdanowi, stworzenie prawdziwej armii złożonej z samych maszyn oblężniczych. Dniami i nocami pracował nad spełnieniem zachcianki króla. Przygotował dla niego pokaźną kolekcje bronii… której ten nigdy nie zobaczył. Zmarł nagle w „tajemniczych okolicznościach”. Okazało się że państwo nie ma jak opłacić Przedrzeckiego, a że mówiąc delikatnie nie potrzebowali tyle maszyn, pozwolili mu je sobie zabrać. A po co jemu było tyle maszyn? Bez skutecznie próbował sprzedać je komukolwiek, nikogo nie stać na utrzymanie w dobrym stanie tylu machin. Dlatego, z braku lepszych możliwości postanowił je wynajmować, samemu załatwiając ludzi do obsługi i zajmując się konserwacją sprzętu. Jak widać żywot najemnika nie wybiera.
Cena
5000g + 1000g co turę
Dodatkowe Informacje
---

Avatar gulasz88
Właściciel
Nazwa
Horda Gościńcowa
Symbol
Czaszka z wbitymi dwoma toporami
Dowódca
Kolas z Burej Doliny
Zdjęcie użytkownika gulasz88 w temacie Kompanie Najemników
Charakter
Neutralny Zły
Reputacja
Na tyle dobra, na ile dobrą opinie może mieć banda złodziei, łotrów, gw**cicieli i morderców.
Status
Wolny. Obecnie przebywają w Crimetrze
Stan
2783 zawalidróg (walka wręcz), 1209 łotrów (walka na dystans) 8 rozklekotanych dział.
Historia
Grup bandziorów na świecie jest wiele i nic nie wskazuje na to że kiedykolwiek to się zmieni. Co się jednak stanie, jeśli połączą się oni we względnie zorganizowaną armię? To pytanie prawdopodobnie zadał sobie Kolas kiedy stworzył Hordę Gościńcową. Wzięła się ona z tego, że ludzi werbowali na gościńcach, wśród zawalidróg i łotrów. No i jest ich dość dużo. Taka ilość ludzi sprawia, że okupowanie jednej drogi czy napady na jedno i to samo miasto może niezbyt się opłacać, dlatego herszt bandy użył dwóch szarych komórek i ogłosił, że od tej pory są zbirami do wynajęcia. Któż by nie chciał skorzystać!
Cena
5000g + 1000g
Dodatkowe Informacje
Jakkolwiek żołnierze tej kompani to mięso armatnie, w dodatku nieświeże, to dość szybko powiększają swoje szeregi.

Avatar gulasz88
Właściciel
Nazwa
Zakon pełen smutku
Symbol
Biały krzyż na czarnej tarczy
Dowódca
Wielki Mistrz Rovalius Szary
Zdjęcie użytkownika gulasz88 w temacie Kompanie Najemników
Charakter
Praworządny dobry
Reputacja
Bardzo dobra
Status
Wolny. Obecnie przebywaja w Blodenstarf
Stan
1000 Braci Zakonnych, 500 Braci-Łuczników, 2500 Josterów (Ciężka kawaleria)
Historia
Dlaczego ten zakon jest pełen smutku? Jest kilka teorii. Po pierwsze i najpewniejsze, do zakonu są przyjmowane są przede wszystkim, jeśli nie tylko, osoby które coś straciły. Jest to nawiązanie do oryginalnych siedmiu wojowników, którzy w nieznanej bitwie "utracili jedną rzecz na jakiej im zależało". Zakonnicy dobrze bronią swoich sekretów i odsłaniają tylko marny skrawek swojej dziwnej i tajemniczej historii. Inna teoria mówi, że to wina tego że jako jedyny z wielkich zakonów nie posiadają własnego terytorium, przez co wiodą oni życie nomadów. Nie jest do dla nich szczególnie trudne, znaczna większość ich jednostek to ciężcy konni kawalerzyści. Ostatnia teoria głosi, że ich smutek bierze się z braku wstawiennictwa któregokolwiek z bogów. Zakonnicy to wyznawcy wszystkich bogów Onaliah. Jakikolwiek nie byłby powód ich trosk, nie zmieni on faktu że to najlepsza najemna konna kawaleria na świecie.
Cena
8000g + 2000g co turę
Dodatkowe Informacje
Jeśli państwo jest religijne i walczy przeciwko heretykom, zakon nie pobiera opłaty turowej.

Avatar gulasz88
Właściciel
Nazwa
Bezbożna horda Ilmecujusza
Symbol
Głowa piekielnego ogara
Dowódca
Ilmecjusz z Madatory
Zdjęcie użytkownika gulasz88 w temacie Kompanie Najemników
Charakter
Praworządny zły.
Reputacja
Mówimy tu o armii demonów. Czy są skuteczne? Tak, nawet piekielnie skuteczne....
Status
Wolny. Miejsce pobytu nieznane
Stan
1200 Piekielnych ogarów. 3000 Impów-wojowników, 2300 Ifrytów, 150 Sukkubów, 25 Upadłych tytanów. 75 Piekielnych żółwi. 15 Deamonów.
Historia
Wiecie czym jest daemon? To demon który uzyskał wolność i bez żadnych ograniczeń może poruszać się po świecie śmiertelników. Większości sztuka ta udała się dzięki przechytrzeniu demonologa który je przywołał, albo poprzez schrzaniony rytuał przyzwania, przeprowadzony w piwnicy rodziców przez domorosłego maga. Tylko te najpotężniejsze i najbardziej zdeterminowane pokonały uzależnienie od Popiołu i odnalazły drogę na powierzchnie dzięki sile własnej woli. Jednym z nich był właśnie Ilmecjusz, stworzenie tak potężne, że siła impetu z którą wydostał się na powierzchnie zniszczyła niewielkie miasteczko w północnej, przedrytalnej Costalii. W ramach przeprosin nazwał się na część owej osady. Tysiące nowych doznań, zapachów, przyjemności dla świeżo zdobytego ciała i pożywki dla uwolnionego umysłu zaczarowały daemona. Atoli po kilkuset latach hedonistycznego stylu życiu każdego może powoli dopaść rutyna. Tylko jedna rozrywka sprawiała potworowi ciągłą przyjemność, niezależnie ile razy ją powtarzał - walka. W swojej wędrówce spotkał kilkanaście innych wolnych demonów których uczynił oficerami swojej nowej armii. Nawet po uzyskaniu wolności jego połączenie z Kotłownią było bardzo silne, dlatego razem z nowymi towarzyszami przyzwał on gigantyczną armię demonów. Mógł on spróbować zniszczyć świat i to bez problemu, ale szczerze go polubił przez te kilkaset lat w nim spędzonych. Wystawił więc swoją hordę na wynajem dla wszelkich zainteresowanych. Tylko głupi nie chciałby mieć własnej armii demonów!
Cena
10000g + 2500g co turę
Dodatkowe Informacje
Państwa religijne nie mogą go wynająć. Jeśli pobożność wynosi więcej niż 40%, gracz odczuje spadek zadowolenia zależny od ilości procent ponad limit, oraz pogorszą się jego relacje z państwami religijnymi.

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar gulasz88
Właściciel: gulasz88
Grupa posiada 1231 postów, 14 tematów i 17 członków

Opcje grupy Zorze Onalia...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Zorze Onaliah [tPBF]