Komiks europejski vs amerykański

Avatar Jastrzab03
Konflikt ten jest wyjątkowo ciekawy. O ile komiks amerykański był mocno nacechowany na komercję, i proste historię, tak europejski od pewnego czasu zaczął robić się coraz dojrzalszy, przestał być tylko popkulturą (nie cierpię tego słowa), a kulturą (przykład: twórczość Moebiusa), gdzie w amerykańskim zdarza się to rzadko (np. Vertigo, chyba Image comics). Widać to też w warsztacie - o ile w amerykańskim komiksie jest ścisły podział ról (szkic, kolor, tusz itd.), o tyle europejski rysowany zazwyczaj był przez jedną osobę, co może budzić podziw, a efekty często są przepiękne (popatrzcie sobie na tła w Kajku i Kokoszu). Ja mimo że uwielbiam komiks amerykański, obiektywnie stwierdzam, że europejski jest mimo wszystko lepszy. A jakie jest wasze zdanie?

Avatar Jastrzab03
Lel, szkoda, że nikt nie odpisał.

Avatar Baturaj
Właściciel
O kurde XD

Avatar Jastrzab03
To samo myślę o swojej starej wiadomości XD

Avatar Baturaj
Właściciel
No, mi się podoba bardziej amerykańska kreska. Polski ma swój klimat, ale jednak ten klimat jest dla mnie nieco zbyt przesiąknięty sztuczną już "swojskością". Komiksów z innych europejskich krajów chyba nie czytałem... Lubię prostotę amerykańskiego stylu.
Wolę amerykański.
Niezbyt tylko rozumiem słowo "obiektywnie" z Twojego posta, Jastrzębiu. To nie może być obiektywna ocena. "Lepszy" to nigdy nie jest obiektywna ocena.

Avatar Jastrzab03
Człowieku, ja to pisałem jakiś rok temu z jakimś przeczuciem bycia "ekspertem" XD
A ty sie mnie pytasz o co mi chodziło XD

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Baturaj
Właściciel: Baturaj
Grupa posiada 148 postów, 8 tematów i 13 członków

Opcje grupy AC - Anonimo...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie AC - Anonimowi Czytelnicy