[OFFTOP] Recenzja gry "Kroniki Elevena"

Avatar Koteczek_21
Właściciel
Gra "Kroniki Elevena" to gra stworzona przez the graterdog studio (Tarkopies studio) i jest dostępna tylko w serwisie gamejolt za darmo. Gra jest wykonana w RPG maker i należy pobrać owy program, aby uruchomić grę oraz pozostawić archiwum z grą otwarte, aby móc zapisać postęp.
Uwaga:Należy zapoznać się z twórczością.Elevena przed grą, gdyż niektóre rzeczy mogą być źle, bądź całkiem nie zrozumiane.
Fabuła:Do pana "Elevena" Gajewskiego listonosz dostarcza list od bliżej nieokreślonej osoby, która podaje link do strony gdzie mozna grać w VR nowej generacji. Po odpaleniu owej strony jesteśmy wciągnięci do świata gry.
PROTIP:Czytajcie każdy opis klasy, by nie żałować wyboru. Zalecane jest również włączenie strony do rozwiązywania szyfru cezara z przesunięciem o 1.
Podsumowanie: gra jest naprawdę dobra. Nie jest specjalnie trudna poza wyborami moralnymi i niektórymi zagadkami. Polecam każdemu kto zna Elevena i jego twórczość.
PS. Aby móc grać na pełnym ekranie kliknijcie F1 włączcie opcje gry w pełnym ekranie i uruchomcie ponownie.

Avatar FD_God
Zdjęcie użytkownika FD_God w temacie [OFFTOP] Recenzja gry "Kroniki Elevena"
>gry na temat jutuberów

Avatar Koteczek_21
Właściciel
Grałeś w to chociaż? Bo wątpię.

Avatar Andrzej_Duda
Oglądałem kiedyś jak Eleven grał w pierwszą i drugą część, ciekawe nawet.

Avatar maxmaxi123
Ja nie grałem i nie zagram, bo to gra jutubera, który mnie nie interesuje. Ale i tak jestem nieco negatywnie do niej nastawiony.

Avatar Koteczek_21
Właściciel
Jeżeli nie graliście to się nie wypowiadajcie, bo nawet nie wiecie o czym jest.

Avatar CheekiBreekiPL
BTW, to ktoś znalazł fakt, że jeden z momentów grze to nawiązanie do Ace Attorney ?
W jakiejś tam wiosce na pustyni była sekwencja rozbita na kilka fragmentów, właśnie nawiązująca do gameplay'u z tej bardzo dobrej serii.
(Te "Stul pysk!" to takie "Objection!")

Ta gra sama w sobie ma trochę nawiązań do gier, których Eleven nie nagrywał.

Avatar maxmaxi123
To normalne. Tak samo, jak ktoś tworzy swój własny świat, ale i tak da się tam znaleźć odniesienia do światów i wydarzeń z innych dzieł, których nie znał twórca.

Avatar Maikielo
Jakie ta gra ma minimalne wymagania?

Avatar Koteczek_21
Właściciel
Wystarczy toster.

Avatar CheekiBreekiPL
Albo jeżeli ktoś jest hipsterem, mikrofalówka.

Avatar Koteczek_21
Właściciel
Na każdym sprzęcie powinno działać.
Dodatkowo ukończyłem grę i takiego zakończenie się nie spodziewałem. Teraz czekamy na DLC, w które można grać po ukończeniu produkcji podstawowej.

Avatar Kubox123456
gry o youtuberach eh

Avatar maxmaxi123
DLC? Bawi się w jakiegoś twórcę gier? Może niech jeszcze napiszesz że płatne?

Avatar Koteczek_21
Właściciel
DLC będzie darmowe jak sama gra. Zapewnia nas główny projektant Erkaes.

Avatar Koteczek_21
Właściciel
A dla osób, które chcą cokolwiek wiedzieć o grze wejdźcie na gamejolt.com i wpiszcie w wyszukiwarce Kroniki Elevena. Gra jest według mnie lepsza niż Undertale.

Avatar maxmaxi123
W jakich aspektach? Bo rzucić tak słów na wiatr nie wypada. No, w sumie skoro porównujesz akurat do Undertale, to można się domyślić, acz ja wolę mieć pewność.

Avatar milekk86
super gra o youtuberach

Avatar maxmaxi123
Mam wrażenie, że to jakiś troll. Może nie sama gra, co bardziej ta reklama.

Avatar Koteczek_21
Właściciel
YYY MOMENT!
Jaka reklama?

Avatar Skwarek218
Mateusz "Eleven" Gajewski, znam jego twórczość i tak szczerze mówiąc to gra taka sobie czyli w sumie jakość jest proporcjonalna do jego filmików na YT. W sumie to dziwię się, że nie nazwał tej gry "Isaacopodobnej" tak jak chociażby Nuclear Throne i chyba EtG. Już wolę zagrać w Fuckboysy, które są lepsze. Poza tym to gra na podstawie youtubera, oczekiwanie czegoś dobrego to idiotyzm. Mogłeś zrecenzować grę PiterGamera, bo chłopak się tam postarał. A w zamian za to recenzujesz średnią grę zrobioną w RPG Makerze.
Edit: I piszesz, że jest ona lepsza od Undertale (może nie uwielbiam Undertale, ale przyznaję, że jest nawet niezła) na szczęście jest to tylko twoja opinia, którą się dzielisz a nie narzucasz każdemu.

Avatar Koteczek_21
Właściciel
PiterGamer i jego ALF. Oglądałem i seria jest spoko.

Avatar Kubox123456
pitergamer jest z jeja

Avatar Koteczek_21
Właściciel
Podasz link do profilu?

Avatar FanModziaczka2017
Skwarek218 pisze:
Która?

korniki elevenna

Avatar Koteczek_21
Właściciel
Mam wrażenie, że ta gra wie więcej niż się mi wydawało. Kiedy drugi raz zacząłem ją robić to zobaczyłem w strefie białej inną postać niż z tą, która wcześniej.

Avatar AquoZ32
mam wrazenie ze dajesz tworcy zbyt duzo creditu

Avatar
Konto usunięte
Możemy po prostu powiedzieć, że to była jakaś znośna fan-gra i tyle? Jak Pewds załapał się na własne gry, to nikomu dupsko nie pękało, bo to był ten "neo-nazista, szowinista i rasista w jednym". A to rzadkie jak na jutubera z 30< mln. subów.

Avatar CheekiBreekiPL
Bastoy, i tutaj akurat masz rację.

Avatar Daiblo
Szczerze jeśli miałbym się wypowiedzieć na temat dyskusji u góry, to połowa osób które mówią że Kroniki to gówno i słaba gra to osoby które albo w grę nie grały albo się z nią ani trochę nie zapoznały.
Otóż Kroniki moim zdaniem to bardzo dobrze zrobiona gra ponieważ zostało w nią włożone mnóstwo pracy i czasu osób które tę grę stworzyły. Nie dość że grafiki, soundtrack, i mapa jest wykonana starannie to w dodatku ma ciekawą historię. Oczywiście gra bez minusów nie jest, jednym z takich jest np to że niektóre etapy mogą być mylące lub trudne ale to da się ogarnąć a gra praktycznie nie ma bugów co na plus. W dodatku kodowanie (nawet w RPG Makerze) jest całkiem trudne jak się na tym nie znasz a Erkaes jeden z twórców gry zrobił dobrą robotę. Jeszcze chciałem dodać że jeśli gra zrobiona jest dla youtubera to wcale nie znaczy że gra musi być zła, a nawet jeśli ktoś robi specjalnie grę dla jakiegoś randoma z internetu to musi oznaczać że jego twórczość jest jakaś wyjątkowa i ciekawa. Nie wiem czy wiecie ale ostatnio Gimper robi serię z gier od widzów, i tam gry są 400x mniej staranniej zrobione niż KRONIKI ELEVENA bo są robione na szybko i nie mają tyle wkładu. A dajmy na to Gimper Simulator jest chwalony i wgl. Więc całkowicie nie rozumiem czemu pruć się tak o Kroniki Elevena gdy są dobrze i starannie zrobione i dużo czasu zostało w nie włożone by gra mogła być jak najlepsza duh. DISCLAIMER: TO TYLKO MOJA OPINIA więc nie hejtujcie za to gdy ja przedstawiam konstruktywną krytykę zaistniałej sytuacji.

Avatar Daiblo
Also zapomniałem dodać że ocenianie gry na podstawie tego czy jest zrobiona dla youtubera czy nie jest strasznie płytkie

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku