Umiejętności główne

Avatar FD_God
Właściciel
Jak zapewne każdy zauważył większość wad i zalet czy też profesji dają punkty do jakichś statystyk, otóż w tym temacie dokładnie sobie wyjaśnimy co taka umiejętność główna dokładnie oznacza.

PASYWNE

Siła: Twoja siła określa jak duży masz udźwig, a także pomaga w ustaleniu takich rzeczy jak otwieranie zamkniętych okien, odrzut przeciwnika przy walce wręcz itd. Najlepiej zwiększać swoją siłę podnosząc ciężary, najlepiej te, które nosi się większość czasu na własnych plecach. Można ją także zwiększać przy walce wręcz z ludźmi czy zombie albo przy różnorakich pracach fizycznych.

Kondycja: Kondycja zapewnia ci dłuższy bieg, co pozwala na przebieganie dalszych dystansów bez zmęczenia. Zwiększa to także prędkość biegania. Kondycje można zwiększać poprzez bieganie oraz wykonywanie ataków wręcz, gdy nie jest się zmęczonym.

ZRĘCZNOŚĆ

Bieganie: Określa jak szybko możesz biegać. Oczywiście zdobywa się w tym doświadczenie biegając. Jeżeli postać jest przemęczona, nie w formie, jest otyła, przeciążona to może zamiast tego jedynie iść szybciej, co również zapewnia doświadczenie w tej dziedzinie, co prawda mniejsze.

Ciche chodzenie: Ta zdolność pozwala na cichsze chodzenie i bieganie. Zdobywa się w tym doświadczenie chodząc lub biegając w pobliżu zombie. Szczególnie przydaje się nocą.

Zwinność Ta zdolność określa jak szybko się skradasz, przeskakujesz przez płot, przez otwarte okna itd. Tę zdolność rozwija się przy wcześniej wymienionych czynnościach.

Skradanie: Zdolność polegająca na przekradaniu się pomiędzy zombie. Tą zdolność rozwija się przy przekradaniu się w pobliżu zombie nie będąc przez nie wykrytym. Główny swój użytek ma w zamkniętych przestrzeniach.

OSTRZA

Celność: Zwiększa posługiwanie się ostrzami, a także celność i siłę uderzenia.

Garda: Pomaga graczowi w unikaniu zadrapań i ugryzień podczas używania broni ostrej. Zwiększa się przy celnym atakowaniu.

Konserwacja: Pomaga w oszczędzaniu wytrzymałości broni.

OBUCHY

Celność: Zwiększa posługiwanie się obuchami, a także celność i siłę uderzenia.

Garda: Pomaga graczowi w unikaniu zadrapań i ugryzień podczas używania broni obuchowej. Zwiększa się przy celnym atakowaniu.

Konserwacja: Pomaga w oszczędzaniu wytrzymałości broni.

RZEMIOSŁO

Stolarstwo: Ulepszanie swoich zdolności w stolarstwie pomaga przy naprawie przedmiotów, tworzeniu nowych i wytrzymalszych, drewnianych konstrukcji. Poziom w stolarstwie podnosi się poprzez tworzenie barykad, wykonywanie czegokolwiek co wymaga drewna, rozmontowywanie mebli i półek oraz piłowanie drewna na deski.

Gotowanie: Poprawianie swoich umiejętności w gotowaniu sprawia, że twoje jedzenie zyskuje na jakości przez co jest się dłużej nasyconym. Dodatkowo posiadając umiejętność gotowania na poziomie 4, kucharz może wykonywać jedzenie z zepsutych składników nie popadając tym samym w żadną chorobę. Doświadczenie w tej umiejętności zdobywa się poprzez gotowanie na źródle ciepła lub wedle jakiegoś przepisu.

Uprawa roślin: Podnoszenie swoich umiejętności w rolnictwie sprawia, że gracz może ocenić obecny stan rośliny, to czego potrzebuje itd. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywa się przy zbieraniu żniw.

Pierwsza pomoc: Pomaga szybciej leczyć rany, tworzyć lepsze bandaże, mieć znajomość wielu dolegliwości oraz jak im przeciwdziałać oraz zauważać infekcje. Doświadczenie zdobywa się przy wykonywaniu akcji medycznych na sobie i innych.

Elektryka: Podnoszenie poziomu w elektryce pozwala na używanie i konserwację agregatu prądotwórczego i tworzenie różnych elektronicznych rzeczy. Doświadczenia w elektronice nabywa się przy demontażu elektroniki oraz tworzeniu jakiejś domowej roboty.

Spawanie: Podnoszenie poziomu w spawaniu pozwala na tworzeniu struktur znacznie wytrzymalszych, niż te z drewna. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywa się przy budowie metalowych naczyń, struktur i barykad.

Mechanika samochodowa: Podnoszenie poziomu w tej dziedzinie pozwala na naprawę i wymianę części w samochodzie, a przy znajomości mechaniki samochodowej i elektryki, pozwala na włączenie samochodu bez potrzeby posiadania do niego klucza. Doświadczenia w tej dziedzinie nabywa się poprzez naprawę samochodów.

Kowalstwo: Podnoszenie umiejętności w tej dziedzinie pozwala na wytwarzanie coraz to lepszych przedmiotów na swoim kowadle, począwszy od prostych rzeczy jak groty strzał czy podkowy, to idąc przez miecze i na pancerzach kończąc.

BROŃ PALNA

Celowanie: Twoja umiejętność celowania określa jak celnie strzelasz, jaki odrzut ma broń, trafienie krytyczne (w głowę) oraz zasięg strzału. Nabywanie doświadczenia w strzelaniu jest proste, wystarczy celnie trafiać.

Przeładowywanie: Umiejętność przeładowywania określa jak długo zajmuje wyjęcie magazynku, załadowanie amunicji i odbezpieczenie broni. Doświadczenia nabywa się zwyczajnie poprzez przeładowanie broni, zawsze można też gdzieś na spokojnie usiąść i ćwiczyć to sobie w kółko i w kółko.

PRZETRWANIE

Wędkarstwo: Zdolność ta określa jak długo zajmuje ci łowienie, szansę na przerwanie żyłki, ucieczkę ryby, utratę przynęty, chwyt wędki oraz możliwość złapania większych ryb. Nabywa się doświadczenie od samego łowienia, niekoniecznie udanego. Oczywiście najlepiej złapać jakąś dużą rybę.

Zastawianie pułapek: Umiejętność zakładania pułapek zwiększa szanse na złapanie czegoś w twoją pułapkę oraz możliwość tworzenia nowych pułapek. Doświadczenia w tej dziedzinie nabywa się przy łapaniu zwierzyny w swojej pułapce.

Zbieractwo Umiejętność zbieractwa daje większą szansę na znalezienie zarówno lepszych rzeczy jak i ich większej ilości. W celu zdobycia doświadczenia w tej dziedzinie, to najlepiej jest udać się do lasu.

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku