Plansza Otaku (Latajonca_Podusia)

Avatar Kadzio
Właściciel
Liczba Ludności: 661 000
Prowincje: 8
Surowce: + 10 SB, 10 SŻ, 100 SC
Dolary: + 800 000

Avatar Kadzio
Właściciel
Otaku to jedno z koalicyjnych państw bieguna południowego. Ze względu na swoje położenie geograficzne, klimat i stosunkowo niską liczbę ludności państwa Arenzydy i okolicznych wysp sformułowały specjalną koalicję działającą na płaszczyznach ekonomicznych, naukowych oraz militarnych. Ze względu na mały potencjał ludnościowy, duży potencjał surowcowy oraz badawczy państwa Arenzydy często w przeszłości były obiektem starań dużych państw o władzę w regionie i dostęp do surowców. Dziś państwa pozostają względnymi oraz bezwzględnymi suwerenami; jedynym przejawem niższości władz lokalnych pozostaje Cesarstwo Kodaktu, które musi uznać wyższość władz Ząbrawiecza. Częściowo sytuację podziela właśnie Otaku, którego głową i przedstawicielem na arenie międzynarodowej pozostaje Królowa Nadjenachu, jednak oficjalnie władzę w państwie sprawuje uniższy monarcha wybierany w Nadjenachu przy sporej przy tym roli mieszkańców Otaku, którzy w wyborach bezpośrednich dobierają ministrów i premiera (uniższy monarcha), po czym wybory są odsyłane do Królestwa, które jeszcze nigdy nie wyraziło sprzeciwu wobec decyzji mieszkańców Otaku. Symbioza tych państw nigdy nie przejawiała jakichś większych problemów, gdyż działa w większości na zasadzie wzajemnych korzyści. Otaku w każdej chwili może liczyć na dofinansowania ze strony Królestwa, a Nadjenach nigdy nie pogardził surowcami Otaku. Całkiem spory procent mieszkańców tego sporego rozmiarem państwa stanowią grupy badawcze z przeróżnych zakątków świata. Gospodarka opiera się głównie na eksporcie ryb w tym przede wszystkim śledzia i dorsza, ale też pstrąga. Wszyscy ojcowie w państwie to fanatycy wędkarstwa, którzy długie wieczory spędzają na łapaniu ryb w przeręblach. Do największych zagrożeń w państwie należy mimo wszystko jednak spore uzależnienie od Królestwa, a co za tym idzie, od jego systemu bankowego i waluty. Do silnych stron należy zaś silnie zakorzeniony patriotyzm wśród mieszkańców tego małego i kochanego państwa.

Avatar Kadzio
Właściciel
W kraju dochodzi do fali wstrząsających wydarzeń. Na północnym i wschodnim wybrzeżu dochodzi do prawdziwych mordów. Zabitych zostało już blisko dwieście niedźwiedzi polarnych, a liczba ta cały czas rośnie. Mówi się o mafii jednej lub kilku, które na zlecenia firm futrzarskich i na własną korzyść zabijają niedźwiedzie i sprzedają ich futra, często w dramatycznych i niegodnych warunkach. Społeczność lokalna, ale nawet i reszta populacji domaga się podjęcia stosownych działań.

Avatar Latajonca_Podusia
Otaku

Stan skarbca na początku tury:
Surowce: 20 SB, 20 SŻ, 200 SC
Dolary: 1 600 000 $
Handel
▪ Z Woualdebougn: Otaku otrzymało 30 SB w zamian za 30 SC.
Stan skarbca po handlu:
Surowce: 50 SB, 20 SŻ, 170 SC
Dolary: 1 600 000 $

______________________________________________________________________________
Pani premier siedziała obecnie w swoim gabinecie spoglądając w tej chwili to na swój ulubiony kubek ze wzorkiem w kwiatki to na zapisane drobnym druczkiem kartki leżące na blacie biurka. Właśnie skończyła ich lekturę i była zasmucona wieściami chociaż na twarzy zachowywała absolutny spokój. Dwieście zupełnie niewinnych zwierząt, które zginęły tylko po to by jakaś rozkładająca się z wyglądu parszywa damulka mogła paradować w białym futrze na jednym z obrzydliwie bogatych bali, a następnie rzuciła te futro w kąt by kupić drugie.
- Jak można robić coś takiego… - Kobieta pokręciła głową i opadła na skórzany fotel. Ale wykonany ze skóry syntetycznej czyli zdecydowanie żadne zwierzę nie ucierpiało przy jego produkcji. Owszem, pani premier nie była przeciwna połowom, hodowli tuczników, bojlerów, krów mięsnych czy innych zwierząt przeznaczonych na ubój. Jednakże to zupełnie inna rzecz niźli zabijanie wyłącznie dla cennej skóry. Mordowanie gatunku dla ubrania mającego zaspokoić tylko wrażenie estetyczne. To chore. Czasy gdy bez odzienia ze skóry lub futra zamarzał już dawno minęły.
Lydia zaczęła stukać palcami o szklany blat w miarę gdy w głowie krystalizował się jej plan. To na niej jako na najwyżej osobie w hierarchii państwa spoczywał obowiązek rozwiązywania wszelkich problemów. Zwłaszcza o takiej wadze. W końcu gdy blisko było już by przebiła się przez przeźroczystą warstwę mebla na wylot nagle podniosła prawą dłoń i nacisnęła przycisk dający znać, że jest już gotowa do rozmowy. Zdążyła tylko pociągnąć mały łyk herbaty gdy do gabinetu weszli minister spraw zewnętrznych oraz minister spraw wewnętrznych i administracji.
- Panowie, jak wiecie sytuacja jest niezwykle poważna. Chodzi tutaj nie tylko o postrzeganie Otaku przez sąsiadów, nie tylko o nasz wizerunek na arenie międzynarodowej ale też o los tych zwierząt. - Pani minister splotła dłonie. Obaj mężczyźni tylko chrząknęli w oczekiwaniu na dalsze słowa przywódcy państwa. - Dlatego niezbędne jest podjęcie natychmiastowych kroków. Ministrze Yngvar, ministrze Frár, Ci kłusownicy musieli się jakoś tutaj dostać. Najbardziej prawdopodobna według mnie opcja to po prostu podszycie się pod badaczy jacy często tutaj przybywają albo dotarcie drogą morską bądź lądową z sąsiednich państw. Dlatego też proszę o wzmożenie działań patrolowych straży granicznej oraz przybrzeżnej, prześledzenie uważnie osób, które przybyły do Otaku, a go nie opuściły, ale co najważniejsze to porozumieć się z odpowiednimi organami krajów Arenzydy oraz poprosić o pomoc Nadjenachu, Ligę Narodów i Zjednoczone Państwa Frontu Narodowego. To, że obecnie ten problem ujawnił się tylko u nas nie oznacza, że nigdzie indziej go nie ma. A może pozostała część świata posiada dane mogące nam się znacząco przydać.
Ministrowie skinęli głowami na znak potwierdzenia aczkolwiek przeczuwali – i słusznie – że to jeszcze nie koniec więc pozostali niewzruszeni.
- Możliwe, że to zorganizowana grupa przestępcza. Ale na pewno to ludzie całkowicie wyprani z człowieczeństwa. Nie okazują litości dla natury więc i my nie powinniśmy okazywać im litości. Powinniśmy użyć wszelkich dostępnych środków, także tych siłowych. Lecz najpierw musimy znaleźć winnych, a dopiero potem rozmawiać o metodzie kary. To na razie wszystko. - Kobieta skinęła głową na co ministrowie odpowiedzieli lekkim ukłonem po czym opuścili pomieszczenie by wykonać zlecone im zadania.
Czyli sprawy bieżące z głowy, teraz można się zająć rozwojem państwa. Nie, źle to zabrzmiało. Zupełnie jakby pani minister chciała załatwić problem kłusowników na odwal się byleby móc rozwijać naród. A to krzywdzące przedstawienie sprawy, zwłaszcza że Lydii rzeczywiście zależy na rozwiązaniu obecnego problemu.

Polecenia wydane przez panią premier:
# Zwiększenie sił patrolowo-zbrojnych
▪ Zlecić lokalnej firmie zbrojeniowej Oddinsovn budowę czterech śmigłowców szturmowych, kwota przeznaczona na przedsięwzięcie: 40 000 $, 40 SB, 20 SC
▪ Ustalić wraz z przedstawicielami firmy szczegóły oraz koszta ewentualnego wyposażenia wyżej wspomnianych śmigłowców w wyrzutnie przeciwpancernych pocisków kierowanych typu powietrze-ziemia oraz niekierowanych pocisków typu powietrze-ziemia przeznaczonych do zwalczania siły żywej oraz celów nieopancerzonych, kwota przeznaczona na zorganizowanie rozmów: 10 000 $
▪ Zrekrutować 1000 Piechoty (jeden oddział); kwota przeznaczona na to przedsięwzięcie: 10 000 $
▪ Ogłosić przetarg na zakup dronów patrolowych. Wymagana konfiguracja to wyposażenie w oprzyrządowanie optyczne, system termo- i noktowizji i dalmierz laserowy. Do tego drony mają działać w klimacie Otaku oraz posiadać wystarczające akumulatory by móc działać przez minimum dwadzieścia cztery godziny.
Kwota przeznaczona na ogłoszenie przetargu: 15 000 $

# Rozpoczęcie projektu "Oranżeria"
Założenia projektu: Utworzenie inteligentnych (wyposażonych w systemy automatyczne i zdalnie sterowane) kompleksów szklarnianych w których Otaku mogłoby hodować dowolne rośliny pomimo naszego niesprzyjającego rolnictwu klimatu.
Obecny etap: Stworzenie zespołu naukowców, badaczy, inżynierów, biologów itd. który od przyszłej tury rozpocznie pełną parą prace nad projektem.
Kwota przeznaczona na obecny etap: 50 000 $

# Dofinansowanie firmy zbrojeniowej Njordvang zajmującej się wytwarzaniem wojskowych jednostek morskich oraz niezbędnego wyposażenia okrętowego.
Cel dofinansowania: Utworzenie stoczni wojskowej w dogodnej do tego lokalizacji wraz z niezbędną infrastrukturą zaopatrzeniową oraz dokami przeznaczonymi do budowy jednostek morskich.
Kwota przeznaczona na te przedsięwzięcie: 300 000 $

# Przeprowadzenie szeroko zakrojonego śledztwa mającego na celu ustalenie skąd w ogóle wzięły się mafie kłusownicze na terenie Otaku.
Kwota na to przeznaczona: 100 000 $

Dyplomacja
Patrz roleplay powyżej oraz wiadomość w temacie z dyplomacją.

Ruchy wojsk
Rozpoczęcie działań ofensywnych wobec kłusowników jednocześnie uważając na faunę i florę. Wykorzystać przewagę jaką dają śmigłowce szturmowe, które mogą śledzić i ostrzeliwać wroga z góry.

Podsumowanie wydatków
- 525 000 $
- 40 SB
- 20 SC

Avatar Kadzio
Właściciel
Królestwo Nadjenachu odpowiedziało na skierowaną prośbę pozytywnie, ogłaszając możliwość wsparcia Otaku swoimi siłami zbrojnymi oraz odpowiednim sprzętem.
Firma Oddinsovn ogłosiła chęć dalszej modernizacji i uzbrojenia swoich śmigłowców w wymienione parametry. Za koszt uzbrojenia jednej jednostki Oddinsovn proponuje 114 000$.
Do przetargu nie zgłosiła się do tej pory żadna firma. Firmy ponoć oczekują konkretniejszych danych, ot np. ilości owych dronów.
Zespół specjalistów i inżynierów został skompletowany.
Prace nad nową stocznią ruszyły, część kosztów pokrywa Njordvang. Środki na dofinansowanie częściowo zostały dołożone do funduszy firmy na rzecz przejęcia pewnej firmy zbrojeniowej wytwarzającej wyrzutnie i rakiety do okrętów wojennych. W dalszym ciągu firma prosi o dofinansowanie w wysokości 920 000$ na przejęcie firmy. Firma czeka na ewentualne zamówienia do marynarki wojennej.
Początkowe śledztwo wskazuje na zaangażowanie ludzi z nawet 5 państw, w tym ze Stolyjewienowa.
Kłusownicy muszą działać bardzo ostrożnie i szybko, do tej pory nie udało się nikogo schwytać. Nie słychać też o nowych śladach zbrodni.

Avatar Latajonca_Podusia
Otaku

Stan skarbca na początku tury:
Surowce: 20 SB, 30 SŻ, 250 SC
Dolary: 1 875 000 $
Handel
▪ Z Woualdebougn: Otaku otrzymało 50 SB w zamian za 50 SC.
Stan skarbca po handlu:
Surowce: 70 SB, 30 SŻ, 200 SC
Dolary: 1 875 000 $

Polecenia wydane przez panią premier:
# Zwiększenie sił patrolowo-zbrojnych
▪ Poprosić firmę Oddinsovn o dokładne parametry techniczne rakiet, które mogłyby posłużyć jako wyposażenie śmigłowców (jaka wyrzutnia po ile rakiet, parametry rakiet, itp.). Jeśli dostarczone dane okażą się zgodne z prawdą i zadowolą "górę" to firma otrzyma adekwatne wynagrodzenie, kwota przeznaczona na kontynuowanie rozmów: 10 000 $
▪ Ogłosić przetarg na zakup czterech dużych dronów patrolowych (Coś ala Global Hawki czy coś w ten deseń) oraz dziesięciu małych dronów patrolowych. Wymagana konfiguracja to wyposażenie w oprzyrządowanie optyczne, system termo- i noktowizji i dalmierz laserowy. Do tego drony mają działać w klimacie Otaku oraz posiadać wystarczające akumulatory by móc działać przez minimum dwadzieścia cztery godziny.
Kwota przeznaczona na ogłoszenie przetargu: 15 000 $

# Kontynuacja projektu "Oranżeria"
Założenia projektu: Utworzenie inteligentnych (wyposażonych w systemy automatyczne i zdalnie sterowane) kompleksów szklarnianych w których Otaku mogłoby hodować dowolne rośliny pomimo naszego niesprzyjającego rolnictwu klimatu.
Dodatkowy dopisek - konstrukcja ma być zabezpieczona przed ewentualnymi skutkami globalnych kataklizmów i posiadać własne źródło zasilania (najlepiej reaktor atomowy + biogaz).
Dodatkowy dopisek nr 2 - kompleks ma charakteryzować się również możliwością dobudowy nowych elementów oraz instalacją nowszych rozwiązań technicznych.
Obecny etap: Rozpoczęcie budowy pierwszego kompleksu nieopodal stolicy (o ile nie będzie to kolidować z dopiskiem o zabezpieczeniu przed globalnymi kataklizmami). Przygotowanie skoroszytu w którym zostanie oszacowana przewidywana pełna kwota stworzenia kompleksu wliczająca w to koszta sztucznej inteligencji, niezbędnych zapasów nawozów, nasion i wody na dziesięć lat..
Kwota przeznaczona na obecny etap: 500 000 $ + 50 SB + 50 SC

# Dofinansowanie firmy zbrojeniowej Njordvang zajmującej się wytwarzaniem wojskowych jednostek morskich oraz niezbędnego wyposażenia okrętowego.
Cel dofinansowania: Utworzenie stoczni wojskowej w dogodnej do tego lokalizacji wraz z niezbędną infrastrukturą zaopatrzeniową oraz dokami przeznaczonymi do budowy jednostek morskich.
Kwota przeznaczona na te przedsięwzięcie: 920 000 $

# Kontynuowanie śledztwa mającego na celu ustalenie skąd w ogóle wzięły się mafie kłusownicze na terenie Otaku.
Kwota na to przeznaczona: 100 000 $

# Zorganizować wśród obywateli dwie ankiety:
- Pierwsza ma na celu zapytanie czy są za utworzeniem czegoś w rodzaju milicji obywatelskiej, która zajmowałaby się patrolowaniem i ochroną zwierząt przed kłusownikami.
- Druga ma dotyczyć tego, czego mieszkańcy chcieliby w Otaku i czy obecnie rząd idzie drogą której oczekują.
Kwota na to przeznaczona: 10 000 $

# Utworzyć organ państwowy mający zajmować się ewentualnymi niedopatrzeniami finansowymi oraz wyszukiwaniem korpukcji.
Kwota na to przeznaczona: 100 000 $


Dyplomacja
> Dziękujemy Królestwu Nadjenachu za szczerą chęć pomocy. Obecnie najbardziej potrzebny będzie nam osprzęt pozwalający zlokalizować kłusowników - wszelkiej maści aparatura wykrywająca, zwiadowcza i radiolokacyjna.
> Otaku przeznacza 40 000 $ (5% przychodu) dla funduszu na rzecz katastrof.

Ruchy wojsk
Rozpoczęcie działań ofensywnych wobec kłusowników jednocześnie uważając na faunę i florę. Wykorzystać przewagę jaką dają śmigłowce szturmowe, które mogą śledzić i ostrzeliwać wroga z góry.

Podsumowanie wydatków
- 1 695 000 $
- 50 SB
- 50 SC

Avatar Latajonca_Podusia
Otaku
Stolica: Asðrárg
Pozostałe główne miasta:
▪Rundladg
▪Grympuv
▪Sanráág
▪Rosefjörður
▪Vandigglaur
▪Khogstauh
▪ MithrandrðÞðir
▪ Yishard
▪ Dragkröhis
▪ Pendáv

Avatar Kadzio
Właściciel
Dokładne parametry zestawów rakietowych przygotowanych przez Oddinvsovn:
Długość: 120 cm,
Średnica: 12 cm,
Rozpiętoś: 26 cm,
Masa: 45 kg,
Napęd: silnik rakietowy na paliwo stałe,
Prędkość: 2000 km/h,
Zasięg: od 500 do 7000 m,
Cel: przeciwpancerny, cele powietrzne.
Na jeden helikopter przypadają dwa zestawy, po 2 rakiety w jednym zestawie.


Do przetargu na 4 duże drony złożono 2 oferty dwóch firm, jedna z Królestwa Nadjechanu, a druga z Yieez Utah. Pierwsza firma zaproponowała 4 hitowe drony spełniające wszystkie wymagania, ale pozwalające na stały lot przez 12 godzin. Cena jednostkowa przy 4 sztukach to 60 000$, a cały koszt przetargu to 240 000$.
Druga oferta pochodzi z firmy Polska SA, z Yeez Utah, która oferuje drony model X2, za cenę 75 000$ za sztukę, przy zachowaniu wszystkich wymaganych cech, a przy tym zezwalające na lot do 18 godzin. Cena całości przetargu wyniesie 300 000$, ale przy wyborze całości oferty Polska SA, czyli przy zakupie 10 małych dronów, cena za przetarg na duże drony opieje kwota 280 000, czyli o 20 000$ mniej niż w opcji bez małych dronów.
Do przetargu na mniejsze drony obie firmy dołączyły swoje mniejsze odpowiedniki. Pierwsza firma cały kontrakt na małe drony z akumulatorem zapewniającym dokładnie tyle samo godzin latania (12) wyceniła na 300 000$ (30 000$ za sztukę). Są one dokładnie odwzorowaną wersją ich większych braci, jednak w dwukrotnie mniejszej odsłonie. Polska SA złożyła nieco droższą ofertę na 10 małych dronów, bo w kwocie 350 000$ (35 000$ per sztuka). Drony te, dokładnie model XM2, pozwalają przy tym na większą od konkurencji baterię pozwalającą operować dronem przez 15 godzin. Przy wyborze obu ofert, cena przetargu na duże drony zmaleje o 20 000$. Pierwsza firma nie dokłada od siebie żadnych promocji, a obie mają taki sam czas realizacji kontraktu - od razu w następnej turze drony są na wyposażeniu twojego państwa.

Pierwsza ogromna farma w ramach programu "Oranżeria" ruszyła na najbezpieczniejszej prowincji przy granicy z Cesarstwem Kodaktu i Stamaltydy. Odrzucono przy tym prośby o wybudowanie obiektu w okolicy stolicy ze względu na paragraf o bezpieczeństwie przed kataklizmami.
Rozpisano wstępne koszta projektu, który w założeniu zakładał budowę 5 takich obiektów, by nieco zmniejszyć koszta przedsięwzięcia:
- Opracowanie od zera sztucznej inteligencji, która bada i monitoruje wszystkie parametry obiektów, począwszy od temperatury do nawodnienia każdej rośliny z osobna i dostosowuje parametry obiektu do panujących z zewnątrz warunków - ±700 000$
- zapasy sadzonek, nasion i nawozów pochodzenia naturalnego - ±150 000$, woda będzie dostarczana z źródeł czystej wody źródlanej, dlatego wlicza się koszta tylko osprzętu do transportu i filtracji wody,
- wydrążenie specjalnego obiektu w jednym z lodowców, który nada się do przechowywania nieużywanych nasion i nawozów sztucznych zamiast budowania nowego ośrodka - ±200 000$.
Nie zużyto żadnych surowców przeznaczonych na ten etap.

Buduje się nową stocznię w Yishard, która będzie specjalizować się w okrętach głównie patrolowych i niewielkich fregat. Spółka zapowiada już prace projektowe nad pierwszą jednostką, która powinna być gotowa do produkcji w ciągu 2 lat.

Trop złapany przez grupę śledczą i prokuraturę urwał się i doprowadził śledczych do wniosku, że kłusownicy prawdopodobnie nie są obywatelami Otaku, a najprawdopodobniej są obywatelstwa stolyjewienowskiego. Śledczym nie udało się odkryć w tej sprawie nic nowego, ale są pewni, że mafia ma doświadczenie w tej kłusownictwie i musi być potężną organizacją, gdyż w zwłokach pozostawionego jednego ciała znalazły się ślady paraliżującej substancji, możliwej do stworzenia w bardzo zaawansowanych warunkach.

W ankiecie Stravopols uzyskano odpowiedzi:
- 86,3 proc. ankietowanych uważa, że władze powinny wydzielić specjalny oddział policyjny na rzecz patrolowania miejsc występowania niedźwiedzi polarnych.
- 67,8 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia pracę rządu.
Stravopols podaje, że udział w ankiecie brało 242 000 Otakian (około 37% społeczeństwa).

Utworzono organ antykorupcyjny.

Królestwo Nadjenachu może dostarczyć bezpłatnie kamery i czujniki do monitorowania legowisk niedźwiedzi w ilości 60 zestawów.

W ostatnim czasie aktywność kłusowników spadła do zera. Zupełnie nie uświadcza się ich aktywności, a i nie odnotowuje się zaginięć niedźwiedzi, choć kontrola ich populacji jest mocno ograniczona poprzez brak choćby najprostszego oczipowania zwierząt.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Kadzio
Właściciel: Kadzio
Grupa posiada 780 postów, 18 tematów i 14 członków

Opcje grupy [Najlepszy P...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie [Najlepszy PBF] Countryland ― Apocalypse