Dyplomacja & Niusy

Avatar Kadzio
Właściciel
Dyplomacja i ewentualne niusy ze świata, którymi chcecie się podzielić.

Avatar Kuba1001
Proponuję wszystkim swoim sąsiadom pakt o nieagresji i umowę odnośnie wzajemnej pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Avatar Kadzio
Właściciel
Sąsiednie kraju są zainteresowane przedłużeniem paktu. Dopytują, czym są sytuacje kryzysowe i na czym miałaby polegać pomoc.

Avatar Kuba1001
Skoro tak, to pakt podpisany.
Sytuacje kryzysowe to nie tyle wojna, wzajemna pomoc w razie konfliktów zbrojnych jest inną sprawą, bardziej mowa o katastrofach wszelkiej maści: Klęskach żywiołowych, epidemiach chorób, pladze Zombie i tym podobnych. Wzajemna pomoc to wysłanie odpowiednich jednostek wojskowych do ustabilizowania sytuacji, jeśli będą one potrzebne, i/lub wsparcie w postaci surowców oraz dolarów.

Avatar Kadzio
Właściciel
Jeśli nie będą one wykorzystywane w ramach opresji aparatu władzy; do tłumienia przemarszów, protestów etcetera, wykorzystywane w działaniach przeciwko wolności czy innych państw, to wszystkie państwa z wyjątkiem Soanjewa przystają na umowę na okres 5 tur.

Avatar Kuba1001
Oczywiście, że nie będzie to wykorzystywane w takich celach. Tak czy inaczej, jest zgoda.

Avatar maxmaxi123
Ildachan półcny do sąsiadów:
Jeżeli chodzi o te granice, zamknięte miały być tylko z południem. Nie wiadomo jeszcze kto, ale ktoś podmienił rozkazy i... wyszło jak wyszło. Żołnierze, którzy wtedy strzelali, zostaną za niedługo ukarani.

Avatar Kadzio
Właściciel
Ministerstwa Spraw Zagranicznych państw sąsiednich przekazują, jakoby nie doszło do aktów strzelanin na granicy, dzięki stosownej i błyskawicznej informacji o zakazie przekraczania granic oddanej do mieszkańców tych krajów.

Avatar maxmaxi123
A teraz do tego zpf gówno cosia i tej ligi narodów czy innego cholerstwa, co to ostrzega Ildachan północny:
Gówno was powinno obchodzić, co się dzieje w innej części świata.

Avatar Kadzio
Właściciel
maxmaxi123 pisze:
A teraz do tego zpf gówno cosia i tej ligi narodów czy innego cholerstwa, co to ostrzega Ildachan północny:
Gówno was powinno obchodzić, co się dzieje w innej części świata.

ZPFN i Liga Narodów przemyślą jak odnieść się do tych słów i jak na nie zareagować.

Avatar maxmaxi123
Najlepiej nijak. Niech zostaną przy swoim, a nie się wtryniają nie tam, gdzie trzeba.

Avatar Kadzio
Właściciel
Liga Narodów postanowiła zakończyć temat i wydać ostrzeżenie przed dalszym pójściem w zaparte. Ostrzegamy, następny raz zakończy się zakazem handlu na co najmniej turę.

Ponadto Liga Narodów ogłasza obowiązkowy pobór datków w wysokości 5% rocznego przychodu. Pieniądze trafią do otwartego funduszu pieniężnego na wypadek katastrof i klęsk żywiołowych, o których wypłatę będzie mogło się ubiegać każde państwo, które wpłaciło datek.

Avatar maxmaxi123
//Wtedy ogólny handel z botami, czy tymi co są w tej śmiesznej lidze?

Avatar Kuba1001
//A to nie jest tak, że prawie wszystkie są członkami tej śmiesznej ligi?//

Avatar Kadzio
Właściciel
//jeszcze nie wiem. a w lidze na ten moment są wszyscy

Avatar Kadzio
Właściciel
- w Królestwie Nadjechanu, w jednym z techpolis, mianowicie Galebeerd, doszło do niespotykanej sytuacji. W jednej z knajp FastFood, gdzie klientów obsługują roboty kierowane sztuczną inteligencją doszło do zabawnej i strasznej sceny, gdzie jeden z robotów odbierających zamówienia odmówił realizacji zamówienia, a następnie przeszedł do obrażania otyłej kobiety, negując zamówienie jakie złożyła. Stopniowo przyzwyczajana opinia publiczna zgodnie uznała sytuację za zabawną, ale są i ci, którzy wieszczą ludzkości zagładę, która zaczyna się już teraz w techpolis. Sytuację uspokaja operator restauracji odpowiedzialny za oprogramowanie robotów, który zapewnia, że to sprawka hakerów, którzy zmusili robota do takich działań. Firma zapewnia, że prace nad poprawą zabezpieczeń zostały dawno zakończone i wprowadzone do robotów,
- Kapitel Electronia z Kasywca wprowadza na rynek tani smartfon typu wearables z giętkim ekranem, który można dowolnie wyginać dostosowując go do swoich wymagań. Mogą go już zamówić mieszkańcy między innymi Kasywca, ZPFN, Błykowa, Paletzu oraz Zaxu Partifel,
- rząd Stolyjewienowa ostrzega mafie futrzarskie przed ewentualnymi polowaniami na ich niedźwiedzie polarne i jakiekolwiek inne dzikie zwierzęta, zapowiadając, gotowość do podjęcia działań typu oko za oko, ząb za ząb, czyli przy udowodnionym atakom na dzikie zwierzęta wojsko podejmie się polowania na głowy kłusowników.

Avatar Latajonca_Podusia
Otaku
W wyniku wzmożonej aktywności mafii kłusowniczej na terenach Otaku pani premier Lydia Rossendottir zwraca się do pozostałych państw Arenzydy, Królestwa Nadjenachu, Ligi Narodów i Zjednoczonych Państw Frontu Narodowego o współpracę na polu zwalczenia problemu, przeprowadzenia szeroko zakrojonych poszukiwań nie tylko w Otaku ale i pozostałych krajach południowego kontynentu bowiem band kłusowników może być znacznie więcej oraz o współdziałanie w przyszłości by uniknąć powtórzenia tego procederu.
Zaznaczamy także zawczasu iż zamierzamy użyć wszelkich możliwych środków by ukrócić ten proceder wliczając w to użycie sił zbrojnych.

Avatar Kadzio
Właściciel
Królestwo Nadjenachu zapowiada pomoc udzielając do działań swojego sprzętu wojskowego i wysyłając tam swoich żołnierzy.
Jako, że Ligę Narodów reprezentują wszystkie narody, to daje się im głos w tej sprawie, może inne kraje mają na tym tle jakieś doświadczenie.

Avatar Kadzio
Właściciel
Rządy Wilimei, Kuwcji oraz Fantmana oskarżają Barmineję o zbagatelizowanie potężnego zagrożenia, które wymknęło się im spod kontroli. Przedstawiciele tych państw ogłosiły embargo na produkty z Barminei i Walmaru Ordyjskiego, a także zapowiedziały akcję kłusowniczą, by wybić wszystkie dzikie zwierzęta, które stanowią główny środek przenoszenia wirusa. Zwracają też uwagę na lekkomyślne działania rządu, który nie znając zakresu żywotności temperaturowej wirusa spala zakażone zwłoki, narażając wszystkich na rozprzestrzenianie się wirusa drogą powietrzną, przy założeniu, że wysoka temperatura go nie zabija. Wszystkie trzy państwa przystąpiły do opracowania leku na chorobę, ale zważywszy na to jak idzie to Barminei, antidotum może być bardzo trudne, a nawet niemożliwe do wynalezienia, ze względu na ogromną odporność wirusa.

Avatar MrCC4
Błykow oferuje pomoc państwom zarażonym w znalezieniu leku. Potrzebuje jednak próbek.

Avatar maxmaxi123
Ildachan Północny przeprasza sąsiadów (sąsiadów, nie ligę czy tam to zpfn gówno, żeby nie było) za te ustawy, jakie niedawno wprowadzili. Osiągnęli już swój cel i wprowadzą teraz nowe reformy, które ustabilizują sytuację.

Avatar Kuba1001
//Nie daj się tłamsić Maxior, napi**dol im wszystkim, ja tak zawsze robiłem.//

Avatar maxmaxi123
//Na to jeszcze przyjdzie czas.//

Avatar Kuba1001
//Na eksport wpie**olu do sąsiada jest zawsze dobry czas.//

Avatar MrCC4
MrCC4 pisze:
Błykow oferuje pomoc państwom zarażonym w znalezieniu leku. Potrzebuje jednak próbek.

Avatar Kadzio
Właściciel
Wilimea, Kuwcja oraz Fantman z przyczyn bezpieczeństwa nie rozsyłają próbek nigdzie poza tereny, w których już występują.

Avatar MrCC4
W takim razie Błykow nic nie może zrobić.

Avatar Kadzio
Właściciel
Meteorolodzy ze wszystkich części świata na czele z zespołami z Królestwa Nadjechanu oraz Błykowa, i Zjednoczonych Wolei zgodnie zapowiadają, że najbliższe lata przyniosą katastrofalne w skutkach kataklizmy, w tym potężne tsunami, susze, tornada oraz śmiercionośne burze.

Doszło do zniknięcia kutru rybackiego w akwenie rybackim między Zaxem Partifel, Tobolichi oraz Eltzedonii. Zaginięcie nastąpiło najbliżej Tobolichi, to zespoły ratownicze z tego kraju wyruszyły na pomoc. Do tej pory nikomu nie udało się jednak odnaleźć zaginionych ani śladu kutru, ani sygnału dochodzącego z łodzi.

Agencja Kosmiczna USpace z Zjednoczonych Stanów Ulrychii odkryła niedawno 6 nowych planet podobnych do naszej. Podejrzewa się, że może na nich istnieć woda w stanie ciekłym.

Dziś przez stolicę Ildachanu Północnego przeszły masowe protesty przeciwko tyrańskiej polityce władzy względem otaczających krajów. Szczególnie młodzi Ildachanie demonstrują, żądając zniesienia zakazu migracji oraz przyjęcia nowego tonu w kontaktach z Ildachanem Południowym.

Avatar Kadzio
Właściciel
Służby specjalne Wischi Andores schwytały agenta specjalnego, który pod naciskiem ujawnił, że przysłano go z Kantse, gdzie zlecono mu zdobycie informacji na temat andorejskiego wojska, jednak zapewnił, że nie zdobył żadnych informacji i może zostać puszczony na wolność. Andorejski sąd zadecydował jednak o aresztowaniu agenta na czas pół roku. Stanowisko Kantse na ten moment jest jasne i mówi, że Kantse nigdy nie szkoliło agentów ani nie korzystało z ich usług, a przy tym zarzeka się jakichkolwiek działań wywiadowczych prowadzonych na Wischi Andores. Stosunki obu państw, które od zarania dziejów były bardzo serdeczne i przyjacielskie, znacząco się oziębiły.

Avatar Kadzio
Właściciel
Liga Narodów przypomina o zbiórce pieniędzy na konto funduszu na rzecz katastrof w kwocie 5% rocznego przychodu. Zbiórka jest obowiązkowa.

Avatar MrCC4
//Niech spi***ala//

Avatar Kadzio
Właściciel
// sam możesz być kiedyś w potrzebie :)

Avatar maxmaxi123
//Zarabiam dwa miliony, sam mogę sobie opłacić katastrofę, lol.

Avatar Kadzio
Właściciel
// słyszałeś o solidarności?

Avatar wiewiur500kuba
Ildachan Południowy wpłaci dopiero wtedy, kiedy zobaczy że ten budżet jest wykorzystywany na różnego rodzaju katastrofy. Póki co, nie wiemy czy pieniądze nie pójdą na jakieś inne zachcianki Ligii, czy innych większych państw.
// I tak jestem pewien, że jak ktoś nie wpłaci to "przypadkowo" dostanie katastrofę w kraju :)//

Avatar maxmaxi123
Kadzio pisze:
// słyszałeś o solidarności?

//Nawet nie wiesz, jak mnie wkurza istnienie tej cholernej Ligii.
A teraz lapek też słabo chodzi, to jestem bardziej wściekły...

Avatar MrCC4
//Wpłacę. Ale niech spi***alają//

Avatar Kadzio
Właściciel
//Liga Narodów to chyba akurat najbardziej solidarne i uczciwe stowarzyszenie na świecie.//

Liga Narodów nigdy nie przeznaczyła pieniędzy na coś innego niż na to, na co te pieniądze zostały wpłacone.

Avatar Kuba1001
//Liga Narodów chce pięć procent z tego co dostaję na turę czy jak?//

Avatar opliko95
Kadzio pisze:
Liga Narodów przypomina o zbiórce pieniędzy na konto funduszu na rzecz katastrof w kwocie 5% rocznego przychodu. Zbiórka jest obowiązkowa.
Zax Partifel
Czy mogli byśmy prosić o odpuszczenie zbiórki na czas kiedy zajmujemy się usuwaniem skutków katastrofy naturalnej która miała miejsce na terenie naszego państwa? Nie prosimy o pomoc, ponieważ obecnie wydaje nam się, że poradzimy sobie bez niej, jednak brak utrudnień w postaci wpłaty z pewnością nam to ułatwi.

Avatar Kadzio
Właściciel
//z przychodu turowego//
Liga Narodów zgadza się, Zax Partifel może wpłacić pieniądze, kiedy upora się ze swoimi sprawami.

Avatar Kuba1001
Wpłacam 110.000 dolarów, jako 5% turowego przychodu, ergo tyle, ile życzy sobie Liga.

Avatar Kadzio
Właściciel
Trzeba zaznaczyć, że sama Liga Narodów posiada budżet 15 milionów dolarów, natomiast tego typu składki są potrzebne i będą organizowane co jakiś czas.

Avatar Kadzio
Właściciel
Liga Narodów przygląda się postępowaniu władz Zaxu Partifel i pospiesza je do podjęcia szybszych i bardziej konsekwentnych działań, gdyż czas działa na niekorzyść wszystkich państw i dziwi nas brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony państw z okolicy akwenu, gdyż zanieczyszczenie to w sposób znaczny i wręcz krytyczny wpływa na ekosystem akwenu. Liga Narodów wesprze akcję specjalistycznymi okrętami ze Zjednoczonych Państw Frontu Narodowego, ale po zakończeniu akcji zapowiada kary finansowe, jeśli władze nie przyspieszą prac nad oczyszczaniem akwenu.

Avatar Kadzio
Właściciel
Liga Narodów nakłada karę finansową na Ildachan Północny w kwocie 120 000$ za brak uiszczenia składki na rzecz katastrof.

Avatar maxmaxi123
//Czyli mam o 120 000 mniej czy jak?

Avatar Kadzio
Właściciel
Nie, musisz przeznaczyć tę sumę następnym razem na karę, nikt nie wyciąga od ciebie pieniędzy siłą.

Avatar Kadzio
Właściciel
W Tandzie ruszyło referendum w sprawie połączenia się ze Zjednoczonymi Wolejami. O referendum mówiło się od długiego czasu, aż w końcu nastał czas, w którym mieszkańcy Tandy połączą się z okalającym je mocarstwem. Wyniki referendum będą znane już jutro. Już teraz dochodzi do wielu aktów przemocy w lokalach wyborczych. Aktywiści znacząco sprzeciwiają się polityce unifikacji, bo możliwe, że zatrze ona silną identyfikację narodową mieszkańców Tandy i odeśle do kosza ich kulturę na rzecz silniejszej i liczniejszej kultury wolejskiej.

Avatar Kadzio
Właściciel
Referendum w Tandzie zostało przerwane przez siły zbrojne Tandy, które ogłosiły zamach stanu. Wojsko Tandy okupuje sejm w stolicy, Suandzie do momentu dymisji rządu. Rząd w międzyczasie ewakuował się do Zjednoczonych Wolei, skąd poprosił o wsparcie siły wolejskie, by te pomogły uporać się z "niesfornymi wrogami stanu". Nie zapadły jeszcze decyzje ze strony Wolei, natomiast została zachwiana sytuacja w Tandzie w stopniu znacznym. Na ulicach wybuchają zamieszki przeciwko obywatelom i państwu Zjednoczonych Wolei, a całe państwo dosłownie wyłączyło się z funkcjonowania. Płonie jeden z drapaczy chmur w Suandzie. Decyzję ze strony Wolei powinniśmy poznać już w najbliższych dniach, jednak ze względu na tempo rozwoju sytuacji, decyzja bardzo prawdopodobnie mogła już zapaść, ale jeszcze nic o niej nie wiemy.

Avatar Kuba1001
Proponuję wszystkim swoim sąsiadom, z wyjątkiem Soanjewa, które wcześniej odrzuciło podobną propozycję, przedłużenie paktu o nieagresji i umowy o wzajemnej pomocy na okres kolejnych 10 tur, na takich samych zadach, jak wcześniej.
Proponuję wszystkim sąsiadom, tym razem bez wyjątku, założenie ambasady Woualdebougn w jednym z ich większych miast lub stolicy, w zamian oferując możliwość zakładania przez nich ambasad na terenie mojego kraju. Ma to na celu usprawnić współpracę dyplomatyczną naszych narodów oraz zacieśnić więzi między nimi.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Kadzio
Właściciel: Kadzio
Grupa posiada 780 postów, 18 tematów i 14 członków

Opcje grupy [Najlepszy P...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie [Najlepszy PBF] Countryland ― Apocalypse