Comiesięczny(?) przegląd kulturowy Zawiszy

Avatar ZawiszaMikolow
Właściciel
*W formie takich jak ten, okresowo pojawiających się tematów widziałbym dalsze funkcjonowanie grupy*

Moi drodzy,
Kulturowym tematem Czerwca nr 1 jest pewnie w domach większości z nas mundial, ale na ten temat jeszcze sobie podyskutujemy, przy okazji zaczynającej się "na dniach" fazy pucharowej.
Dla mnie prywatnie drugim tematem miesiąca były Targi E3, i to o nich chciałem kilka zdań napisać, a następnie wymienić się z wami wrażeniami. A więc:

1. Cyber Punk 2077 - oczywiście, o czym innym mogłem wspomnieć w pierwszej kolejności? Polska produkcja tysiąclecia, "Avatar" europejskiego przemysłu growego, Święty Grall w panteonie światowych premier nadchodzących lat i linia Maginota dominacji gier RPG.
Na E3 w końcu zobaczyliśmy trailer (drugi, po 5! latach przerwy) oraz pierwsze gameplaye. Wróć! te zobaczyli tylko dziennikarze przebywający na targach.
Co do filmu promocyjnego, to jestem nastawiony dosyć pozytywnie - świetnie zrobiony, trochę przerostu formy nad treścią ale w końcu mam takie pozytywne poczucie, że Polacy potrafią coś zrobić tak, że nie odstaje to od tego co robi się za granicą. Równie dobrze mógłby to być trailer amerykańskiego blockbustera filmowego - oby produkt końcowy również przywodził podobne skojarzenia. Na plus na pewno również zbudowany od razu hype - prezentacja gry "z pompą" podczas największej konferencji na targach, od razu rozpoczęta kampania marketingowa itp.
O narzekaniach na rozstrzał między stylistyką starego a nowego tralera nie będę się wypowiadał, bo mi to w sumie lotto :P
Co do gameplayu - podobno spoko. W sumie nic więcej nie mogę napisać, polecam poszukać wypowiedzi dziennikarzy, którzy mili okazję zobaczyć kawałek gry.

2. Fallout 76 - uniwersum "FO" lubię bardzo, aczkolwiek mam wrażenie że przeżywa ona lekki zastój fabularny. No, ale jakimś wielkim fanboyem serii na pewno nie jestem - grałem tylko w NV, którego nawet nie skończyłem, chociaż grę uważam za bardzo przyjemną i przede wszystkim imersywną, no i może jeszcze spędziłem kilkadziesiąt minut w FO2 na kompie kolegi.
Na ten moment kupna nowej części nie planuję, ale jakby się okazało że wyjdzie ona w systemie "Play everywere" i moduł multi będę mógł ogrywać z niekonsolowymi znajomymi - w takim wypadku szansę na kupno znacząco rosną :D
Od trzech dni ogrywam natomiast FO4, który zapewne w ramach promocji nadchodzącego spin-offu został dodany do abonamentu Game Pass na xboxie, który posiadam. Zobaczymy, czy zdołam się zhype'ować ;)

Zapraszam was do dyskusji na temat innych rzeczy pokazanych na targach, jak również do polemiki z tym co ja wyżej napisałem.
Endżoj.

Avatar ZawiszaMikolow
Właściciel
Przy okazji - zauważyliście, że data w tytule Cyber Punka to rok rozpoczęcia się zagłady świata w serii Fallout?
Przypadek...? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Avatar korobov
W cyberpunku bardziej rozwinięta jest cybertechnologia, implanty, mikrokondensatory, kostki pamięi... A w Falloucie po prostu wszystko może być bombą jądrową.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar ZawiszaMikolow
Właściciel: ZawiszaMikolow
Grupa posiada 13195 postów, 320 tematów i 39 członków

Opcje grupy Forum dyskus...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Forum dyskusyjne - czyli miejsce rozmów luźnych i