Plansza Ildachanu Północnego (maxmaxi123)

Temat edytowany przez Kadzio - 21 czerwca 2018, 01:50

Avatar Kadzio
Właściciel
Liczba Ludności: 1 003 742 000
Prowincje: 23
Surowce: + 10 SB, 10 SŻ, 100 SC | 10SB, 10SŻ, 100SC
Dolary: + 2 300 000 | 2 300 000

Avatar Kadzio
Właściciel
Ildachan południowy po rozpadzie związku Ildachanu Południowego i Północnego poszły w dwóch zupełnie różnych kierunkach. Północny Ildachan po szeregu ciężkich i wstrząsowych reform doprowadził państwo do czołówki państw o największej swobodzie osobistej i gospodarczej. Dlatego też kraj cieszy się znacznie wyższymi wskaźnikami ekonomicznymi niż jego południowy sąsiad. Sprzyja to migracji, gdzie mieszkańcy południowego Ildachanu wędrują na północ, gdzie znajdują lepsze warunki do życia, a sprzyja temu podobny język i kultura. Nie zmienia to jednak faktu, że Południowy Ildachan również szczyci się wysoką populacją, na co wpłynęła kultura i wierzenia.
Koniec końców Północny Ildachan nie jest szczególnie top of the top pod względem zaawansowania technicznego, na co wpływa ogromna liczba ludności, która wymaga racjonalnego i solidarnościowego myślenia, które wymusza na przywódcach trzeźwe myślenie. W kraju obowiązują specjalne strefy ekonomiczne, które napędzają rozwój. Kraj od lat męczy jeden z najwyższych wskaźników przestępczości na świecie, a same jednostki bezpieczeństwa zmagają się z brakiem funduszy.
Gorzej prezentuje się sytuacja na południu, które boryka się z wieloma problemami, od wysokiego wskaźnika śmiertelności aż po korupcję. Na południu panują rządy dyktatorskie, które rządziły państwem hardą ręka w czasie konfliktu z północą. Po konflikcie władze miał objąć parlament, jednak tak się nie stało, a przy władzy utrzymał się dyktator. Niewiele zapowiada zmianę zaistniałej sytuacji, a należy wspomnieć, że Północy sprzyja taki stan rzeczy, gdyż oznacza on dalszy napływ taniej siły roboczej z południa.

Avatar Kadzio
Właściciel
Ildachan Północny na sam początek zyskał problem wywołany przez południe. Firmy dostrzegają poważny problem, który może zaważyć na ich przyszłości, mianowicie brak rąk do pracy. Odkąd Południe (zwyczajowo mówić tak będę) zaostrzyło swoją politykę emigracyjną, napływ pracowników i naukowców z południa dramatycznie zaczął spadać, gdzie teraz można mówić o praktycznie zaniku imigracji do Ildachanu Północnego. Twój asystent podpowiada rozpoczęcie stosownej wymiany zdań i argumentów z południem, ewentualnego użycia argumentu siły albo argumentu blokad i sankcji. Mówi, że można się też powołać na jakieś prawa międzynarodowe i inne takie bla, bla bla....

Avatar maxmaxi123
Ildachan Północny

Rekrutacja
200 000 piechoty za 2 000 000$
Myśliwiec za 25 000$, 10 SB, 5 SŻ, 10 SC
2 Czołgi podstawowe za 40 000$, 40 SB i 4 SŻ
Moździerz za 12 500$, 20 SB i 5 SC

Reformy
1. Poza rekrutacją płatną do wojska, rząd wprowadza też obowiązkowy pobór osób z rodzin wielodzientych (to jest takich, co mają powyżej lub równo 3 dzieci) najstarsze dzieci obu płci, powyżej 16- stego roku życia, a inni mają mieć obowiązkową służbę roczną.
2. Z rozkazu władcy, granice zostają zamknięte, a firmy mają zatrudniać ludzi z północy, niech się w końcu ruszą. W razie czego, państwo może zająć się wypłatami, albo jakoś bardziej pomóc, żeby rodzimy lud z północy miał pracę.
3. Z rozkazu władcy, na jedną prowincję graniczną z południem, ma iść 100 żołnierzy, wyposażonych w amunicję ogłuszającą i strzelać do imigrantów, nie żeby zabić, co odstraszyć.

Handel
20 SB za 20 SC z Radiem
50 SB za 50 SC z MrCC4

Podsumowanie
- 2 077 500$
- 70 SB
- 9 SŻ
- 15 SC
+ 70 SB (Handel)
- 70 SC (Handel)

Avatar Kadzio
Właściciel
Rodzice nieletnich jawią się mocno niezadowoleni i zaniepokojeni nowym wymogiem, określając działania władz wprost zaciągniętymi z południa.
Problem zwalczania ognia ogniem został... zaogniony. Polityka zamkniętych granic nie spotkała się z żadnym odzewem na południu, gdzie owa reakcja mogła zostać przewidziana, natomiast swoje zaniepokojenie wyraziły Kantse i Wischi Andores, a także Tobolichi, gdzie to pierwsze odpowiedziało takimi samymi działaniami i zamknęło granice dla obywateli obydwu Ildachanów. O opanowanie i rozsądek apelują wszystkie kraje regionu, alarmują, że dalsza polityka Ildachanu może doprowadzić do destabilizacji regionu i w szczególności uderzy w Ildachan.
Obrzydliwy rozkaz władcy spotkał się z potępieniem Zgromadzenia Narodowego z rotacją w ZPFN, które zdecydowało się nie podjąć żadnych działań, ale apelowało o zaprzestanie rozwiązań siłowych.

Avatar maxmaxi123
//Eeee... Jak ja tylko z południem chciałem zamknąć?

Avatar Kadzio
Właściciel
maxmaxi123 pisze:

2. Z rozkazu władcy, granice zostają zamknięte, a firmy mają zatrudniać ludzi z północy, niech się w końcu ruszą. W razie czego, państwo może zająć się wypłatami, albo jakoś bardziej pomóc, żeby rodzimy lud z północy miał pracę.

Gdzie, bo nie widzę?

Avatar maxmaxi123
Sądziłem, że to oczywiste że do południa. Sam mi w turze napisałeś, że z południa łażą, więc po co miałbym wszystkie granice zamykać?

Avatar Kadzio
Właściciel
To napisz, że zamykasz ją na granicy z Ildachanem, sam mam się domyślać co piszesz? Biorę pod uwagę tylko to, co widzę.

Avatar maxmaxi123
Ildachan Północny

Werbunek
100 000 piechoty za 1 000 000$
2 szpieg za 24 000 $ i 10 SB

Ruchy Wojsk
PW

Sprawy wewnętrzne
Zainwestowanie 1 000 000$ w przemysł zbrojeniowy i różnego typu fabryki produkujące sprzęt wojskowy, jak i firmy. Głównie mają wymyślić nowe patenty i ewentualnie zaprezentować je, jak i też usprawnić broń podstawowej piechoty.

Reformy
1. Nowy podatek. Za każdego południowego ildachańczyka zatrudnionego, firma będzie musiała płacić tysiąc miesięcznie, a zakłady 500. Każda próba oszukania, będzie karana grzywną 10 000.
2. Nietolerancyjność wobec obcokrajowcach nie będzie karana. Nie znaczy to, że rząd popiera i wymusza nietolerancję.
3. Obywatele mogą teraz składać propozycje władcom na specjalnego maila, co turę będą losowane trzy pomysły i odczytywane, a w najlepszym przypadku realizowane, czasami może i z pomysłodawcą.

Podsumowanie
- 2 0240 000$
- 10 SB

Avatar Kadzio
Właściciel
Nowy podatek wzbudził w przedsiębiorcach ogromne poruszenie, tak silne, że na ulice miast wyszło dwa tysiące właścicieli firm, którzy domagają się natychmiastowych cofnięć w prawie. Duża część nie miała tak dużo cierpliwości i od razu zapowiedziała przeniesienie swoich siedzib oraz niektórych fabryk do innych krajów. Nowe prawo uderzyło przede wszystkim w duże manufaktury, w tym te państwowe, które zatrudniały dziesiątki tysięcy pracowników z południa. Wielu z pracowników już teraz wycofało się z Ildachanu Północnego z powrotem na południe i na północ. Co prawda nie doszło do żadnych zatrzymań w związku z tą sprawą, ale pracodawcy i pracownicy nie mają zamiaru płacić podatków, które są totalnie pozbawione sensu oraz obawiają się dalszych działań tego rządu i już teraz postanawiają zniknąć z kraju. Na granicy dostrzega się bardzo wzmożoną migrację, o czym świadczą ogromne kilkunastu kilometrowe korki w stronę Ildachanu Południowego. Południowi Ildachańczycy jasno wypowiadają się w tej sprawie, mówiąc, że "nie chcą żyć w kraju, który robi wszystko by się ich pozbyć". Tymczasem północni Ildachanie są oburzeni, widząc obecną sytuację w kraju. Oliwy do ognia dodaje też nowo wprowadzone prawo legislacyjne, które głosi bezkarność osób, które szerzą nienawiść w stosunku do obcokrajowców. Szczególne działanie nowego prawa zauważa się w szkołach, zwłaszcza w podstawowych, gdzie doszło nawet do śmiertelnego pobicia młodego Ildachańczyka z południa.
Państwa z północy po raz kolejny apelują o zahamowanie dalszych działań i o otwarcie granic, inaczej zaostrzą one swoje polityki zagraniczne w stosunku do Ildachanu Północnego.
Skrzynka internetowa została zalana żądaniami o zniesienie podłych zakazów dla mieszkańców południowego Ildachanu.

Avatar maxmaxi123
//A co z instytucjami wojskowymi?

Avatar Kadzio
Właściciel
//Fundusze przekazane, ale firmy oczekują na zlecenia od rządu, nad czym mają konkretnie pracować. To nie firmy prywatne, im trzeba przekazać, czego oczekuje od nich wojsko.//

Avatar maxmaxi123
Ildachan Północny
Tu byłoby RP, ale zakładam że ledwo się wyrobię z samą turą
Wydatki
1 000 000$ na 100 000 piechoty

Reformy
1. Rząd cofa reformę o strzelaniu do osób, które zmierzają z południa do północy, acz dalej podtrzymuje zamknięte granice z tym państwem.
2. Mała poprawka. Nietolerancja nie będzie karana, o ile nie zakończy się to śmiercią bądź ciężkimi obrażeniami. Wtedy do sądu.
3. Podatek od obcokrajowców zostaje zdjęty.
4. Płaca dla rodowitych mieszkańców ma zostać zwiększona.
Sprawy wewnętrzne
Fabryki i różne firmy, mają pracować nad lepszą bronią podstawową dla żołnierzy i nowymi typami czołgów.
1 000 000$ idzie dla firm, żeby zajęły się rozwojem technologii sprzyjającej wywiadowi.

Podsumowanie
- 2 000 000$

Avatar Kadzio
Właściciel
Odczuwane są skutki wprowadzonych reform - zwyczajnie brakuje rąk do pracy, odkąd na południe i do innych krajów odpłynęło do 90 milionów ludzi. Mniejsze, szczególnie ulokowane na południu spółki plajutują jedna za drugą. Samorządy wprowadzają stan wyjątkowy. Rodowici mieszkańcy protestują i obrzucają jajkami i papierem toaletowym urzędy i domy radnych.
Stworzono nową markę i rozpoczęto prace budowlane nad siedzibą firmy, fabryką i budynkiem od research and development. Spółkę nazwano Nordyyc Illdahan Armenfurkt (NIA).
Stworzono potężne biuro wywiadowcze w nieznanej nikomu lokalizacji.

Avatar maxmaxi123
W dupę.

Reformy
Władca cofa wszytskie poprzednio wprowadzone reformy (te od 1 tury łącznie z nimi)

Badania
1 000 000$ dla biura wywiadowczego, aby opracowywali nową technologię wykrywania różnorakich obiektów na wielką odległość. Metoda dowolna.
1 000 000$ wsparcia dla firm. Ma być rozdzielone w następujący sposób: Największa dostaje 100 000, a kolejne o 10 000 mniej (wedle rankingu, bo na pewno jakiś jest), aż nie skończy się milion.

Podsumowanie
- 2 000 000$

Avatar Kadzio
Właściciel
Wycofanie reform na pewno przysłuży się w opanowaniu napiętej sytuacji w kraju, a także da chwilę oddechu zdecydowanie dotkniętej reformami gospodarce, z której, w gwoli przypomnienia, odparowało aż 90 milionów siły roboczej z południa i północy. Bilans migracji nadal pozostaje ujemny, natomiast nie ma on nawet startu do 9 procentowego odpływu ludności z poprzedniego roku, bo teraz jest on bliski zeru, ale nadal na minusie. 
Nadszarpnięte relacje między krajami sąsiedzkimi w dalszym ciągu dają o sobie znać, a wymiana handlowa z Ildachanem Południowym, Wischi Andores i Kantse dramatycznie wyhamowała, po tym, jak dwa ostatnie wprowadziły embarga na produkty z Północnego Ildachanu. Do urzędu skarbowego wpłynęło w ostatnim roku ponad 5000 wniosków o zgłoszenie upadłości. Wiele firm dokonało znacznego cięcia na inwestycje, w tym petrochemiczny gigant - Iloilo Oils, który odwołał swój plan inwestycyjny na dwa bloki energetyczne, które miałyby być przeznaczone na użytek własny i cywilny, zwłaszcza na sezony letnie o wzmożonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. 
Sytuacja nie zakrawa na ciekawą również w przypadku osób, które rozważały wyjazd z kraju, ale odkładali decyzję na później. Szereg reform - jak powszechnie się je nazywa - antyemigranckich pomógł migrantom dokonać szybkiej decyzji. 
Suma sumarum wycofanie reform jest jedynym co dało się zrobić, - podają zgodnie eksperci - ale czy będzie dało się cofnąć ich skutki i czy samo wycofanie reform wystarczy - ciężko powiedzieć, ale prawdopodobnie nie. 
Dotacje dla firm zostają przeznaczane na podwyżki płacowe w celu zachęcenia pracowników do podjęcia pracy w ich zakładach. Na dłuższą metę taka forma zachęty odbije się w znacznym stopniu na cenach świadczonych usług, które będą musiały zrekompensować wyższe pensje. 
Biuro wywiadowcze posiada nową technologię badania obiektów na terenach własnych oraz obcych krajów.

Avatar maxmaxi123
Ildachan Północny

Biuro ma przedstawić technologię tajnie (w sensie pw).

500 000 $ na wsparcie dla firm.
500 000 $ na dla firm, żeby badały i robiły lepszą broń podstawową dla armii. Ewentualnie, niech podadzą cenę wyposażenia w nią dotychczasowej armii.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Kadzio
Właściciel: Kadzio
Grupa posiada 780 postów, 18 tematów i 14 członków

Opcje grupy [Najlepszy P...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie [Najlepszy PBF] Countryland ― Apocalypse