Plansza Woualdebougn (Kuba1001)

Avatar Kadzio
Właściciel
Liczba Ludności: 182 985 000
Prowincje: 22
Surowce: + 100 SB, 10 SŻ, 10 SC | 100SB, 10SŻ, 10SC

Avatar Kadzio
Właściciel
Wouldebougn jest taką dzisiejszą Polską. Nie posiada specjalnie rozwiniętej technologii, ma za to potencjał ludnościowy i terytorialny.
Woualdebougn to państwo w fazie transformacji z gospodarki centralnie planowanej do gospodarki rynkowej. Zmiany zaczęły się stosunkowo niedawno, bo jeszcze dwa lata temu. Gospodarka jest w momencie największych zawirowań, wstrząsów i silnych krachów. Ale tego wymaga taka transformacja, której podjął się ekonomista banku wołldebąskiego Dżak Dżokowić. Ostrzegał, że pierwsze lata będą bolesne, że mogą przysporzyć paru problemów, ale potem, wykorzystując zasoby gospodarcze, ludnościowe i terytorialne Woualdebougn może stać się perełką i prawdziwym sercem gospodarczym w regionie. A propos regionu, ten w przeszłości należał do jednego z najbardziej niestabilnych. To tłumaczy Eksklawę Blizjińską i wchodzące głęboko w ląd innego państwa granice. Toczyło się tu wiele wojen, spadły tu też dwie bomby atomowe. Sytuacja w regionie wydaje się ustatkowana; na wschodzie od granicy znajdują się kraje zakwalifikowane jako słabo rozwinięte, Blizjinia oraz średnio rozwinięte - Golemwens a także wyższa średnia półka - Hortanxia zwana bramą do wybrzeża. Na południu właściwa część Blizjinii, Calzencjia, która podziela podobny do Woualdebougn czyli przejście z socjalizmu do kapitalizmu. Dalej robi się już ciekawie, bo na zachodzie znajdziemy Soanjew, czyli stolicę nowej unii handlowej, która reguluje spory kawał cenowy handlu oraz Królestwo Nadjenachu, prawdziwy gospodarczy kombajn. Relacje Królestwa a Woualdebougn wydają się być najciekawsze, gdyż całkiem spora część kraju była częścią integralną Królestwa jednak w latach 70 XX wieku tereny te odłączyły się od Królestwa i zostały włączone do Woualdebougn. Dlatego też istnieją ogromne dysproporcje między wschodem a zachodem. Nie pojawiały się żadne większe zgrzyty między Królestwem a Woualdebougn, ale pospolicie wie się, że w Królestwie pozostał spory niesmak po utraconym oczku w głowie.
Jako ciekawostkę można podać, że nazwa, dziwna bo dziwna, ale i piękna wzięła się od nazwy smoka, który ponoć kiedyś przechadzał się po terenach górskich na północy - po górach... Woualdebougn (wcześniej góry nosiły nazwę Gór Północnych). Na jego cześć nazwano państwo, a potem także i góry oraz największą rzekę w kraju.

Avatar Kadzio
Właściciel
Przez największe miasta i w szczególności stolicę doszło do przemarszów ugrupowań i zwolenników partii lewicowych, które domagają się legalizacji związków partnerskich, otworzenia granic i przymusowych osiedleń osób z czarnego lądu i krajów islamskich. Kontrowersje wywołała wypowiedź zastępcy rzecznika rządu, który oznajmił, że Woualdebougn co najwyżej może "wszystkich czarnych spalić, że będą jeszcze bardziej czarni, dorzucić do nich wszystkich lewaków i Arabów, a z ich prochów wypełnić kuwetę mojego kota". Osoby o poglądach lewicowych domagają się stanowczych działań rządu, ale tym działaniom przygląda się też twój klub wyborczy oraz sami wyborcy, którzy oczekują stosowanych działań.

Avatar Kuba1001
//Prosiłbym o wstawienie tu rozszerzonego opisu państwa.//
Wydatki: Wydaję 800.000 dolarów na wzmocnienie gospodarki, aby nie upadła, lecz stabilna szła do przodu, ku wolnemu rynkowi.
Projekty: Podejmuję się sprawdzenia jaki dokładnie przemysł rozwijałby się najlepiej w poszczególnych rejonach kraju, aby móc przystąpić do jego rozbudowy. Na samo badanie przeznaczam na razie 100.000 dolarów.
W całym kraju należy przeprowadzić odpowiedni spis ludności, ale tylko po to, aby ustalić liczbę najbiedniejszych osób w kraju, żeby móc im pomóc dotacjami i pomocą w znalezieniu miejsca pracy. Na ten cel przeznaczam 50.000 dolarów.
Należy mieć pojęcie o chorobach w kraju, dlatego wszystkie szpitale mają podać liczbę zachorowań na poszczególne z nich, aby wiedzieć, nad leczeniem których należy będzie się skupić. Ten projekt otrzymuje budżet 50.000 dolarów.
Reformy: Ogłaszam, że rzecznik rządu powiedział to, co powinien, ale w zbyt dosadny sposób. Oznacza to, że musi cofnąć swoje słowa i przeprosić, a następnie skierować kolejną wypowiedź, mieszcząca się w normach kultury, jeśli nie chce ponieść konsekwencji.
Natychmiastowo ogłaszam, że związki partnerskie jak były nielegalne, tak i są do tej pory, a więc homoseksualiści nie mogą brać ślubów cywilnych czy kościelnych ani adoptować dzieci, jednakże samo bycie ze sobą dwóch osób tej samej płci nie będzie zakazane ani tępione.
Żadnych przymusowych osiedleń osób z krajów arabskich i Czarnego Lądu nie będzie, głównie z racji bariery językowej, kulturowej i narodowościowej tych ras oraz mieszkańców Woualdebougn.
Otworzenie granic zostanie przemyślane, ale jeśli ma zostać wprowadzone, to na pewno nie dla wszystkich (powyższe osoby z powyższych powodów) i co najwyżej dopiero, gdy sytuacja gospodarcza w kraju zostanie zażegnana.
Dyplomacja: Pakt o nieagresji i umowa o wzajemne pomocy w wypadku różnych katastrof ze wszystkimi sąsiadami z wyjątkiem Soanjewa na okres 5 tur.
Badania: Nic, chyba że coś z powyższych liczy się jako projekt.
Handel: Brak.
Podsumowanie: Łącznie wydałem 1.000.000 dolarów na wszystkie projekty i wydatki.

Avatar Kadzio
Właściciel
Pieniądze na rozwój pozostają w budżecie. Samorządy czekają na ewentualne sprecyzowane decyzje, gdzie dostaną wytyczne, gdzie mogą owe pieniądze zatopić.

W północnej części kraju orzeczono niezdolność prowincji do rentownego przemysłu, za powód uznano bardzo trudne warunki atmosferyczne i ukształtowanie terenu. Zachód może być na spół z centrum ośrodkiem badań, wysokiej technologii oraz przemysłu technologicznego. Południe zaś razem ze wschodem to tereny na przemian nadające się do upraw rolniczych jak i, szczególnie samo południe, do przemysłu wydobywczego.
21 proc. osób na czas przeprowadzania badania znajdowało się poniżej progu ubóstwa (około 38 mln), a 7 proc. znajdowało się na skraju tego progu, ale nie poniżej (około 13 mln). Pomoc tym osobom będzie jednak znacznie droższa, przepowiadają analitycy.
Rzecznik rządu przeprosił za swoje słowa, ale dodał, że czuł wewnętrzny mus podzielenia się ze światem tym, że nie toleruje lewactwa i pederastów.
Ruchy lewicowe nie dają za wygraną i ubiegają się o ponowne rozpatrzenie propozycji przesiedleń, a i dodają, że sprawy językowe czy kulturowe nie są żadną barierą, której nie da się zaradzić, a słowa przywódcy kwitują jako rasistowskie.

Avatar Kuba1001
Wydatki: Wydaję 800.000 dolarów na wzmocnienie gospodarki, aby nie upadła, lecz stabilna szła do przodu, ku wolnemu rynkowi. Co to znaczy? Ano, są to pieniądze na rozwój i stabilizację firm, aby nie zbankrutowały podczas przemian gospodarczych oraz poznały zasady działania wolnego rynku.
Projekty: Kolejne 100.000 dolarów w badania odnośnie rozwoju przemysłu, tym razem należy zbadać, jakie surowce są możliwe do wydobycia na południu oraz jakie tam i na wschodzie można uprawiać rośliny oraz hodować zwierzęta. Oczywiście, mowa o tych najbardziej rentownych opcjach, bo co z tego, że, na przykład, hodowla kazuarów będzie możliwa, skoro nie przyniesie zysków?
Mimo iż ktoś nie uznał moich wcześniejszych prac, to za kolejne 100.000 dolarów ponownie staram się zbadać jak najwięcej chorób występujących w kraju, aby je skutecznie leczyć (to jest ten sam projekt, co w poprzedniej turze, ostatni z nich, tak dokładniej mówiąc).
Reformy: Jeśli lewica jest taka chętna osiedleniom osób innych narodowości, ras człowieka i kultur, to proszę bardzo, niech wystosuje swój własny pomysł. Przecież to nie może być nic trudnego, skoro, tu cytat, "sprawy językowe czy kulturowe nie są żadną barierą, której nie da się zaradzić," prawda?
Jeśli lewica zaproponuje coś sensownego, przemyśli się to i podda w ponowne rozważanie.
Gdyby przywódca chciał uchodzić za rasistę poparłby słowa szefa rządu, a nie kazał za nie przeprosić, samemu również dodając wiele niepochlebnych słów o ludziach z krajów arabskich i Czarnego Lądu, ale tego nie zrobił, kierując się jedynie rozsądkiem i zapobiegliwością, a nie jakimkolwiek uprzedzeniami an tle rasowym, kulturowym i religijnym.
Dyplomacja: Nic nowego, jedynie stare umowy pozostają w mocy.
Badania: Nic, chyba że coś z powyższych liczy się jako projekt.
Handel: Sprzedałem 30 SB za 30 SC od Otaku (Latajonca_Podusia).
Podsumowanie: Łącznie wydałem 1.000.000 dolarów na wszystkie moje projekty, wydatki i tak dalej.
Moje łączne zyski z handlu to 30 SC.
Moje łączne straty z handlu to 30 SB.

Avatar Kadzio
Właściciel
Jedna z firm, która przyjęła dotację właśnie pojawia się na nowym rynku, nadjechańskim, co stanowi kamień milowy w relacjach obu państw, a sam Poleris, firma o której mowa staje się pierwszą większą firmą, które atakuje rynek zachodniego sąsiada. Sama firma zajmuje się produkowaniem licencjonowanych i usprawnianych stylowych skuterów miejskich.
Trwają badania złóż oraz potencjalnie najbardziej dochodowe hodowle.
Spis wykonany przez "Narodowy Wykonawca Spisów i Statystyk" wskazuje na duże zachorowania na raka piersi oraz prostaty. To ta choroba daje największy wskaźnik osób zmarłych na liczbę chorych. Dalej, zdecydowanie więcej jest chorych na cukrzycę. Groźne są też udary mózgu oraz miażdżyca.
Lewica protestuje przeciwko takiej aroganckiej mowie. Proponuje osiedlenie na granicach większych miast lub zakładanie mniejszych miast specjalnie dla mieszkańców zza granic. Specjalne miasteczka mogłyby generować nowe przychody oraz dałyby możliwość mieszkańcom na znalezienie nowych zajęć oraz na prace na rzecz reszty kraju w ramach wdzięczności.

Avatar Kuba1001
Wydatki: Wydaję 1.000.000 dolarów na wzmocnienie gospodarki, aby nie upadła, lecz stabilna szła do przodu, ku wolnemu rynkowi. Co to znaczy? Ano, są to pieniądze na rozwój i stabilizację firm, aby nie zbankrutowały podczas przemian gospodarczych oraz poznały zasady działania wolnego rynku.
200.000 dolarów przeznaczam na wsparcie finansowe dla firmy Poleris, aby wzmocnić jej pozycję na rynku zagranicznym. Powinno to jednocześnie zachęcić inne przedsiębiorstwa do tak aktywnego rozwoju.
110.000 dolarów wydaję na składkę do Ligii Narodów.
Projekty: I znów 200.000 dolarów w badania odnośnie złóż, upraw i hodowli.
100.000 dolarów na ocenienie kiedy będą mogły powstawać pierwsze zakłady wydobywcze, przetwórnie, gospodarstwa rolne, hodowlane i tak dalej, a jednocześnie nie wpłynie to negatywnie na gospodarkę.
100.000 dolarów przeznaczam na sprawdzenie, na które z wykrytych chorób są dostępne lekarstwa, w jakiej ilości, czy można je stworzyć, jeśli ilość nie jest wystarczająca lub nie ma ich w ogóle oraz czy same warunki w szpitalach pozwalają na skuteczne leczenie danych schorzeń.
Reformy: Historia mogłaby dać wiele dobitnych przykładów, że takie izolowanie mniejszości rasowej, etnicznej, religijnej czy jakiejkolwiek innej w specjalnych miastach, osiedlach i tym podobnych to zły pomysł, który co najwyżej pogorszy relacje obu nacji, ale niech będzie, może dzięki takiej katastrofie lewica zrozumie swój błąd? Jeśli tylko stan skarbu państwa na to pozwoli oraz jeśli znajdzie się wystarczająca liczba chętnych, powstaną pierwsze izolowane miasta specjalne dla ludności z Czarnego Lądu i krajów arabskich, a to, czy pomysł zostanie porzucony lub rozwijany zależy od wyników tego eksperymentu społecznego.
Dyplomacja: Nic nowego, jedynie stare umowy pozostają w mocy.
Badania: Nic, chyba że coś z powyższych liczy się jako projekt.
Handel: Sprzedałem 50 SB za 50 SC od Otaku (Latajonca_Podusia).
Podsumowanie: Łącznie wydałem 1.710.000 dolarów na wydatki, składkę, projekty i tak dalej.
Moje łączne zyski z handlu to 50 SC.
Moje łączne straty z handlu to 50 SB.

Avatar Kadzio
Właściciel
Dotacje dla firm jeszcze nie zostały w pełni rozdystrubuowane.
Poleris zaprezentowało nowy skuter elektryczny. Jest to jej pierwszy, w stu procentach autorski projekt tej firmy.
Idealnym zbożem do zasiewu i regularnej hodowli okazały się kolejno: kukurydza oraz żyto, jednakże właściwie każde zboże nadaje się tutaj do uprawy.
Identyczna sytuacja prezentuje się w hodowli. Praktycznie wszystkie podstawowe zwierzęta gospodarstwa agroturystycznego nadają się do chowu, jednak ze względu na stosunkowo niską hodowlę zwierząt białomięsnych (kury, kaczki czy gęsi), to właśnie te rodzaje zwierząt uznaje się za najbardziej sensowne i opłacalne.
Odkryto pierwsze sporych rozmiarów złoże gazu łupkowego w prowincji Xavii, przy granicy z Hortanxią. Krajowa firma wiertnicza rozpoczęła badania w regionie, a zespół specjalistów rozpoczął wstępne odwierty i badania zaawansowanym sprzętem. Na miejscu jest też grupa ekologów badających wpływ ewentualnych odwiertów na środowisko, natomiast w okolicy, dosyć mroźnej i opustoszałej nie znajduje się wiele gatunków zwierząt czy roślin, które mogłyby w jakimkolwiek sposób ucierpieć, więc można śmiało powiedzieć, że o ekologów nie masz się co martwić.
Research przeprowadzony przez Media Analityka Medyczna na zamówiony raport odpowiada następująco;
- Sytuacja w państwowych szpitalach została uznana za stabilną,
- Rośnie liczba prywatnych szpitali i przychodni, a także prywatnych sieci szpitali. Rok do roku liczba prywatnych placówek medycznych wzrosła o 26%,
- Średni wiek aparatu rentgenowskiego to niepokojące 12 lat, natomiast tomografu - 8 lat,
- W wielu dużych, wszystkich średnich, małych i bardzo małych placówkach brakuje nowoczesnego sprzętu,
- Potrzebny jest spójny system informatyczny, który uporządkuje i ustabilizuje cały system szpitalny oraz skróci kolejki do lekarzy specjalistów,
- Odwraca się tendencja drenażu mózgów - wybitni i młodzi specjaliści nie wyjeżdżają za granicę przy każdej pierwszej okazji, starają się zdobyć pracę na miejscu, ale narzekają głównie na niskie zarobki i wybrakowanie specjalistycznego sprzętu,
- Dostępny jest lek na cukrzycę, który jest tani i łatwy do wytworzenia. Twoi doradcy proponują przeprowadzanie okresowych akcji badania krwi i specjalistycznych badań przeciwko rakowi prostaty i piersi oraz to, by były one refundowane.

Lewicowe ugrupowania są zaczarowane twoim przemówieniem. Liczą na szybkie powodzenie nowych miast dla uchodźców.

Avatar Kuba1001
Wydatki: Za 80 SB i 100.000 dolarów rozpoczynam budowę pierwszego miasta dla uchodźców. Jeśli wystarczy surowców i funduszy należy zbudować kolejne.
100.000 dolarów przeznaczam na akcję reklamową, aby produkt Poleris uzyskał większy rozgłos w kraju i za granicą.
Kolejne 100.000 dolarów inwestuję w znalezienie ewentualnych osadników do nowego miasta (lub miast) oraz zapewnienie im warunków do życia, nim to nie będzie gotowe oraz stałe monitorowanie sytuacji w owym miejscu.
Znów 100.000 rusza na kampanię społeczną, która ma uświadomić najbiedniejszych, że rząd robi wszystko, aby im pomóc, na przykład poprzez tworzenie nowych miejsc pracy dla osób z niewielkim wykształcaniem, czyli w rolnictwie, oraz na w przemyśle wydobywczym i przetwórczym dla osób z większymi kompetencjami.
100 SB i 800.000 dolarów przeznaczam na budowę pierwszych gospodarstw, zakup maszyn, sadzonek i nasion roślin, zwierząt, przeszkolenie pracowników i tak dalej. Co ważne, to osoby z najuboższych warstw społecznych mają w pierwszej kolejności być przyjmowane do pracy w owych gospodarstwach. Same gospodarstwa mają być specjalistyczne: Jedno nastawione jest na hodowlę tylko jednego gatunku zwierząt lub tylko jednego gatunku roślin. Pierwsze gospodarstwa mają być nastawione na hodowlę drobiu, głównie kur, kaczek i gęsi, oraz kukurydzę i żyto.
1.500.000 dolarów wydaję na zakup nowego sprzętu dla wszystkich szpitali, zaczynając od tych, gdzie specjalistycznego wyposażenia nie ma w ogóle lub jest najstarszy i/lub w najgorszym stanie.
100.000 dolarów przeznaczam na zorganizowanie konkursu, który miałby wyłonić najlepszych informatyków w kraju, jacy mogliby rozwiązać problem spójnego systemu informatycznego, a właściwie to jego braku.
Inwestuję 200.000 dolarów w zakup leków na cukrzycę, aby nigdzie nie mogło go zabraknąć, oraz rozpoczęcie badań krwi, raka piersi i prostaty.
Projekty: 100.000 dolarów przeznaczam na ustalenie czy rybołówstwo (zarówno morskie jak i śródlądowe) jest w moim kraju opłacalne, a więc chodzi głównie o ustalenie, jakie ryby i inne zwierzęta morskie w lokalnych wodach występują oraz czy ich połów zmieniłby coś w gospodarce lub chociaż wpłynąłby na życie mieszkańców państwa.
Wypłacam 100.000 dolarów, aby ustalić jak najwięcej o owym złożu gazu łupkowego, głównie o jego ilości, zasobności, na ile wystarczy, jaki procent krajowego zużycia pokryje, kiedy będzie można zacząć wydobycie i czy jest ono w ogóle opłacalne.
Reformy: Brak, nie licząc budowy miasta (lub miast) dla uchodźców, o czym była mowa w wydatkach.
Dyplomacja: Nic nowego, jedynie stare umowy pozostają w mocy.
Badania: Nic, chyba że coś z powyższych liczy się jako projekt.
Handel: Sprzedałem 80 SB za 80 SŻ Wowo.
Sprzedałem 30 SB w zamian za 30 SŻ Zduilec.
Sprzedałem 30 SB w zamian za 30 SC Wolnemu Dystryktowi Palamezyjskiemu.
Podsumowanie: Łącznie wydałem 180 SB i 3.000.000 dolarów na wydatki, projekty i tak dalej.
Moje łączne zyski z handlu to 110 SŻ i 30 SC.
Moje łączne straty z handlu to 140 SB.

Avatar Kadzio
Właściciel
Rozpoczęto budowę pierwszego miasta. Uroczyście wybrano już pierwszego prezydenta miast migranckich, a został nim Welemończyk, Kuraw Bazińćik. Osada posiada już pierwsze zabudowania mieszkalne i gospodarcze, w budowie jest remiza strażacka oraz komisariat policyjny oraz kilka mniejszych budynków biznesowych. Pojawili się tam też pierwsi osadnicy.
Poleris Ether - pierwszy autorski produkt firmy właśnie trafił na nadjechański, który już teraz można powiedzieć - przyjął model z otwartymi rękoma, a pierwszy nakład edycji limitowanej rozszedł się już w ciągu pierwszego tygodnia. Trwają prace nad rozwojem sieci dystrybucji w Soanjewie, znanego z hermetycznego rynku, co oznacza, że ewentualne niepowodzenie na tym rynku jest prawdopodobne.
Pojawiły się zgrzyty w związku z dużą sumą pieniędzy przekazaną na cele propagandowe. Opozycja grzmi o nierozsądnym traktowaniu pieniędzy z kieszeni obywateli dodając przy tym wyrazy sprzeciwu wobec "dziwnie ulubowanej" przez rząd firmie Poleris, która zgarnęła już któreś z kolei, ogromne dofinansowanie. Opozycja obiecuje, że kiedy dotrze do władzy, rozliczy się z obecną władzą z rozrzucania pieniędzy.
Utworzono pierwsze kilkanaście wielkich gospodarstw agroturystycznych, a najubożsi mieszkańcy rzucili się na nowe oferty pracy w tych właśnie miejscach. Ci, którzy się nie załapali na pierwszą falę zatrudnień już dopytują, kiedy mogą spodziewać się następnej.
Rozpisano i następnie podpisano kilka przetargów na dostarczenie specjalistycznych sprzętów medycznych do szpitali na terenie całego Woualdebougn. Pierwsze ze sprzętów już trafiły do swoich odbiorców, a kolejne dostawy będą regularnie dostarczane przez kolejne 2 lata.
Wouldebougn mimo swojego braku uzdolnionych informatyków, co wynika z naturalnych, wrodzonych cech mieszkańców tego kraju, udało się zorganizować i przeprowadzić pierwszy etap konkursu. Mimo, że organizatorzy nie są raczej zadowoleni z generalnego materiału, jaki otrzymali do oceny, jasno oznajmują, że wśród prac znalazło się paru uzdolnionych informatyków. Wkrótce ruszy drugi, a zarazem ostatni etap konkursu, do którego zaproszono najlepszą setkę. Z niej zostanie wyłoniona dwudziestka, która będzie pracować wspólnie nad jednolitym systemem informatycznym dla służby zdrowia.
Zakupiono i dostarczono już pierwszą partię szczepionek i leków, a także insuliny przeciwko cukrzycy. Szacuje się, że zakupiona partia wystarczy na mniej, nie więcej niż rok. Rozpoczęły się regularne, copółroczne badania przeciwko najpopularniejszym odmianom nowotworu.
Firma analityczna specjalizująca się w przygotowywaniu analiz oraz badań sporządziła specjalną komisję, która uznała, że:
Mimo zarówno potencjału śródlądowego oraz morskiego Woualdebougn stwierdza się, że ze względu na niewielki własny obszar morski oraz trudne do przeprowadzania połowów ryb rzeki Woualdebougn, nie uznaje się za zasadne rozwijanie i wprowadzanie na masową skalę przemysłową połowów ryb na terenach własnych.
Komisja przy konsultacji z inżynierami oraz po zapoznaniu się z ekspertyzą stwierdza, że złoże gazu łupkowego "Weallentia", które było obiektem badań w ostatnich kilku kwartałach jest w stanie zaspokoić potrzeby Wołldebończyków na okres 10 lat. Złoże uznaje się za złoże łatwe do wydobycia oraz o niskim poziomie poważnego zagrożenia dla środowiska. Wydobycie ruszy najpóźniej za rok, a najwcześniej za pół roku.

Avatar Kuba1001
Wydatki: Kolejne 50 SB i 100.000 dolarów inwestuję w rozwój pierwszego miasta dla uchodźców oraz budowę kolejnego.
100.000 dolarów przeznaczam na znalezienie kolejnych osadników, władz miejskich i tak dalej do następnej osady oraz stałe jej monitorowanie.
Najubożsi mogą liczyć, że pojawią się kolejne miejsca pracy dla nich, gdyż 50 SB i 500.000 dolarów przeznaczam na budowę i wyposażenie następnych gospodarstw i o ile sposób działania ma być identyczny, to jedyną zmianą jest przebranżowienie się: Z drobiu na bydło mleczne i mięsne oraz z kukurydzy i żyta na pszenicę. Poza tym najbiedniejsi mogą spróbować znaleźć zatrudnienie jeszcze podczas budowy owych gospodarstw, gdyż pracy dla niewykwalifikowanych pracowników fizycznych na pewno nie zabraknie.
100.000 dolarów inwestuję w kolejną kampanię społeczną, która w zasadzie jest identyczna jak poprzednio, może wzbogacona tylko o powyższe informacje o pomocy na budowie.
Aby móc kontynuować konkurs informatyczny wydaję na ten cel kolejne 100.000 dolarów.
Na dalsze zakupy sprzętu do placówek medycznych przeznaczam 400.000 dolarów. Ponownie, zacząć od tych miejsc, w których sprzęt ten jest w najgorszym stanie i/lub nie ma go w ogóle, później zacząć zakupy do lepiej wyposażonych szpitali, przychodni i tym podobnych.
Projekty: Tym razem brak.
Reformy: Brak, co najwyżej wciąż inwestuję w miasta.
Dyplomacja: W trakcie.
Badania: Brak.
Handel: Brak.
Inne: Rozpoczynam rozmowy z opozycją, której wyrzucam przede wszystkim krótkowzroczność i brak sensownych argumentów, które można przedstawić partii rządzącej. 100.000 dolarów to nie są wielkie pieniądze, a firma Poleris w pełni zasłużyła i na tę kampanię reklamową, i na dotacje od rządu, ponieważ może dawać przykład innym przedsiębiorstwom Woualdebougn jako pierwsza firma, które odnosi sukcesy nie tylko na rynku krajowym, ale i zagranicznym. Pieniądze są jedynie wsparciem, aby Poleris kontynuowało te działania oraz zachętą dla innych firm, które powinny starać się w równym stopniu, aby także zostać tak nagrodzone.
Opozycja chce dojść do władzy? Zajmujące, skoro większość ludności kraju na pewno opowie się za obecną partią rządzącą, która wprowadziła państwo na wolny rynek, aktywnie stara się zmniejszać śmiertelność najgroźniejszych dla mieszkańców Woualdebougn chorób, wspomagać placówki medyczne zakupem sprzętu i organizowaniem konkursu dla informatyków, a także dbając o różne gałęzie gospodarki oraz zmniejszając ubóstwo i bezrobocie. Co na to opozycja?
Podsumowanie: Łącznie wydałem 100 SB i 1.300.000 dolarów.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Kadzio
Właściciel: Kadzio
Grupa posiada 780 postów, 18 tematów i 14 członków

Opcje grupy [Najlepszy P...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie [Najlepszy PBF] Countryland ― Apocalypse