Plansza Barminei (konrafal12)

Avatar Kadzio
Właściciel
Liczba Ludności: 894 221 000
Prowincje: 21
Surowce: + 100 SB, 10 SŻ, 10 SC | 100SB, 10SŻ, 10SC

Avatar Kadzio
Właściciel
Barmineja to ogromna republika socjalistyczna. Mieszkańcy tego zróżnicowanego i kolorowego państwa są przeróżni etnicznie, rasowo i religijni. W tak przeróżnym kraju, możnaby się domyślać, często dochodzi do starć na wielu tłach. Barminei udało się jednak rozwinąć kraj, w którym tolerancja i aspekt życia i natury są najważniejsze. Barminejczyków nazwano najbardziej tolerancyjnymi i miłymi mieszkańcami na ziemi. Od małego dzieci w kraju wychowuje się w miłości do bliźniego i natury oraz do tego, co nam dała. Ogromne obszary państwa zajmują rozległe łąki i pastwistka, na których pasą się hektary bydła i na których uprawia się multum roślin uprawnych. To efekt polityki dzielenia się, która zakłada gospodarowanie przestrzeni do wytwarzania jedzenia, które w pierwszej kolejności zaspokoi potrzeby Barminejczyków, a następnie mieszkańców innych państw. Barmineja jest jednym z największych producentów produktów żywnościowych i co roku umacnia swoją wysoką pozycję za sprawą ogromnych połaci jeszcze nie zagospodarowanych pól. Niestety, jak można się domyślić gospodarka w głównej mierze opiera się na niskomarżowej produkcji i eksporcie jedzenia, które jest bardzo podatne na zawirowania pogodowe, gdzie tydzień większych mrozów na południu kraju może doprowadzić do strat liczonych w miliardach dolarów. Ponadto, w kraju zabronione jest nadmierne stosowanie nawozów sztucznych i genetycznie modyfikowanych składników do pasz czy hodowli zwierząt. Mieszkańcy nie są specjalnie bogaci, zarabiają około 25% średniej ogólnoświatowej lecz jak już wielokrotnie historia wykazała, są niezwykle zaradni i kreatywni, nie będąc narażonym na konsumpcjonizm krajów wysokorozwiniętych.

Avatar Kadzio
Właściciel
Na zachodniej granicy z Walmarem dochodzą niepokojące wieści o pojawieniu się groźnego wirusa trzody chlewnej HC-POP+, która atakuje mózg i układ nerwowy świń doprowadzając do problemów z oddychaniem i pracą serca, a co za tym idzie, do śmierci. Wirus na tę chwilę został ponoć powstrzymany, a wszystkie przypadki zarażonych świń zostały spalone. Powrócił temat braku zabezpieczeń przed ewentualną zarazą. Ludzie, a w szczególności farmerzy domagają się zdecydowanych działań, szczególnie ukazując strukturę barminejskiego PKB.

Avatar konrafal12
WYDATKI:
Piechota(5000)-50 000$
Lek na HC-POP+ -50 000$

Podsumowanie:
2 100 000$-100 000$=2 000 000
PROJEKTY:
Lek na HC-POP+
W laboratoriach ma zostać zbadane zachowanie wirusa w celu znalezienia szczepionki.
Przeznaczamy na to 2SC i 50 000$

REFORMY:
Od teraz każdy przypadek zarażenia HC-POP+ u świń ma zostać zgłoszony w trybie natychmiastowy. Natomiast świnia ma zostać odizolowana.

DYPLOMACJA:
Brak

BADANIA:
-NMPP-12X
-BMT Mk2

HANDEL:
Brak

Avatar Kadzio
Właściciel
HC-POP+ został wykryty u trzony prawie 800 km od granicy z Walmarem. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że świnia przed śmiercią nie ukazuje żadnych niepokojących oznak, przez co utrudniona jest identyfikacja chorej świni. Epidemiolodzy alarmują za przeznaczaniem znacznie większych sum na badania. Zalecenia rządu o izolacji chorych wydają się niemożliwe do spełnienia przez trudności związane z identyfikacją. Prace nad antidotum trwają, jednak rozprzestrzenianie wirusa w dalszym ciągu nie spotyka się z żadnymi trudnościami ze względu na pałęsające się dziki i inne dzikie zwierzęta, które są nosicielami, ale ich wirus nie dotyka. Naukowcy z Uniwersytetu Lagwilickiego doszli do ważnej konkluzji - wirus potrafi przetrwać i żyje w organizmie nawet do dwóch tygodni od śmierci swojej ofiary. Tempo badań nad szczepionką musi zostać znacząco przyspieszone, może trzeba nawet pomyśleć o zaangażowaniu w to innych państw, gdyż sprawa wydaje się naprawdę poważna.

Badania:
-NMPP-12X - KMT AirForce wyceniła koszty przedsięwzięcia na 1 250 000$ w porywach do 1 400 000$, w zależności od czasu realizacji. Przy wyborze opcji na następną turę - koszt wyniesie tą droższą opcję, jeśli deadline będzie przewidziany na dwie następne, nastąpi tańsza opcja.
-BMT Mk2 - KMT LandForce przewidział koszta opracowania czołgu na 750 000$, realizacja i pierwszy prototyp w następnej turze.

Avatar konrafal12
Podsumowanie:
6 200 000-750 000- 1 400 000-100 000=3 950 000
-8SC
PROJEKTY:
Lek na HC-POP+ -ciąg dalszy

W związku z odkryciem tego, że wirus zostaje w ciele do dwóch tygodni od zgonu, zwłoki mają zostać jak najszybciej spalone. Kilka świeżych ciał ma zostać przywiezionych do laboratori w celu ułatwienia badań nad wirusem. Na szybszy rozwój badań przeznaczamy 8SC i 100 000$
REFORMY:
Granica z Walmarem zostaje zamknięta, aby wirus się tam nie dostał. Również rolnicy do czasu opracowania szczepionki, mają zakaz przewozu żywych świń zagranicę.
DYPLOMACJA:
Brak

BADANIA:
BMT Mk2-750 000$
NMPP-12X- na następną turę, 1 400 000$
HANDEL:

Brak

Avatar Kadzio
Właściciel
Dzikie zwierzęta, w tym w szczególności dziki oraz mniejsze zwierzęta padlinożerne stają się głównymi nosicielami. Wirus wymyka się spod kontroli, a raczej już się wymknął, o czym świadczy jego obecność... w Kuwcji i Wilimei. Tamtejsze rządy obarczają Barmineję o zbagatelizowanie problemu, który może doprowadzić do klęski. Farmerzy na własną rękę podejmują się polowania na dzikie zwierzęta, a ci farmerzy, którzy posiedli świnię, która zmarła od prawdopodobnie wirusa HC-POP+, wybijają wszystką trzodę i palą ją z rozkazu władzy.
Kolejne badania donoszą o skomplikowaniu badań przez niespotykaną zdolność wirusa do przystosowywania się do otaczającego środowiska. Żądają natychmiastowej akcji kłusowniczej i proszą o powolne przygotowywanie rolników na możliwą akcję wybijania wszelkiej trzody w kraju. Obawiają się, że może to być jedyne rozwiązanie, gdyż na tę chwilę, mimo że dalsze badania trwają, w inicjatywę włączyło się parę innych krajów w tym ZPFN, Wielorom oraz Ząbrawiecz, które dołączyły i dołączają do grup badawczych w Barminei.
Wybadano BMT Mk2.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Kadzio
Właściciel: Kadzio
Grupa posiada 780 postów, 18 tematów i 14 członków

Opcje grupy [Najlepszy P...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie [Najlepszy PBF] Countryland ― Apocalypse