Plansza Ildachanu Południowego (wiewiur500kuba)

Temat edytowany przez Kadzio - 26 czerwca 2018, 00:45

Avatar Kadzio
Właściciel
Liczba Ludności: 799 148 000
Prowincje: 16
Surowce: + 100 SB, 10 SŻ, 10 SC | 100SB, 10SŻ, 10SC
Dolary: + 1 600 000 | 1 600 000

Avatar Kadzio
Właściciel
Ildachan południowy po rozpadzie związku Ildachanu Południowego i Północnego poszły w dwóch zupełnie różnych kierunkach. Północny Ildachan po szeregu ciężkich i wstrząsowych reform doprowadził państwo do czołówki państw o największej swobodzie osobistej i gospodarczej. Dlatego też kraj cieszy się znacznie wyższymi wskaźnikami ekonomicznymi niż jego południowy sąsiad. Sprzyja to migracji, gdzie mieszkańcy południowego Ildachanu wędrują na północ, gdzie znajdują lepsze warunki do życia, a sprzyja temu podobny język i kultura. Nie zmienia to jednak faktu, że Południowy Ildachan również szczyci się wysoką populacją, na co wpłynęła kultura i wierzenia.
Koniec końców Północny Ildachan nie jest szczególnie top of the top pod względem zaawansowania technicznego, na co wpływa ogromna liczba ludności, która wymaga racjonalnego i solidarnościowego myślenia, które wymusza na przywódcach trzeźwe myślenie. W kraju obowiązują specjalne strefy ekonomiczne, które napędzają rozwój. Kraj od lat męczy jeden z najwyższych wskaźników przestępczości na świecie, a same jednostki bezpieczeństwa zmagają się z brakiem funduszy.
Gorzej prezentuje się sytuacja na południu, które boryka się z wieloma problemami, od wysokiego wskaźnika śmiertelności aż po korupcję. Na południu panują rządy dyktatorskie, które rządziły państwem hardą ręka w czasie konfliktu z północą. Po konflikcie władze miał objąć parlament, jednak tak się nie stało, a przy władzy utrzymał się dyktator. Niewiele zapowiada zmianę zaistniałej sytuacji, a należy wspomnieć, że Północy sprzyja taki stan rzeczy, gdyż oznacza on dalszy napływ taniej siły roboczej z południa.

Avatar Kadzio
Właściciel
Po wstrząsającej obradzie nadzwyczajnej przedstawiciele 8 dystryktów otrzymali wytyczne wprowadzenia nowego restrykcyjnego prawa wolności słowa w miejscach publicznych i w internecie. Zakłada ona przede wszystkim wprowadzenie godziny policyjnej, bezwględnego zakazu używania cudzego wizerunku w internecie oraz zakaz szerzenia mowy nienawiści w stronę władcy. Spotyka się to naturalnie z ogromnym sprzeciwem mieszkańców Południowego Ildachanu. W zaistniałej sytuacji w krótkim czasie mogą wybuchnąć silne demonstracje.

Avatar wiewiur500kuba
Reformy
Władca widząc co się stało po wprowadzeniu nowej ustawy natychmiast kazał ją wycofać i przywrócić wolność słowa i usunąć godzinę policyjną. Od teraz władca postara się zmienić politykę wobec swych poddanych i zachęcić ich do pozostania w państwie. Niechaj dobrym krokiem ku początkowi będzie wprowadzenie wolności obywatelskiej i zapoczątkowanie rozwoju gospodarki, by ludzie mogli znaleźć tu miejsce pracy. Oraz też dofinansowanie mniejszych firm.

Poprawa warunków życia
Budowa różnych fabryk które mają stawiać na dużą ilość miejsc pracy dla ludzi.(- 300 000$ i 50 SB)
Dofinansowanie mniejszych przedsiębiorstw (- 300 000$)
Rozwój medycyny, mający na celu zmniejszenie śmiertelności w państwie.(- 1 000 000$)

Podsumowanie
- 1 600 000$
- 50 SB

Avatar Kadzio
Właściciel
Prace nad ustawą o ograniczeniu wolności słowa i człowieka zostały przerwane w trybie natychmiastowym, co spotkało się z rozgoryczeniem oligarchów, którzy chcieli ustawić sobie państwo według swoich widzimisię. Sytuację prędko podchwyciły związki opozycyjne nazywane przez ciebie, na twoich przemówieniach cyrkami na kółkach, mówiąc o swojej wygranej nad ciężką ręką tyrana. Szybko potem towarzystwo zostało rozgonione przy pomocy armatek wodnych i gazu łzawiącego, a ty wróciłeś do partyjki pokera w swoim pałacu.
Wybudowano 4 fabryki firm państwowych: z racji swojego przeznaczenia nie zostały zautomatyzowane, przez co zapewniają sporo miejsc pracy, ale ich wydajność nie należy do najwyższych. Są to montownia wagonów, fabryka opakowań gumowych i plastikowych, huta żelaza oraz montownia autobusów.
Pula dofinansowań została już w pełni wykorzystana.
Przeznaczone na rozwój medycyny są powoli wykorzystywane, pierwsza fala w wysokości 425 000$ przeznaczona została na remonty i rewitalizacje mniejszych placówek medycznych w mniejszych miastach i największych wsiach.

Avatar wiewiur500kuba
Handel
- 38 SB za 30 SC z Talią
- 31 SB za 30 SC z Zaxu Partifel

Sprawy wewnętrzne
Dyktatora bardzo ciekawi co takiego jego poddani chcieliby zmienić w państwie. W tym celu organizuje ankietę, anonimową, w której mieszkańcy będą mogli zaproponować swoje reformy, które dyktator rozpatrzy i prawdopodobnie wprowadzi w życie. Na ten cel przeznacza 300 000$

Badania
- 1 000 000$ na badanie super inteligentnego AI. Ewentualnie na zapewnienie warunków by móc takie coś badać.
- 300 000$ na kolejne dofinansowanie mniejszych firm.
- 60 SC na wynalezienie nowych i efektywniejszych leków na choroby najczęściej występujące w państwie.//Skoro jest to surowiec chemiczny, to zgaduję że w medycynie się przyda.//

Podsumowanie
- 1 600 000$
- 69 SB

Avatar Kadzio
Właściciel
Ankieta została przeprowadzona w użyciu środków takich jak: ankieta internetowa, list oraz ankieta w urzędzie. Wyniki były dosyć jednoznaczne, znaczna większość domaga się działań na rzecz okrucieństwa, które w południowych Ildachan wymierza rząd Ildachanu Północnego. Domagają się też wyższych zarobków oraz większej ilości miejsc pracy.
W sprawie badania AI zaczęto gromadzić odpowiednią kadrę i ekspertów z tego zakresu. Za ośrodek wybrano opuszczoną bazę wojskową, pieniądze wydano na zakup odpowiedniej serwerowni oraz odnowienie i przystosowanie budynku.
Kolejne firmy uzyskały pieniądze na zakup sprzętu i generalny rozwój.
Opracowano szczepionkę na kowesję (chorobę skóry, która atakuje układ krwionośny i często jej przebieg kończy się śmiercią. Istnieją pewne obawy o to, że szczepionka może wywoływać autyzm.

Avatar wiewiur500kuba
Sprawy wewnętrzne
Dyktator zapewnia że zaczął już prywatne rozmowy z przedstawicielami Ildachanu Północnego. W przeciągu kilku najbliższych miesięcy sprawa powinna się chyba poprawić. Co do reszty rzeczy, o które prosił lud - Dyktator postara się załatwić wszystko w ciągu kilku najbliższych miesięcy, prosi więc obywateli o uzbrojenie się w cierpliwość.

Reformy
Dyktator karze zwiększyć minimalną płacę w kraju o jakieś 5%. Niby mało, ale na dobry początek chyba starczy.

Budownictwo
- 600.000$ na wybudowanie wielu fabryk, które mają zatrudniać wielu pracowników. Najlepiej by było, gdyby jeszcze produkowały coś w państwie potrzebnego.

Badania
- 500.000$ na badania nad AI, albo przystosowaniem się do możliwości jego rozwoju
- 500.000% na budowę wielu szpitali, czy innych przychodni w mniejszych miastach.

Dodatkowo Dyktator chciałby wiedzieć czy śmiertelność w państwie zaczyna słabnąć oraz też co jest głównym powodem tak wysokiej śmiertelności. Czy może za słabo rozwinięta medycyna(technologia, szczepionki, leki), czy może mała ilość szpitali? Albo słabe wykształcenie lekarzy?

Podsumowanie
- 1.600.000$

Avatar Kadzio
Właściciel
Nieco zniecierpliwieni mieszkańcy, z pełną nadzieją oczekują stosownych działań oraz podjęcia czynów mających na celu uzyskanie przez twoje państwo pieniędzy z odszkodowań za inaczej ubrane w słowach "wypędzenie z Ildachanu Północnego" przez szereg reform godzących w ludność Ildachanu Południowego w wysokości 4 000 000$.
Zwiększenie płacy minimalnej nie przyniosło wielkich zmian, ludność dalej nie wykazuje zadowolenia z własnych zarobków.
Z pieniędzy na budowę fabryk skonstruowano odlewnię stopów zatrudniającą 900 osób za cenę 340 000$, a za resztę pieniędzy wybudowano fabrykę klocków drewnianych DaDaDU zatrudniającą do 250 osób.
Informatycy jako przykład swojej pracy zaprojektowali aplikację PicIT, która przy użyciu aparatu w smartfonie zezwala na znalezienie nazwy, historii oraz ciekawostek na temat obiektów znajdujących się w Ildachanie. Za jej pomocą można odkryć około 50 000 przeróżnych obiektów na terenie całego kraju. Informatycy po tym przestali cokolwiek robić i tą drogą szacuje się, że przepadło do 80 000$.
W Kabilli, Polaciwiu, Martyriu i Welenii otwarto niewielkie przychodnie, które zostały już poświęcone i od dwóch tygodni są w stanie operacyjnym.
Śmiertelność utrzymuje się na tym samym poziomie. Zarzuca ci się, że problemu szukasz nie w tym miejscu, którym trzeba, ale dobrze, że podejmujesz jakiekolwiek działania. Sieć szpitali musi też się zwiększać. Domaga się też podejmowania bardziej konkretnych działań.

Avatar wiewiur500kuba
//Głównie bym chciał czegoś, co myślałoby jak człowiek, bądź było od niego inteligentniejsze. Potem dopiero zacznę się bawić. Nie chcę żeby specjalizowało się w jednej konkretnej dziedzinie, tylko we wszystkich na wysokim poziomie. Wiem, że może to zająć dużą ilość tur, ale jednak wyniki w Twoim pbfie bardzo mnie ciekawią.//

Avatar wiewiur500kuba
- Zawiadomiłem przywódcę Północy o odszkodowaniu. Ponoć mówi, że nie widzi sensu w dawaniu Wam pieniędzy. To mówi samo za siebie, jak będą wyglądać relacje z północnym sąsiadem. Nie chciałbym mu również wydzierać tych pieniędzy siłą, to przyniesie więcej strat niż zysku... - Powiedział Dyktator Di Ravello w wywiadzie telewizyjnym po zapytaniu jak przebiegają rozmowy o odszkodowaniu jakie północ wyrządziła ludziom południa.

Zmiany wewnętrzne
Dyktator nakazuje zwiększenie wszystkich płac o 15%. W każdym zakładzie, z czego te minimalne o 20%.

Projekty
- 200.000$ na znalezienie źródła wysokiej śmiertelności w państwie.

- 400.000$ i 30 SB na budowę szpitali w miastach, które jeszcze ich nie mają.

- 2.000.000$ na AI. Głównie bym chciał czegoś, co myślałoby jak człowiek, bądź było od niego inteligentniejsze. Potem dopiero zacznę się bawić. Nie chcę żeby specjalizowało się w jednej konkretnej dziedzinie, tylko we wszystkich na wysokim poziomie. Ewentualnie, na przygotowanie laboratoriów do tego typu badań, jeśli w obecnych laboratoriach nie można tego zrobić.

Handel
- 50 SB za 500.000$ z Auzyrowiem(czy jak to się odmienia
- 50 SB za 500.000$ z Doalivią
- 50 SB za 500.000$ z Hortanxią

Podsumowanie

Straty/Zyski z handlu
- 150 SB
+ 1.500.000$
Straty w państwie
- 2.600.000$
- 30 SB

Łącznie
- 1.100.000$
- 180 SB
Prawdopodobnie WIP.

Avatar Kadzio
Właściciel
Mieszkańcy, a także twoi doradcy domagają się podjęcia bardziej zdecydowanych i silnych działań mających na celu uzyskanie odszkodowań za wyrządzone krzywdy. Ponadto domagają się złożenia oficjalnego wniosku do Frontu Narodowego za celowe wyrządzenie krzywd i szkód na mieszkańców Ildachanu Południowego, a co za tym idzie, do uzyskania odszkodowań, w razie gdy tylko rozmowy na szczeblu przywódczym nie wystarczą. Mieszkańcy domagają się stanowczych kroków w sprawie obraźliwego tonu, którego dopuścił się przywódca w stosunku do Ildachanu Południowego i jego mieszkańców, którego treść później została zmodyfikowana i ugrzeczniona.

Gwałtowne podwyżki prac natychmiast wywołały ogromną inflację sięgającą już nawet 20%. To oznacza gwałtowne wzrosty cen, a także błyskawiczny spadek wartości pieniądza. Niektóre ceny produktów spożywczych skoczyły nawet o 300%, przykładowo masło z 2$ do 6$, przez co dla niektórych stało się nieopłacalne do zakupu. Ekonomiści klepią się w twarz widząc skutki wprowadzonych reform. Nawołują do natychmiastowego zaprzestania emisji pieniądza albo do wycofania obowiązkowej podwyżki płac. "To kolejny przykład, tuż po północnym sąsiedzie, na to, że socjalistyczne naginanie wartości pieniądza ma tragiczne skutki, które odczuje w zasadzie absolutnie każdy" - kwituje prezes Nadjechańskiego Banku Narodowego.

Według badań przeprowadzonych przez Analytica Norveos przyczynami wysokiego współczynnika śmiertelności są:
- niski standard wyposażenia szpitali,
- brak ośrodków zdrowia w niewielkich miejscowościach oraz tych poniżej 80 000 liczby mieszkańców,
- mała ilość wykwalifikowanych specjalistów,
- niski standard krajowych uczelni wyższych, które nie gwarantują odpowiedniego poziomu edukacji,
- słabe rozpowszechnienie szczepionek,
- brak edukacji seksualnej i zdrowotnej w szkołach.

Wybudowano cztery niewielkie szpitale na południu kraju.

Prace nad AI idą pełną parą, a właściwy kod jest na ukończeniu i trwają zamknięte badania nad sztuczną inteligencją i nad jej bezpieczeństwem. Projektowana i tworzona w międzyczasie jest też serwerownia, w której będzie "żył" cały mózg operacyjny Aldy - bo tak pieszczotliwie ją nazwano i "ciało", które stanie się akceptowanym ucieleśnieniem całego systemu. Niektórzy, bardziej konserwatywni ze środowiska wyrażają zaniepokojenie nad całym projektem i zważają na słabe zabezpieczenie i zaplecze, które nie przewiduje żadnych planów, gdy "coś pójdzie źle".

Avatar wiewiur500kuba
Władca Ildachanu Północnego widząc że Ildachan Południowy chce zawiadomić Front Narodowy obiecał zacząć wypłacać odszkodowanie w ratach od następnego kwartału.

Reformy
Dyktator natychmiast wycofuje podwyżki, nie spodziewając się negatywnych efektów jakie mogą nieść ze sobą tego typu zmiany. Dodatkowo dyktator płaci 100 000 $ specjalistom ekonomii by Ci doradzili mu jak najlepiej zwalczyć skutki podniesionych płac.
- 200 000$ tym razem nie na rozwijanie AI, tylko na wynalezienie Planu "B" gdyby coś z AI poszło nie tak. niechaj jajogłowi wymyślą co to ma być. Może to być jakiś guzik wyłączający, czy resetujący cały system. Może to być jakiś wirus, który zniszczy AI, mogą to być jakieś poprawki w kodzie czy coś, które zaprogramuje Aldy całkowite posłuszeństwo ludziom i uniemożliwi jej wszelkie bunty.
- 100 000$ na nowoczesne wyposażenia do szpitali
- 100 000$ na promowanie szczepionek
- 100 000$ na wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach.

Podsumowanie
- 600 000$
//Chyba skończone, ale skoro pisałem to w nocy, to przejrzę tę turę jeszcze za dnia.//

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Kadzio
Właściciel: Kadzio
Grupa posiada 780 postów, 18 tematów i 14 członków

Opcje grupy [Najlepszy P...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie [Najlepszy PBF] Countryland ― Apocalypse