Wasze ulubione państwo

Avatar Kadzio
Właściciel
No dlaczego są nim np. US albo Norwegia. Gdzie planujecie wyemigrować (bo zakładam że nie chcemy zostawać w Polsce)? Jestem bardzo ciekaw.

Moim ulu państwem jest Australia, potem Szwecja, a na końcu Stany Zjednoczone. Na czwartym Holandię. Wystawiłbym do tych jeszcze Kanadę, Koreę Płd i Japonię. Chiny i Wielka Brytania też mi się w jakiś sposób podobają.
Uwielbiam australijską przyrodę, pogodę, język i akcent. To państwo które się szybko rozwija i prawdopodobnie ma świetlaną przyszłość. Jest neutralne, nie ma wielu wrogów, jest otoczone z każdej strony wodą i nie zagraża im specjalnie wzrost poziomu wód. Państwo nastawione na szczęście obywateli i niespecjalnie angażujące się w politykę globalną. Czego chcieć więcej?
Szwecja mimo swojej niedorozwiniętej polityki migracyjnej to niezwykłe państwo. Chyba najlepsze do rozkręcania biznesu, konkurencyjna gospodarka, mimo dosyć niewielkiego zasobu ludnościowego. A poza tym Szwecja jest piękna, mimo że zimna i depresyjna to przy tym wyjątkowa i mroczna.
USA to dlatego, że chłonę ich kulturę i nastawienie na młodych ludzi, ich wpływ, jakiego nie da się znaleźć w żadnym innym państwie. USA są pięknie zróżnicowane, miasta w Stanach są cudowne i klimatyczne, a standard życia jeden z najwyższych na świecie. No i nie mają uniwersalnego systemu zdrowia.

Avatar
RhobarIII
Jeśli emigracja byłaby konieczna (mam nadzieję że nie będzie), wybrałbym Rosję, Wielką Brytanię, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wietnam, Koreę Północną lub Mongolię. No, chyba że Ukraina, Białoruś czy Litwa byłyby bezpieczne, ale nie wyobrażam sobie aby były, gdy Polska nie będzie.
Moim ulubionym aktualnie państwem jest Japonia. Ale co innego państwo, co innego kraj. Moim ulubionym krajem jest moja ojczyzna - Polska. Poza nią moim ulubionym krajem jest także moja ojczyzna - Sarmacja. A poza Sarmacją - Rosja.

Avatar kulujulu
Rozważam wyjazd do Hiszpanii. A konkretnie zostawiam sobie to jako plan awaryjny jeżeli nic* mi się w życiu nie uda. Wtedy uciekam tam żyć w wiosce-komunie. Byłbym szczęśliwszy jako farmer w mocno zżytej socjalistycznej społeczności niż w Polsce pracując w korpo na śmieciówce.

edit: nic oczywiście w sensie ekonomicznym

Avatar
Konto usunięte
Moim ulubiony państwem jest Kanada a tuż obok Australia a później Wielka Brytania. Dodatkowo jeszcze Norwegia, Islandia, USA i Nowa Zelandia też są przez mnie lubiane

Avatar belmondziak
Polska jest dla mnie najwazniejsza

Avatar Kadzio
Właściciel
czemu

Avatar belmondziak
Bo jestem Polakiem

Avatar Kadzio
Właściciel
ja tez a jakos polska to nie moje ulu panstwo

Avatar belmondziak
Bo taki z ciebie Polak jest, że własny kraj byś zostawił dla dolara czy dwóch

Avatar MorsZDidgeridoo
Japonia Kraj przepiękny. Uwielbiam tereny górzyste, a prawie 80% tego kraju pokrywają góry. Do tego ubóstwiam ich historię oraz kulturę. Samurajowie, bushido, shinto to coś, co mnie kręci. Planuję wyjazd tam w niedalekiej przyszłości. Dodatkowo lubuję się w językach Azji Wschodniej, także japoński jest dla mnie codziennym materiałem do nauki.

Zdjęcie użytkownika MorsZDidgeridoo w temacie Wasze ulubione państwo

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Kadzio
Właściciel: Kadzio
Grupa posiada 292 postów, 22 tematów i 83 członków

Opcje grupy Polityczna G...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczna Grupa Dyskusyjna