[PROBLEM] Komputer samoczynnie się wyłącza

Avatar mojlogin
Mam nadzieję, że zdążę napisać.

Mam podłączony telefon do komputera non stop, bo pełni rolę karty sieciowej. Jednak w pewnym momencie straciłem połączenie z internetem i usłyszałem dźwięk odłączonego urządzenia. Patrzę na telefon i okazuje się, że się zresetował. No nic, korzystam sobie dalej i znowu reset. Czasami tak się dzieje.

Wkrótce zaczął się problem z komputerem. Samoczynnie się wyłączył, tak po prostu jakby prądu zabrakło, ale prąd jest. No nic, dziwna sytuacja, ale kontynuuję pracę na komputerze.

Wyszedłem na dwór, komputer zostawiłem włączony, bo zawsze zostawiam włączony. Po powrocie widzę ekran ładowania systemu, czyli ewidentny restart, co mnie trochę zirytowało, lecz jeszcze większa irytacja mnie przeszła, kiedy po chwili znowu się wyłączył. System nawet nie zdążył się załadować.

Dodam, że mam zasilacz 650W i mam wrażenie, że komputer zaczyna pachnieć tak jakby coś miało się zaraz spalić. Próbowałem Google. Pomóżcie mi, bo sprzęt jest w miarę nowy i nie chcę go stracić :(

Avatar Kideu
Moderator
Może złośliwy robak?

Avatar mojlogin
Kideu pisze:
Może złośliwy robak?

Wątpię, by oprogramowanie było w stanie wyłączyć komputer w taki sposób

Avatar Dark_Dante
Albo zbyt duża temperatura na procesorze, sprawdzałeś?

Może jakieś zaniki sieci? Mogą być dosłownie sekundowe braki w dostawach prądu, a że komp nie ma podtrzyma to się restartuje.

Kabel może ma jakąś przerwę i czasem nie styka? Albo w samym gnieździe nie styka?

Avatar gelo1238
Ale ty informatyk jesteś poradzisz sobie :c
A jak nie to spróbuj na elektrodzie.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku