Najważniejsze informacje

Avatar Omeg12
Właściciel
PBF Przestrzeń umiejscowiony jest w Układzie Słonecznym roku 2274, 20 lat po Wielkiej Wojnie Syntetyków, która podzieliła znaną część Wszechświata pomiędzy dwie wrogo nastawione do siebie rasy. Nie ma głównej linii fabularnej a rozgrywka będzie zależeć od tego, kim jest wasza postać, jaki humor ma GM i oczywiście, jakie podejmiecie decyzje. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje niezbędne do rozgrywki.


Ludzie - jedyna organiczna rasa rozumna w Układzie Słonecznym. Jacy ludzie są każdy widzi - dwie ręce, dwie nogi, nieokreślona liczba płci i niezaspokojona żądza władzy. Ludzie zasiedlają wszystkie większe ciała niebieskie aż do pasa asteroid, a nawet dalej.

Androidy - rasa sztucznych inteligencji, stworzona aby ułatwić "prawdziwym" ludziom eksplorację kosmosu. W przeciwieństwie do swoich stwórców byli w stanie kolonizować odlegle księżyce, nawet o skrajnie nieprzyjaznych warunkach. W 2254 roku utworzyły Sojusz Syntetyków, państwo międzyplanetarne zrzeszające większość sztucznych inteligencji w Układzie Słonecznym, aczkolwiek na niektórych ludzkich światach wciąż można spotkać androidy pełniące funkcje niewolników. Obywatele Sojuszu nie używają pieniędzy, a środki do życia zapewniane są przez "rząd".

DSEC - Deep Space Exploration Corp - organizacja założona ponad 170 lat temu w celu ułatwienia ludziom eksploracji Układu Słonecznego, udzielając pożyczek inwestorom, handlując wartościowymi minerałami itp. Obecnie jest jedną z najbardziej wpływowych korporacji w pasie asteroid. Plotki głoszą, że potajemnie zawierają układy handlowe z androidami, jednakże nie zostały one nigdy potwierdzone. Posiadają liczną flotę, która obecnie okupuje Ceres.

Artemis - Grupa rewolucyjna, walcząca przeciwko OEG. Ich celem jest obalenie totalitarnego rządu i przywrócenie poszczególnym państwom i ciałom niebieskim pełnej niezależności. Większość operacji ma charakter terrorystyczny i ma miejsce na Księżycu, choć Ziemia też nie pozostaje wolna od zagrożenia.

Życie pozaziemskie - Jak dotąd życie odnaleziono na Ziemi, Marsie, Europie, Ganimedesie i Rei. W czterech ostatnich wypadkach były to jednak organizmy jednokomórkowe, które mimo niewątpliwej wartości naukowej nie są żadną odpowiedzią na pytanie o istnienie UFO.

ProLife - wbrew pozorom nie jest to chrześcijańska grupa przeciwna aborcji, ale organizacja stawiająca sobie za cel ochronę życia organicznego przed sztucznymi inteligencjami. Ma swoich własnych, świetnie wyszkolonych żołnierzy, z których większość stacjonuje na Tytanie oraz na Europie.

Waluta - Środkiem płatniczym w ludzkiej części US są kredyty. Zostały one wprowadzone w roku 2101 jako alternatywa dla chaotycznego rynku z dziesiątkami różnych walut i szybko zaczęły obowiązywać na całej Ziemi, a niedługo potem w koloniach. Jeden "pełny" kredyt jest równy dokładnie 1024 milikredytom, a 1024 kredyty to kilokredyt.

Broń - Pomimo rozwoju technologii, najpopularniejszą formą broni wciąż pozostaje kinetyczna wszelkiego rodzaju, choć zamiast prochu strzelniczego używa się magnesów. Poza staromodnymi formami uzbrojenia występują także działa laserowe, elektryczne i plazmowe, choć te ostatnie są rzadko używane ze wzgląd na wysoką cenę plazmy i oczywiste niebezpieczeństwo jej używania.

OEG - One Earth Goverment - Organizacja pełniąca funkcje rządu na Ziemi. Jej zadaniami są ochrona planety przed zagrożeniami wewnętrznymi bądź wewnętrznymi, zapewnianie ładu publicznego i utrzymanie należytej populacji. W ramach narzuconego przez OEG ustroju na Ziemi obowiązuje technokracja - eksperci z rożnych dziedzin mogą się starać o dołączenie do organizacji i udział w sprawowaniu rządów. Pomimo względnej skuteczności OEG ma wielu przeciwników, którzy zarzucają jej, zresztą słusznie, ograniczanie wolności jednostki i używanie niehumanitarnych zagrań w stosunku do wrogów systemu. Do najbardziej zagorzałych opozycjonistów należy grupa Artemis.

Avatar
Michaelpl03
Omeg12 pisze:
Jeden "pełny" kredyt jest równy dokładnie 1024 milikredytom, a 1024 kredyty to kilokredyt.

Po co utrudniać sobie życie? Nie mogłeś zrobić po 1000? ._.

Avatar Omeg12
Właściciel
Kredyty są walutą cyfrową, więc logiczne, że jej twórcy posłużyliby się systemem binarnym.

Avatar
Michaelpl03
A to chytruski. A nie istnieje wersja bardziej... Namacalna, czy coś?

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Omeg12
Właściciel: Omeg12
Grupa posiada 3052 postów, 23 tematów i 9 członków

Opcje grupy [PBF] Przest...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie [PBF] Przestrzeń