Frakcje

Avatar Dark_Dante
Właściciel
Powinność
Frakcja militarna, mają konszachty z regularną armią. Ich celem jest zabijanie wszelkich mutantów oraz ściganie bandytów by Zona była bezpieczna. Specjalizują się w broni Układu Warszawskiego. W ich skład wchodzi wielu dezerterów.
Frakcja została zniszczona

Czyste Niebo
Frakcja złożoną z domorosłych naukowców. Mają na celu poznać wszelkie tajniki Zony. Korzystają z kiepskiego sprzętu wojskowego lecz dobrego ekwipunku naukowego. Znają wiele ścieżek niedostępnych dla innych, są dobrymi tropicielami.

Monolit
Fanatycy broniący dostępu do Centrum Zony wszystkim z obecnych. Podejrzewa się ich o pranie mózgu. Wściekle atakują każdego, kto tylko wkroczy na ich teren.
Frakcja została zniszczona

Bandyci
Zbieranina mętów społecznych, wykolejeńców i wszelkiego zła tego świata. Byli bandytami na Dużej Ziemi to i tak samo zachowują się w Zonie. Kieski sprzęt rekompensują zajadłością i kradzieżami.
Frakcja została zniszczona

Najemnicy
Nie wiadomo kto i po co ich tu przysłał. Jednak korzystają z doskonałego ekwipunku oraz wielu sprawnych rodzajów taktyk.
Frakcja została zniszczona

Naukowcy
Rządowi naukowcy, kiepską broń rekompensują doskonałym wyposażeniem naukowym oraz znajomością działań sterujących zachowaniem Strefy.
Frakcja została zniszczona

Samotnicy
Losowe osoby będące tutaj tylko po zarobek. Trzymają się umownych zasad honoru i własności, szanują prawa innych grup lecz bezwzględnie niszczą bandytów. Znają wiele zakamarków lecz małe fundusze pozwalają im na skromny ekwipunek.
Frakcja została zniszczona

Wojsko
Jednostki rządowe mające na celu zabezpieczać Zonę. Oficjalnie w Strefie nikogo nie ma a "ubytki" w amunicji nikt nie traktuje na poważnie. Strzelają do wszystkiego co nie ma ich munduru.
Frakcja została zniszczona

Wolność
Jedna z większych, wraz z Powinnością i armią, regularnych grup. Korzystają z broni NATO. Luźny styl bycia oraz brak typowo militarnego podejścia przyciąga do siebie wielu chętnych.
Połączyło się z EPO tworząc Wolne Kraje Europejskie
Po fuzji z Meksykiem tworzy WKŚ

Koalicja Wysypiska
W pełni regularna grupa, która wyrosła na podstawie Wyzwolicieli, chcących wyrzucić Samotników z Wysypiska, Grupy Biesa, która pragnęła jedynie pozbyć się bandytów i renegatów z Wysypiska, oraz Oporu, który pragnął wyrzucić Wojsko z Zony. Teraz połączyli siły i stworzyli jedną z najpotężniejszych frakcji. Jednak każda z nich ma osobne magazyny i osobne jednostki a pion dowodzenia składa się z trzech generałów wspólnie podejmujących decyzje.
Frakcja zacieśniła swoje relacje likwidując Wyzwolicieli, Opór oraz Grupę Biesa a na to miejsce powołując jedną wielką frakcję "Koalicja Wysypiska".
Nastąpiła fuzja i weszli pod sztandar Wolności

UA
Zjednoczone kraje całej Afryki, które porzuciły walkę między sobą i wspólnie wystąpiły przeciw najazdowi Arabii. Skromne fundusze nadrabiają dobrym zaopatrzeniem w kamienie szlachetne i ropę.
Utworzyli federację Ostatni Ludzie Upadłej Ziemi

Arabia
Kiedy ceny ropy poleciały na łeb, na szyję, zostali zmuszeni do poszukiwanie innych form dochodu. Kraje arabskie wspólnie zaatakowały Afrykę i dążą do podbicia całego kontynentu, aby zdobyć kamienie szlachetne, kość słoniową, drogocenne drewno i inne dobra.

OZG
Kiedy gangi zaczęły rosnąc w siłę, kraje Ameryki Południowej utworzyły Oddział do Zwalczania Gangów. Doborowi żołnierze i policjanci zajmują się wyszukiwaniem i niszczeniem wszelkich siedlisk kryminalistów. Niestety, północne tereny kontynentu został zajęte przez różne kartele i gangi, OZG dąży do ponownego wprowadzenia tam rządów demokratycznych.
Utworzyli federację Ostatni Ludzie Upadłej Ziemi

USA
Kraj żyjący z wojen toczonych poza swoimi granicami stanął na skraju upadku. Po obniżkach cen ropy zaanektowali Kanadę i prawdopodobnie podbiją również Meksyk, do czego dążą. Wszelkie kontyngenty stacjonujące w Europie oraz Afryce zostały wycofane do kraju.
Zmienia nazwę na Oceania
Utworzyli federację Ostatni Ludzie Upadłej Ziemi


Meksyk
Kraj desperacko się zbroi i szuka sojuszników, widząc wojska USA, które lada dzień przekroczą granicę i podbiją państwo. W kraju panuje wysokie napięcie a wiele grup przestępczych zaczyna dochodzić do władzy w rejonach najbliższych granicy z USA.
Dołącza do WKE tworząc WKŚ

Australia
Po zniknięciu Oceanii kraj przeżywa istny potop uchodźców. Zostali zmuszeni do przyjęcia ich lecz gospodarka powoli upada, przez co ruszyli do Azji aby podbić tamte rejony i przesiedlić uchodźców.
Utworzyli federację Ostatni Ludzie Upadłej Ziemi

Rosja
Odwieczne plany podbicia Europy wreszcie mogą się udać, kiedy NATO upadło a USA wycofały wszelkie swoje jednostki. Jednak Chiny teraz zostały wyzwolone z wszelkich ograniczeń i mogą uderzyć od tyłu na armie mające napierać na zachód.
Utworzyli federację Ostatni Ludzie Upadłej Ziemi

EPO
Unia Europejska przekształcona w model supermocarstwa z oddzielnymi rządami i skarbami. Zaplecze techniczne przygotowuje doskonały sprzęt, a kraje biedniejsze przygotowują siłę żywą do wystawienia, w zbliżającej się konfrontacji z Rosją.
Połączyło się z Wolnością tworząc Wolne Kraje Europejskie
Po fuzji z Meksykiem tworzy WKŚ

ZA
Kraje Azji szybko zostały zdominowane przez Australię i zostały zmuszone do powołania sojuszu. Wszelkie urazy i wrogość zostały zepchnięte na boczny tor, teraz liczy się jedynie wspólna walka o swoją ziemię.
Utworzyli federację Ostatni Ludzie Upadłej Ziemi

Chiny
Tanie produkty przestały się sprzedawać a wyniszczona ziemia Chin nie nadaje się do niczego. Armie zostały pchnięte wgłąb kontynentu by grabić i podbijać.
Frakcja została zniszczona

Japonia
Nadal stoi na uboczu wydarzeń lecz przygotowuje silną armię do przyszłego desantu na granicy Chin.
Utworzyli federację Ostatni Ludzie Upadłej Ziemi

Stowarzyszenie Arktyczne
Frakcja kontrolująca ocean Arktyczny. Powstała wkrótce po tym, jak świat został zanieczyszczony przez opad radioaktywny z Izraela. Podstawą kultury, jak i gospodarki Stowarzyszenia, są zasoby morskie. Najpopularniejszą religią jest kult bogów mórz, a duża część obywateli żyje stale na statkach. Arktyci wyznają zasady wolnego rynku i niewielkiej ingerencji rządu w sprawy prywatne. Frakcja dąży do zjednoczenia półkuli północnej i wyzwolenia Europy spod panowania totalitarnych rządów.

Char'an
Gatunek krzemowych form życia, wywodzących się z planety Gaiax, znajdującej się w Gromadzie Dzikiej Kaczki ramienia Strzelca. Charani przed milionem lat sprawowali niepodzielną władzę w Drodze Mlecznej, lecz ich imperium zostało zniszczone przez syntetyczną rasę zwaną Obserwatorami (więcej w historii), a pozostali przedstawiciele tej rasy uwięzieni na swojej ojczystej planecie. Dopiero kilkaset lat temu nadarzyła się okazja, aby mogli ponownie zakładać kolonie oraz odbudować wojsko. Kultura Charanów jest naznaczona ksenofobią w stosunku do węglowych form życia, co nie znaczy jednak, że nie są oni skłonni zawierać sojuszy z węglowymi. Ich społeczeństwo jest podzielone na kasty i rządzone przez wybranych niejako demokratycznie przedstawicieli kasty najwyższej, choć spora część władzy przypada także korporacjom i rodom arystokratycznym. Są mocno skupieni na podbojach wojennych, i jak dotąd udało im się opanować całą gromadę, i parę światów poza nią.
Dostają bonus do nauk ścisłych i wytrzymałości.

Buhnah-Buhnah
Gatunek pokojowych płazów. Dostają bonus do dyplomacji.

Echnidzi
Agresywne owady. Dostają bonus do siły armii.

Xyfowie
Skrajni kapitaliści, wyglądają jak kraby. Wszystkie ceny zakupu są niższe o 10%.

Sevianie
Liberalne syntetyki. Dostają bonus do wytrzymałości i walk niepodległościowych.

Karathanie
Agresywne pająki. Dostają bonus do siły armii.

Himnoliinii
Jest to rasa humanoidalnych ryb, która zmienną polityką, raz agresywnymi i bestialskimi wojnami, raz podkupując planety przeciwników, zdobyły sporą część galaktyki. Są nieprzewidywalni, mają sporą armię, chociaż starają się skrzętnie ukrywać wszystkie informacje o sobie. Dostają bonus do ataków znienacka.

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Dark_Dante
Właściciel: Dark_Dante
Grupa posiada 6915 postów, 39 tematów i 21 członków

Opcje grupy [PBF] Total ...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie [PBF] Total War: S.T.A.L.K.E.R. - Ziemia to za mał