"Historia Serrivy" ~ Sulolib Zamyosky

Avatar Bilolus1
Właściciel
Witam, me imię to Sulolib i znacie mnie zapewne z innych moich dzieł, jednak to uważam za największe . Śmiało mógłbym określić je pracą swojego życia, wraz z archeologami, historykami a nawet długowiecznymi istotami starałem się rozwikłać wiele zagadek naszej jaksze zawiłej historii

Początki

Na początku była tylko pustka, później w tejże pustce pojawiły się cztery Byty które powoli zaczęły kształtować świat wedle własnego gustu, na początku utworzyły płaską platformę którą rozciągnąwszy zamieniły w kulę . Tak powstały podstawy do stworzenia naszego świata .

Kształtowanie świata

Bezimienne Byty rozproszyły się po świecie i zaczęły kształtować lądy, jeden utworzył na wschodzie wielki kontynent, drugi zrobił to samo na zachodzie a trzeci żeby zachować pomiędzy nimi połączenie utworzył swoje ziemie pomiędzy nimi łącząc oba kontynenty, czwarty Byt nie był skory do tworzenia swoich ziem więc zamieszkał na północy wschodniego kontynentu .

Pierwszy Byt przestał zwracać uwagę na swoje ziemie więc nie były zbyt rozmaite, wielkie, puste równiny znane nam jako Ziemia Niczyja to jego dzieło, jedyne co zrobił to gigantyczny las pokrywający południe kontynentu i tajemnicze zamczysko które uważa się dzisiaj za siedzibę Księcia Wampirów .

Drugi Byt delikatnie i powoli kształtował swe ziemie, tworzył rośliny, lasy, góry, niziny . Wszystko co znamy ze wschodniego kontynentu . (Nie jesteśmy pewni czy stworzył znane wszystkim wielkie diamenty z Unii Savarskiej, podczas moich wszystkich podróży nigdy nie potwierdziłem tego)

Trzeci Byt kształtował swe ziemie starannie, utworzył najwyższe góry i przystroił je śniegiem oraz drzewami zbudował jaskinie a na koniec w górach umieścił najróżniejsze minerały .

Czwarty Byt widząc co robi pierwszy samemu się zabrał za przystrajanie północy, stworzył pustynie, bagna i rozległe lasy .

Później w zgodzie ze sobą utworzyli zwierzęta i rozmieścili je w miejscach które najbardziej do nich pasowały .

Powstanie Życia

Elfowie
Pierwszymi istotami stworzonymi przez Byt byli Elfowie, to oni jako pierwsi pojawili się na zachodzie i zamieszkali gigantyczne lasy w których oswajali zwierzęta i tworzyli swe przepiękne domostwa w zgodzie z naturą .

Z pojawieniem się Elfów zjawiły się i driady które stały się rasą bardzo im bliską, do dzisiaj żyją w przyjaźni i często zawierają ze sobą związki .

Krasnoludy
Trzecią rasą byli krasnoludowie utworzeni przez trzeci Byt . Zamieszkali góry pomiędzy kontynentami i natychmiast zaczęli je drążyć w poszukiwaniu czegoś co mogłoby się im przydać, ich intelekt pomógł im zbudować miasta przystosowane do klimatu i zbudować silne państwo.

Gdy krasnoludy zaczęły tworzyć górskie metropolie Byt zabrał się do stworzenia kolejnej rasy - Gigantów . Zrobił z nich pokojowe ale wielkie istoty lubujące się w złocie, szybko zaprzyjaźnili się z krasnoludami .

Orkowie

Czwarty Byt postanowił nie być gorszy od innych, wolał jednak od piękna twardość i surowość . Stworzył więc orków, potężne istoty uwielbiające zniszczenie, walki i ogólny chaos zaraz za Orkami utworzył Goblinów . Rasę która miała służyć tym pierwszym, widząc to trzeci Byt postanowił zainterweniować i w tajemnicy obdarzył Goblinów intelektem który często pozwalał im oszukiwać swoich panów .

Wróżkowie

(Nie są to dane potwierdzone, są to jedynie moje przypuszczenia)

Gdy pierwszy Byt pałętał się po świecie postanowił odwiedzić małą wyspę u dołu kontynentu. Spodobała mu się . Pomyślał o umieszczeniu tam jakiejś rasy, utworzył niewysokie istoty i niezbyt silne istoty o dobrych sercach .

Ludzie
(Nie do końca wiadomo jakiego Bytu jesteśmy dziełem)

Najmłodsza z wszystkich ras po raz pierwszy pojawiła się na niewielkiej wyspie na północny zachód od kontynentu zachodniego, szybko jednak stworzyła statki i przeniosła się na kontynent po którym błyskawicznie się rozproszyła . Zaczęli handlować z krasnoludami a z Elfami toczyć wieloletnie wojny które zaczęli wygrywać .

Czas rozłamu

Widząc pierwsze wojny Byty się pokłóciły przypadkowo tym samym uwalniając ogromne ilości magii . Niektóre istoty wyczuły tą magię i zaczęły ją wchłaniać, szczególnie ludzie którzy tym samym poznali tajniki magii ognia . Natychmiast wykorzystali ją przeciw elfom odwracając losy wojny. Wprawiło to Byty w wieszcze większy szał, jeden z nich utworzył Ład a drugi Chaos i oddzielając się od siebie zamieszkali w nich dając istotom walczyć ze sobą . Trzeci i Czwarty Byt zamieszkały pomiędzy swoimi ludami .

Ład

Drugi Byt widząc to że zagłada Elfów jest nieunikniona porzucił już nadzieję, postanowił ludzi uznać za "swoją" rasę, nauczył ich władania wszystkimi żywiołami i obdarował ich magią ładu, każdego człowieka inaczej . Ludzie zaczęli go nazywać Bogiem Ładu .


Chaos

Gdy tylko powstał Chaos Byt który go utworzył przybrał wygląd człowieka, kobiety . Nazywana teraz będzie Panią Chaosu . Pani Chaosu nauczyła potajemnie niektórych ludzi Nekromancji,Czarnej Magii i Magii Krwi jako plugawej odwrotności tego czego uczył Bóg Ładu

Wielki Król Krasnoludów

Trzeci Byt przybrał wygląd krasnoluda i zamieszkał między nimi jako sprawiedliwy władca . Nauczał wśród nich i mówił żeby nigdy nie mieszali się w żadne wojny, żeby żyli pokojowo . Nazwali go Wielkim Królem, tenże tytuł nie przysłużył już żadnemu innemu krasnoludowi .

Bundug Krwawy

Czwarty Byt zamieszkał wśród Orków którzy zaczęli się rozmnażać i pod jego żelazną ręką rosnąć w siłę . Bundug utworzył swą siedzibę w Krzywejskale jednak jego ziemie wydawały mu się zbyt marne dla plemienia orków dlatego postanowił rozpocząć wielką migrację na zachód .

Wielka Wojna

Po raz pierwszy mogę podać całkowicie zgodną datę ponieważ jest znana nam z wielu innych zapisów i ksiąg . Sześćset lat temu (przed napisaniem tej księgi) Bundug Krwawy przeprowadził swoje wojska na południe kontynentu (gdzie zaczęli się osiedlać ludzie) i splądrował ich ziemie, statki ukradł i popłynął wraz ze swymi armiami na zachodni kontynent gdzie jednak został zatrzymane przez liczne wojska ludzi, na wschodzie drogę zaszły mu krasnoludy i zniszczyły jego straż tylną . Został uwięziony na Cieśninie z której uciekł na południowy wschód wschodniego kontynentu . Ludzie z krasnoludami zjednoczyli się przeciwko niemu i zepchnęli go pod samą Krzywąskałę . Po wielu miesiącach oblężenia ludzie wdarli się do sali tronowej w której bitwa toczyła się ponad dwa dni . I dopiero wtedy schwytano Bunduga . Rzecz jasna ludzie nie mieli dość potęgi żeby go zatrzymać . Uciekł im i wpadł w ręce... Pani Chaosu i Boga Ładu którzy.. nie wiadomo co z nim zrobili . Żadne źródła nie podają informacji mówiących o tym cokolwiek . Jeśli chodzi jednak o Orków za zwycięzców tej wojny uznali Krasnoludów przez co do dzisiaj cicho je szanują . Na orków zostały nałożone sankcje i ograniczenia przez co ich potęga w dniu dzisiejszym jest niewielka

Aneksja ziem Dobrowieckich

Jak dobrze wiemy podczas tej wojny gdy Krasnoludy koncentrowały wszystkie swoje siły na froncie z Orkami byli całkowicie bezbronni na zachodzie na którzy zdradziecko napadli ludzie . Zdobyto wówczas ziemie Dobrowieckie . Do dzisiaj krasnoludy uważają to za wielką zbrodnię ze strony ludzi i żywią do nich pewną urazę .

Rozpad Cesarstwa

Ostatni - Karol August zmarł równo 520 lat temu pozostawiając Cesarstwo bez dziedzica . Regentem został wówczas Generał Aleksander Makowiecki ale nie utrzymał władzy długo . Lordowie zbuntowali się i podzielili potężne państwo na wiele małych księstw które szybko zaczęły toczyć ze sobą wojny .

Powrót na Wschód

350 lat temu ludzie wrócili na wschód gdzie zbudowali swoje pierwsze siedziby . Było to jednak nie w smak tamtejszym nekromantom którzy żyli tam od pokoleń i przez słabość orków bez problemu mogli się rozwijać . Stworzyli armię i zaatakowali ludzkie siedziby doszczętnie je niszcząc. Spośród siebie wybrali władcę - księcia wampirów i zbudowali ukryte królestwo .

Ludzie jednak nie poddali się . Z kontynentu wyruszyła potężna ekspedycja Paladynów która zmiotła z powierzchni ziemi nieumarłych i zmusiła ich do odwrotu . Na wschodzie powstały państwa zakonne i jedno księstwo .

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku