Wydarzenia Światowe

Avatar Bilolus1
Właściciel
Ważne wydarzenia które mogą dotknąć nawet graczy, niektóre z nich będą miały wpływ na rozgrywkę w jakimś regionie .


1. Kilka dni temu w pałacu miasta Karaz-a-Krodin miała miejsce tragedia, król został zamordowany przez tajemniczą postać . Morderce dostrzegła żona władcy która z krzykiem uciekła, opowiadała że dokładnie widziała iż był to skażony chaosem . Później strażnicy widzieli tylko odlatującego nietoperza, gdy wyleciał na dach zamienił się w człowieka . Czy był to Książę Wampirów ? Nikt nie wie. Dziedzic jednak w odwecie wysłał znaczne siły na pomoc Zakonowi w walce z siłami Chaosu .

2. Dokładnie w tym samym czasie w którym zabito króla skradziono koronę ostatniego Cesarza ludzi, wszystkie księstwa wyraziły oburzenie . Wydaje się że dokonał tego książę wampirów bo chociaż wydawało się to niemożliwe urósł w siłę jeszcze bardziej, orkowie wydają się zagrożeni bo coraz więcej terenów tracą na rzecz nieumarłych .

3. Hrabia Smirnov von Klautzen podczas pobytu w jednej ze znanych karczm Księstwa Dobrowieckiego doznał szoku, wpadając na pewną kobietę w dość niewybredny sposób, wkurzył jej towarzysza który później potężnie go obił, a sama kobieta zmiażdżyła mu przyrodzenie . Hrabia wpadł w paranoję .

4. Stolica Wielkiego Księstwa Dobrowieckiego - Starogród stoi w ogniu, Hrabia Smimov von Klautzen nie był wstanie obronić miasta podczas buntu Magów Chaosu . Bez zorganizowanej armii magowie spalili miasto i uciekli .

5. Orkowie szykują potężne armie do obrony przed księciem wampirów, praktycznie cały ich kraj stoi w ogniu, plemiona zaczynają się łączyć .

6. Slavenia i Adalonia atakuje Hekojovie, Hekojovia póki co dzielnie się broni, ale jak na razie nie dochodzą żadne wiadomości od księcia który niedawno wyruszył na kampanię w celu zatrzymania Adaloni . Podejrzewa się że został zabity .

Avatar Bilolus1
Właściciel
Ważne wydarzenia

1. Malbenrok płonie, Wielki Mistrz okazał się być spaczony chaosem . Wezwał potężną armię demonów która równa miasto z ziemią a sam uciekł w nieznane .

2. Po upadku Zakonu (zniszczenie Malbenroku) demony są bliskie wyparcia ludzi z kontynentu i końcowego ustabilizowania swojej siły w tym regionie .

Avatar Bilolus1
Właściciel
Kolejne zmiany

1. Oba zakony paladynów zostały rozwiązane przez Wice-Mistrza który jako jedyny zdołał uciec Malbenroku z nieliczną eskortą przedarł się do Kokumy, tam obwieścił swoim rycerzom że nie ma już szans na odbudowę a ci odpłyną na zachód żeby tam móc kontynuować walkę

2. Hekojovia niszczy Slavenię i przez Unię zajmuje Wielkie Księstwo Dobrowieckie, książę ogłosił się Królem, inne państwa potępiają go a Adalonia zaczyna bać się o swoje granice .

Avatar Bilolus1
Właściciel
Zmiany na świecie .

1. Książę Wampirów wypędza ludzi ze wschodniego kontynentu, wszystkie wojska i cywile uciekają na zachód gdzie zostają przegrupowani i wysłani do blokady na cieśninie . Dowódcy państw zjednoczonych mówią o siłach niemożliwych do pokonania przez wroga . Chociaż wszyscy ze strachem obserwują Krasnoludów mających okazję żeby zdradzić ludzi .

2. Zdrada ! Krasnoludy przepuściły nieumarłych . Wielkie armie ruszyły a Hekojovia mobilizuje wszystkie siły żeby zatrzymać wroga .

3. Argandork - ostatnia nadzieja Slaveni została obroniona.. ale tak gigantycznym kosztem że książę musiał opuścić kontynent . Nie wiadomo gdzie się udał

4. Vivat Walon Maximus Vau rex ! do nielicznego grona Książąt Serrivy dołączył Walon Vau, jego twierdza wraz z przyległymi wioskami nie należy do Hekojovii ani do Slavenii więc została ogłoszona nowym państwem . Hekojovia nie ma złych zamiarów dopóty małe księstwo im nie wadzi .

5. Marzenia Elfów o ich państwie spełniły się, z puszcz Karkoo wyszły całe wojska ich pobratymców niszcząc w pył wojska książęce . Ruszyli dalej po zwycięstwo rozszarpując na kawałki słabe państwo . Teraz puszcza - i uznawane przez resztę krajów państwo sięga połowy półwyspu wraz z puszczą utworzoną przez druidów .

6. Unia Savarska wypowiada wojnę Karkoo błyskawicznie zajmując ich terytorium .

7. Żołnierze z Unii Savarskiej wspierani przez.. Elfów ruszają na wojnę z Księciem Wampirów . Ich wsparcie może się okazać bardzo ważne .

8. Pokaranie bogów ! Wielkie trzęsienie ziemi i wszędzie obecne burze sieją zamęt w każdym kawałku świata . Nie wiadomo czym jest to spowodowane ale wywołało to liczne powodzie i inne katastrofy, wszystkie państwa ludzi, elfów, krasnoludów, orków a nawet nieumarłych ponoszą wielkie straty .

Avatar Bilolus1
Właściciel
1. Hekojovia ostrzega inne państwa, dostrzeżono pierwsze zwiady nieumarłych . Zwinne istoty i małe mutanty ruszyły wgłąb dawnego Księstwa Dobrowieckiego i czasem tworzą problemy . Zwiady te świadczą że główna armia jest już dość niedaleko .

Avatar Bilolus1
Właściciel
1. Dziwne niewielkie istoty posługujące się Magią Chaosu dobiły do południowego wybrzeża zachodniego kontynentu.. nikt nigdy wcześniej nie widział przedstawicieli tejże rasy . Nie są agresywni ale nie sposób się z nimi porozumieć bo nie mówią wspólnym. Nie tworzą żadnych problemów ale władcą ludzi wydaje się że są oni kolejnymi sługami Pani Chaosu którzy mają odwrócić uwagę od czegoś większego.. lub samemu są czymś większym .

//Niedługo pojawi się nowa grywalna rasa c: !//

Avatar Bilolus1
Właściciel
1. Wojska ludzi zebrały się wokół ziem Dobrowieckich, król nie znał celu i początkowo chciał się bronić jednak gdy dyplomaci i posłowie którzy do niego przybyli wytłumaczyli mu sytuację natychmiast zmienił zdanie i także dołączył do obrońców . Podpisał nawet traktat pokojowy z Adalonią żeby móc wysłać tam więcej wojska . Po długich tygodniach marszu do obrońców dołączyli także elfowie budząc tym zaskoczenie wszystkich . Nie dołączyli jednak do żadnej armii i dowodzeni są przez swoich oficerów .

2. Krasnoludy zbierają wielkie siły w dolinie pod Karaz-a-Krodin . Ludzie obawiają się że chcą pomóc nieumarłym w ataku na nich .

3. Orkowie uderzyli na Państwo Księcia Wampirów z furią i niespotykanym szałem . Pod dowódcą Wielkiego Wodza zdobywają coraz więcej terenów i pokonując coraz więcej nieumarłych . Jednak zaczynają mieć mały problem.. wojska Nieumarłych z wybrzeża ruszyły do ataku i niedługo będzie miała miejsce walna bitwa która może zdecydować o wszystkim .

4. Wybuch powstania ! Gobliny które uważały się za jedyną w pełni zniewoloną rasę w końcu ruszyły po wolność . W państwie orków wybuchło powstanie i coraz więcej tych małych zielonych istot ucieka na północne rubieże gdzie nie mieszka praktycznie nikt .

5. Żaboludzie wysyłają wojska do walki z Nieumarłymi . Ich jazda biesów potrafi przerażać, niewielkie istoty uzbrojone w długie lance na potężnych bestiach najpierw wystraszyły ludzi i przez nieporozumienie zginął jeden bies .

6. Główne siły nieumarłych przekroczyły "Przesmyk" i niszczą teraz wszystko na swojej drodze, dotarli już prawie pod Starogród gdzie ustawiły się wszystkie siły zachodu .

Avatar Angel_Kubixarius
// Long live the Than, będę mógł wesprzec swych orkowych braci :) //

Avatar Bilolus1
Właściciel
1. Orkowie zwyciężyli armię nieumarłych pozostałą na ziemiach księcia wampirów jednak zostali tak zdziesiątkowani że natychmiast rzucili się do odwrotu w stronę krzywejskały . Nie uciekli.. dopadł ich Wojna i zabił Horala, Wielkiego Wodza Orków przejmując tym samym rządy w ich "państwie" .

2. Bitwa pod Starogrodem zakończyła się zwycięstwem sił Sprzymierzonych, zwycięstwo zostało jednak okupione gigantycznymi stratami .

3. Pod sam koniec walk o Starogród dołączyli Krasnoludowie zmieniając losy walk i przechylając szalę zwycięstwa na Sprzymierzonych . Jednak zaraz po zwycięstwie krasnoludy nie przerwały szyku bojowego... zaatakowały Starogród roznosząc na kawałki armię Hekojovii i odbijając swoje dawne ziemie Dobrowieckie .

4. Księstwo Dobrowieckie odłącza się od Hekojovii zawiedzione marną obroną swych ziem, został z nich już jedynie skrawek ich dawnej potęgi .

5. Powstanie Goblinów zasilane przez Krasnoludów wymknęło się z rąk Orków i można już powoli mówić o wolnym państwie Goblinów .

6. Wróżkowie kierują się w bliżej nieokreślonym kierunku . Wszystkie księstwa przez jakie przechodzą bacznie się im przyglądają .

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Bilolus1
Właściciel: Bilolus1
Grupa posiada 10380 postów, 63 tematów i 13 członków

Opcje grupy Serriva [PBF]

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Serriva [PBF]