Scrap.tf, czyli jak zdobyc wybrane przedmioty za scrapy

Avatar gulpin
Pewnie większość z was już ją obczaiła, ale nie pozwolę sobie na to, by jakikolwiek z przesiadujących tutaj ziomków jej nie znał. Zacznę więc od podania adresu strony: scrap.tf
Strona jest bardzo intuicyjna i schludnie wykonana, więc równie dobrze możesz pominąć poniższy poradnik użytkowania i ogarnąć ją samemu. Jeśli jednak wolisz być poprowadzony za rączkę to zapraszam do lektury.

JAK ZDOBYĆ WYBRANĄ BROŃ ZA POMOCĄ SCRAP.TF
Scrap.tf to strona internetowa "bankująca" przedmioty do tf2. Działa ona w taki sposób, że cześć graczy oddaje tam swoje przedmioty biorąc w zamian scrapped metal (metal ze złomu), a inna cześć oddaje swoje scrapy biorąc w zamian przedmioty. Wszystko odbywa się za pośrednictwem botów, które wykonują wymiany. Ta metoda zdobywania przedmiotów jest znacznie bardziej opłacalna niż crafting i szybsza niż tradycyjne trejdy.
Tyle słowem wprowadzenia, przejdźmy do tutorialu.

1. Zaloguj się na stronie swoim kontem Steam klikając zielony guzik znajdujący się w prawym górnym rogu.
2. Po zalogowaniu zjedź na dół by zobaczyć kilka wielkich guzików, w tym guzik z kluczem francuskim i napisem "bank items". Kliknij go.
3. Otwarta zostanie strona z listą botów. Kliknij na imię jednego z nich by zobaczyć jakie przedmioty przechowuje. Jeśli nie chcesz przeszukiwać botów po kolei by znaleźc konkretny item, znajdź na górze strony panel wyszukiwania i wpisz do niego poprawną, angielską nazwę broni by przejść do plecaka bota posiadającego przedmiot.
4. Gdy masz przed sobą listę przedmiotów bota, wystarczy, że klikniesz dany przedmiot by dodać go do "koszyka". Na górze strony, po prawej od napisu "Items you want", będziesz mógł zobaczyć, ile scrapów musisz zapłacić za wybrane przez ciebie bronie.
UWAGA! Jeden przedmiot kosztuje pół scrapped metal. Nigdy nie kupuj jednego lub innej nieparzystej liczby przedmiotów. Ponieważ scrapa nie można podzielić na pół, kupując jeden przedmiot i tak musisz wymienić jeden metal. WIĘC TRACISZ
5. Po zaznaczeniu wymarzonych itemków klikamy przycisk "next stage", a następnie "Trade now!"
6. Na dole strony pojawi się obrazek przedstawiający treść wymiany, a na górze - kolejka użytkowników Steam do wymiany z botem. Zazwyczaj nie jest ich zbyt wiele, więc nie będzie trzeba czekać zbyt długo, o ile osoby przed tobą nie są kompletnymi debilami.
7. Gdy nadejdzie twoja kolej wymiany, na twoje konto przyjdzie zaproszenie do znajomych od bota. Ta, będziesz musiał zapraszać każdego bota do znajomych przed wymianą z nim. CHYBA, ŻE klikniesz swoją nazwę użytkownika na stronie, z rozwijanego menu wybierzesz "settings", a tam w okienku "trade offer url" wpiszesz swój link oferty wymiany. Dostaniesz się do niego klikając link tuż pod tym okienkiem. Po tym zabiegu boty będą wysyłać ci oferty wymiany bez dodawania cię.
8. Gdy już dostaniesz ofertę, przejdź do okna wymiany klikając obrazek wymiany w skrzynce pocztowej wymian. W oknie wymiany zaakceptuj wymianę i wymień scrapy na przedmioty.
GOTOWE
Tutorial by Gulpin

FAQ:
Q: Bot nie chce się ze mną wymienić! >:(
A: Upewniłeś się, że jesteś w posiadaniu metalu ze złomu? Wiesz, MOŻE JEDNAK WARTO TO ZROBIĆ

Q: MAM METAL ZE ZŁOMU A BOT NADAL NIE CHCE SIĘ ZE MNĄ WYMIENIĆ!!! >>:(
A: Jesteś pewien, że ten twój metal jest "tradeable", czyli możliwy do wymiany? Tak to jest, jak się scrapuje przedmioty za osiągnięcie...

Q: Wszystkie moje metale są NIEWYMIENIALNE! Nie mogę uwierzyc, że byłem taki głupi :,,,(
A: Bez paniki zią, po prostu weź dwa itemy których nie używasz, a są wymienialne i je zmiel, problem z głowy.

Q: Bot NIE MA PRZEDMIOTÓW które CHCĘ! >:(((
A: Ziomek, to że asortyment strony jest cholernie szeroki nie znaczy, że mają wszystko. Po prostu sprawdzaj od czasu do czasu, czy przypadkiem się nie pojawił.

Q: BOT OKRADŁ MNIE Z MOICH SCRAPÓW!!!!!!! >>>>:(((((
A: Mówiłem, żebyś nie kupował nieparzystej ilości broni, idioto... poza tym chyba przeżyjesz utratę połowy scrapa, to nie jest taka tragedia...

Q: BOT jest ZAZNACZONY jako SCAMMER!!!
A: Biorąc pod uwagę, że sam wybierasz co dostajesz i co dajesz w zamian botowi, więc... trzeba jeszcze coś wyjaśniać? Pewnie jacyś przeciwnicy strony je oznaczyły, chociaż nie wiem, co można mieć przeciwko takiemu projektowi.

Q: dlaczego to robisz gulpinałke menczysz siem z pisaniem tokich tutorioli dla jokiejś gropy z joja podejżane pewnie to jakieś oszukoństwa a ci z boku płaco ci grube hajsy byś ich tu reklamowoł
A: Napisałem to, bo... no, jestem właścicielem tej grupy i jednak jestem zobowiązany do dodawania jakiś wartościowych treści, a to jest w jakiś sposób wartościowe, przynajmniej dla nowych graczy... no ku*wa po prostu doceń moją je**ną pracę ty jęcząca cebulakowa kupo gówna.

Oryginalny FAQ: scrap.tf/help

Jeśli macie jakieś pytania, uwagi lub sugestie, możecie śmiało pisać w temacie. I jeszcze jakby kogoś to ciekawiło, w sumie wykonałem 7 wymian z botami, wszystkie zakończone sukcesem, otrzymując m.in. takie bronie jak flogiscynator, krótkie spięcie, zaostrzony fragment wulkanu czy prawy bizon. Przecież bym się nie dzielił z wami czymś takim bez uprzedniego sprawdzenia, czy działa.

ENJOY

Avatar bartusielek
Jesteś pewny, że działa? Chicałbym sobie zdobyć np. Czapkę. Czy moge ją wziąć za scarp?

Avatar
Konto usunięte
Da. 1.22 za jakieś gówno styknie.

Avatar
Konto usunięte
Czeba być p2p albo mieć jakąkolwiek zakupioną grę?

Avatar JestemFurry
Dzięnki za poradnik

Avatar gulpin
Troler15 pisze:
Czeba być p2p albo mieć jakąkolwiek zakupioną grę?

Trzeba chyba być premium
Jak się nie jest premium to nie można wymieniać

Avatar
Konto usunięte
gulpin pisze:
Trzeba chyba być premium
Jak się nie jest premium to nie można wymieniać

Można, ale tylko itemy od innych graczy, bo random drop jest untreadable.

Avatar
Konto usunięte
Na tf2r.com można upolować jakieś badziewne bronie, na scrapy przerobić, i właśnie kupować.

Avatar
Konto usunięte
dziękuję ci bardzo :D

Avatar mati3853
bartusielek pisze:
Jesteś pewny, że działa? Chicałbym sobie zdobyć np. Czapkę. Czy moge ją wziąć za scarp?nie, teraz na tej tronie za scrapy są bronie za czapki płacisz innymi metalami

Avatar
Konto usunięte
A jak ktoś jest biedakiem i nie ma telefonu aby zainstalować Steam Guard? Cały czas mi pokazuje, że muszę mieć to zabezpieczenie na telefonie aby móc się wymieniać.

Avatar
Konto usunięte
CrazySnailPL pisze:
A jak ktoś jest biedakiem i nie ma telefonu aby zainstalować Steam Guard? Cały czas mi pokazuje, że muszę mieć to zabezpieczenie na telefonie aby móc się wymieniać.
To się nie martw! Twórcy tej strony mają dla ciebie alternatywę w postacii programu na kompa!
github.com/Jessecar96/SteamDesktopAuthenticator
(Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za wszelkie problemy spowodowane przez ten program)

Avatar J2319
To może lepiej tego nie stosować... :V

Avatar
Konto usunięte
J2319 pisze:
To może lepiej tego nie stosować... :V
Podobno ktoś to stosuje i mu działa, ja tam nie wiem, wolę sobie korzystać z fona.

Avatar legend77
co do craftów i broni to ok ale valulable strange i farby są przepłacone.

Avatar badguy
No gurwa dzięki. Jeszcze niedawno byłem sobie normalnym graczem biedakiem z broniami co mu wypadły i jedną czapką. Było mi dobrze. A teraz siedzę całymi dniami na scrapie, marketplace'ie i bazaarze przepi***alając hajs na taunty, czapki i inne gunwa. Raz mnie nawet poniosło na otworzenie crate'a. Mam zamiar otworzyć kolejnego. Dostałem zakupoholizmu. Tym jednym postem rozpie**oliłeś mi życie. Dziękuję.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar hey12
Właściciel: hey12
Grupa posiada 3435 postów, 219 tematów i 183 członków

Opcje grupy Team Fortress 2

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Team Fortress 2