SCP-PL-060

Avatar
Konto usunięte
Identyfikator podmiotu: SCP-PL-060

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt przechowywany jest w garażowej jednostce przechowawczej, w Ośrodku 4. Przechowalnia ma wymiary 10 [m] × 10 [m] × 3,5 [m]. Pomieszczenie zbudowane zostało w całości z żelbetu. Wskaźnik wilgotności powietrza powinien oscylować na jak najniższym poziomie; temperatura optymalna w pomieszczeniu to 12 stopni Celsjusza. Nie przewiduje się instalacji okien.

Do przechowalni SCP-PL-060 istnieją 2 wejścia — wejście dla personelu, znajdujące się na wschodniej ścianie przechowalni, oraz wjazd garażowy (północna ściana przechowalni), otwierany tylko w celach wyprowadzania obiektu na zewnątrz.

W środku przechowalni znajduje się niżej opisany zbiornik zwalniający. Samochód zamknięty jest na klucz, który znajduje się w posiadaniu kierownika badań. Klucz udostępnia się jedynie podczas zatwierdzonych eksperymentów z udziałem "kierowcy".

Wymagany poziom upoważnienia do interakcji z podmiotem to 2. Do przechowalni nie wolno wchodzić jednej osobie, naukowiec pod eskortą jednego strażnika, który do momentu wyjścia naukowca z przechowalni musi zadbać o to, aby badacz nie wybił okna samochodu i nie wszedł do środka lub nie wyprowadził samochodu z garażu lub nie zniszczył zbiornika zwalniającego.

W przypadku eksperymentów z udziałem kierowcy wymaga się obecności dwóch strażników, dwóch naukowców, dwóch medyków oraz dwóch pracowników technicznych. Kierowca musi zostać ubrany w ochronny kostium S60 oraz wykonać prawidłową, ukierunkowaną w dół rozgrzewkę i rozciąganie przed wejściem do auta. Ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia na aparaturze przeciążeniowej to codzienny harmonogram treningowy kierowcy. Zaleca się mu również przestrzeganie zasad zaprojektowanej dla niego diety.

Opis: Obiekt jest czerwonym samochodem (model [ZMIENIONO] marki [ZMIENIONO] z roku ████). Artefakt został znaleziony bez silnika ani innych elementów niezbędnych do bezpiecznej jazdy. Obiekt nie oddziałuje na osoby znajdujące się poza nim i niedotykające jego karoserii.

Jeżeli człowiek dotknie jakiejkolwiek zewnętrznej części samochodu, odniesie on wrażenie, że samochód z nim rozmawia. Po zakończeniu kontaktu dotykowego, rozmowa jest niemożliwa. Dotykanie obiektu w szczelnych rękawicach roboczych to skuteczny środek przeciwdziałania temu wpływowi.

Większe niebezpieczeństwo grozi osobom, które wejdą do środka pojazdu i zamkną za sobą drzwi: obserwatorzy zewnętrzni usłyszą uruchomienie (nieistniejącego) silnika, samochód jednak nie będzie się poruszał, a z rury wydechowej nie będą wylatywały spaliny. Osoba, która weszła do środka, odniesie wrażenie, że obiekt znajduje się na drodze [ZMIENIONO] z [ZMIENIONO] do [ZMIENIONO], na wysokości [ZMIENIONO] i jedzie ze stałą prędkością 200 [km/h] bez możliwości kierowania nim ani wyłączenia silnika. Taka jazda może trwać prawdopodobnie nawet do końca życia osoby, która weszła do środka; przy tym należy zaznaczyć fakt, iż mimo że obiekt porusza się po ww. drodze względem osoby będącej w środku, co kilka kilometrów wydaje się ona "resetować". Jedyny sposób na wyjście z samochodu to otwarcie drzwi, którymi "kierowca" wsiadł, i wyskoczenie z niego. Należy pamiętać, że z perspektywy kierowcy odniesione będzie wrażenie, że skacze on na środek jezdni z pojazdu poruszającego się 200 [km/h], jedynie drugie wrażenie jest poprawne — wobec czego osoba, która wyskoczy będzie miała pęd nadany jej przez poruszający się względem niej samochód.

Kilka takich "opuszczeń pojazdu" zakończyło się fatalnie. Jednakże od pewnego czasu podkłada się pod wejście do auta zbiornik z roztworem wody i [ZMIENIONO], zamknięty w technologii [ZMIENIONO], co pozwala na w pełni bezpieczne wyjście "kierowcy" z SCP-PL-060.

Obserwatorzy widzący osobę wchodzącą do samochodu wydają się ulegać dylatacji czasu, gdyż jeżeli kierowca wszedł do środka i pozostał tam przez 5 minut względem swojego zegarka, względem ich — pozostał tam przez 15 sekund. Dylatacja czasu oznacza, w tym przypadku rygorystyczne szkolenie personelu medycznego i technicznego, który zajmuje się "błyskawicznym" podstawianiem zbiornika z roztworem wody i [ZMIENIONO] pod drzwi auta.

[USUNIĘTO]

SCP-PL-060 został znaleziony w ████ roku, na środku autostrady A4, na wysokości Opola. Policja po fatalnie kończących się próbach przeszukania auta skontaktowała się z wojskiem, wojsko skontaktowało jednak z oddziałem Polskiej Filii w ████████████ █████. Następnie obiekt został odholowany do Ośrodka 4. Osoby niepowiązane z SCP-PL zostały poinformowane o rzekomej "bombie chemicznej w aucie", która z racji niebezpieczeństwa jakie tworzyła, musiała zostać rozbrojona w ustronnym miejscu. Ofiary SCP-PL-060 zginęły w wyniku "uaktywnienia się systemu prewencji przed rozbrojeniem bomby".

Rozmowa dr [ZMIENIONO] z SCP-PL-060/2012-09-09. Kwestie mające być wypowiedziane przez pojazd zostały dopisane przez panią doktor.

19:15:55/GMT+1 — doktor dotknęła dachu pojazdu.

Doktor: Nazywam się [ZMIENIONO]. Chciałabym z tobą porozmawiać.

SCP-PL-060: O czym?

Doktor: O czym tylko chcesz… Jestem po twojej stronie i chętnie wysłucham wszystkiego, co chciałbyś mi powiedzieć.

SCP-PL-060: A możesz mi pomóc?

Doktor: To zależy czego…

SCP-PL-060: Wejdź do środka; zabiorę cię na przejażdżkę.

Doktor: Nie mam klucza, ale nawet jeżeli bym miała… przecież to jest strasznie niebezpieczne. Chcesz mi zrobić krzywdę?

SCP-PL-060: Chcę cię gdzieś zabrać.

Doktor: Powiedziałam, że nie mam klucza ani nie chcę, bo to niebezpieczne.

SCP-PL-060: Bo wszyscy wyskakujecie, nim dojedziemy do mety!

Doktor: Gdzie ta twoja meta? Jak długo tam się jedzie?

SCP-PL-060: Zobacz sama.

Doktor: Niedoczekanie, przykro mi.

SCP-PL-060: Tylko potem nie narzekaj, że miałaś nudne życie.

19:17:19/GMT+1 — doktor zdjęła rękę z dachu pojazdu.

Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie SCP-PL-060

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar TheBDQJP
Właściciel: TheBDQJP
Grupa posiada 8212 postów, 748 tematów i 710 członków

Opcje grupy Lubię się bać

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Lubię się bać