Psychologia tłumu: Czyli kiedy dodawać memy.

Avatar JaJestemZWami
Właściciel
Jak jest dużo ludzi, albo mało.
Nigdy nie dodawaj mema jak jest pośrednia ilość.
Najłatwiej jest się wstrzelić jak jest dużo komentarzy pod pogadajcami, ale mało memów. To twoja szansa.

No dobra, ale to zapewne wiecie.
Czemu dodawać memy jak jest mały ruch?
Nie mówię tu o ruchu nocnym, bo wtedy jest mały ruch, ale twoje memy przykryje kolejna fala porannych memów przez co dostaniesz około 40 strzałek, po czym twój mem zostanie zapomniany.
Ruch o którym mowa, to kiedy na stronie długo nic się nie dzieje, znudzeni jejowicze czekają na twojego mema, odbiór będzie raczej pozytywny, prawie nieważne co wrzucisz.
A przyszłe osoby widząc oceny, również dadzą strzałkę w górę.
Na myśl zasady "jak dam strzałkę w górę i wejdzie na główną, to będę miał punkt do odznaki, lub na myśl zasady opisanej dalej."

Jak jest średni ruch i wszystko działa w podstawowym tempie, twoje memy będą przechodziły szybciej niż memy wstawiane w nocy, ale jeśli zastosujesz się do tych dwóch podpunktów twoje memy będą wchodziły częściej.

Jeśli zamierzamy dodać fajnego mema z danej gry, wypatrujcie antyfanów. strzałki w dół polecą jak szalone.
Drugą kategorią jest toxic. Jest użytkownik który jest dla Ciebie toxic? Widzi twojego mema i za każdym razem się o coś czepia? Nie dodawaj mema.
Zauważyłem pewną zasadę: Jejacy to boty idące za tłumem, coś się komuś nie podoba w memie? No dobra, to ciśniemy do archiwum nawet jak mem jest dobry.

Działam na zasadzie: wrzucę od razu, wejdzie to wejdzie, ale może komuś się przyda to info.

(Zasada niezmienna od paru lat, więc potwierdzone info.

Każda zasada ma swoje wyjątki, o ile znajdą się użytkownicy myślący samodzielnie, a nie idący za głosem większości, twój mem wejdzie na główną

Avatar JaJestemZWami
Właściciel
Zapisujcie, analizujcie i prowadźcie agresywną politykę!

Avatar Matrix312
Imo najlepiej jest dodawać memy o 15:00, bo wtedy jest najwięcej ludzi.

Avatar IgiPolski
Z mojego doświadczenia wynika, że właściwie lepiej jest nie dodawać memów jasno obrażających daną stronę polityczną, a już szczególnie lewicę, bowiem na jeja.pl jest podejrzanie dużo niejawnych lewaków. Jeśli chcecie zrobić mema, to właściwie nie musi być, o ironio, śmieszy, musi się on po prostu wpasowywać w pewną tematykę, która jest w danym momencie popularna, lub jest popularna od zawsze/dłuższego czasu (przykładowo memy z chadem). Mem ma trafić do szerszej bazy odbiorców, więc dobrze będzie, byś pisał zrozumiale dla wszystkich. A, no i zachowuj zasady ortografii, bo choć jejaki to osoby w więkości Polszy z niejasnych powodów nienawidzące, to gdy byki widzą ortograficzne, zaczynają się pienić jakoby wściekliznę miały. To jak na razie wszystko z mej strony

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku