Powrót do szkoły

Avatar Rosse303
Z góry przepraszam, że poruszam ten temat w wakacje ale nie mogłam się powstrzymać.

Więc jak wszyscy wiemy mamy pandemię koronawirusa która zaczęła się w Polsce od około marca. W związku z tym natychmiastowo odwołano zajęcia lekcyjne w szkole i przedszkolach. W tamtym momencie chorowało po kilka osób dziennie. Przez ten czas liczba zachorowań wzrastała jednak nasz rząd likwidował kolejne obozstrzeżenia. Aktualnie mamy około 800 zachorowań dziennie i kilkanaście zgonów. Jednak mimo tego rząd zezwolił na powrót do szkół uczniom i nauczycielom.

Wiele osób uważa, że to dobrze bo koniec nauki zdalnej, która dla wielu osób była trudna. Dodatkowo w końcu zaczniemy się spotykać ze znajomymi a wiele rodziców nie będzie się już musiało martwić zadaniami w szkole.
Jednak też część osób uważa, że to niebezpieczne, bo wystarczy jedno dziecko chore na koronawirusa i cała szkoła będzie mieć kwarantannę.

Więc co sądzicie o powrocie uczniów do szkoły? Jakie według Was przyniesie skutki? Może niektórzy z was sami boją się iść do szkoły?
Myślicie, że po otwarciu szkoły wkrótce będą zamknięte?

Avatar RhobarIV
Bardzo dobra rzecz z otwarciem szkół, bo ryzyko i tak zostało zminimalizowane.
A pozostawienie autonomii działania dyrektorom to pomysł także bardzo dobry, tyle że o wiele za późno zrealizowany.

Avatar Marequel
No ja jestem zdania że gadanie w stylu "dobrze że ściągają te ograniczenia bo to niewygodne było" w momencie w którym mamy więcej zakażeń niż jak te ograniczenia ustalano jest najgłupszym możliwym argumentem z możliwych. Przeszacowanie zagrożenia, brak skuteczności obostrzeń czy cokolwiek innego jeszcze rozumiem ale cóż. Ograniczenia są złe bo ograniczajo hit dur

Avatar RhobarIV
To że niewygodnie, a przede wszystkim NIEGODNIE - to jest inny temat, szerszy.

Avatar Marequel
Nie no wiadomo lepiej zdechnąć niż z kimś gadać przez internet

Avatar RhobarIV
Skąd pomysł że chodzenie do szkoły miałoby prowadzić do zdechnięcia?

Avatar Marequel
Szkoły=zbiorowisko dużej ilości osób w jednym miejscu, dla osób które nie mieszkają same= ułatwione warunki dla tworzenia epicentrów epidemii a co dalej to już wiadomo

Avatar RhobarIV
No właśnie nie wiadomo.

Poza tym przypominam że to nie jest tak, że koronawirus krąży po kraju i rzuca się na ludzi. Co mają moje Chojnice do Śląska, że i tu i tu miałyby niby być zamknięte szkoły?

Avatar Rosse303
RhobarIV pisze:
No właśnie nie wiadomo.

Poza tym przypominam że to nie jest tak, że koronawirus krąży po kraju i rzuca się na ludzi. Co mają moje Chojnice do Śląska, że i tu i tu miałyby niby być zamknięte szkoły?

Nie rzuca się na ludzi ale jak jest jakieś duże skupisko ludzi (w mojej szkole jest około 800 uczniów i jeszcze kilkanaście pracowników) i w dodatku bez maseczek to i tak duże ryzyko

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar HashtagO
Właściciel: HashtagO
Grupa posiada 3010 postów, 130 tematów i 96 członków

Opcje grupy Polityczny K...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczny Kompas - Grupa Dyskusyjna