Wybory na moderatora #3 - kandydatury

Avatar HashtagO
Właściciel
Zgodnie z naszą grupową - można tak powiedzieć - tradycją, wybory na moderatora odbywają się zawsze co 25 nowych członków na grupie. W pierwszych wyborach, praktycznie w początkach istnienia grupy, to Kruczysko osiągnął największą liczbę głosów i został moderatorem. Drugie wybory okazały się zaciętą walką pomiędzy ZajebistymRycerzem i hellgrindem, w których to ten pierwszy odniósł sukces zaledwie jednym głosem (godnym podkreślenia jest fakt, że ten głos pochodził od samego hellgrinda, który poniekąd oddał swoją wygraną). Dzisiaj nadszedł ten moment, gdy udało nam się dobić do kolejnego kamienia milowego - 75 osób na grupie. Oznacza to również, że nadszedł czas na kolejne, już trzecie, wybory na moderatora!

Wybory na moderatora dzielą się na trzy etapy. Pierwszą fazą są kandydatury, drugą jest głosowanie, a trzecią podsumowanie wyborów. W tym temacie każdy ochotnik może zgłosić swoją kandydaturę na moderatora. Żeby to zrobić, wystarczy proste oświadczenie wyrażenia swojej woli do kandydowania (np. "zgłaszam się") oraz podanie funkcji, którą chciałoby się pełnić już jako moderator.

Czym są funkcje? Osoby, które miały okazję brać udział w poprzednich wyborach będą o tym wiedzieć, ale wyjaśnię to jeszcze raz dla osób, które mogły do nas niedawno dołączyć i które będą zainteresowane kandydowaniem.

Istnieją trzy funkcje z których kandydat na moderatora musi wybrać tylko jedną. Są to następująco:

1) Moderator porządku. Zajmuje się on banowaniem źle zachowujących się osób jak i ich odbanowaniem, kasowaniem niestosownych i łamiących regulamin Jeja postów na grupie czy przydzielaniu ostrzeżeń rozrabiającym osobom. Moderatorem porządku na grupie jest też ZajebistyRycerz, ale od razu informuję, że w niczym nie zaszkodzi posiadanie kolejnego moderatora z tą samą funkcją.

2) Moderator aktywności. Zajmuje się tworzeniem nowych tematów, pisaniem postów i upewnianiem się, żeby działo się coś na grupie. Funkcję tę pełni Kruczysko.

3) Moderator rekrutacji. Zajmuje się w najprostszym rozumieniu rekrutacją nowych osób na naszą grupę, dzięki czemu teoretycznie możemy przyspieszyć okres od jednych wyborów do kolejnych.

Data zakończenia możliwości składania swoich kandydatur zostanie wyznaczona, gdy zgłosi się w temacie (nie pięć czy dziesięć, tak jak było poprzednio), ale piętnaście osób. Podnosimy progresywnie poprzeczkę. W następnych na 100 członków będzie to 20 i tak dalej. Zebranie takiej ilości kandydatur zajmie trochę czasu, dlatego chciałem zacząć z wyborami tak szybko, jak to tylko możliwe. Jak długo to zajmie, nie mam pojęcia. W każdym razie jeżeli chcecie zobaczyć na sam koniec kandydatury z poprzednich wyborów, kliknijcie tutaj.

Zapraszam każdego zainteresowanego do złożenia swojej kandydatury.

Avatar
Konto usunięte
Zgłaszam się. 1

Avatar Koteczek_21
Moderator rekrutacji ma aktywnie szukać nowych członków, czy po prostu jak ktoś się zgłosić to robić z nim "wywiad" i dopiero potem wpuszczać?

Avatar arcymistrz
W jakim celu podnoszony jest ten próg ilości kandydatów?

Avatar
hellgrind
Zgłaszam się na jedynkę, jednak uważam że zwiększona ilość kandydatów wpływa negatywnie na wybory, może zmienić to do 10?

Avatar wiewiur500kuba
Zgłaszam się na 1

Avatar DeadShoot
Zgłaszam się na 3 ale pewnie będę miał tyle głosów co Szymon Chołownia

Avatar HashtagO
Właściciel
Koteczek_21 pisze:
Moderator rekrutacji ma aktywnie szukać nowych członków, czy po prostu jak ktoś się zgłosić to robić z nim "wywiad" i dopiero potem wpuszczać?

Nasza grupa ma charakter otwarty, co oznacza, że każdy może do nas wejść bez potrzeby akceptacji ze strony właściciela lub moderatorów. Moderator rekrutacji zajmuje się, jak zostało powiedziane we wprowadzeniu, rekrutacją nowych osób. W jaki sposób będzie to robił, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Wierzę pod tym względem w kooperację pomiędzy właścicielem i moderatorami oraz wzajemne zrozumienie.

arcymistrz pisze:
W jakim celu podnoszony jest ten próg ilości kandydatów?

hellgrind pisze:
jednak uważam że zwiększona ilość kandydatów wpływa negatywnie na wybory, może zmienić to do 10?

Próg jest podnoszony ze względu na zwiększającą się liczbę członków na grupie. Możemy w ten sposób zaangażować większą ilość osób i uczynić następne wybory jeszcze większymi niż poprzednio. Zwiększa to również wartość, którą posiada samo stanowisko moderatora.

Avatar HashtagO
Właściciel
Pojawiła się propozycja likwidacji progu wyborczego i zastąpienia go od razu datą zakończenia możliwości składania swoich kandydatur (dając przynajmniej jeszcze kilka dni na zgłoszenia). Poprosiłbym was o wyrażenie swojej opinii na temat tej zmiany w tym temacie.

Avatar HashtagO
Właściciel
Zapanował konsensus co do likwidacji progu i nikt - jak widzę - nie wyraził sprzeciwu, więc tak też zrobimy. Wyznaczam zatem również datę końcową możliwości składania swoich kandydatur na 15:00, 7 kwietnia 2020. Także jeżeli ktoś chce się zgłosić, to do tego czasu będzie miał jeszcze okazję.

Avatar HashtagO
Właściciel
Zamykam możliwość składania kandydatur i zapraszam każdego do oddania głosu na najlepszego we własnym odczuciu kandydata w temacie do głosowania.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku