System poparć dla komentarzy to zły system

Avatar HashtagO
Właściciel
Może nie w założeniach, ale w sposobie jego wykorzystywania. Najgorszym jest to, co robi ten system z ludźmi, którzy udzielają się bardzo często pod obrazkami. Nie sądzę, że części bywalcy komentują każdy obrazek, ponieważ mają coś ciekawego do powiedzenia. Wręcz odwrotnie, zwykle rzeczy, które piszą, są niemądre i infantylne. Robią to, ponieważ chcą dostać zielone strzały, żeby móc zboostować swoje ego, gdy wejdą na swój profil. Żeby móc pokazać innym kto - tylko w ich mniemaniu - rządzi. Masz 1000 poparć? Ha! Ja mam ich 12 tysięcy, bij mi pokłony. Oczywiście jest to tani sposób na podwyższenie samooceny dla osób, które nie osiągnęły niczego w życiu.

Ale ale, co musisz zrobić, żeby dostać dużo zielonych? Musisz mówić to, co większość chce usłyszeć. A zatem nie możesz pozwolić sobie na bycie niepoprawnym politycznie, bo wtedy zjednasz sobie wrogów, którzy w przyszłości nie będą dawać ci zielonych. To sprawia, że - na dłuższą metę - niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę czy nie, stajesz się próbującą być przez każdego lubianą, fałszywą i manipulatywną osobą, która nigdy nie mówi tego, co naprawdę myśli z obawy przed tym, co inni sobie pomyślą. A potem przynosisz to podejście w innych sytuacjach życiowych. Albo zaczynasz mocno atakować ludzi, którzy wykazują inne opinie niż mainstream, ponieważ twój podświadomy umysł pamięta, że dostawałeś dużo zieleni od krytyki takich osób, więc utożsamia to z nagrodą i przyjemnością.

Podzielcie się swoją opinią na ten temat.

Avatar Marequel
Wniosek jest taki że jak chcesz mieć dużo strzałek to musisz zostać politykiem. Albo nawet jak gadasz to siedzisz cicho albo tak walisz po skrajnościach że ludzie nie biorą cie na poważnie ale i tak chcą zobaczyć co mówisz

Avatar hellgrind
Ja tam nigdy nie napisałem w komentarzu czegoś czego nie myślę, strzałki nie za bardzo mnie obchodzą.

Avatar Szalom
Ja również piszę zawsze szczerze i strzałki mi jakoś nie przeszkadzają

Avatar Kruczysko
Moderator
Jako czynny członek poczekalni i głównej zauważyłem ciekawe zjawisko związane z systemem strzałek. Kiedy w poczekalni pod jakimś memem wywiązuje się dyskusja, gdzie jeden użytkownik dostał dajmy na to 12 zielonych i 2 czerwone, a jego przeciwnik 1 zieloną i 13 czerwonych, a potem mem trafia na główną, do większej grupy odbiorców to wtedy można zauważyć użytkowników którzy idą głosem ludu, a nie własnoręcznie analizują dyskusję, w końcu gość co dostał 13 czerwonych nie może mówić prawdy, więc po prostu też walnę czerwone i koniec. A co jeszcze głupsze, to także można zauważyć w takowych dyskusjach argument ad populum "zobacz, ja mam więcej zielonych w tej dyskusji niż ty, przestań się już kompromitować"

Avatar Szalom
Jako że jeja.pl to strona głównie z memami, to nie przywiązywałbym uwagi do komentarzy pod tymi memami, oraz do ich ocen. Często sama dyskusja nie jest na wysokim poziomie, a biorący w niej udział, nie mają elementarnej wiedzy na dany temat, tylko wszelkie opinie są budowane na ich odczuciach. Na dodatek wiele opinii ma zawierać nie wartość merytoryczną, lecz humorystyczną

Avatar Ameron
Kruczysko pisze:
... A co jeszcze głupsze, to także można zauważyć w takowych dyskusjach argument ad populum "zobacz, ja mam więcej zielonych w tej dyskusji niż ty, przestań się już kompromitować"

Choćby człowiek był sam, ale mówił że 2+2=4, to nie ważne ilu ludzi będzie mówiło że 2+2=5, bo rację ma ten jeden człowiek. Tak samo tu, jejacy mogą się nie zgadzać i uważać inaczej niż ta jedna osoba, ale racja jest tylko jedna i liczba jejaków myślących inaczej tego nie zmieni.

Avatar Marequel
Akurat ja w przypadku jeja uwagę przykładam przez jeden drobny szczegół. Komentarze można rozwinąć bez wychodzenia z głównej. To jedyne co mnie tu trzyma bo pierdoła która buduje unikalne warunki na tej stronie i sprawia że widać że społeczność żyje nawet jak nie na nowych memów

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar HashtagO
Właściciel: HashtagO
Grupa posiada 1652 postów, 91 tematów i 80 członków

Opcje grupy Polityczny K...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczny Kompas - Grupa Dyskusyjna