Bicie kobiet

Avatar HashtagO
Właściciel
Opisałeś to, co właśnie sam przed chwilą zrobiłeś. Ironio.

Avatar Szalom
Panowie, podaruję wam wasz cenny czas i powiem, że obaj prezentujecie podobny poziom, także nie ma co drążyć tego tematu, bo nic pozytywnego z tego nie wyniknie

Avatar Marequel
W sumie i tak już sie nikt nawet nie stara trzymać poziomu więc racja

Avatar HashtagO
Właściciel
Admin usunął mój post ze słowem na p. Komusze jeja jak widać zawsze na tropie.

Avatar Kruczysko
Ja wychodzę z prostego założenia. Po prostu bicie kobiet i mężczyzn dobre nie jest, ale w samoobronie można a nawet trzeba się bronić, najlepiej aby jak w najmniejszym stopniu poważnie uszkodzić oponenta. Co do tego, że ten kto uderzyłby kobietę w samoobronie nie jest mężczyzną, to dla mnie idiotyzm. Mężczyzną mógłby nie być ktoś, kto bałby się zareagować lub postawić kobiecie "bo co ludzie o mnie pomyślą"

Avatar HashtagO
Właściciel
Oponenta dobrze jest uszkodzić, jeżeli potraktujesz go za lekko to niczego go nie nauczysz i będzie myślał, że wszystko mu wolno, bo w razie czego i tak nic mu nie zrobią. Ja tak samo uderzyłbym dziewczynę w samoobronie, ponieważ jeśli dziewczyna zachowuje się jak mężczyzna, powinna też być w taki sposób traktowana.

Avatar Kruczysko
Chodziło mi głównie o to aby na tyle użyć siły, na tyle ile to jest potrzebne. Jak gość już ci nie zagraża, to nie widzę sensu w np łamaniu ręki czy coś w tym stylu "aby zapamiętał"

"...jeżeli potraktujesz go za lekko to niczego go nie nauczysz i będzie myślał, że wszystko mu wolno, bo w razie czego i tak nic mu nie zrobią" -Tutaj natomiast uważam że nie ma 100% pewności co do twej teorii. Już dając przykład ze złamaną ręką, może być gość który będzie domagał się zemsty za to, tak samo jak gość który to zapamięta i będzie Ciebie unikał. Podobnie z sytuacją odwrotną, czyli bez łamania ręki, może gość jak mówiłeś, uważać Cię za słabego, albo może docenić, że okazałeś litość

Ja mam swój kodeks moralny i raczej nie byłbym w stanie kogoś skrzywdzić więcej niż trzeba, tym bardziej jak nie jestem w niebezpiecznej sytuacji

Avatar HashtagO
Właściciel
Nikt nie powiedział, że musisz go skrzywdzić mocno w sposób ostentacyjny. Możesz to zrobić jakby przypadkiem, w ferworze walki każdego może ponieść. Lepiej jednak, żeby myślał o tobie jako o twardym niż słabym, bo dajesz w ten sposób sygnał innym, żeby z tobą nie zadzierać. Reputacja dosyć szybko się rozchodzi. Co do zemsty - fakt. Dlatego dla wrogów trzeba być bezlitosnym i zniszczyć ich, gdy istnieje taka okazja. Kodeks moralny nie zawsze się przydaje. Jest to konstrukt społeczny, żebyśmy nie pozabijali się nawzajem. Narzucany np. przez różne religie, które bazując na strachu przed Piekłem, zmuszają innych do postępowania w społecznie akceptowalny sposób.

Avatar Kruczysko
Jednak mimo wszystko każda jednostka będzie inną wartość stawiała na podium. Ktoś będzie szanował gościa który nie okaże mu litości, w skrócie pokaże że ma jaja, drugi natomiast będzie szanował gościa, który w momencie kiedy mógłby mu zadać sporo bólu, opanował się i okazał litość. Oczywiście, okazywanie litości może Ciebie zgubić, tak samo jak brak tej litości i posiadanie myśli Machiavelliego "po trupach do celu" zatem z moją ideologią tozależyzmu uważam, że nie ma idealnego rozwiązania, który załatwi 100% problemów z różnorakimi zbirami

Avatar HashtagO
Właściciel
Historia pokazuje, że okazywanie litości wrogom zazwyczaj nie kończy się dobrze. Skoro już wspomniałeś Machiavellego, to on uważał, że strach jest lepszym motywatorem niż miłość. A gościem to on akurat był mądrym, można nauczyć się sporo na podstawie jego filozofii.

Avatar dziesiecparoczu
zaje**ć ku*we i tyle

Avatar
hellgrind
Co się tutaj dzieje? Ostatnio każda dyskusja zmienia się w kłótnie w ciągu 20 wiadomości, trzymajmy jakiś poziom. Ludzie prowadzą jakąś inteligentną dyskusję i przychodzi taki paroczu i poziom nagle wchodzi na równie pochyłą jak z tematem "Wyższość naszej rasy"

Avatar Marequel
W sumie akurat w przypadku tego tematu w którym jesteśmy to poziom nigdy nie był jakiś szczególnie wysoki, a w innych to cóż. Cykl życia grup na jeja. Najpierw powstanie, potem na grupie wrze, teraz grupa powoli zdycha więc jak ktoś zacznie srać to to będzie widać kilka razy bardziej

Avatar HashtagO
Właściciel
Słucham? Grupa w żadnym wypadku nie zdycha. Aktywność na grupie to kwestia utworzenia pola pod dyskusję. Osobiście tworzę tematy, gdy mam na nie pomysł i motywację, ponieważ jeśli coś robić, to robić to dobrze. Zawsze trzeba dać coś od siebie. Jest czas na wojnę i dyskusję, jak i czas na pokój i odpoczynek od jeja. Nawet kontrowersja się znudzi po czasie. Ale to nie tak, że nie obchodzi mnie ta grupa i niech sobie umrze. To nie w moim stylu.

Nie można też oczekiwać, że w każdym temacie będzie utrzymany wysoki poziom, hellgrind. Ale tak, utrzymanie zasady jakiegoś wzajemnego szacunku byłoby dobre, przynajmniej jeśli ktoś nie zachowuje się jak buc i nie obraża pierwszy.

Avatar Marequel
Jednak tak czy siak początkowy boom na tej grupie już sie skończył jeszcze przed pandemią

Avatar HashtagO
Właściciel
To nie wina grupy, ale samego jeja. Niewielu wchodzi na grupy, pewnie nawet nie wiedzą o ich istnieniu. Co nie zmienia faktu, że i tak jesteśmy jedną z najbardziej aktywnych jak na standardy tej strony.

Avatar
Konto usunięte
HashtagO pisze:
W kontekście seksizmu, to zawsze nim będziesz niezależnie co zrobisz, no chyba że sam jesteś kobietą, w końcu one nie mogą być seksistkami. Jeżeli uderzysz kobietę - jesteś seksistą i nienawidzisz kobiet. Jeżeli nie uderzysz kobiety - też jesteś seksistą, bo nie traktujesz ich w równy sposób. Duh, nie da się być równym, a jednocześnie być traktowanym w specjalny i uprzywilejowany sposób. Musisz wybrać jedno.


otóż nie

Avatar HashtagO
Właściciel
Trochę się spóźniłeś z dyskusją. I prawdę powiedziawszy to dajecie się kontrolować przez różne słówka jak seksizm i zamiast mieć wywalone na to, to jeszcze potulnie kulicie swój ogon i przepraszacie za zły patriarchat. Pathetic.

Tak jeszcze w odniesieniu do poprzedniej dyskusji, to Marequel mocno mi przypomina gościa, co nauczył się jednego wzoru więcej z matematyki i każdego kto go nie zna nazywa ignorantem.

Avatar Marequel
Dobra nie mam zielonego pojęcia o ch*j ci w tej chwili chodzi i do czego się odnosisz

Avatar HashtagO
Właściciel
O twoim nastawieniu, które sobą prezentujesz. Ale K, teraz ja w sumie sprowokowałem, po prostu chciałem wyrazić swoją opinię.

Avatar Szalom
HashtagO pisze:
Trochę się spóźniłeś z dyskusją. I prawdę powiedziawszy to dajecie się kontrolować przez różne słówka jak seksizm i zamiast mieć wywalone na to, to jeszcze potulnie kulicie swój ogon i przepraszacie za zły patriarchat. Pathetic.

Tak jeszcze w odniesieniu do poprzedniej dyskusji, to Marequel mocno mi przypomina gościa, co nauczył się jednego wzoru więcej z matematyki i każdego kto go nie zna nazywa ignorantem.


Ja już starałem się wcześniej wytłumaczyć, że bicie kobiety, to nie seksizm, tylko przemoc. I problemem twojej wypowiedzi, było w mojej opinii to, że nadinterpretujesz seksizm i dorabiasz do tego jakąś własną definicję, zresztą nie pierwszy raz. A ty natomiast wyjeżdżasz z tym, że dajemy się kontrolować seksizmowi i wierzymy w patriarchat. I jeszcze to wywyższanie, że oto Pan HashtagO, wyzwolony od feminizmu, nie dający się podporządkować konwenansom, a na przeciwko niego, banda plebsu, młodych co nic o życiu nie wiedzą i są nieoświeceni, przez co wierzą w bzdury jak np. patriarchat.* Może rzeczywiście jestem jakiś dziwny, może to przez brak napletka, ale zabawne jest to nieuzasadnione wywyższanie jak np. w przypadku Rycerza nazywającego innych śmieciami społecznymi. Natomiast tobie i Marequelowi, szczerze radzę byście na pv wyjaśnili sobie wszelkie nieścisłości, bo ewidentnie coś nie gra między wami, a najlepiej dla dyskusji chyba będzie jak się zamiast wbijać sobie szpileczki, pogadacie ze sobą.


*Uwaga* Tak było to wyolbrzymieniem, ale ze względu na poziom dyskusji pozwoliłem sobie na nie. Także nie pisz po raz kolejny, że wmawiam tobie coś czego nie powiedziałeś, bo ja to za każdym razem zaznaczam

Avatar HashtagO
Właściciel
Szalom pisze:
Ja już starałem się wcześniej wytłumaczyć, że bicie kobiety, to nie seksizm, tylko przemoc.

Tak jak ja starałem się wytłumaczyć wcześniej, że mówiłem o samoobronie i nazywaniem tego seksizmem. If not then cool. Po prostu przestańmy wtedy traktować to jakby tym było. Chcę się po prostu pozbyć... A zresztą, po co ja się będę powtarzać, skoro wiesz, o co chodzi. Szaleniec nie wie, to mu powiem, bo pewnie nie czytał dyskusji. Niefajnie, że jak kobieta uderzy mężczyznę to nic, bo jest kobietą, ale jak facet odda kobiecie to nagle jest tym wielkim złym. Jeżeli się ze mną zgadzasz, że tak nie powinno być, to nie ma potrzeby poruszać tego wątku dalej. Do tej hipokryzji odnosiłem się w pierwszym poście. Chociaż z pewnością można byłoby jeszcze porozmawiać o wielu różnych innych kobiecych przywilejach, których się w społeczeństwie nie widzi albo nie mówi ze strachu przed byciem ostracyzowanym.

Szalom pisze:
I problemem twojej wypowiedzi, było w mojej opinii to, że nadinterpretujesz seksizm i dorabiasz do tego jakąś własną definicję, zresztą nie pierwszy raz.

Dobra, to teraz wyjaśniłem bardzo dokładnie i mam nadzieję, że nie będzie więcej problemów ze zrozumieniem, co kto miał na myśli. No i wiesz, zarzucasz mi nadinterpretację, czyli coś w czym samemu jesteś ekspertem.

Szalom pisze:
A ty natomiast wyjeżdżasz z tym, że dajemy się kontrolować seksizmowi i wierzymy w patriarchat. I jeszcze to wywyższanie, że oto Pan HashtagO, wyzwolony od feminizmu, nie dający się podporządkować konwenansom, a na przeciwko niego, banda plebsu, młodych co nic o życiu nie wiedzą i są nieoświeceni, przez co wierzą w bzdury jak np. patriarchat.

No... Może nie ująłbym tego akurat TYMI słowami.


Szalom pisze:
* Może rzeczywiście jestem jakiś dziwny, może to przez brak napletka

To zbyt dużo informacji nawet jak dla mnie

Szalom pisze:
ale zabawne jest to nieuzasadnione wywyższanie jak np. w przypadku Rycerza nazywającego innych śmieciami społecznymi.

Czemu zakładasz, że jest ono nieuzasadnione? I z tego co pamiętam, to w tamtej wypowiedzi na krytykę systemu podanego przez Rycerza, użyłeś bardzo kolektywistycznego i emocjonalnego argumentu, już żeby nie powiedzieć, że manipulowałeś. Nie pamiętam słowo w słowo, ale to było coś w rodzaju: aj waj zły człowiek! wstydź się! co gdybyś to był ty?! postaw się na jego miejscu a nie sam czerpiesz korzyści!!!


Szalom pisze:
Natomiast tobie i Marequelowi, szczerze radzę byście na pv wyjaśnili sobie wszelkie nieścisłości, bo ewidentnie coś nie gra między wami, a najlepiej dla dyskusji chyba będzie jak się zamiast wbijać sobie szpileczki, pogadacie ze sobą.

Poradzimy sobie. Znaczy ja sobie poradzę, ale jeżeli Marequel ma z czymś problem, to może mi o tym powiedzieć, bo ja na pewno mu wytknę wszystko, co mi się nie podoba. Dlatego liczę na wzajemność.

Szalom pisze:
*Uwaga* Tak było to wyolbrzymieniem, ale ze względu na poziom dyskusji pozwoliłem sobie na nie. Także nie pisz po raz kolejny, że wmawiam tobie coś czego nie powiedziałeś, bo ja to za każdym razem zaznaczam

To może zamiast zaznaczania, że wyolbrzymiasz, po prostu tego nie rób. Będzie mi łatwiej. Ponieważ jeśli nie powiem, że coś jest nieprawdą, to ktoś może założyć, że nie potrafię tego obalić, na co nie mogę pozwolić.

Avatar Szalom
Myślę, że ciągnięcie tej dyskusji dalej jest raczej bez sensu. Ja natomiast muszę od siebie przyznać, że moje zachowanie było słabe i nie powinien był wielu rzeczy robić. Sam poziom dyskusji nie był wysoki, ale ja niestety się do niego dostosowałem. Myślę, że jak ktoś coś zrobi słabo to powinien przeprosić, toteż ja przepraszam, za to wyolbrzymienie, było to
bardziej swego rodzaju satyra, ale kompletnie niepotrzebna, a wręcz niewłaściwa. My apologies

Avatar Szalom
Natomiast co do Rycerza, spytałem się go do jakiej grupy się zalicza, a później co sprawia, że on się nie zalicza do grupy "śmieci społecznych". Można to znaleźć w temacie, co czyni nas wyjątkowym. A później w temacie o systemie oceny obywateli, nawiązałem do tego czy fajnie by było, gdybyśmy sami zostali zaklasyfikowani, do tej grupy, którą uznajemy za najgorszą.

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar HashtagO
Właściciel: HashtagO
Grupa posiada 2620 postów, 116 tematów i 87 członków

Opcje grupy Polityczny K...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczny Kompas - Grupa Dyskusyjna