Nadopiekuńczość

Avatar HashtagO
Właściciel
Zgodnie ze słownikową definicją, jest to nadmierne troszczenie się o kogoś. Definicja nie sugeruje w stosunku do kogo, ale na potrzeby tego tematu załóżmy, że chodzi mi o ludzi.

Chciałbym o tym porozmawiać, ponieważ uważam, że nadopiekuńczość jest z natury rzeczą nie do przyjęcia. Oczywiście, żeby być nadopiekuńczym potrzebujemy najpierw jakiejś osoby. Musimy również założyć, że ta osoba potrzebuje naszej pomocy, niezależnie czy naprawdę jej potrzebuje. Najprostszym sposobem na to będzie wychowanie osoby od dziecka w taki sposób, żeby nie potrafiła być samodzielna i niezależna. W dużym skrócie uzależnienie jej od siebie. Ale nie trzeba poprzestawać na jednostce, odnieśmy to również do większej grupy ludzi. Tylko w jaki sposób można uzależnić grupę od siebie? Należy przekazać jej członkom, że są ofiarami, że istnieje spisek, wielki potężny wróg i tylko my możemy ich ocalić. Co jednak jeśli tego wielkiego złego wroga nie ma i rzeczy są bezpieczne? Należy go sobie wymyślić, przekoloryzować. Tylko w ten sposób możemy uzyskać herosów i złoczyńców w prawdziwym świecie.

Przechodząc do sedna tematu, sądzę, że żyjemy w erze sztucznie wykreowanego zagrożenia. Rzeczy nie są w najmniejszym stopniu tak złe, jak niektórzy chcieliby, abyśmy wierzyli, że są. Ale ta sztucznie wytworzona paranoja może doprowadzić już-do-prawdziwych konsekwencji. Podzielcie się ze mną swoją opinią na ten temat.

Avatar Szalom
A co jest wg Ciebie takim sztuczne wykreowanym zagrożeniem?

Avatar HashtagO
Właściciel
Na świecie nie brakuje histerii, paranoików i osób, które podsycają to dla własnych korzyści. Nie jestem tutaj jednak, aby wskazywać palcem i mówić, że ten lub tamten jest zły.

Avatar Marequel
Myśle że nadopiekuńczość to ostatnie określenie które by do tego pasowało. Raczej jest to pasorzytowanie na względności ludzkich instynktów. Szerzenie dezinformacji jest dochodowym biznesem ale jest najdalszy od troszczenia sie o cokolwiek jak tylko sie da

Avatar Szalom
^ zgadzam się

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar HashtagO
Właściciel: HashtagO
Grupa posiada 1654 postów, 91 tematów i 80 członków

Opcje grupy Polityczny K...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczny Kompas - Grupa Dyskusyjna