Wyższość naszej rasy - politicalcompass #4

Avatar HashtagO
Właściciel
Nasza rasa, w porównaniu z innymi, ma wiele cech świadczących o jej wyższości.

Zupełnie się nie zgadzam
Nie zgadzam się
Zgadzam się
Całkowicie się zgadzamA więc rasizm, czyli przekonanie, że dana rasa jest lepsza lub gorsza od innej. Co o tym myślicie? Jeżeli o mnie chodzi, to uważam, że każde życie powinno być równe drugiemu życiu, głos równy głosowi, a każdy człowiek powinien być traktowany neutralnie w świetle prawa. Nikt nie powinien posiadać uprzywilejowanego statusu społecznego w stosunku do innych, a większość nie może naruszać praw mniejszości. Wyklucza to rzecz jasna wiarę w segregację rasową, aka wyższość. Oczywiście nie oznacza to, że wierzę w równość wyniku. Wierzę, że każdy powinien otrzymać tę samą szansę, niezależnie od tego, czy jest biały, czarny czy zielony. Ale... to co zrobi ze swoją szansą, zależeć będzie wyłącznie od niego. Ciekawie ujęła to Ayn Rand: "rasizm jest najniższą, najbardziej prymitywną formą kolektywizmu, która neguje dwa aspekty życia człowieka: rozum i wybór lub umysł i moralność, zastępując je predestynacją chemiczną".

Powiedzcie, co wy o tym myślicie. Na sam koniec załączam obrazek (ale nie od nas)

Avatar Marequel
Ja tam jestem za segregacją ludzi względem prawa ale jak słyszę że powinno sie to robić względem rasy to mi sie chce rzygać

Avatar hellgrind
Każda z ras człowieka ma minimalne różnice, na przykład czarni są więksi, Azjaci mniejsi i mocno inteligentni,mamy inne układy kości i tak dalej, jednak są to różnice które faktycznie pomagają, jednak nie jest w żadnym stopni decydującym czynnikiem naszego rozwoju intelektualnego czy fizycznego. Innymi słowy Azjaci mają dla przykładu 1 punkt więcej w inteligencję, ale co z tego jeśli podczas naszego życia zdobędziemy takich punktów 100?

Avatar HashtagO
Właściciel
A czy zgodzicie się ze mną, że rasiści powinni mieć nadal możliwość swobodnego wyrażania swojego zdania i opinii? Wszakże wolność słowa nie polega na tym, żeby zakazać tego, co nam się nie podoba albo tego, co uważamy za złe.
Wolność słowa powinna oznaczać wolność słowa na wszystkie możliwe sposoby, odrzucając wyjątki od reguły. Po wprowadzeniu jednego wyjątku od reguły torujemy tylko drogę dla innych wyjątków.

Avatar hellgrind
Wyrażania swojej opinii? Jak najbardziej, każda, nawet najbardziej kontrowersyjna opinia jest ważna, jednak jeśli przez ich działania ktoś zostanie skrzywdzony(fizycznie, bo pod obrażenia psychiczne można podciągnąć wszystko), powinni za to odpowiedzieć

Avatar HashtagO
Właściciel
W przeciwnym razie idziemy drogą w której lewica chce zakazać mowy nienawiści i narzucić innym poprawność polityczną, a prawica zakazać demoralizacji. I obie ścieżki prowadzą nas tą samą drogą - do autorytaryzmu.
Hellgrind, wtedy powinna odpowiedzieć tylko osoba, która dopuściła się przestępstwa, czyż nie? Zakładamy, że ludzie jeżeli nie są upośledzeni, potrafią myśleć za samych siebie. Poza tym coś takiego prowadzi wyłącznie do zlikwidowania wolności słowa, jeżeli ludzie muszą się obawiać konsekwencji i byłoby to prawie niemożliwe do stwierdzenia, kto zawinił. Dlatego sądzę, że jest to zły pomysł.

Avatar Marequel
Opinia tak tylko sporo rasizmu to po prostu bełkot

Avatar HashtagO
Właściciel
Przyznam, że potrafię zrozumieć racjonalne przesłanki dla których ktoś może utrzymywać rasistowskie poglądy. Sam rasizm naukowy jest oczywiście uważany za pseudonaukę. Ale stosowanie stereotypów i uproszczenie pomaga utrzymać jedność grupy - niezależnie od jej rodzaju, a dochodzą jeszcze osobiste-indywidualne uprzedzenia i urazy. Plus jest to system do nabycia władzy. Ktoś może wspierać go dla osobistych korzyści, nawet jeśli w niego nie wierzy.

Avatar hellgrind
Oczywiście o to mi chodziło. Nigdy nie powinno się obwiniać kogoś za czyny innych. Źle się wuraziłem, przepraszam.

Avatar HashtagO
Właściciel
Jo, nie ma problemu. Chciałem zwrócić jeszcze uwagę na to, że to co my często robimy, to rozmawiamy o ideologiach. Czym są ideologie? Ano, ideologie są rzecz jasna teoriami moralności. Są to podstawy, założenia. Na papierze każda ideologia będzie brzmiała dobrze, nawet faszyzm i komunizm (w zależności od tego, co kto lubi). Żeby zdecydować, czy jedna ideologia jest lepsza od drugiej, potrzebujemy do tego wkładu praktycznego. Na przykład: czy została wypróbowana? Jeżeli tak, to jakie przyniosła rezultaty? Zdarza się bardzo często, że zwolennicy komunizmu mówią "ale to nie był prawdziwy komunizm!". Dlatego proponuję wtedy włączyć swój czujnik BS, ponieważ w ten sposób równie dobrze można powiedzieć tak o każdej ideologii.

Avatar HashtagO
Właściciel
^ A przynajmniej o każdej, która nie wypaliła i nie ma dobrego zastosowania w naszym świecie, ponieważ jej założenia teoretycznie nie zgadzają się np. z prawdziwą naturą ludzką.

Avatar hellgrind
Ta, ludzie którzy uważają że komunizm ma jakiekolwiek prawo bytu nie widzieli chyba ilości jego ofiar.

Avatar HashtagO
Właściciel
Faszyści w odróżnieniu od komunistów przynajmniej zabijali tych, co chcieli zabić, a nie swoich.

Avatar Mijak
Zaznaczyłem że się zgadzam, ale nie zdecydowanie.
Pod względem biologicznym podział ludzkiego gatunku na rasy nie ma sensu, ale jeśli brać pod uwagę te grupy zwyczajowo nazywane rasami, to uważam że biały człowiek jest pod wieloma względami lepszy od innych.

Oczywiście chodzi tu o wyższość statystyczną, głupi i patologiczny biały nadal będzie dużo mniej wartościową osobą od inteligentnego, porządnego murzyna, po prostu statystycznie wśród białych udział tych bardziej wartościowych ludzi będzie większy.

Czy te różnice wynikają choć częściowo z genów, czy może tylko i wyłącznie z warunków - nie wiem, bardzo ciężko jest ufać jakimkolwiek naukowym próbom odpowiedzi na to pytanie ze względu na silne naciski polityczne i ideologiczne z obu stron.
Osobiście uznałbym za dziwne, gdyby się okazało że geny związane z cechami rasowymi nie mają żadnego wpływu na inteligencję i mentalność, za bardziej prawdopodobne uważam że jednak jakiś wpływ jest, ale nie chcę być jakimś fanatycznym wyznawcą tej tezy.

Poza tym uważam, że ta statystyczna wyższość białych ludzi absolutnie nie oznacza, jakoby zasługiwali oni na jakiekolwiek prawne przywileje wyłącznie ze względu na swoją przynależność rasową - i to niezależnie od tego, czy ta wyższość wynika z genów, czy nie. Za podobnie bzdurny pomysł uważam też tak zwaną "dyskryminację pozytywną" na rzecz "pokrzywdzonych" grup. Grup rasowych, ale i nie tylko, skoro już o tym mowa.

Pod pewnymi istotnymi w dzisiejszym świecie względami można by było uznać wyższość kultury "żółtej" nad "białą", lecz jedną z najbardziej kluczowych dla mnie kwestii jest indywidualizm > kolektywizm, a to jest typowe dla filozofii cywilizacji zachodu.

Avatar hellgrind
Podział gatunku ludzkiego na rasy pod względem biologicznym nie ma sensu? Sam kolor skóry wystarcza żeby to zrobić. Inna zawartość melaniny która doprowadziła do kompletnie innego rozwoju. Inna budowa szkieletów i masy mięśniowej, i każda mała różnica prowadzi do różnic biologicznych.

Avatar Marequel
Mijak no nie wiem po czym wnioskujesz ale patrząc statystycznie najlepsza rasa człowieka jest żółta, szczególnie patrząc na chiny i japonie. Średnie IQ wyższe o 10 punktów od rasy białej, o wiele lepsza organizacja pracy, pomijając politykę najlepsze warunki do rozwoju cywilizacyjnego i teoretycznie jedne z lepszych do poprawy ekologii. W sumie pomijając zaniedbanie wartości jednostek to nie wiem czemu akurat moja rasa miała by być lepsza

Avatar Marequel
hellgrind pisze:
Podział gatunku ludzkiego na rasy pod względem biologicznym nie ma sensu? Sam kolor skóry wystarcza żeby to zrobić. Inna zawartość melaniny która doprowadziła do kompletnie innego rozwoju. Inna budowa szkieletów i masy mięśniowej, i każda mała różnica prowadzi do różnic biologicznych.

Troche XD w to i to mocno, zawartość melaniny jest akurat wyjątkowo nieistotna. Do pełnej zmiany ilości melaniny wystarczy kilka pokoleń żyjących w warunkach w których nie jest ona istotna. Hindusi są genetycznie praktycznie "rasą żółtą" a w krajach arabskich dominuje "biała" rasa mimo że w obu przypadkach przez ilość melaniny sporo osób uznaje te kultury za "czarne". Poza tym kojarze że jest jakaś grupa kulturowa która przeemigrowała z afryki w mniej nasłonecznione tereny i straciła melanine praktycznie do poziomu przeciętnego europejczyka przez co po kolorze skóry byli by klasyfikowani jako biali mimo że reszta cech wskazuje co innego

Avatar Kisaon
Zdecydowanie się nie zgadzam. Uważam, że głównym czynnikiem budującym potęgę ludzi, którzy trafili kiedyś do takiej Europki, było zwykłe szczęście warunków sprzyjających rozwojowi gospodarczemu.
A umysł i moralność, to jak dla mnie owy wytwór predestynacji chemicznej. Tak samo jak inne ważne w społeczeństwie czynniki - co pozwala mi uważać niektórych ludzi jak zwykłe zwierzęta (te zakładające cywilizację uważam za coś więcej) i wyzbyć się w stosunku do nich uczuć, co uzasadnia mi mój faszyzm - ale akurat rasizmu nie lubię, kolor skóry nie jest żadną siłą, a niektórzy moim zdaniem powinni to sobie głęboko uświadomić.

Avatar hellgrind
Oczywiście że poziom melaniny jest zmienną. Jednak tak samo masa mięśniowa i inne. Jednak wskazuję to na różnicę biologiczne które ostały się po selekcji naturalnej. W afryce i ogólnie słonecznych krajach, poziom jest duży, żeby to kontrować. W europię i na północy poziom jest mały żeby nie powstrzymywać produkcji witaminy(chyba) D3. Ale mówienie że ludzie nie różnią się biologicznie jest bzdurą. Nie bez powodu rodzimi mieszkańcy z powiedzmy polski są biali a nie czarni. Nie mówię że są kompletnie innymi gatunkami, ale bardziej podgatunkami człowieka.

Avatar Mijak
Różnią się, ale w porównaniu do tych gatunków zwierząt, u których występują biologiczne rasy, różnice między "rasami" człowieka są znacznie mniejsze. I poszczególne osoby wewnątrz jednej "rasy" mogą się między sobą różnić (genetycznie) znacznie bardziej, niż dwie osoby z różnych ras.

Avatar Marequel
Tak tylko że mówienie że wszyscy ludzie są tacy sami genetycznie jest równie debilnym bełkotem co mówienie że w przypadku ludzi można mówić o rasach patrząc pod kątem biologi. Nawet gdyby wyobrazić sobie najbardziej białego możliwego mężczyzne, najbardziej białą możliwą kobiete i najbardziej czarnego możliwego mężczyznę, to po porównaniu organów mięśni szkieletów itp czytaj wszystko pomijając kolor skóry i wygląd zewnętrzny, to więcej istotnych różnic znajdziesz między białą kobietą a mężczyzną niż między 2 chłopami.
Większość różnic między jedną "rasą" a drugą trzyma sie w okolicach odchylenia standardowego

Avatar Polandball966
Marequel pisze:
Tak tylko że mówienie że wszyscy ludzie są tacy sami genetycznie jest równie debilnym bełkotem co mówienie że w przypadku ludzi można mówić o rasach patrząc pod kątem biologi. Nawet gdyby wyobrazić sobie najbardziej białego możliwego mężczyzne, najbardziej białą możliwą kobiete i najbardziej czarnego możliwego mężczyznę, to po porównaniu organów mięśni szkieletów itp czytaj wszystko pomijając kolor skóry i wygląd zewnętrzny, to więcej istotnych różnic znajdziesz między białą kobietą a mężczyzną niż między 2 chłopami.
Większość różnic między jedną "rasą" a drugą trzyma sie w okolicach odchylenia standardowegoPodobno kształty czasek "ras" się różnią. Czy to prawda?

Avatar Mijak
Niektóre cechy genetyczne często łączą się z innymi i rzadko występują pojedynczo, na przykład rude włosy, zielone oczy i piegi. Podobnie jest z cechami łączącymi się z kolorem skóry. Jest ich jednak za mało żeby mówić o biologicznych rasach.

Avatar Marequel
Polandball966 pisze:
Podobno kształty czasek "ras" się różnią. Czy to prawda?

Tak, w europie czaszki przypominają najbardziej takie jak na takich doje**nych clipartach dark fantasy z ostrą szczęką i prawie kwadratowymi oczodołami. W azji czaszki mają bardziej zaokrąklone zewnęrzne boki oczodołów i lekko różnią sie ewenętrzne boki (między oczami) i tył dolnej szczęki jest mniej kwadratowy, w przypadku ludów afrykańskich przypominają one troche azjatyckie ale odległość od czoła do potylicy jest większa, no i uzębienie ma inny krztałt (górny rząd zębów jest dużo bardziej masywny). No ale jak mówiłem. Różnice są na poziomie "za mało dla biologów wystarczająco dla kryminologów"

Avatar Polandball966
Marequel pisze:
Tak, w europie czaszki przypominają najbardziej takie jak na takich doje**nych clipartach dark fantasy z ostrą szczęką i prawie kwadratowymi oczodołami. W azji czaszki mają bardziej zaokrąklone zewnęrzne boki oczodołów i lekko różnią sie ewenętrzne boki (między oczami) i tył dolnej szczęki jest mniej kwadratowy, w przypadku ludów afrykańskich przypominają one troche azjatyckie ale odległość od czoła do potylicy jest większa, no i uzębienie ma inny krztałt (górny rząd zębów jest dużo bardziej masywny). No ale jak mówiłem. Różnice są na poziomie "za mało dla biologów wystarczająco dla kryminologów"Więc można powiedzieć, że są pewne cechy, różnice między rasami, ale to nie oznacza, że jedne są one gorsze od innych.

Są one również tak małe, że według naukowców nie są brane pod uwagę.

Avatar HashtagO
Właściciel
Rasiści mogą mówić o białym identytaryzmie na takiej samej zasadzie, co lewica może mówić sobie o gender identity.

Avatar HashtagO
Właściciel
^ W końcu jeżeli akceptujemy jeden absurd, to musimy też zaakceptować wszystkie inne.

Avatar Marequel
Polandball966 pisze:
Więc można powiedzieć, że są pewne cechy, różnice między rasami, ale to nie oznacza, że jedne są one gorsze od innych.

Są one również tak małe, że według naukowców nie są brane pod uwagę.

To znaczy że są różnice między ludźmi z różnych obszarów ale nie na tyle żeby mówić o rasach, ale są obszary na których ludzie mają troche lepsze średnie wyniki w jakimś zadaniu a gorsze w innych, więc nawet gdyby można było wyróżniać rasy bez naciągania to i tak najlepszą odpowiedzią na pytanie "która rasa jest najlepsza?" byłoby pytanie "w czym?".
Nie jest jakimś szczególnie wielkim zaskoczeniem ani tajemnicą to że jak porównujesz wyniki sportowe to w sportach szybkościowych dominują czarnoskórzy, w sportach siłowych biali, a w tych wymagających szybkiego myślenia i sprawności ręka oko dominują chiny, japonia i korea.

Avatar hellgrind
O to to! O to mi właśnie chodziło, bardzo dobrze wyrażone.

Avatar Kisaon
Jak dla mnie wyniki w sporcie to obiektywnie mniej znaczący profit niż inteligencja i zdolności interpersonalne, ale co kto lubi.

Avatar StinkyWhiskey
HashtagO pisze:

proszę się z niego nie śmiać wpadł w ciąg alkoholowy

Avatar esketit_himself
Witam, piszę do was z ośrodka dla psychicznie chorych w Sieniawce na Dolnym Śląsku, gdzie obecnie odbywam leczenie mojego uzależnienia. Odpowiadając na pytanie, zadane w pierwszym poście: rasizm jest dnem, niżej już nie można zejść. Jednocześnie zaznaczam, że autor postu wybrał sobie tak ch*jowy obrazek, że aż mną telepie jak to teraz pisze XD dosłownie jest tyle rasistowskich rzeczy do wyboru ale nieeeeee trzeba sobie wybrać satyre z martwej grupy na jeja gdzie są 3 osoby na krzyż XD a no i się zradykalizowałem przez was bo jestem nazbolem i rzucam kamieniami w antifiarzy bo mieszkam blisko niemczech pzdr z fartem

Avatar HashtagO
Właściciel
Bradoj, nie pogrążaj się

Avatar esketit_himself
zniżam się do twojego poziomu

Avatar hellgrind
Dobra dajcie spokój bo to już jest za niski poziom jak na grupę dyskusyjną, takie przerzucanie się obrazami nic nie daję.

Avatar Rornoa
bambusy wypi***alać

Avatar dziesiecparoczu
mysle ze biala europa to cel za jaki warto walczyć

Avatar Rornoa
BLASK SIŁY W OCZACH I SILNE WIĘZI
ODDANIE ŻYCIA DLA WSPÓLNEJ SPRAWY
JEDNOCZY NAS NASZA FLAGA,
BIEL NASZEJ SKÓRY I DUMA RASY
BIAŁE KAPTURY, PŁONĄCE KRZYŻE
TO JEDYNA DROGA DLA KAŻDEGO Z NAS
BIAŁE IMPERIUM CIĄGLE ROŚNIE
CHOĆ NIEWIDZIALNE, PRZERAŻA WAS, PRZERAŻA WAS, PRZERAŻA WAS
PRZERAŻA WAS!

Avatar Koteczek_21
Zastanawiam się czy to jest sarkazm, czy jednak nie.

Avatar dziesiecparoczu
zależy jak interpretujesz to co napisalem : DD

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar HashtagO
Właściciel: HashtagO
Grupa posiada 1653 postów, 91 tematów i 80 członków

Opcje grupy Polityczny K...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczny Kompas - Grupa Dyskusyjna