Relacje Międzypartyjne [Sezon III]

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
Wszyscy wiemy jak to działa, prawda?

Avatar
GrandAutismo
PUNS
Chcielibyśmy gorąco zaproponować partii PLN koalicję. Wychodzimy z tą propozycją ze względu na bliskość naszych ideologii partyjnych. A razem zawsze jesteśmy silniejsi. Proponujemy także by koalicja zwała się Blokiem Narodowo Syndykalistycznym w skrócie BNS. Oczywiście jesteśmy otwarci na propozycje z waszej strony i krytykę.

Avatar Burger2004_09
Moderator
PLN
Ochoczo przyjmujemy propozycję partii PUNS, aczkolwiek chcielibyśmy zaproponować inną nazwę naszej koalicji. Mamy tu na myśli Blok Współpracy Narodowej, w skrócie BWN. Co o takiej nazwie sądzie PUNS?

Avatar
Konto usunięte
//ja myślę, że najlepiej żeby wszyscy antykomuniści szli razem

Avatar
GrandAutismo
PUNS
Zgadzamy się na taką nazwę i nie mamy już żadnych zastrzeżeń.

Avatar Burger2004_09
Moderator
//bez urazy Kobza, ale decyzje o sposobie gry i składzie koalicji pozostawiłbyś graczom, co?//

Avatar maxmaxi123
//Nic nie narzucił, nie rozkazał, tylko zasugerował...

Avatar
GrandAutismo
//Po za tym zi0meczku. My mamy inny pogląd na demokrację niżeli brudne imperialistyczne karły reakcji. Więc raczej to nie wyjdzie.

Avatar
Konto usunięte
//jak zrobię swoją organizację to tak, ale po prostu uważam, że rozpad na milion list = mała frekwencja

Avatar Koteczek_21
//A można tutaj też wpisywać swoje czyny partii takie jak wystąpienia w jakimś mieście itp. ?\\

Avatar
GrandAutismo
//tak

Avatar Koteczek_21
PS
Lider partii Sprzymierzona Polska wystąpił w Warszawie i przemówił tuż przy pałacu królewski

- Mieszkańcy Warszawy! Jak wiecie, przez lata żyliśmy w nędzy z powodu komunizmu, jaki przybył do nas wraz z ZSRR. Wielu z nas zginęło w protestach i walkach z komunizmem! Lecz kiedy on upadł potrzeba będzie zmian! Opracowaliśmy plan reform, który przywróci światło i blask gospodarce Polski! Własności państwa w głównej mierze będą sprzedane w drodze licytacji! Aby zachować balans, państwo zachowa kilka własności, a to co w nich zostanie wyprodukowane, zostanie przeznaczone na eksport, a dochód z niego będzie służył jako środki do odbudowy Polski! A osoby poległe za Polskę będą uhonorowane specjalnymi odznaczeniami!

Avatar
GrandAutismo
PUNS
Kraków - Okolice sukiennic godzina 12.00.
Mieszkańcy Krakowa mogli doświadczyć przemowy byłego przewodniczącego RNR - Falanga oraz Paxu. Bolesława Bogdana Piaseckiego. Koło niego można było znaleźć kilka reliktów (czyt. ludzi) Endecji, Chadecji oraz ONR-u Mosdorfa, ONR ABC i RNR-Falanga. Wszyscy posiadali przypinki stronnictwa partyjnego - Narodowo Radykalnego a niektórzy trzymali nieliczne flagi partyjne oraz flagi Polski.

Drodzy rodzimy mieszkańcy ziemi Piastowskiej. Młodsi ludzie mogą mnie kojarzyć z kierowaniem stowarzyszeniem Paxu a starsi mogą mnie kojarzyć z dowodzeniem Ruchu Narodowo Radykalnego - Falanga. Niewątpliwe nie jestem lubiany przez społeczność żydowską oraz Kościół Katolicki. Niewątpliwe także przynajmniej dla mnie jest pewne, że próbuję naprawić moje błędy przed moją niechybną śmiercią. Bo proszę państwa posiadam już siedemdziesiąt cztery wiosen. Cudem przetrwałem chorobę w 1979 i wtedy do mnie zaczęło dochodzić z kim ja pracowałem i jakie idee narodowe zdradziłem. Mimo, że następujące przeprosiny nie są godne krzywd moich wyrządzonym wam i tylko walcząc z pozostałościami Marksistowskimi z ziemi Polskiej mogę odkupić me winy. To chciałbym was przeprosić. Przeprosić episkopat Polski, Przeprosić społeczność żydowską i wybaczyć winy mordercom mego syna. Jednakże mimo, że ja im przebaczyłem to nie może się to powtórzyć i muszą ponieść konsekwencje swych czynów. Tak samo członkowie PZPR, MO, LWP, i SB. Niewątpliwym dla mnie jest także, że nie tylko ja jestem skłonny do naprawiania moich win bądź dalszej walki z komunizmem. Dlatego powiadam wam. Członkowie Endecji Dmowskiego, Towarzysze Korfrantego, Przyjaciele Mosdorfa, Współpracownicy Rossmana, moi koledzy z RNR-u i Paksu oraz inni Politycy lat międzywojennych i podziemia anty-komunistycznego myśli narodowej! Powiadam wam. Mimo naszych utarczek w przeszłości chciałbym was gorąco przeprosić i zaprosić was do PUNS a jeśli jesteście zbyt zmęczeni całą utarczką życiową i trudem Polski Ludowej.. Prosimy was przynajmniej o głos. Razem zbudujemy lepszą Polskę dla młodych i seniorów! Na zakończenie chciałbym coś powiedzieć czego nie robiłem od kilkudziesięciu lat..Coś co łączy wszystkich ludzi szlachetnych, którzy przeżyli Koszmar Wojny i PRL. ŻYCIE I ŚMIERĆ DLA NARODU POLSKIEGO!

Po przemowie odkaszlnął i zaczął rozmawiać z ludem na tematy związane z programem przechodząc do miejsca (i podpierając się laską), w którym miał dostęp do rozmów z ludem. Ważnym faktem jest to, że większość bądź wszyscy członkowie wiecu PUNS posiadają opaski ze znajomym kołem zębatym na czerwonym tle i białą gwiazdą.

Avatar Burger2004_09
Moderator
PLN
Gdynia, późne popołudnie. Na rynku postawiono drewniany podest i na nim również drewnianą mównicę, na której zawieszone było białe płótno za takim oto emblematem
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Relacje Międzypartyjne [Sezon III]
Wokół podestu zebrało się paru ludzi.
Wielu ludzi stojących lub siedzących na owym podeście ubrani byli w błękitne koszule, do których przypięte były takie same symbole. Natomiast wyżej postawieni ludzie w hierarchii partii mieli ten symbol na przepaskach na ramiomach, po prawej stronie //coś na wzór NSDAP, RNR albo BUF//. Prezes partii Elżbieta Kowal stanęła przy mównicy. W ręce miała zwiniętą w rulon gazetę.
- Dodzy rodacy - rozpoczęła - Ojczyzna nasza wstępuje w nowy rozdział swojej ponad tysiącletniej historii. Po prawie półwiecznej władzy skupionej w rękach partii hegemonicznej jaką była PZPR, powiedzieliśmy wreszcie "Nie" okupantom w sreberku suwerenności. Władze kontynuujące "genialną myśl Marksa, Engelsa i Lenina" zasiadły do rozmów z opozycją. Efektem tego są postanowienia Okrągłego Stołu. Nie możemy zmarnować tej okazji, do przywrócenia sobie pełnej niezależności, która dalej jest zagrożona. Odchodzi uzależnienie polityczne od Moskwy, a uzależnienie rynkowe od Waszyngtonu tylko zaciera ręce i szykuje się do położenia swoich łapsk na naszej jeszcze słabej gospodarce, która dla nich jest tanią siłą roboczą. Dlatego my, Polska Liga Nacjonalistyczna, a także nasi koalicyjni koledzy, Polska Unia Narodowych Syndykalistów, dążymy do autarkii. I to jest właśnie moi kochani dobra droga dla budującej się teraz polskiej gospodarki. Gospodarka to dom, a autarkia solidnym, betonowym fundamentem. Wszyscy jesteśmy sternikami tego statku jakim jest Polska. I tylko sprawne manewry pozwolą utrzymać kurs zdala od sztormu, jakim jest radziecki komunizm i amerykański kapitalizm. Polska musi dbaćo interesy rodzimych firm.
Drodzy Polacy, do urn ale nie tych marmurowych! Zagłosujcie, pokażcie, że obchodzi Was los Polski! Nie zmarnujcie tej okazji!
Chciałabym Wam także przedstawić nasz nowy pomysł. Mówiąc "nasz" mam na myśli wspólny projekt PUNS i PLN. Otóż przedstawiamy naszą gazetę koalicyjną! - rozwinęła rulon. Była to cienka gazeta na planie prostokąta, której okładka była czerwono-niebieska. Czerwona u góry, a niebieska u dołu. Same kolory były ustawione pod pewnym kątem. Kąt między krótszym bokiem okładki, a dłuższym wynosił 45 stopni. W prawym górnym rogu była flaga Polski. Na samym środku złotymi literami napisane było "Prosto z Mostu" - Oczywiście ta gazeta jest pusta, a sam projekt okładki jest na razie wstępny. Jest to kontynuacja tygodnika o tej samej nazwie, wydawanego w latach 1931-1935 przez ONR "ABC". W naszej gazecie będą się pojawiać nie tylko zagadnienia polityczne, ale także artykuły o sztuce, literaturze, muzyce i sporcie. Będzie ona kosztować 20 000 złotych. Część zysku ze sprzedaży gazetek pójdzie na utrzymanie koalicji i zakup odpowiednich rzeczy dla niej, a część na akcje charytatywne. Pierwsze wydanie będzie w przyszłym tygodniu, w niedziele. Tymczasem żegnam państwa i życzę miłego dnia
- pomachała do zebranych, zeszła z podestu, a następnie poszła zwiedzać Gdynię, odwiedziła też szpital i ratusz oraz zagościła w barze mlecznym, gdzie poczęstowała się barszczem z pierożkami (lub z uszkami, jak kto woli), a zagryzła to kotletem drobiowym z młodymi ziemniakami i mizerią.

Avatar
Lutherek
SdRP
Wrocław
Do studia Telewizji Polskiej, został zaproszony Józef Oleksy - jeden z trzech członków Rady Naczelnej Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, by ustanowił stanowisko SdRP do nowo-powstających partii demokratycznych:
Polska Unia Narodowych Syndykalistów i Polska Liga Nacjonalistyczna
Obie partie otwarcie nawiązują do faszystowskiego ONR-u "ABC".Nie wspominamy już o tym, że Pan Piasecki jest w ich szeregach... Jest to niedopuszczalne i karygodne. Jakąkolwiek współpracę wykluczamy.
Konsorcjum Republikańskie
Partia ta jest prawicowa, więcej chyba nie muszę mówić...Współpracę możemy podjąć w kompletnej ostateczności.
Polska Liga Liberałów
Lider partii jest zdecydowanym przeciwnikiem socjalizmu. Współpracę wykluczamy.
Koalicja Solidarno-Obywatelska
Jest ona odległa od naszych poglądów, jednak najbliższa ze wszystkich nowych partii. Nie wykluczamy współpracy, zarówno przedwyborowej jak i powyborowej.
Sprzymierzona Polska
Podobna opinia, jak do Konsorcjum Republikańskiego.

Avatar
GrandAutismo
PUNS
Myślenice godz. 11.00 rano

Społeczność miasta mogła być świadkiem tzw. II Wyprawy Myślenickiej zorganizowanej przez PUNS. Zgromadzeniu przewodniczył Adam Dressler jeden z czołowych członków centrystycznej frakcji PUNS. Oprócz opasek z zastępczym logiem partii widać było kilka sztandarów z poszczególnymi logami frakcji oraz jej stronnictw. Można było także napotkać sztandary z flagami Polski. Na górze sztandarów była umieszczona Belka z Hasłem: Bóg, Honor, Ojczyzna, Wolność, Równość i Braterstwo. Hasło przedzielono na dwa człony, które umieszczono po każdej stronie belki. Nad belką znajdowało się kółko "podparte" alchemicznymi symbolami błyskawicy. W samym kole znajdował się krzyż ze strzałką symbolizujący przysłowie: Omnia mutantur, nihil inherit oraz symboliczny znak Zeusa i Jowisza z Alchemii. Postarano się także o członków radia oraz kilku przedstawicieli prasy. Dokładnie o godzinie 11.30 na przygotowanym miejscu swą przemowę wygłosił Adam Dressler. Co bardziej postrzegawczy mogli zauważyć Piaseckiego czytającego gazetę, która najpewniej jest numerem przed premierowym Prosto z Mostu.

Drodzy państwo jak dobrze wiemy niesławna komuna schodzi do upadku. Ale czy na pewno? Mógłbym przysiąść, że były członek PZPR-u dopiero przed chwilą wyrzekli się źle o każdej partii demokratycznej w nadal tak naprawdę obezwładniętej komunizmem Telewizji Polskiej. Mógłbym rzec, że komuna nie znika. Ona się wpierw deformuje by znów wrócić na łono swojej zbrodniczości. Komuna widzi, że krzyk polaków wreszcie wydobywa się za żelazną kurtynę. Widzi, że krzyk wszystkich ludów gnębionych przez komunizm wreszcie się wydobywa. Dlatego też. Postanowili uciec i się zreformować by przypominali miłych przedstawicieli tła politycznego. Rzeczywistość jak już mówiłem jest inna. Komuna się deformuje by dopasować się do nowych realiów i te realia zniszczyć! Pan Piasecki zrobił pewną rzecz, którą pan Józef Oleksy nie zrobił... Zerwał współpracę z komunistami! Pomijając już kwestię, że nawet w jego "tekach" nie znajdzie się źródeł o używaniu przemocy wobec nikogo! Do tego nie chciałem się powoływać na ten argument bo uważamy w myśl Chrystusową. Że ci, którzy teraz wynoszą swe zasługi zaprawdę odebrali już zasługi a ludzie skromni otrzymają zasługi w niebie! Pan Piasecki dawał schronienie wielu żołnierzom AK-a w swoich zakładach współpracujących z Paksem. Sam Pan Piasecki także należy do żołnierzy AK-a i otrzymał order Virtuti Militari. Komuna zresztą zauważyła Pana Piaseckiego i katygorycznie pilnowała by w mediach jego nazwisko nie było wymieniane przy członkach PZPR-u na przykład. Aleksandrem Kwaśniewskim. Wiadomo także, że nowa komuna działa nadal na zasadach Józefa Stalina. Wszystko co się nie zgadza z myślą partii jest Faszyzmem! ONR ABC przez Historyków nie związanych z partią nie jest oceniany na ruch faszystowski a jedynie nacjonalistyczny blisko współpracujący z Endecją i prawicową Sanacją. Komuniści oraz nowa komuna najwidoczniej chce oczernić dobro osób działających przeciwko myśli komunistycznej oskarżając Henryka Rossmana o bycie faszystą. Rzec mogę, że jesteśmy gotów zaproponować koalicję każdej partii, która komunę chce obalić a nie tworzyć nową i współpracować ze starą! Ogień tzw. Antysocjalistycznej awantury jak to Wojciech Jaruzelski wypowiedział.. Musi zostać podtrzymany aż do czasu zniszczenia każdego reliktu komunistycznego reżimu z ziemi Polskiej! BÓG, HONOR, OJCZYZNA, WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ i BRATERSTWO!

Kilka lokalnych gazet a następnie innych członków większych gazet zainteresowanych marszem otrzymało krótki wywiad z samym Dresslerem, który określił się mianem Czecha nawróconego na Polskość. W samym wywiadzie oprócz swojej przeszłości Dressler nakreślił stosunki z resztą partii oraz wobec innych partii.

PLN
Cóż co mogę rzec.. Nasi przyjaciele ideowi.

KR
Mamy bliską opinię co o PLN. Trochę nam się nie podoba militaryzm, ale reszta jest przynajmniej moim zdaniem bliska opinii naszej

Nowa Partia
Nie posiadamy żadnych informacji. Zobaczy się w praniu

SP
Nie jesteśmy tak pozytywnie nastawieni co do KR, ale nadal jesteśmy otwarci na współpracę

SdRP
Nowa Komuna próbująca przedostać się do Nowej Polski. Trzeba ją powstrzymać, ale myślę, że podołamy się zadaniu. Nie wiem jak to wyjdzie

KSO
Nie wiemy co sądzić, ale ze względu, że nasza partia posiada członków Solidarności, chyba też jesteśmy gotowi na współpracę.

PLL
Proponujemy podobny model ekonomiczny. Aczkolwiek nie dążymy do pełnego kapitalizmu i zatrzymalibyśmy się na kapitalizmie regulowanym bądź socjaldemokracji. Do niczego nie możemy się przyczepić i jesteśmy gotowi na współpracę
Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Relacje Międzypartyjne [Sezon III]
Zdjęcie zrobione przez jednego z dziennikarzy na potrzeby gazet.

Avatar
Lutherek
Skierniewice
SdRP
Aleksander Kwaśniewski został zatrzymany przez dziennikarzy, którzy chcieli usłyszeć reakcję na zarzuty postawione przez Pana Dresslera.
Atak na SdRP przez Pana Dresslera, jest obrzydliwy. Użyto w tym celu obłudnych kłamstw, albo też Pan Dressler nas nie zrozumiał.
Po pierwsze: Nie powiedzieliśmy nic złego o partiach demokratycznych. Kompletnie nic. Zarzuciliśmy tylko PUNSowi i PLNowi otwarte nawiązywanie do ruchu faszystowskiego, czy też narodowo-radykalnego. Duża część historyków utożsamia ONR, RNR, itp., z "polskim faszyzmem" także nie ma tu żadnego błędu.
Po drugie: Gdybyśmy chcieli dalej współpracować z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą, to byśmy z jej nie wystąpiali...oj panie Dressler...
Po trzecie: Nie podobają nam się poglądy Pana Piaseckiego, nie jego sama osoba. Bardzo dobrze postępował, ratując żołnierzy AK.
Po czwarte: My chociaż zachowaliśmy się godnie i stwierdziliśmy, że PUNS i PLN nawiązuje do faszystowskiego ONR-u. Natomiast państwo atakuje nas, mówiąc wprost, że nasza socjaldemokratyczna partia jest komunistyczna...

Avatar
GrandAutismo
PUNS
Pan Dressler nie miał szansy zostać zapytany przez dziennikarzy w prost, więc swą wypowiedź zamieścił w gazecie Wyborczej.
Cóż najwidoczniej nowa komuna. Z tego nazewnictwa nadal nie będę się wycofywał i nie zamierzam... Narzuca nam nawiązywanie do faszyzmu co jest atakiem i jest to fakt a teraz zgrywa jakoby nie miał być to fakt. Była to jawna obraza, której nie zamierzam kontynuować bo jest to zabawa dzieci. Pan Kwaśniewski najwidoczniej nie rozumie faktu jakoby mówienie, że nawiązujemy do faszystów jest obrazą i trzeba to przyznać. Opinia o ONR. Cóż.. To nadal jest błędne myślenie bo ONR nie był faszystowski. ONR ABC, który nie był samym ONR-em a jego odłamem widocznie zbliża się poglądowo do Sanacji Prawicowej. Co jak już mówiłem większość nie związanych z partią historyków może przyznać. Kwestia współpracy... Mogę rzec, że nie trzeba także być sklepikarzem by sprzedawać produkty. PZPR wie, że nie przetrwa długo dzięki Solidarności i partią demokratycznym. Dlatego teraz transformuje się do nowych realiów by nie ucierpieć. To jest jedna z kwestii teorii Darwina... Ewolucja. Trzecia kwestia. Wyłaniając pana Piaseckiego chcieliście wskazać na jego osobę. Osób z podobnymi poglądami jest dużo bo nasza partia takie osoby zrzesza (Zrzesza także socjalistów-centrystów/Trzeciodrogowców oraz internacjonalistycznych patriotów) Wskazanie na Piaseckiego jest atakiem na jego osobę a nie na jego poglądy. Do tego ja nie powiedziałem, że państwo obrazili każdą partię demokratyczną. Państwo interpretują te słowa w taki sposób by lepiej ukształtować opinię publiczną. Ja wypowiedziałem, że państwo źle wypowiedzieli się o partiach. Co oznacza, że państwo na przykład nie ma ochoty nawiązywać współpracy z nimi. To tylko świadczy o państwie, że nadal próbujecie manipulować opinią publiczną. Nie jesteśmy przeciw żadnej krytyce nawet tej obraźliwej. Trzeba akceptować krytykę oraz odpowiadać na nią anie uciszać niewygodne głosy...To oni zaczęli atak my kończymy. Nie zamierzamy odpowiadać na te dziecięce igraszki bo nie na to liczy lud polski.

Avatar
Lutherek
Pan Janik również zamieścił swój wpis w Gazecie Wyborczej:
Panie Dressler, niech sie pan zdecyduje. Nazywa pan nas nowymi komunistami, zarzuca nam pan atak przez nawiązanie do narodowo-radykalnego/faszystowskiego ONR-u ABC, by potem stwierdzić, że takie obrazy to dziecinada...A to się nazywa hipokryzja. "Wyłoniliśmy" jak pan to powiedział, Pana Piaseckiego, ponieważ wiadomo nam o tym, że jest w waszej partii. Nie mamy dostępu do rejestru członków PUNS-u. Odnośnie "ewolucji" moglibyśmy zarzucić również wam, jednak tego nie zrobimy. Reszta pańskich linijek to wpychanie nam słów do gardła. Jest to żałosne...

Avatar
GrandAutismo
Pan Dressler zaprzestał większego komentowania tej afery uważając, że zakończył to. Jedyne słowa jakie wypowiedział to krótkie słowa zapytany przez jednego dziennikarza i kilku gapiów.
I tak chyba złamałem moje postanowienie...Cóż powiedziałem także, że każda krytyka jest ważna. Jak wy nie możecie nam zarzucić współpracy z faszystami bądź nawiązywaniem do faszyzmu... To my możemy zrobić to wam bo wasi przywódcy większości pochodzą z partii PZPR. I to nie jest obraza czy krytyka. To czysty fakt. Ostatnie dwa zdania są wyjątkowo spłycone i jakoby zrobione w taki sposób by nie drążyć pytań.Po za tym my mamy wystawiony spis członków partii i każdy może to zobaczyć bo wierzymy, że lud winien wiedzieć kto tam siedzi na stanowiskach. To jednak moje subiektywne odczucia z tej sprawy.. Kończę i nie zamierzam dyskutować na tą dziecinadę bo to nie ma sensu po prostu! Żegnam i proszę mnie więcej nie zaczepiać bo i tak nie odpowiem w tej sprawie..

Avatar samex
Konsorcjum Republikańskie

Karol Żyd oraz Urban Karol Potter odwiedzili obóz zagłady w Oświęcimiu aby oddać hołd ofiarom reżimu nazistowskiego. U.K Potter jest Polakiem żydowskiego pochodzenia którego brat po dostaniu listu pojechał pociągiem do Auschwitz myśląc że zaprowadzi go do "akademii czarowników". Na całe szczęście przetrwał 2 lata w Obozie Zagłady a potem przeprowadził się z resztą rodziny do Izraela.

U.K Potter: Bracia i Siostry! Zebraliśmy się tu dziś aby oddać pokłon ofiarom największego zbrodniczego reżimu w historii Europy oraz przynieść wam przesłanie. W tym miejscu Polacy, Żydzi oraz inni wrogowie Faszyzmu umierali śmiercią męczeńską, w świecie gdzie nadzieja umarła. Naród Polski przetrwał od 1939 roku wiele okrutności ze strony sąsiadów za Odrą. Kiedy sytuacja w Polsce się ustabilizuje mamy nadzieję negocjować z RFN reperacje wojenne dla Polski za zbrodnie tego kraju. Checemy także przypomnieć ludziom iż mamy młodą demokrację którą możemy stracić jeśli pozwolimy nienawiści oraz wrogom chrześcijańskiej Polski zepsuć nasz Naród! Stańmy wszyscy razem oraz przysięgnijmy na Boga i Ojczyznę iż: Będziemy spotykać się tutaj co rok by pamiętać o ofiarach wojny. Będziemy bronić Polski oraz jej wartości cywilizacyjnych! Nie będziemy głosować za Bezbożnymi ludźmi mamiącymi niewinnych! Będzięmy Walczyć z Złem!

Słudzy Maryji sztandar naszego Baranka niechaj wam symbolizuje za co walczymy! Walczymy za to żeby Polska była Polską!


Po przemowie rozpoczął się marsz w mieście w którym brali udział poza członkami KR żydowskie rodziny oraz katoliccy księża. Tak rozpocząła się kampania KR

Avatar Burger2004_09
Moderator
PLN

Warszawa
Dzisiaj o godzinie piętnastej dwadzieścia trzy pod Belwederem zebrało się kilkudziesięciu członków partii PLN. Byli ubrani tak jak na poniższym zdjęciu //wyłączając to, ze koszule były błękitne//. Zjawili się przedstawiciele najwyżsi w hierarchii partyjnej PLN. Prawą końcówkę wieńca trzyma Aleksander Jeż, lewą końcówkę Jan Wielkopolski, zaś sam wieiec - Krzysztof Poznański, skarbnik partii. Człowiek w płaszczu i kapeluszem w ręku po prawej stronie mówiący do członków partii to Wojciech Witemberg, wiceprezes partii. Napis na fladze przyczepionej do wieńca brzmiał Marszałku Piłsudski, dziękujemy za wolną Polskę. Trójka ludzi położyła wieniec przed bramą prowadzącą do Belwederu. Po tym reszta członków PLN odśpiewała Piechota, ta szara piechota. Wojciech Witemberg zabrał głos.

Drodzy Polacy. Nasza ojczyzna po prawie półwiecznej władzy komunistów odzyskuje ponownie swoją suwerenność. Nie możemy stracić tej okazji. Dziś zebraliśmy się tutaj, aby podziękować Marszałkowi za to, że był jednym z tych ludzi, którzy poświęcili wiele lat życia, zeby przywrócić Polsce wolność. Dziękujemy i Piłsudskiemu, i Dmowskiemu, i Paderewskiemu, Witosowi, Daszyńskiemu oraz wszystkim ludziom, którzy zbierali informacje, walczyli na frontach I wojny światowej, poświęcali swoje życia, prowadzili swoje biznesy i tym podobne. Dzisiaj trzeba dopełnić ich dzieło. Wyzwolić Polskę całkowicie od komunizmu! Tak, drodzy Polacy! Dopełnijmy wspólnie dzieła tych wszystkich ludzi. Tutaj, spod Belwederu, wzywam Was, chodźmy do urn! Głosujmy razem do Sejmu! Polska otwarcie wzywa o zmiany, więc trzeba te zmiany wprowadzić. Oto jest nasz wspólny, narodowy obowiązek!

Po tym krótkim przemówieniu udbyła się krótka prezentacja nowej wersji opkładki Prosto z Mostu. Wyglądały one mniej więcej tak, jak te z dwudziestolecia międzywojennego.
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Relacje Międzypartyjne [Sezon III]
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Relacje Międzypartyjne [Sezon III]
Wyjątkiem było to, że po lewej stronie pojawił się ciemnoczerwony pasek:
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Relacje Międzypartyjne [Sezon III]

Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Relacje Międzypartyjne [Sezon III]

Avatar
Konto usunięte
Koalicja Solidarno-Obywatelska
Grupa związkowców Solidarności i opozycyjnych intelektualistów utworzyła dziś związaną z ,,S" partię KSO. Wydali również wezwanie wezwanie do wszystkich partii i organizacji demokratycznych by opozycja stanęła w nich jako Obywatelski Komitet Demokratyczny by wygrać wybory z komunistami.

Avatar Koteczek_21
Sprzymierzona Polska
Jeden z członków partii wysłał liderowi partii KR list z możliwością utworzenia koalicji, ze względu na podobne poglądy.

Avatar
GrandAutismo
PUNS
Jesteśmy trochę sceptyczni do pomysłu jednej wspólnej koalicji.. Proponujemy KSO stworzenie kilku oddzielnych koalicji demokratycznych ściśle ze sobą współpracujących. Naszym argumentem przeciw takiej koalicji byłoby zbyt duże pomieszanie ideologiczne. Taka koalicja rozpadłaby się szybko a nasze partie byłyby skłócone o wiele bardziej.

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar MemicznyJanusz
Właściciel: MemicznyJanusz
Grupa posiada 2414 postów, 30 tematów i 20 członków

Opcje grupy Polityczne G...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczne Gierki i Igraszki - Upadek PRL-u