Wybory czerwcowe

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
Oto zestaw zagadnień, którymi będzie musiała zająć się wasza partia przed wyborami.

1. Co zrobić z funkcjonariuszami i współpracownikami byłego SB, MO, LWP i z komunistycznymi dygnitarzami?
2. Jak poradzić sobie z katastrofą przemysłową i chaosem związanym z reprywatyzacją?
3. Jak poradzić sobie z roblemami z bezrobociem, ubóstwem i uzależnieniami w społeczeństwie?
4. Jak poradzić sobie z galopującą inflacją?
5. Z jakimi państwami/sojuszami powinna się związać Polska?
6. Co zrobić z komunistycznymi reliktami?

Avatar Burger2004_09
Moderator
Wciąż rozwijane

Wspólny program partii PUNS i PLN

Blok Współpracy Narodowej - BWN


Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Wybory czerwcowe

Co zrobić z funkcjonariuszami i współpracownikami byłego SB, MO, LWP i z komunistycznymi dygnitarzami?
Sam PZPR nie delegalizować, ale usunąć i zamknąć zbrodniarzy komunistycznych. Zdelegalizować/Przekształcić SB, MO i LWP i zacząć nowy pobór oraz serię śledztw dotyczących tych organizacji. Po tym wytworzyć sprawiedliwe wyroki dla każdego oskarżonego. W końcu nie każdy komunista to Stalin ale i tak najlepszy komunista, to martwy komunista.

Jak poradzić sobie z katastrofą przemysłową i chaosem związanym z reprywatyzacją?
Zde-kolektywizować farmy i zostawienie kilka PGR-ów oraz utworzenie z nich miejsc, gdzie bezrobotni mogliby pracować i zarabiać. PGR-y miały by być zarządzane na modłę kapitalistyczną. Resztę farm sprzedanoby rolnikom i ekonomistom. Co natomiast z reprywatyzacją? To powinniśmy wstrzymać konie tego szału wywołanego przybyciem kapitalizmu do Polski i zacząć szkolić odpowiednich ludzi oraz zatrzymać poważniejsze działy gospodarki przy właśności państwa oraz zacząć nimi zarządzać jak zwykłymi prywatnymi przedsiębiorstwami. Jak już znajdą się odpowiednie osoby to będziemy mogli powoli oddawać je ludziom

Jak poradzić sobie z roblemami z bezrobociem, ubóstwem i uzależnieniami w społeczeństwie?
Myślimy, że można to połączyć z kontrolowaniem inflacji. Zwiększyć cła na zagraniczny alkohol oraz zwiększyć cenę rodzimego. Tak samo z fajkami, cygarami itd. Do tego zrekrutować kontrolę graniczną w celu likwidacji narkotyków na naszym rynku. Przeprowadzić odpowiednie spotkania w szkołach o skutkach używek. Może spotkania z alkoholikami, palaczami i narkomanami.
Bezrobocie? Pierwszą falą ograniczającą bezrobocie będą budowy. Budowy EJek, infrastruktury, portu gwiaździstego itp. Drugim etapem byłyby szkolenia, żeby przygotować pracowników do pracy w takowych miejscach. Szkolenia odbywałyby się jeszcze za budowy. Trzecim etapem jest tworzenie kolejnych miejsc pracy, które będą już znacznie nowocześniejsze.


Jak poradzić sobie z galopującą inflacją?
Co z inflacją? Potrzebna jest tymczasowa kontrola cen towarów oraz cła na granicy. Zmienienie kwalifikacji robotniczej oraz szkolenie nowej siły. Powinniśmy także promować integrację poziomową między przedsiębiorstwami. Nałożyć restrykcje dotyczące pożyczek na banki (jeśli jakieś są) oraz podniesienie stopy procentowej. Zaostrzenie warunków sprzedaży ratalnej: podwyższenie sumy pierwszej raty i skrócenie czasu spłat, do tego chwilowy import dóbr z zagranicy. Powinniśmy także zostawić pod kontrolą państwa przemysł wydobywczy, na podobnej zasadzie co z PGR-ami. Wprowadzić też kontrolę cen produktów oczywiście na najbardziej popytny towar.

Z jakimi państwami/sojuszami powinna się związać Polska?
Sojusznicy.. Myślimy, że powinniśmy albo przyłączyć się do NATO albo stworzyć najpierw Pakt Wyszehradzki a później Intermarium, które będzie najpierw starać się o członków byłego Układu Warszawskiego.

Co zrobić z komunistycznymi reliktami?
Usunięcie pomników komunistycznych zbrodniarzy oraz usunięcie wizerunków stricte komunistycznych ze szkół, placów i innych placówek, a także usunięcie komunistycznych nazw ulic. Utworzenie kultu pokojowego Heroizmu stwarzając pomniki Polskich naukowców, muzyków i pisarzy oraz działaczy politycznych z szczególnym naciskiem na np. proces szesnastu, działaczy Endecji oraz ONR, PPS i PSL. No i zapominajmy o Korfantrym i chrześcijańskich demokratach, a także o żołnierzach podziemia, Armii Krajowej i żołnierzach walczących z Nowym Okupantem po II wś.

Inne

Ulgi podatkowe i darmowa komunikacja miejska dla matek z dziećmi
Część naszego programu prorodzinnego. Rodziny z dziećmi otrzymywałyby ulgi podatkowe w wysokości 5-10% (zależne od ilości dzieci), dla bardzo wielodzietnych rodzin, rodzin wychowujących dzieci z chorobami i samotnych matek/ojców nawet 20% oraz nie musiałyby płacić za komunikację miejską, żeby pojechać do lekarza/na zakupy/na co można jeszcze jechać autobusem czy tramwajem. Pozwoli to przy okazji na częściowe ograniczenie emisji gazów cieplarnianych no i tak, wzorujemy się trochę na .Nowoczesnej, ale ej, trzeba umieć wyciągnąć diament ze śmietnika.

Darmowa komunikacja miejska dla seniorów i weteranów
Mniej więcej to samo, co wyżej, ale odnośnie seniorów i weteranów powstania warszawskiego/II wś. Oni również będą mieć autobusy i tramwaje za darmo.

Wynagrodzenie Kościołowi katolickiemu trudu
Chodzi tu o wynagrodzenie Kościołowi tego, że był oparciem Polaków podczas rządów komunistów. Może to być seria śledztw oraz otwierania "tek" dotyczących między innymi śmierci ojca Niedzielaka, Popiełuszki i wielu innych. Powinniśmy także udostępnić Kościołowi Teki Księży Pedofilii i innych czarnych typów by mógł sobie z tym poradzić i by w 2019r. lewica nie zaczęła sprzątać...
Przy okazji chielibyśmy zaprosić do Polski Jana Pawła II. Polska odzyskała wolność od komunizmu. Niechże ten Wielki Polak zobaczy, jak jego ojczyzna jest znowu wolna!

Technopolis
Technopolia! Ośrodek, w którym skupiane są miasta i okręgi przemysłowe najnowszych generacji, które powstały przez trzecią rewolucję przemysłową. Technopolie maą Amerykanie, więc dlaczego nie miałaby mieć ich i Polska? Jesteśmy idealnie w centrum między Europą Zachodnią, a Wschodnią. Handel musi przez nas przebiegać, a co za tym idzie - możemy stworzyć również technopolię. Zgodnie z naszymi planami takim technopolis miałoby się stać Trójmiasto i jego okolice. Czemu? Otóż Gdań i Gdynia tworzą jedno z największych skupisk portowych na Bałtyku, w pobliżu powstaje elektrownia jadrowa, można z łatwością stworzyć tam lotnisko łączące Polskę ze światem, a także rozwinąć infrastrukturę. Do miast ściągałyby surowce z całego świata.Moglibyśmy tam dzięki temu stworzyć przemysł high-tech.

Port gwiaździsty w Zatoce Puckiej
Pomysł narodził się w latach 70. tego wieku. Zakładał on usypanie sztucznej wyspy o kształce sześcioramiennej gwiazdy około 2,5 mili morskiej od brzegu Zat. Puckiej. Umieszczono by na niej 12 samodzielnych nabrzeży. Byłby to największy port głębokowodny na Bałtyku i stałby się także "domem" dla wszelkiego rodzaju surowców, od zboża, przez rudy, węgiel, aż po paliwa płynne. 20-hektarowa powierzchnia byłaby przeznaczona na cele składowe i magazynowe. Port byłby połączony z lądem dzięki grobli, albo estakadzie. Połączono by ją nową autostradą, linią kolejową, oraz rurociągiem, który biełby bezpośrednio do Trójmiasta. Szacunkowo roczne obroty w porcie wynosiłyby ponad 100 milionów ton ładunku. Port dałby też bardzo wiele wyspecjalizowanych miejsc pracy, co pozwoliłoby też na dalsze szkolenia Polaków.
No i tak, to plan PZPR-owiczów, ale trzeba umieć znaleźć złoto prawdziwe, wśród złota głupców.

Rozwój infrastruktury
Polska infrastruktura jest w opłakanym stanie. Dlatego też konieczne jest jej rozwinięcie. Przede wszystkim należy rozwinąć pomysł polskich autostrad. Należy też tworzyć nowe połączenia kolejowy oraz modernizować już istniejące. Konieczne jest także tworzenie nowych lotnisk.

Pomysł nowej federacji
Partie nasze chciałyby kontynuować myśl Jaggielonów. O czym mowa? O pomyśle, który zakłada ponowne zjednoczenie następujących państw: Polski, Litwy, Łotwy, terenów Białorusi i Ukrainy. Nowe państwo nazywałoby się Zjednoczone Syndykaty Rzeczypospolitej Czworga Narodów. Powstanie takiego państwa przyniosłoby korzyści wszystkim państwom wchodzącą w jego skład.

Kontynuacja budowy elektrowni jądrowych w Żarnowcu i Klempiczu
Elektrownie jądrowe to obecnie jedne z najekologiczniejszych, nejlepszych i najtańszych źródeł energii elektrycznej. Dlatego nasza koalicja będzie kontynuować budowy dwóch elektrowni jądrowych w Żarnowcu (4 reaktory WWER-440) i Klempiczu (4 reaktory WWER-1000/320). Polska nie uklęknie ze strachu przed Czarnobylem! Wyszkolimy odpowidnich ludzi, utrzymamy obie elektrownie. Reaktory WWER są znacznie bezpieczniejsze niż niesławne RBMK-1000. Dlatego też zadbamy o to, żeby elektrownie zostały ukończone i dawały tani prąd Polakom.

Zmiana flagi, godła i hymnu
Chcemy odmienić nasze symbole narodowe. Obecne są bardzo mocno związane z komunizmem polskim. Dlatego i flaga, i godło, i nasz hymn zostaną zmienione, jeśli dostalibyśmy się do władzy.
Oto nasze propozycje:

Flaga
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Wybory czerwcowe

Godło
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Wybory czerwcowe

Hymn


Oprócz tego chcemy zmienić banderę wojskową i morską. Są to nasze propozycje:

Bandera wojskowa
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Wybory czerwcowe

Bandera morska
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Wybory czerwcowe

Kara śmierci
---

Sprawiedliwość rehabilitacyjna
---

Wypędzenie wojsk sowieckich
---

Avatar
Konto usunięte
//kurła nie nazywajcie gospodarstw farmami to nie Hameryka

Avatar samex
Oto zestaw zagadnień, którymi będzie musiała zająć się wasza partia przed wyborami.

1. Co zrobić z funkcjonariuszami i współpracownikami byłego SB, MO, LWP i z komunistycznymi dygnitarzami?
Pomimo naszej niechęci do Komunistycznego reżimu uważamy że współpracowników tych organizacji należy przesłuchać oraz zbadać ich zbrodnie. Jednakże nie powinniśmy robić go w postaci publicznego linczowania. Sami sędziowie również są aparatczykami reżimu więc oznacza to mozolną pracę nad reformą sądownictwa od głowy by ryba się nie popsuła. Funkcjonariuszy LWP i SB są w szczególności podłą sprawą. Nie mamy problemów z skazaniem Milicjantów którzy brutalnie bili Polaków lecz dekonspiracja służb LWP oraz SB może być strzałem w stopę. Tutaj należy zebrać o nich dokumenty, największych zbrodniarzy powiesić, zaś reszta maszyny powinna zostać nietknięta. Same ich teki powinny zostać upublicznione dopiero w 2010 roku kiedy Nowa Polska będzię uniezależniona od Statusu Quo okrągłego stołu. Proponujemy również stworzenie Instytutu Pamięci Narodowej. Celem Organizacji byłoby gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 do 31 grudnia 1989, ściganie Komunistycznych oraz Nazistowskich zbrodniarzy oraz edukacja młodzieży.

2. Jak poradzić sobie z katastrofą przemysłową i chaosem związanym z reprywatyzacją?
Reprewatyzacja powinna powoli Województwo po Województwie zostać rozprzestrzeniona. Musimy jednak zabronić obcokrajowcom oraz teoretycznym oligarchom kupna takich własności. Dlatego domagamy się powstania Instytutu do Spraw Reprywatyzacji w który rozdzieli dawną własność publiczną między potencjalnymi przedsiębiorcami oraz ludźmi którzy będą w stanie utrzymać je. Państwo jednak musi utrzymać władzę nad Kopalniami i Elektrowniami do czasu 2000 roku.
3. Jak poradzić sobie z roblemami z bezrobociem, ubóstwem i uzależnieniami w społeczeństwie?
Pozwolić rynkowi stworzyć miejsca pracy a ubóstwo samo powoli zaniknie. Polskie państwo nie stać na świadczenia socjalne. Co do używek to należy podwyższyćakcyzę na nie oraz pozwolić aktywistom działać.
4. Jak poradzić sobie z galopującą inflacją?
Odsprzedawać własność państwową na dobrych cenach, Polityków zwolnić od podatków jak i również wypłaty. Cła również na granicy będą potrzebne. Zmniejszyć wydatki na wojsko oraz policję które pożerają nasze PKB.
5. Z jakimi państwami/sojuszami powinna się związać Polska?
Polska powinna związać się z krajami byłego ZSRR oraz Czechosłowacją i Węgrami, Tylko współpracując razem możemy ochronić polską gospodarkę a nawet usilnić.
6. Co zrobić z komunistycznymi reliktami?
Zależy. Symbole Bieruta i Stalina powinny wylądować na śmietnika jednak kwestia posągów Żołnierzy Radziecki i LWP walczących z Faszyzmem jest sprawą mieszkańców którzy sami powinni zadecydować co o tym uważają.

Inne
Przepędzić Wojska Rosyjskie WON!

Federalizacja Rzeczypospolitej

Pozostawienie kary śmierci w Polsce

Avatar
Konto usunięte
/ZSRR jest jeszcze mocny i nikt nie myśli, że za trzy lata zostaną z niego ruiny

Avatar
GrandAutismo
//Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Wybory czerwcowe

Avatar Koteczek_21
1. Co zrobić z funkcjonariuszami i współpracownikami byłego SB, MO, LWP i z komunistycznymi dygnitarzami?
Zostaną oni aresztowani i osądzeni każdy z osobna. Samo SB, MO, LWP zostaną zlikwidowane. Członkowie partii dalej toczą dyskusję nad tym, czy dać jakieś odpowiednie zastępstwo tego, stworzenia nowych ministerstw, czy po prostu zlikwidować te stanowiska.

2. Jak poradzić sobie z katastrofą przemysłową i chaosem związanym z reprywatyzacją?
Większość własności państwa zostanie poddana licytacji i sprzedane osobom prywatnym. Przemysł zostanie poddany dogłębnym i powolnym reformom, które ożywią przemysł i pozwoli nam na skuteczną produkcję dóbr.

3. Jak poradzić sobie z problemami z bezrobociem, ubóstwem i uzależnieniami w społeczeństwie?
Będziemy tworzyć miejsca pracy oraz zapewnimy odpowiednią edukację. Ubóstw może być zażegnane niższym cenom, a uzależnienia zwalczymy bardzo wysoką akcyzą na alkohole i papierosy.

4. Jak poradzić sobie z galopującą inflacją?
Będzie trzeba powstrzymywać ją regulacjami cen przez rząd. Jeżeli się uda ją zatrzymać to powinna się udać obniżka cen. Wtedy mamy szansę na dalszy rozwój

5. Z jakimi państwami/sojuszami powinna się związać Polska?
Ważnymi partnerami mogą być Czechosłowacja oraz Węgry. Potencjalnymi partnerami mogą być państwa zachodnie.

6. Co zrobić z komunistycznymi reliktami?
Te, które się będzie dało to zostaną przeniesione do muzeum. Te, co nie będzie można przenieść zostaną po prostu zniszczone.

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar MemicznyJanusz
Właściciel: MemicznyJanusz
Grupa posiada 2414 postów, 30 tematów i 20 członków

Opcje grupy Polityczne G...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczne Gierki i Igraszki - Upadek PRL-u