Karty Partii [SEZON III]

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
Nazwa:
Skrót:
Logo:
Ideologia polityczna:
Poglądy gospodarcze:
Lider: (imię, nazwisko i zdjęcie, krótka biografia)

Avatar
GrandAutismo
Nazwa: Polska Unia Narodowych Syndykalistów
Skrót: PUNS

Logo: Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Karty Partii [SEZON III]
Logo zamienne bądź umieszczane na materiałach promocyjnych i opaskach
Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Karty Partii [SEZON III]
Przypinka członków Internacjonalistycznie Radykalnej części PUNS
Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Karty Partii [SEZON III]
Przypinka członków Narodowo Radykalnej części PUNS
Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Karty Partii [SEZON III]
Przypinka członków Centrystycznej frakcji PUNS
Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Karty Partii [SEZON III]
Ideologia polityczna:
Anty-komunizm
Cóż.. Jak widać na przykładzie wielu krajów komunizm nie działa i tylko morduje ludzi by ich uwolnić. Coś na wzór Jakobinów. Równość, Wolność oraz umieranie z głodu bądź zabity przez tych, którzy tą wolność promują. Nie możemy pozwolić by to co uzyskaliśmy było nam odebrane. Pozwólmy komunistom na działanie i mówienie o swoich poglądach, ale także przypominajmy im na każdym kroku, że promują poglądy mordujące więcej istot ludzkich niżeli Niemcy podczas II wojny światowej. Komunizm to zorganizowana kradzież na szeroką skalę i nic tego nie zmieni w jakikolwiek sposób byłby on podawany. Powinniśmy jednakże być gotowi także na przyjęcie zabłąkanych owieczek. Oczywiście jak odkupią swoje winny i wypiją kielich goryczy, który sami sobie nawarzyli.

Pragmatyzm
„Musicie poświęcić każdą myśl, każdą ideologię dla dobra narodu i dla spokoju naszego ojcostwa”.
- Francisco Franco
Mimo, że nie można lubić wszystkich ludzi to jednak każdy człowiek wnosi. Nawet jeśli wnosi coś idiotycznego. Jednakże odsiewając głupotę ludzką można wyciągnąć kawałek dobrego pomysłu na politykę i gospodarkę. To tyczy się każdego człowieka. Nawet komunisty. Jeśli dobro narodu Polskiego będzie kazało nam z nimi pójść na układy (oczywiście jeżeli nie będzie innej sytuacji) to będziemy gotowi z nimi pójść na układ.

Pan-Europeizm
Europejczycy każdego narodu łączcie się! Nawet my jako nacjonaliści możemy stwierdzić, że dla Polaków będzie lepiej jeśli będziemy współpracować z innymi narodami wpierw do pełnego obalenia komunizmu, następnie do wzajemnej pomocy a po ustabilizowaniu sytuacji powinniśmy dążyć do zjednoczenia krajów Europy pod jednym sztandarem. Oczywiście będzie to federacja gdzie każdy naród jest szanowany i ma reprezentantów w rządzie oraz ma równe prawa.

Nacjonalizm
Nikt o zdrowych zmysłach nie buduje domu na kruchych fundamentach i piaszczystym podłożu. Dlatego najpierw Polska później Europa. My jako Polacy kochamy Polskę i naród Polski dlatego też chcemy dla nas najlepiej bynajmniej jednak też chcemy dobrze dla Reszty Europy a może i całego świata. Ustabilizujemy Polskę i poprowadzimy ją do chwały a za nią pociągniemy resztę narodów!

Lekki Izolacjonizm
Cóż. Dopóty Polska się wybudza z komunistycznego mirażu nie ma mowy o tym by rozsiewać nasza pomoc innym narodom. Tak jak wcześniej głosiliśmy. Najpierw Polska później Europa a może i cały świat?

Internacjonalistyczny Patriotyzm
Dopełnienie poprzedniego podpunktu. Zjednoczony rząd ludzkości byłby korzystny dla Polaków. Jednakże nie ma mowy by robić to teraz i osłabiać nasz naród. Jak już osiągniemy korzystne warunki dla Polaków to będziemy się starać o podobne warunki dla Europejczyków. Później i dla Azjatów i Afrykanów oraz Amerykanów. Oczywiście ta pomoc będzie polegać na przysłowiu: Daj człowiekowi rybę a naje się do syta przez jeden dzień, Daj człowiekowi wędkę i naucz go łowić to nie będzie głodny do końca swych dni.

Centryzm
Głupie jest podążanie ślepo za postępem. Głupie także jest zostawanie w tyle i bycie ciemnogrodem. My Polacy mamy długą tradycję łączenia tego co stare z tym co nowe. Musimy zachować tradycje, ale także potrafić je zmieniać i polepszać by nie były szkodliwe. Nauczmy się kreować naukę, ale także potrafić powiedzieć stop kiedy pewne rzeczy poszły za daleko. Szanujmy bliźnich bo nie wiadomo kto wyciągnie do ciebie pomocną rękę.

Pacyfizm
Wojna to nic innego niżeli zorganizowane morderstwo na szeroką skalę. Nasz naród wymęczył się już odpowiednio wpierw wielkimi wojnami a następnie wojnami ideologicznymi z komunizmem. Dajmy odpocząć weteranom. Dajmy odpocząć przestraszonym Matkom i dziatkom. Dajmy odpocząć Narodowi Polskiemu.... By piastowski orzeł mógł w pełni sił czekać na nowe zagrożenie... Nie jesteśmy przeciw wojsku. Bo wojsko w tym niespokojnym świecie jest potrzebne dopóty ostatni naród na tej Bożej ziemi nie zrozumie prostej prawdy. Wojny to tylko zorganizowane morderstwo na szeroką skalę..

Reformizm
Rewolucje nigdy się nie sprawdziły w historii a Rewolucja w Rosji tylko dodała kolejnego dowodu do długiego posagu takich przedstawień. Powolne reformy pozbawiają nas politycznego chaosu i pozwalają nam ludziom przyzwyczaić się do zmian. Dzięki czemu usuwamy zaplute karły reakcji i brudne olbrzymy progresji drogą pokojową....

Pokojowy kult Heroizmu
Wychwalajmy naszych bohaterów narodowych! To nic złego. Dopilnujmy tylko żeby Józef Piłsudski nie był wykorzystywany do tego by usprawiedliwiać kolejne mordy! Wychwalajmy naukowców, pisarzy, muzyków pochodzenia Polskiego! I dajmy im odpowiednie miejsce do pracy by nie musieli wyjeżdżać z naszej ojczyzny!

Darwinizm Społeczny Pokojowy
Uważamy, że narody konkurują i tylko najsilniejsze narody przetrwają. Jednakże walka narodów powinna opierać się na wojnie gospodarczej oraz wojnie pisarzy, muzyków i naukowców. Pokażmy, że Polacy są świetni! Przytłaczając naszych rywali dorobkiem naukowym i kulturowym.

Sekularyzm i anty-laicyzm
Każda wiara winna mieć swoje miejsce w naszym państwie. Tak winno być dopóty ta wiara nie szkodzi dobru narodowemu w sposób brutalny. Jeśli robi to (najprawdopodobniej nieumyślnie) winniśmy w sposób pokojowy nakłonić ich do zmiany swych założeń. Nie możemy jednak także zapominać o naszej długiej tradycji Chrześcijańskiej. Wspierajmy Kościół (oczywiście nie tak by zaczął nas kontrolować i przekupywać) by Kościół wspierał nas. Kościół był ostoją i ucieczką ludzi przed komunizmem w tym krwawym czasie. Powinniśmy mu wynagrodzić ten trud.

Lekki Narodowy Egozim
Nie możemy osłabiać naszego narodu na rzecz innych. Wpierw Polska i później reszta. Nie inaczej. Bo jak wcześniej było to wymienione...Nikt mądry nie buduje domu na kruchych fundamentach i piaszczystym podłożu. Zapewnijmy dobre warunki dla rodaków i później dla reszty Europy i świata.

Wolność słowa
Wolność słowa jest potrzebna byśmy nie mieli powtórki z rozrywki. Naród powinien móc potrafić o swoich problemach by rządzący mogli na nie zareagować i odpowiednio zmienić swoje postanowienia. Drugą kwestią jest to, że zamykając wolność słowa dla pewnych środowisk powodujemy radykalizację tychże środowisk bądź zamykamy je na nawrócenie na dobre drogi. To się tyczy każdego radykała. Pozwólmy im wyjść z ukrycia, ale także potrafijmy ich karać i karcić jeśli łamią prawo.

Equalityzm/Feminizm
Kobiety są równie ważne dla naszego społeczeństwa jak mężczyźni. Winniśmy zadbać o podobną szansę dla obu płci by każdy nowo odkryty geniusz był dobrze rozdysponowany i wykorzystany dla dobra Narodu. Nie możemy jednakże dopuścić by z mroków patriarchyzmu wyłonił się matriarchyzm ukryty pod osłonką feminizmu. Winniśmy zadbać o podobną szansę dla obu płci każdy nowo odkryty geniusz był dobrze rozdysponowany i wykorzystany dla dobra Narodu.

Syndykalizm-korporacyjny
Kto nie będzie lepiej wiedział co jest dobre dla edukacji niżeli nauczyciele i profesorowie? Kto będzie umiał lepiej zarządzać bezpieczeństwem Polaków niżeli wojsko, policjanci i klawisze więzienni? Kto lepiej nie będzie wiedział jak zarządzać ekonomią jak nie ekonomiści? Oczywistym jest jednak, że wpływ na politykę winni mieć tylko ludzie posiadającym wielkie zasługi dla narodu Polskiego (oczywiście po dekomunizacji...) Pilnowaniem by poszczególne zawodu miały wszystko co potrzebują winny się zajmować syndykaty/korporacje tychże zawodów i mają sprawdzać czy właśnie nie ma wśród tych zawodów korupcji (także oczywistym jest, że nad syndykatami/korporacjami pieczę będą sprawować apolityczne i pragmatyczne jednostki do zwalczania korupcji w myśl zasady ufaj i sprawdzaj). Po zgłoszeniu potrzeby bądź zastrzeżenia co do funkcjonowania pewnego zawodu rząd by rozpatrzył czy to jest prawdziwe/potrzebne i opłacalne dla narodu. Syndykat/Korporacja w razie odrzucenia wniosku mogłaby skierować się do ludu z prośbą o referendum wiążące dla rządu. Jeśli referendum się udało wniosek przechodzi przez sejm i jest uznawany za prawo. Jeśli nie to syndykat nie może się znowu odwoływać od tej decyzji. A co ze sprawami korupcji? Niezależny organ w takiej chwili byłby wysyłany by sprawdzić czy coś złego się nie dzieje w takim zawodzie. Tu już nie będzie referendum bo nie możemy decydować by przekupiony lud uwolnił np. zbrodniarza wojennego. Dopełnieniem tej myśli demokracji syndykalistycznej/korporacjonistycznej byłby powrót do decyzji, że obywatelstwo Polskie można by uzyskać tylko kiedy dla Polski coś się zrobiło. Nie można dopuścić by losowy kloszart mógł decydować co jest słuszne a co nie dla narodu. Do tego naszą ideą jest danie ludowi referendum wiążącego. Lud będzie mógł decydować czy chce coś wprowadzić bądź z czegoś zrezygnować. Rząd musi zaakceptować taką decyzję ludu. Nie ważne w jakiekolwiek sytuacji. Cały naród jest mądrzejszy od jednego naukowca.


Poglądy gospodarcze:

Balans Ekologiczno-Produktywistyczny
Zarówno ekologia, jak i produktywizm są rzeczami, które we współczesnym muszą iść ze sobą w parze. Dlatego też Polska musi rozwijać swoją gospodarkę w zgodzie z Matką Naturą. Jako główny napęd naszej elektryczności widzimy elektrownie jądrowe, wiatrowe oraz na energię termalną, której nam nie brakuje na południu. I nie, nie oddamy uranu upadającemu Związkowi Radzieckiemu, choćby nawet zagroził atomem.

Trzecia Droga
Jest to stwierdzenie ogólnikowe, lecz dobrze opisujące co my myślimy na temat ekonomii i pragmatyzmu. Winniśmy dać ubezpieczenia socjalne i szansę na osiągnięcie rzeczy wielkich w tym narodzie, powinniśmy dbać o to by Polak mógł osiągnąć sukces na rynku Polskim i zagranicznym oraz niszczyć monopole jeśli zajdzie taka potrzeba...Jednakże system komunistyczny i skrajnie socjalistyczny udowodnił, że szkodzi ekonomii i dobru ludzi. Dlatego musimy zachować system kapitalistyczny nad, którym sprawuję pieczę państwo, które w każdym momencie mogłoby zainterweniować gdyby coś się zaczęło sypać.

Narodowy Syndykalizm
Odrzucimy ideę kapitalizmu i komunizmu na rzecz silnego państwa polskiego i równości społecznej. Będziemy wieść prymat celów ekonomicznych nad politycznymi. Ażeby Polakom w swej ojczyźnie się dobrze wiodło. To co odróżnia nas od zwykłych syndykalistów to odrzucenie idei anarchii oraz to, że my postanowiliśmy szanować nacjonalizm oraz tradycje. Do tego zamierzamy zlikwidować partie polityczne i w miejsce ich ustanowić syndykaty bądź korporacje. Syndykalizm reformistyczny, nie kwestionując bynajmniej kapitalistycznej organizacji społeczeństwa, stawiał sobie ograniczone cele zapewnienia zrzeszonym w związkach członkom lepszej pozycji w społeczeństwie i lepszych warunków bytowych; uznawał odrębność organizacyjną poszczególnych grup zawodowych, natomiast gdy chodziło o formy i taktykę działania w rozwiniętych krajach kapitalistycznych, przechodził stopniowo (pod wpływem doświadczeń historycznych) od żywiołowych strajków do działań negocjacyjnych, prowadzących do podpisywania umów zbiorowych.

Korporacjonizm/Solidaryzm
Interes prywatnych przedsiębiorstw powinien iść z interesem państwa i narodu Polskiego. Trzeba godzić interesy klas a nie wywoływać wojen między nimi. Powinniśmy także dążyć do uspołecznienia systemu decyzyjnego poprzez korporacje/syndykaty. Dążymy do ustanowienia reżimu opartego na korporacjach zorganizowanych pionowo, skupiających tak pracodawców, jak i pracobiorców różnych szczebli oraz inne jednostki działające w tym samym zawodzie, czy też branży, z zachowaniem ich hierarchii (np. wykonawca i podwykonawca). W rolnictwie dopuszcza się także takie o charakterze terytorialnym. Korporacje rozumiane są jako „stany zawodowe”, czyli produkcyjne i nieprodukcyjne instytucje publiczno-prawne, samorządne, lecz uznające zwierzchnią i koordynującą rolę państwa. Istnienie tych stanów może, ale nie musi wykluczać tworzenia zrzeszeń o charakterze klasowym (zorganizowanych poziomo), skupiających tylko przedsiębiorców (organizacje pracodawców) lub tylko robotników (związki zawodowe). Korporacje mają na celu również troskę o sprawy socjalne swych członków, podejmując się w razie potrzeby opieki nad nimi (np. gwarantowane zatrudnienie w czasach kryzysu), ale i będąc uprawnione do nakładania na nich różnych obowiązków i egzekwowania podległości (paternalizm). W zakresie ich kompetencji leży także ogólny rozwój kulturalno-społeczny. Zależnie od koncepcji, przynależność do jakiejkolwiek korporacji może być przymusowa, albo i nie.

Autarkia
Przeczuwalnym jest to, że już się nie da zatrzymać procesu globalizacyjnego. Jednakże nie jest to aż takie złe. Aczkolwiek Polacy winni nie wpadać w szaleńczy wir nowych technologii i nowinek i powinniśmy starać się o ekonomiczną niezależność od obcych rynków. W tym rynku Sowieckiego... Może pełna Autarkia nie jest dla nas wykonalna, ale dążenie do niej jest zdrowe dla gospodarki.


Lider: Nie ma swego rodzaju jednego lidera. Partia wyłania reprezentantów aczkolwiek rozmowy i postanowienia partii przebiegają przy wspólnym stole w jednym pokoju. Decydują co partia ma zrobić i czego nie ma robić. W partii rozróżnia się trzy stronnictwa. Narodowo Radykalne (NR) zrzeszające ostrzejszych polityków myśli narodowej. Można tu znaleźć kilku przedstawicieli radykalniejszych zmian na tle narodowym i zmniejszenia roli internacjonalistycznej oraz pacyfistycznej części partii. Co ciekawsze... Jest tutaj Bolesław Piasecki, który po ciężkiej chorobie w 1979, z której wyszedł cało rzekł, że chce odkupić swe winny dla narodu Polskiego przed śmiercią i dlatego będzie walczyć z swoimi starymi "kolegami". Oprócz niego i części Paksu można nawet znaleźć Ewa Tomaszewską i Alinę Pieńkowską. To stronnictwo nie jest liczne, ale posiada sławne osobistości. Drugim stronnictwem jest stronnictwo Internacjonalistycznie Radykalne (IR), które chce zniwelować postulaty narodowe i zwiększyć rolę pacyfistycznych oraz internacjonalistycznych. To stronnictwo mimo, że nie posiada słynnych osobistości to jednak ma pewną zaletę, której nie ma NR. Przewagę liczebną... Jednakże nie trzeba myśleć, że jest to stronnictwo zrzeszające kosmopolitów. Oj nie. Wypełnione po brzegi zwolennikami idei patriotyzmu internacjonalistycznego i tyle. A co z trzecim stronnictwem? Cóż to stronnictwo Centrystyczne (C). To stronnictwo skutecznie tworzy konsensus między IR i NR i służy za pomost między tymi dwoma stronnictwami. To stronnictwo łączy liczebność z obiecującymi politykami np. Zygmuntem Kotlarzem założycielem NUPLiK, Adamem Dresslerem, Adolfem Hrynkiewiczem, Fortunatem Świderskim, Korneliuszem Gerszewskim i jego żoną Kornelią.
Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Karty Partii [SEZON III]

//Ja bym chciał kolorek ciemno bordowy jeśli mówimy o programie z I sezonu :3

Avatar samex
Nazwa: Konsorcjum Republikańskie
Skrót: KR
Logo:Zdjęcie użytkownika samex w temacie Karty Partii [SEZON III]
Ideologia polityczna:
Konserwatyzm
Ludzie nie są istotami racjonalnymi jak wielu by chciało wierzyć. Przedwszystkim Ludzie są istotami społecznymi które podatne są na emocje. Dlatego powinniśmy dążyć do stworzenia społeczeństwa które utrzyma wartości ważne dla człowieka takie jak jego tradycje i wiara. My konserwatyści wierzymy iż tylko drzewo które nie tnie się rewolucjami moźe urosnąć na wielki dąb.

Chrześcijańska Demokracja
Człowiek jest istotą stworzoną na podobieństwo pana naszego. Jezus Chrystus który nakazuje kochać swych bliźnich jest zapewne dumny z nas, ludzi którzy wierzą iż dobro i moralność jest fundamentalne dla stworzenia demokracji dobra. Prawdziwą wolność daje Bóg i Dobro bo bez nich nasza wolność to chaos.

Etatyzm
Jednostki oraz Grupy muszą zostać podporządkowane interwsowi państwa polskiego! Tylko w ten sposób państwo może rozwijać się!

Tradycjonalizm
Polska zawsze miała swoje tradycje które zostały nadwyrężone przez komunę! Będziemy walczyć o powrót tej wartości na polskie ziemie!

Anty-Komunizm
Komunizm i próby jego stworzenia zniszczyły całą Wschodnią Europę. Komunizm należy zdelegalizować a jego sympatyków bić!

Republikanizm
Tylko szanując prawo umiejętności oraz prawości godnej Rzymian polska siła powróci dla lepszego świata!

Militaryzm
Quid enim culpatur in bello? An quia moriuntur quandoquidem morituri ut domentur in pace victuri? Hoc reprehendere timidorum est, non religiosorum. Nocendi cupiditas, ulciscendi crudelitas, implacatus atque implacabilis animus, feritas rebellionis, libido dominandi, et si qua simila, hæc sunt quæ in bello culpantur.
Od początku istnienia człowieka i od chwili, gdy jego historia jest znana, wojna uchodzi za jedną z reguł rozwoju ludzkości.
Podziękujemy więc Pacyfistom, którzy dla Ojczyzny nie są w stanie podarować swojego życia.

Państwo Katolickie
Kościół katolicki nie ma żadnych trudności z akceptacją konstytucyjnej zasady świeckości państwa, skoro jej rozumienie i terminologia zostały zaczerpnięte wprost z jego własnych dokumentów. Zasada ta dotyczy relacji pomiędzy głównymi instytucjami Państwa i Kościoła. Oznacza to rozdział tych instytucji, a zarazem nie wyklucza ich współpracy.

Cywilizacja Łacińska
Według Feliksa Konecznego cywilizacja łacińska opiera się na greckiej filozofii, rzymskim prawie i etyce chrześcijańskiej. Jako jedyna łączy wszechstronny rozwój kategorii prawdy, rozumiany jako metodyczne dochodzenie do poznania obiektywnej prawdy z kategorią dobra, opartą na podporządkowaniu życia społecznego etyce, będącej zbiorem norm postępowania przyjętym przez społeczeństwo. Dzięki temu cywilizacja łacińska mogła jako jedyna z obecnie istniejących cywilizacji stać się personalistyczną w przeciwieństwie do pozostałych cywilizacji, będących cywilizacjami gromadnościowymi. Cywilizacja łacińska wytworzyła pojęcie państwa, etyki i prawdy. Prawo jest tworzone na podstawie norm etycznych i moralnego prawa naturalnego, dzięki czemu możliwy jest rozwój moralności. Jedną z cech prawa w cywilizacji łacińskiej jest dualizm. Feliks Koneczny wyróżnia zarówno prawo prywatne jak i prawo publiczne. Prawo prywatne znajduje zastosowanie w obyczajach rodzinnych, w stowarzyszeniach, spółdzielniach, partiach politycznych, cechach, izbach zawodowych itd. Państwo w cywilizacji łacińskiej nie ingeruje w tworzenie prawa prywatnego. Nadmierna ingerencja państwa jest sprzeczna z zasadami cywilizacji łacińskiej. Prawo państwowe w cywilizacji łacińskiej jedynie reguluje stosunki międzyludzkie, zapewniające bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne państwa.

Intermarium
Polska Geopolityka uzasadnia dążenia do powstania federacji jaggielońskiej która sprosta Rosji jak i również Zachodowi. Tylko wpływając na politykę Wschodniej Europy, Polska przetrwa.

Makiawelizm
Najważniejszym celem w polityce jest racja państwa. Aby ją osiągnąć można korzystać z wszelkich dostępnych środków.

Federalizm
Polska powinna dać autonomie województwą na tyle wysoką aby stać się Republiką Federalną. Jest to dobry sposób na zwiększenie potencjału województw.


Poglądy gospodarcze:

Kapitalizm
Idealnym systemem polityczno – ekonomicznym jest liberalny kapitalizm. To jest system, w którym ludzie współdziałają nie jako kaci i ofiary, ani jako panowie i służba, ale jako handlowcy, z nieprzymuszonej, wolnej wymiany dóbr dla wzajemnej korzyści.


Interwencjonizm
Tylko interweniując w Kapitalizm państwo może zyskać!

Unia Handlowa Bałtycko-Czarnomorska
Od Tallina do Oddessy, Narody Wschodniej Europy powinny stworzyć Unię Ekonomiczną podobną do Unii

Europejskiej.
Lider: Piotr Paweł Mozulski
Zdjęcie użytkownika samex w temacie Karty Partii [SEZON III]
[i] Piotr Paweł Mozulski urodził się w 1949 roku w Sacramento, Stolicy Stanu Kalifornia. Jest on synem Weterana spod Monte Casino oraz amerykańskiej lekarki. Znany w Ameryce jako Peter Paul Mozulski zdał studia z Historii oraz Politologii. Pracował on jako członek Think-Thanku Geopolitecznego "Pacific Front". W 1981 za zgodą rządu PRL-u przeprowadził się do Polski jako ich szpieg choć tak naprawdę szpiegował on dla Stanów Zjednoczonych. w 1985 został aresztowany przez rząd PRL-u za współprace z Solidarnością jednak dzięki presji amerykańskiej uzyskał on wolność. Po upadku Komuny z swoich zarobków stworzył Gazetę Polityczno-Filozoficzną oraz Partię Konserwatywną

inne: KR jest podzielone na 3 frakcje. Pierwsza Frakcja to Politejańczcy czyli osoby które dążą do reformy partii w szeroko pro-demokratyczną oraz otwartą. Są oni skupieni na sprawach społecznych jako najważniejszej dla interesów Polski. Drugą Frakcją są Likurganie którzy wierzą iż Wojsko oraz działanie międzynarodowe w Wschodniej Europie są najważniesze! Nie są oni fanami demokracji oraz woleliby przejąć władzę dla siebie. Trzecią Grupą są Ateńczycy. Ateńczycy traktują demokracje jako narzędzie nie zaś najważniejszą podstawę czy wroga. Są oni za naprawą ekonomiczną Polski oraz Skazaniem Komunistów na kary za zbrodnie co nie podoba się Likurganom. Są oni również pogardzani za cynizm przez Politejańczyków. Jednak to ta frakcja jest najbardziej wpływowa.

Politejańczcycy:
Karol Żyd
Paweł Kowalczyk
Jarosław Narutowicz
Karolina Ziemia
Jan Skrawek

Likurganie:
Artur Brzoza
Gniewomir Sącz
Lech Pozory

Ateńczycy:
P.P Mozulski
Wanda Kowalska
Edward Jeleń
Ryszard Kruk
Tadeusz Niemen
Urban Karol Potter
Ignacy Janusz
Olga Bizon
Piotr Kazarski

Avatar maxmaxi123
Nazwa: Nowa, Wolna Partia
Skrót: N,WP
Logo: Czerwony znak zapytania na białym tle. Znak wygląda, jakby został namalowany ręcznie, do tego jeszcze nie wysechł
Ideologia polityczna: Nie da się sprecyzować, wyjaśni się w liderze
Poglądy gospodarcze: Też się nie da dokładnie określić, też zostanie podane w rubryce lider
Lider: Miesław Kroczyński (51)
Zdjęcie użytkownika maxmaxi123 w temacie Karty Partii [SEZON III]
Urodził się w Polsce. Jego rodzice jednak dość prędko załatwili mu wyjazd na zachód i nauki języka, aby miał tam świetlaną przyszłość, a dokładnie chwilę po wkroczeniu Rosjan na tereny polski po wojnie, którą przeżyli. Z początku szło mu tam dobrze, głównie starał się we Francji, często mówił o sprawie Polskiej. Nie był jakoś znany, ale ludzie którzy go znali lubili go. Kiedy w końcu komuna puściła, powrócił tam
z innymi polakami. Niestety miał wypadek po drodze. Uszkodzony został mózg, ale nie przejęli się tym, bo sądzili że niewiele się zmieni. Oj, jak się mylili... Obecnie nie jest zbyt rozgarnięty i dość prędko zmienia poglądy, a do tego miewa dziwne pomysły. Nie da się przewidzieć, jakie będzie miał poglądy dziś, jakie jutro, a do tego czasami zakłamuje historię, jakby nie był pewien która wersja jest prawdziwa.

Avatar Koteczek_21
Nazwa: Sprzymierzona Polska
Skrót: SP
Logo: Tło jest koloru niebieskiego. Po lewej stronie jest dokument podpisany jako "Pakt sojuszu", a po prawej orzeł biały z koroną
Ideologia polityczna:
- Tradycjonalizm: Ważne jest, aby zachować tradycyjne wartości, które były pielęgnowane przez naszych przodków
- Anty-komunizm: Komunizm to śmierć, głód, brak wolności i wiele innych złych rzeczy. Komunizm nie ma prawa działać, a sam system jest czystym złem i wyzyskiem.
- Etatyzm: Posiadanie przez państwo kilku posiadłości i sprzedaż reszty osobą prywatnym wzmocni gospodarkę kraju.
- Republikanizm: Republika demokratyczna jest nadzieją dla państwa
- Militaryzm: Państwo musi się bronić przed możliwymi atakami innych państw.
- Unie: Unia z innym państwem podobnym gospodarczo zapewni nam siłę w rozwoju, a zyskanie sojusznika pomoże nam w ewentualnej wojnie.
Poglądy gospodarcze
- Kapitalizm.
- Otwartość na wymianę handlową
Lider:Grzegorz Brzęczyszczykiewicz (45)
Urodził się w Polsce na wsi. Od dzieciństwa miał smykałkę do interesów i wiedział jak zarobić pieniądze w ciekawy i sprytny sposób. W wieku szkolnym był pilnym uczniem i sprzedawał kolegą z klasy podpowiedzi do kartkówek. Po ukończeniu uniwersytetu rozpoczął biznes jako właściciel sklepu spożywczego. Po zamknięciu go przez władze państwowe zaczął się interesować polityką. Wpadł wtedy na pomysł stworzenia partii, która będzie rozwijać gospodarkę Polski.

Avatar
Lutherek
Nazwa: Socjaldemokracja Rzeczypospolitej Polskiej
Skrót: SdRP
Logo:Zdjęcie użytkownika Lutherek w temacie Karty Partii [SEZON III]
Poglądy polityczne:
Socjaldemokracja
Laicyzm
Feminizm
Proeuropeizm
Antyklerykalizm
Solidaryzm
Egalitaryzm
Socjalizm demokratyczny
Poglądy gospodarcze:
Państwo opiekuńcze
Lider: Rada Naczelna SdRP:
pl.m.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Kwa%C5%9Bniewski
pl.m.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Oleksy
pl.m.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Janik

Avatar Burger2004_09
Moderator
Nazwa: Polska Liga Nacjonalistyczna
Skrót: PLN
Logo: Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Karty Partii [SEZON III]

Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Karty Partii [SEZON III]
Przypinka członków PLN oraz znak na opaskach
Ideologia polityczna:
Nacjonalizm
Polska to wspaniały kraj. Pełen łąk i pastwisk, piękne wybrzeże na północy oraz równie piękne góry i lasy na południu oraz zachodzie. Naszym obowiązkiem jest dbanie o to oraz o ludzi zamieszkujących te piękne tereny. Najpierw Polska i jej ludzie, potem Europa i świat. Chcąc zapewnić świetlaną przyszłość przyszłym pokoleniom, trzeba rozwijać Polskę.

Antykomunizm
Lenin, Stalin i cała reszta radzieckich towarzyszy, a także nasz Bierut, Gomułka, Gierek i Jaruzelski pokazali, że komunizm w ich wydaniu nie ma szans zadziałać na korzyść społeczeństwa. Dlatego konieczna jest dekomunizacja Polski. Trzeba usunąć z pamięci Polaków te czasy przebrzydłego terroru. Zdelegalizujemy komunizm!

Sekularyzm
Kościół podtrzymywał Polaków na duchu podczas rządów komunistów w naszym kraju. Bardzo im za to dziękujemy. Jednak Kościół to Kościół, a polityka to polityka. To dość duże sprzeczności. Dlatego chcemy pójść na układ z Kościołem katolickim. On nie wtrąca się w sprawy polityki, a polityka nie wtrąca się w sprawy Kościoła (rzecz jasna dopóty, dopóki sprawy te nie łamią prawa polskiego). Nie będziemy rzecz jasna doprowadzać to laicyzacji Polski.

Lekki izolacjonizm
Co ma nas na razie obchodzić to, co się dzieje In the middle od nowhere, kiedy Polska również jest w trudnej sytuacji? No właśnie, stąd też wynika nasz lekki izolacjonizm. Naprawdę ma nas teraz interesować, co się dzieje w Sudanie albo Somalii? Albo w Izraelu? Dopóki nie naprawimy Polski, dopóty pozostaniemy przy naszym lekkim izolacjonizmie.

Reformizm
Rewolucja październikowa pokazała nam, że rewolucje niewiele zmieniają. Jedyne co robią, to wysyłają na śmierć setki, albo tysiące ludzi po obu stronach barykady, tylko po to, żeby rewolucjoniści przybrali postać obalonych (Folwark zwierzęcy by George Orwell jest świetnym przykładem-satyrą). Dlatego też zmiany muszą być wprowadzane stopniowo, żeby nie naruszyć porządku państwa.

Pacyfizm
Wojna jest czymś, co jest potrzebne w tylko jednej sprawie. Oczywiście jest to postęp technologiczny. Ale postęp jest też i bez wojny. Dlatego też powiedzmy sobie jasno. Na co światu wojna? Nawet mimo postępu umierają w niej niewinni ludzie, którzy zostali posłani na front (żołnierze) lub zostali zgładzeni w pogromach (cywile), przez sku*wysyństwo ludzi rządzących. Dlatego mówimy, NIE. Precz z wojną, niech żyje pokój!
Oczywiście nie oznacza to, że jesteśmy za likwidacją armii. Armia jest potrzebna, ale tylko do obrony.

Częściowa technokracja
Czy naprawdę człowiek bez wykształcenia na miarę nauczyciela/profesora ma stać na czele Ministerstwa Edukacji? Cywil ma stać na czele MON? Spawacz ma być ministrem zdrowia? No chyba nie. Dlatego też na czele ministerstw powinni stać ludzie z wykształceniem takim samym lub podobnym co do wykształcenia ludzi, działalnością których to ministerstwo kieruje.

Równowaga ekologiczno-produktywistyczna
Zarówno ekologia, jak i produktywizm są rzeczami, które we współczesnym muszą iść ze sobą w parze. Dlatego też Polska musi rozwijać swoją gospodarkę w zgodzie z Matką Naturą. Jako główny napęd naszej elektryczności widzimy elektrownie jądrowe, wiatrowe oraz na energię termalną, której nam nie brakuje na południu. I nie, nie oddamy uranu upadającemu Związkowi Radzieckiemu, choćby nawet zagroził atomem.

Pokojowy kult Heroizmu
Wychwalajmy naszych bohaterów narodowych! To nic złego. Dopilnujmy tylko żeby Józef Piłsudski nie był wykorzystywany do tego by usprawiedliwiać kolejne mordy! Wychwalajmy naukowców, pisarzy, muzyków pochodzenia Polskiego! I dajmy im odpowiednie miejsce do pracy by nie musieli wyjeżdżać z naszej ojczyzny!

Poglądy gospodarcze:

Kapitalizm regulowany
Państwo musi bronić interesów rodzimych firm! Teraz, kiedy odeszła zaraza komunistyczna, to nadejdzie zaraza zza Atlantyku, żeby pochłonąć nasze firmy! Jesteśmy temu przeciwni i nigdy nie dopuścimy, aby chociażby Syrena stała się częścią niemieckiego Volkswagena, a Winiary jednej z wielkich korporacji amerykańskich. Polska gospodarka, to polska gospodarka, a nie amerykańska!

Autarkia
Przeczuwalnym jest to, że już się nie da zatrzymać procesu globalizacyjnego. Jednakże nie jest to aż takie złe. Aczkolwiek Polacy winni nie wpadać w szaleńczy wir nowych technologii i nowinek i powinniśmy starać się o ekonomiczną niezależność od obcych rynków. W tym rynku Sowieckiego... Może pełna Autarkia nie jest dla nas wykonalna, ale dążenie do niej jest zdrowe dla gospodarki.

Lider:
Elżbieta Kowal (43)
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Karty Partii [SEZON III]

Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Karty Partii [SEZON III]
Z córką Joanną

Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Karty Partii [SEZON III]
Z mężem Łukaszem (42)

Urodzona w 1946 w Lublinie jako córka żołnierza Ludowego Wojska Polskiego i fryzjerki. Od małego była wychowywana na przyszłą urzędniczkę państwową (takie było życzenie jej ojca). Toteż zdobywała wiedzę z zakresu polityki odkąd ukończyła 10 lat. Rzecz jasna na początek nie rozumiała tego dobrze, ale później dotarło do niej to, co ojciec przekazywał jej od kilku lat. Po ukończeniu szkoły podstawowej poszła do liceum na kierunek humanistyczny. Po ukończeniu szkoły z wyróżnieniem podjęła się studiów prawnych i politologicznych. Je również ukończyła z wyróżnieniem. Początkowo chciała spełnić życzenie ojca wstępując do PZPR i zasiąść na stołku urzędnika. Ostatecznie jednak zrezygnowała z tego zamiaru. Wylądowała za ladą w sklepie spożywczym. I tam też spotkała Łukasza, syna właściciela sklepu. No i jakoś to poleciało, że się w sobie zakochali. Ale no cóż zrobisz. Po dwóch latach wzięli ślub, a po krótkim czasie urodziła im się córka Joanna. Wówczas też Polska zaczęła się na nowo odradzać. Gomułka doszedł do władzy, ludzie zaczęli wychodzić na ulice, Polak został papieżem, a w Stoczni Gdańskiej im. Lenina powstała „Solidarność”. Zatem Elżbieta wykorzystała swoje wykształcenie i opracowała plan stworzenia partii politycznej. No i tak oto powstała PLN.

//jeśli wejdę do Sejmu i będziemy używać tego programu co w I sezonie, to proszę o kolor ciemnobłękitny//

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
Wszyscy z gotowymi partiami jak na razie akcept

Avatar
Konto usunięte
Kurła dawajcie rozwiązania na problemy ludzi pod koniec komunizmu o inflacji, o bezrobociu i prywatyzacji a nie jakieś unię światowe kurła

Avatar Koteczek_21
MemicznyJanusz pisze:
Wszyscy z gotowymi partiami jak na razie akcept

Kiedy zacznie się właściwa rozgrywka?

Avatar
GrandAutismo
Kobza pisze:
Kurła dawajcie rozwiązania na problemy ludzi pod koniec komunizmu o inflacji, o bezrobociu i prywatyzacji a nie jakieś unię światowe kurła

Ja tu mówię o projekcie długofalowym >:( Na razie będę dążył do rozdupienia Bolzgi moim Narodowym Syndykalizmem. Później Europy. A pod koniec świata.

Avatar Burger2004_09
Moderator
Kobza pisze:
Kurła dawajcie rozwiązania na problemy ludzi pod koniec komunizmu o inflacji, o bezrobociu i prywatyzacji a nie jakieś unię światowe kurła

Kurła znowu zaczyna
Halyna dej młotek trzeba kurła wyklepać

Avatar
GrandAutismo
Koteczek_21 pisze:
Kiedy zacznie się właściwa rozgrywka?

Jak się ma akcept to już można zaczynać. Chyba.

Avatar
Konto usunięte
Nazwa: Koalicja Solidarno-Obywatelska
Skrót: KSO
Logo: Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Karty Partii [SEZON III]
Ideologia polityczna: Patriotyzm, solidaryzm, demokracja bezpośrednia
Poglądy gospodarcze: solidaryzm, trzecia droga, państwo opiekuńcze
Lider: Andrzej Gwiazda lat 54
Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Karty Partii [SEZON III]
W opozycji udzielał się od marca 1968. W 1980 zastępca Wałęsy w Solidarności, internowany w stanie wojennym. W latach 80 był przeciwnikiem rozmów z władzą i skłócił się z Wałęsą. W latach 1986–1989 należał do liderów Grupy Roboczej Komisji Krajowej „Solidarności"

Avatar
Lutherek
DONE

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
Okej Lutherku, akcept

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
Akcept

Avatar Burger2004_09
Moderator
samex pisze:
Urban Karol Potter

I Zakon Wielkich Uszu?

Avatar samex
Burger2004_09 pisze:
I Zakon Wielkich Uszu?

owszem

Avatar Burger2004_09
Moderator
*jeszcze jak

Avatar
Konto usunięte
zrobione

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
Akcept

Avatar
Konto usunięte
WIP
Nazwa: Unia Ludowo-Narodowa
Skrót: ULN
Logo: Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Karty Partii [SEZON III]
Ideologia polityczna: Autorytaryzm
Solidaryzm
Nacjonalizm
Izolacjonizm
Poglądy gospodarcze: Narodowy syndykalizm
Spółdzielczość
Lider:

Avatar
Meme_guy
Nazwa: Polska Liga Liberałów
Skrót: PLL
Logo:Zdjęcie użytkownika Meme_guy w temacie Karty Partii [SEZON III]
Ideologia polityczna:

Paleolibertarianizm
Jest to ideologia zakładająca pełną wolność ekonomiczną i polityczną z minimalnym konserwatyzmem kulturowym.

Antykomunizm
Jesteśmy przeciwni komunizmowi i socjalizmowi oraz gospodarce centralno planowanej. Uważamy, że życie publiczne i przemysł,zwłaszcza spożywczy i nieruchomościowy powinny przejść dekomunizację, a działacze komunistyczni powinni odpowiedzieć za swoje zbrodnie.

Demokracja Konstytucyjna
Powinniśmy wprowadzić system, gdzie rządzi większość, ale mniejszość nie jest przez to dyskryminowana.

Sekularyzm
Kościół niezwykle przyczynił się do obalenia komunizmu poprzez podtrzymywanie Polaków na duchu i dawanie im nadziei. Ale religia pozostaje sprawą prywatną każdego człowieka, dlatego pragniemy zawrzeć umowę z KK; dopóki Kościół nie będzie mieszać się w politykę polityka nie będzie się mieszać w sprawy Kościoła i vice versa.

Wolność słowa
Nie ma liberalizmu bez wolności słowa, dlatego naszym celem jest zniesienie cenzury i zalegalizowanie prywatnych mediów.

Pragmatyzm
Mamy na celu szukanie problemów i rozwiązywanie ich w długofalowy, skuteczny sposób. W końcu chcemy, żeby nasze dzieci żyły w wolnej, bogatej Polsce.

Unie
Zamierzamy wejść w kilka unii polityczno-militarnych, w tym do NATO oraz założyć wspólnotę państw, które wywalczyły wolność od czerwonej zarazy

Ideologia gospodarcza:
Stopniowe przekształcanie gospodarki (z socjalizmu przez socjaldemokrację po kapitalizm regulowany, żeby w końcu osiągnąć kapitalizm), etatyzm, otwartość na handel międzynarodowy
Lider: Janusz Korwin-Mikke (46 lat)
Zdjęcie użytkownika Meme_guy w temacie Karty Partii [SEZON III]
Urodził się w Warszawie jako jedyne dziecko Ryszarda Mikke i Marii z Rosochackich. Studiował matematykę, filozofię, psychologię, prawo i socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył tylko filozofię. W latach 1962-82 był członkiem Stronnictwa Demokratycznego, z którego wystąpił na znak protestu przeciw ustawie o przymusie pracy. Dwudziestoletnie członkowstwo w partii uzasadnia dostępem do biuletynu informacyjnego z przedrukami zagranicznych artykułów oraz działalnością polityczną. W 1981 na XII zjeździe SD przedstawił kierownictwu swoje postulaty zmian, których wprowadzenie miało cel przekształcenia partii socjalistycznej w dużą konserwatywno-liberalną. Jest założycielem Officyny Liberałów, wydawnictwa drugiego obiegu, za działalność którego został internowany na Białołęce. Ojciec 6 dzieci. Został wybrany do kadry narodowej w brydżu.

Avatar
Meme_guy
Zrobione

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
Akcept

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar MemicznyJanusz
Właściciel: MemicznyJanusz
Grupa posiada 2414 postów, 30 tematów i 20 członków

Opcje grupy Polityczne G...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczne Gierki i Igraszki - Upadek PRL-u