Mieszkanie Kiriła Sokołowa

Avatar Radiotelegrafista
Kawalerka znajdująca się na obrzeżach Moskwy. Nie ma w niej zbyt wiele, jeden pokój wyposażony w aneks kuchenny, kanapę i parę mebli oraz skromna łazienka, jednak dla jej mieszkańca nie potrzeba wiele więcej. Ciekawostką jest to, że w ukrytym schowku wbudowanym w kanapie Kirił trzyma archaiczną drukarkę, a czasem także inne rzeczy, przydatne w jego konspiracyjnej działalności.

Avatar Burger2004_09
Właściciel
Delikatne promienie majowego słońca wpadały do środka mieszkania Kiriła, żeby rozjaśnić jego twarz. Tak, już dawno nastał ranek. W końcu zadzwonił budzik, by cię powiadomić, że skończyła się niedziela, a zaczął poniedziałek, czyli pierwszy dzień pracy w tym tygodniu. Na stoliku zaczęło grać radio.

Avatar Radiotelegrafista
Mężczyzna przyciągnął się na łóżku. Zapowiadał się nawet ładny dzień. Wygramolił się z łóżka i sięgnął do lodówki, by zrobić sobie kanapkę z serem na śniadanie.

Avatar Burger2004_09
Właściciel
Ser żółty w plastrach leżał na trzeciej półce od dołu w towarzystwie sera białego z ziołami. Na niższej półce swoje miejsce zajęły masło i margaryna.
A chleb, jak to chleb, był w chlebaku, więc to do niego trzeba będzie trzeba zajrzeć.

Avatar Radiotelegrafista
//Czemu nie zauważyłem twojego odpisu? //

Więc przyrządził i zjadł ze smakiem to proste, ale zadowalające śniadanie. Potem przeszedł do porannej higieny i gdy ją zakończył, sprawdził ile czasu pozostało mu do rozpoczęcia pracy.

Avatar Burger2004_09
Właściciel
Aby rozpocząć prace zostało jeszcze około czterdzieści minut. Przez ten czas można jeszcze zająć się obejrzeniem porannych wiadomości, czy posłuchania radia.

Avatar Radiotelegrafista
Wysłuchanie radia czy raczej wysłuchanie kupy kłamstw, oglądanie telewizji czy oglądanie fałszu. Nazwa zależy od słuchającego.
Włączył telewizję.

Avatar Burger2004_09
Właściciel
- Witamy państwa w porannych wiadomościach z kraju. Dzisiejszego dnia o godz. 5:35, rozpoczęły się przygotowania do oficjalnego otwarcia Europejskiej Ścieżki Rowerowej, która łączy Lizbonę z Moskwą. Władze już teraz zachęcają obywateli Rzeszy do przygotowania swoich rowerów. Otwarcie rozpocznie się jutro o godz. 12:00 czasu lokalnego, w pobliżu Volkshalle.
O 58% wzrosła produkcja czerwonego wina słodkiego. Zakłady w całej Rzeszy, a przede wszystkim w Prowincji Włoskiej, zostały nagrodzone Orderem Gospodarczej Służby Ojczyźnie IV Klasy.
W Paryżu otwarto ogień maszynowy w stronę restauracji Bateau le Calife, gdzie przebywał wówczas gubernator Prowincji Francuskiej - Claude Levittoux. Sprawcy zostali schwytani i wyjawili, że są kapitalistycznymi marionetkami rządu USAGB. Waszyngton jednak zaprzecza tym oszczerstwom i mówi, że są to najpewniej francuscy nacjonaliści, którzy wspomniali o USAGB, by je oczernić. Sprawa zostanie wyjaśniona jak najszybciej.
To tyle z wiadomości.
Pogoda w Rzeszy zapowiada się dziś bardzo dobrze. W Madrycie, Paryżu i Brukseli pojawią się przelotne deszcze, a temperatura będzie wynosić ok. 25°C w południe. Berlin będzie dziś skąpany w słońcu, temperatura w południe wyniesie prawie 29°C. Warszawa, Praga, Bratysława, Budapeszt i Wiedeń zostaną dziś zaatakowane przez ulewne deszcze i powinno się w nich rozpogodzić pod wieczór. Rzym będzie dziś najgorętszym miastem, gdzie w południe słońce przypiecze miasto aż do 31°C. Wilno, Mińsk i Kijów będą dziś przykryte chmurami, podobnie jak i Kopenhaga. Lublana oraz Lizbona pozostaną nasłonecznione przez cały dzień.
Dziękujemy za uwagę i życzymy miłego dnia - na ekran wskoczyła reklama napoju gazowanego o smaku pomidorowym. Czego to ci ludzie nie wymyślą...

Avatar Radiotelegrafista
Wino i pogoda dostały więcej czasu ekranowego niż działania towarzyszy z Francji... Witamy w Rzeszy. Stwierdził Kirił, kiwając z głową w uznaniu dla Francuzów. Czy to nie był naród, który buntowanie się miał we krwi bardziej od wszystkich innych? Dobrze, że to się nie zmieniło.
Kiedyś odwiedzę Paryż, a Ninkę i Irinę zabiorę ze sobą. I będzie to wolny Paryż. Przyrzekł sobie w duszy, gotując się do wyjścia. Poprawił krawat na białej, nieco wymąconej koszuli i udał się w drogę do pracy.

//Czy planujesz przeniesienie PBFa na Wieloświat?//

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Burger2004_09
Właściciel: Burger2004_09
Grupa posiada 110 postów, 20 tematów i 13 członków

Opcje grupy Oświecenie ś...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Oświecenie świata [PBF]